INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Gdje se vidi taj bid?Nov sam pa ne znam.Hvala na odgovoru.

Kupovna strana je bid.
Prodajna je ask.

Mora postojati logika između ove dvije strane, ali danas se bid nadmeće i nameće, a što obično nije dobro jer se ne skida po asku.
Mislim da netko želi preskaknje po bidu kako bi se istresao po asku ?
[/quote]

Treba tebi još puno iskustva.
[/quote]

KOlega,

pa uvijek kada pišem istinu vama smeta, pa onda pilite ???
Kupio sam danas nešto sitno, ali mislim da nisam dobro napravio.

Ide ovo dolje i to opako ovaj put, a ja čekam.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Hvala ti puno loris!


Ide ovo dolje i to opako ovaj put, a ja čekam.

vrlo rezolutni investicijski savjeti kolega loris, vidi se da ste pravi financijski "stručnjak"….
a dokle će ići taj "opaki" zaron? do 12 kn, 11 kn? …i što bi ljudi trebali biti šokirani ako iNGRA padne još 1% nakon što je već pala od svog vrhunca oko -97% ? [yawn]

poanta je da se INGRA spasila stečaja pretvaranjem duga u dionice, kooperanti su dionice potom rasprodali na burzi i srušili dodatno cijenu sa 20 na 13 kn.
to je sve sada iza nas, a INGRA ide dalje:
– nastavljaju sa starim poslovima od ranije ugovorenim,
– ide im redovno lova od najma dvorane,
– sklopili su ugovore s ruskim firmama i uskoro bi tamo mogli krenuti radovi,
– dobili su posao obnove HE u Iraku od cca 6 milja EUR, s velikim šansama da se posao proširi još 2x ili 3x….
– u tijeku su razni natječaji od kojih će Ingra vjerojatno neke dobiti

sve u svemu, prodavati sad Ingru na dnu dna je jednostavno glupo da se ušićari na trejdu 0,5-1 kn jer je realno očekivati da Ingra konačno dobije i neki veći posao, a onda će krenuti žestok rast i pomama za dionicom koja sada košta smiješnih 13 kn. ovakve prilike javljaju se na burzi rijetko, a još manje ljudi ih uspije prepoznati i iskoristiti do kraja…
eto, to je moje mišljenje, a svatko neka sam donese svoje odluke

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica





Gdje se vidi taj bid?Nov sam pa ne znam.Hvala na odgovoru.

Kupovna strana je bid.
Prodajna je ask.

Mora postojati logika između ove dvije strane, ali danas se bid nadmeće i nameće, a što obično nije dobro jer se ne skida po asku.
Mislim da netko želi preskaknje po bidu kako bi se istresao po asku ?
[/quote]

Treba tebi još puno iskustva.
[/quote]

KOlega,

pa uvijek kada pišem istinu vama smeta, pa onda pilite ???
Kupio sam danas nešto sitno, ali mislim da nisam dobro napravio.

Ide ovo dolje i to opako ovaj put, a ja čekam.
[/quote]

Kolega za vaše dobro prestanite sa iznošenjem vaših procjena i očekivanja o kretanju cijena dionica, a pogotovo ingre i dlkv koje su kao što znate pod posebnim promatranjem hanfe, a kako niste investicijski savjetnik moglo bi vam se dogoditi puno loših stvari. Inače ne zanima nas koliko ste danas ili jučer kupili i kuda će cijena po vašem mišljenju. Ako toliko volite iznositi analize i davati investicijske savjete, registrirajate tvrtku i pokušajte unovčiti svoje "znanje". lp
ps još uvijek nismo zaboravili vaše pisanje sa dva ili više nickova na ingri ( ulupua, oko itd. itd. ) pa se nemojte iznenaditi kada budete pozvani na obavijesni razgovor u vezi vaših investicijskih savjeta. lp

Kako to da nitko nije prokomentirao da Mesić ništa nije rekao o presudi generalima, jer ne na službenom putu u KINI, a vraća se u četvrtak!

Inače, što se meni tiče, ne mora se ni vratiti, samo da tog lika više ne gledamo! [angry]
Napisao bi još neke stavove o njemu, ali bojim se cenzure! [lol] [lol] [lol]

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!


Kako to da nitko nije prokomentirao da Mesić ništa nije rekao o presudi generalima, jer ne na službenom putu u KINI, a vraća se u četvrtak!

Inače, što se meni tiče, ne mora se ni vratiti, samo da tog lika više ne gledamo! [angry]
Napisao bi još neke stavove o njemu, ali bojim se cenzure! [lol] [lol] [lol]

Veleizdajnik i …

Zašto moraš zagledati naokolo ako svoj svjet nosiš u sebi?

A uuuuu, što ste navalili na mene ???

Pa bar na Ingri ima mojih postova, a neki govore da Ingra pada, te neki da raste.
Sada se lijepo vratite nazad i pokažite meni, ali i ostalima kada sam dao krivu prognozu [rolleyes] ?

Previše njih se nakrcalo sada na 13,00-13,30 pa kako očekujete da raste kada su to igrači koji će već na 13,40 ili najdalje 13,50 željeti prodati sve ili gotovo 2 milijuna Kuna ?

