INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



…mislim da je kolegica ovdje htjela spomenuti da se kod dionice Ingre radi o tkz“penny“ dionici,dakle dionici sa izuzetno malom vrijednošću,a za koje je poznato da su dobar materijal za razno razne manipulacije…( što smo imali prilike i vidjeti…)

…kako je Ingra napravila dijeljenje (cijepanje) dionica tkz split kojim je povećala broj glavnih dionica,smanjujući proporcionalno njihov alikvotni dio…

…netko je spomenuo i obrnuti postupak,a to je reverzno dijeljenje ili tkz eng.reversibile split iliti kontrasplit koji ne bi trebao utjecati na cijenu, osim psihološki, time što bi dionicu učinio nominalno skupljom i "jačom" u smislu da je možda novi ulagači više ne bi možda smatrali "penny" ili junk stockom…

Kako je to sada…
[smiley]

Jako dobro !

Međutim, samby se uvijek javlja kada se negdje nešto kuha, te znaima me dubina poruke ?
Da li je možda njena poruka najava za novi dokap ?
[/quote]

Moje su misli trenutno u Kini .

@samby znači ingra ugovara još jedan posa i to u kini…

Ključna stvar je da je kod Ingre izbjegnut stečaj. Oporavak firme, a i cijene dionice, ovisit će o brzini dobivanja novih poslova.
Pozitivno je da su krenuli prvi poslovi vani (Irak), sporazumi s ruskim tvrtkama o zajedničkim nastupima, a i sama Ingra se javila na razne natječaje, tako da bi moglo biti još dobrih vijesti.
Naravno da to sve nije garancija na cijena neće pasti ispod 13 kn, ali me uopće ne tangira hoće li pasti još koju lipu nakon što se cijena stropoštala od svog maksimuma oko 96%.
Treba biti strpljiv, tko ima mogućnosti držati dionicu bar godinu dana i uvjeren sam da će biti adekvatno nagrađen za to jer situacija je danas puno bolja nego prije godinu dana. [smiley]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



@samby
znači ingra ugovara još jedan posa i to u kini…

Možda saznamo ovaj tjedan kada se Messić vrati . Trebao bi opravdati putne troškove.




@samby
znači ingra ugovara još jedan posa i to u kini…

Možda saznamo ovaj tjedan kada se Messić vrati . Trebao bi opravdati putne troškove.
[/quote]

Da se nitko ne uvredi, ali što Ingra može prodati kinezima ?

Pamet ? [lol]
Cijenu usluge i/ili materijala ? [lol]

Možda maglu ?
Možda misle oteti autoput Bar Boljare od IGH ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.





@samby
znači ingra ugovara još jedan posa i to u kini…

Možda saznamo ovaj tjedan kada se Messić vrati . Trebao bi opravdati putne troškove.
[/quote]

Da se nitko ne uvredi, ali što Ingra može prodati kinezima ?

Pamet ? [lol]
Cijenu usluge i/ili materijala ? [lol]

Možda maglu ?
Možda misle oteti autoput Bar Boljare od IGH ?
[/quote]

Lupupua je malo dezorjentiran.
Mesić je u Kini do kraja tjedna, vraća se sa mega ugovorom.

Loris pusti to vremenu.Necemo bas najnegativnije jel tako?Valjda moze ponuditi nesto zasto ne?

Previše njih je kupilo dionice od 13,00-13,30 da bi se dionica održala iznad 13 Kuna ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Previše njih je kupilo dionice od 13,00-13,30 da bi se dionica održala iznad 13 Kuna ?

Kupljeno je onoliko koliko je i prodano!



Previše njih je kupilo dionice od 13,00-13,30 da bi se dionica održala iznad 13 Kuna ?

Kupljeno je onoliko koliko je i prodano!
[/quote]

Toga se nisam sjetio [lol]

samo ima mali problem;

ovi što su kupili po 13,15 već prodaju po 13,30………, a ovi što su kupili po 13 još nisu na asku ni izložili svoje velike mogućnosti niske prodaje [thumbsup]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Previše njih je kupilo dionice od 13,00-13,30 da bi se dionica održala iznad 13 Kuna ?

možeš li ti napisati neki smislen post, ili ti se sve svodi na jeftino drukanje na pad kad si prodao (kao npr. sada), odnosno na rast kad opet kupiš????
za ovaj tjedan najavljivao si "opak pad" Ingre, pa kad vidiš da si opet promašio, onda počneš s nekim bezveznim tezama o prevelikom broju dionica prodanim na 13 kn?
samo ti drukaj, a kad skoro ulete novi poslovi, onda ćeš plakati što nisi kupovao po pišljivih 13 kn nego si drukao da ušićariš par lipa (?!?!) jeftinije… [bye]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica




@samby
znači ingra ugovara još jedan posa i to u kini…

Možda saznamo ovaj tjedan kada se Messić vrati . Trebao bi opravdati putne troškove.
[/quote]
odnio je Mesic u Haag, pardon Peking zapisnike sa sastanaka uprave ingre u posljednjih 10 godina… [smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close