Kako nebi iskako i ja čekam da malo naraste i prodam ovo jučer kupljeno ili da padne i dokupim [proud]

Po grafu Ingra ima pozitivan trend, ali graf ovdje nikada ne funkcionira !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Čudi me da nitko ne komentira izlazak i ponovni povratak Ingragradnje u TOP 10. Danima se ovdje plašilo investitore kako Ingragradnja rasprodaje dionice preko burze zbog nelikvidnosti i isplata plaća, kada na kraju oni se vratiše u prvih 10 sa istim brojem dionica.
Dobijam dojam da je netko namjerno podijelio dionice Ingragradnje na dva odvojena računa te su nestale iz vidokruga ulagača samo da bi se potakle špekulacije. Nakon članka o Hanfinom forumaškom uplitanju u trgovinu Ingrom, dionice su iznenada vraćene na jedan račun i ponovno vidljive među top 10.
Ima li možda netko drugi neko drugo logično objašnjenje o tome što se zapravo zbilo sa tim dionicama, te su naglo nestale i ponovno se još "naglije" vratile. Ipak se radi o količini od 270 tisuća,
što je po ovoj trenutnoj cijeni suma od 3 milijuna i 639 tisuća kuna??? [huh]


Čudi me da nitko ne komentira izlazak i ponovni povratak Ingragradnje u TOP 10. Danima se ovdje plašilo investitore kako Ingragradnja rasprodaje dionice preko burze zbog nelikvidnosti i isplata plaća, kada na kraju oni se vratiše u prvih 10 sa istim brojem dionica.
Dobijam dojam da je netko namjerno podijelio dionice Ingragradnje na dva odvojena računa te su nestale iz vidokruga ulagača samo da bi se potakle špekulacije. Nakon članka o Hanfinom forumaškom uplitanju u trgovinu Ingrom, dionice su iznenada vraćene na jedan račun i ponovno vidljive među top 10.
Ima li možda netko drugi neko drugo logično objašnjenje o tome što se zapravo zbilo sa tim dionicama, te su naglo nestale i ponovno se još "naglije" vratile. Ipak se radi o količini od 270 tisuća,
što je po ovoj trenutnoj cijeni suma od 3 milijuna i 639 tisuća kuna??? [huh]

Ima, akcije su bile u zalogu za neku pozajmicu ili je bio slozen neki tip repo posla, nakon cega su iste vracene originalnom vlasniku. Prilicno je sigurno da akcije nisu najpre prodavane, pa ponovo kupovane na berzi. A mozda je i neki poso odnosno nenaplacen dug placen akcijama od povezane ili neke druge pravne osobe, umesto parama.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Da, ovo s dionicama Ingra gradnje je prilično neobično, i najmanje što očekujem nakon onih napisa/akcije Hanfe je da se istraži i to, što je s tim dionicama bilo.

Ovo što Fotije kaže – da su dionice bile u zalogu – je teoretski moguće, ali praktično je malo čudno. Naime, oni koji malo dulje i šire prate dionice, mogu se sjetiti ne jednog slučaja dionica u kojima je (bio ili jest) Marijan Filipović – TISK, DIOK, FNVC – koje su znale na par mjeseci "promijeniti vlasnika" i postati "Centar banka skrbnički" (CEBA, ako se ne varam), no pritom je samo "vlasnik" a ne i broj dionica bivao mijenjan.
E sad, ako je ovdje bio slučan slučaj, značilo bi da su dionice preskrbljene na najmanje 2 banke, što je u najmanju ruku čudno, a pritom nastala "slučajnost" da s tim činom istovremeno – pri velikom prometu Ingrinih dionica koji je uglavnom odgovarao broju – dionice nestaju iz TOP10 da bi se sad vratile u istom broju.
No, pritom se valja sjetiti da dionice nisu nestale odjednom iz TOP10, već sukcesivno, u više dana, što bi impliciralo razvlačenje broja dionica na više strana.
Sve u svemu, dosta dosta neobično, da ne velim mutno i sumnjivo.

Ingra gradnja, manje-više, ali znakovita je prodaja dionica HGSP od strane Ingre koja ih je kupovala po negdje 250 Kuna, a sada prodalo po 18-19 Kuna .
Da li Ingra zna nešto što ostali neznaju za HGSPOT ili joj treba svaka Kuna ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Da, ovo s dionicama Ingra gradnje je prilično neobično, i najmanje što očekujem nakon onih napisa/akcije Hanfe je da se istraži i to, što je s tim dionicama bilo.

Ovo što Fotije kaže – da su dionice bile u zalogu – je teoretski moguće, ali praktično je malo čudno. Naime, oni koji malo dulje i šire prate dionice, mogu se sjetiti ne jednog slučaja dionica u kojima je (bio ili jest) Marijan Filipović – TISK, DIOK, FNVC – koje su znale na par mjeseci "promijeniti vlasnika" i postati "Centar banka skrbnički" (CEBA, ako se ne varam), no pritom je samo "vlasnik" a ne i broj dionica bivao mijenjan.
E sad, ako je ovdje bio slučan slučaj, značilo bi da su dionice preskrbljene na najmanje 2 banke, što je u najmanju ruku čudno, a pritom nastala "slučajnost" da s tim činom istovremeno – pri velikom prometu Ingrinih dionica koji je uglavnom odgovarao broju – dionice nestaju iz TOP10 da bi se sad vratile u istom broju.
No, pritom se valja sjetiti da dionice nisu nestale odjednom iz TOP10, već sukcesivno, u više dana, što bi impliciralo razvlačenje broja dionica na više strana.
Sve u svemu, dosta dosta neobično, da ne velim mutno i sumnjivo.


Dali hoćeš reći da su nešto muljali brokeri Centar banke ili nešto drugo ?

New Report

Close