INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zar ne kužite da se mjesecima vrti količina od par stotina tisuća dionica, a vrte ih jedni te isti dnevni trejderi….., pa Vas ja sad pitam : "A ŠTA JE SA OSTALIH 13 MILIONA DIONICA, zar mislite da su pametniji ovi što trejdaju sa par stotina tisuća od onih što drže 13 miliona u rukama i čekaju poslove i trocifrenu cijenu???????????? [huh]


zar ne kužite da se mjesecima vrti količina od par stotina tisuća dionica, a vrte ih jedni te isti dnevni trejderi….., pa Vas ja sad pitam : "A ŠTA JE SA OSTALIH 13 MILIONA DIONICA, zar mislite da su pametniji ovi što trejdaju sa par stotina tisuća od onih što drže 13 miliona u rukama i čekaju poslove i trocifrenu cijenu???????????? [huh]

Pa, eto i mene to drži u nekakvoj nadi da nije sve tako crno. [thumbsup]

Kakva su očekivanja za FI 1Q??

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


Kakva su očekivanja za FI 1Q??

nadam se zanji minus u ovom tmurnom razdoblju od 400 do 12

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

izašlo novo stanje u skkd, imamo promjena u top 10, vratila nam se ingra gradnja, opet na 10.mjestu, ravno 270.000 komada

gdje su samo došli do para, firma o kojoj se piše sve najgore, da su blokirani, pred stečajem, itd

zaboravio sam napisati da drugih promjena nema
kad su prodali tu neku veću količinu u jednom danu (neznamo koliko, al najmanje čini mi se 68.000) pisali smo kako nije dobro,da li sada kad su vratili tu istu količinu dionica znači nešto dobro

Znači Ingra je preko Ingre gradnje počela skupljati dionice.
Najprije raprodaju, sruše cijenu u bunar, a sada kupuju jeftinije i to u lijepim količinama.

I za njih i za nas bi bilo najbolje da im Hanfa sada sve to lijepo uzme i obajsni im kako se to radi svojim dioničarima.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Znači Ingra je preko Ingre gradnje počela skupljati dionice.
Najprije raprodaju, sruše cijenu u bunar, a sada kupuju jeftinije i to u lijepim količinama.

I za njih i za nas bi bilo najbolje da im Hanfa sada sve to lijepo uzme i obajsni im kako se to radi svojim dioničarima.


Ma ko ih hebe,nema prodaje za eksere.Ako sam sve ovo dosada preživio strpit ću se ako treba i 2 godine još dok nebude ta cijena koju očekujem.

O nastalim špekulacijama oko dionice je upozorio i sam g. Igor Oppenheim , kao što se može vidjeti na stranici INGRE.
Sada dolaze na svoje INGRAČI …..možda već od sutra

Kretanje dionice INGRE
"Iako je na početku 2010. godine dionica Ingre vrijedila oko 44 kune, njena vrijednost krajem godine pala je ispod 20 kuna. Razlog pada cijene Ingrine dionice je rezultat kratkoročne panike nastale najavom dokapitalizacije krajem godine, ali vjerujemo da će se cijena uskoro stabilizirati. Prošle godine se na burzi trgovalo Ingrinom dionicom u vrijednosti 300 milijuna kuna, a krajem 2010. godine s nekoliko milijuna kuna, iz čega je vidljivo da je riječ o špekulativnom trenutku, jer ako se dionice prodaju po cijeni većoj od 20 kuna, a kupuju po cijeni od 15, zarada je 7 kuna, što je za nekoliko tisuća dionica velik iznos. Kako nije bilo značajnijih promjena u vlasničkoj strukturi među deset najvećih dioničara očito je da se radilo o špekulaciji. Ingra je uspješno provela dokapitalizaciju, te je prvotno smanjila temeljni kapital sa 300 na 150 milijuna kuna, da bi ga pretvaranjem potraživanja povećala na iznos od 270,9 milijuna kuna. Povećanje kapitala i rješavanje dugova dugoročno su dobri za Društvo, te će restrukturiranje sigurno korigirati cijenu dionice već sredinom sljedeće godine", g. Igor Oppenheim o kretanju cijene dionice Ingre.

ovo je vijest od prošle godine. on upozorava na špekulacije koje se rade a par mjeseci kasnije se vidi da su upravo najveći špekulanti zapravo oni sami u svom dvorištu. moj nedavni post se očito uklapa u ovaj scenarij.izgleda da su se već dugo pripremali za promjenu djelatnosti iz građevinskog inžinjeringa u financijski inžinjering.

Bolje je kupiti na razini 12,90-13,71 nego na 20 ili 40 kn, tako da sam im osobno zahvalan :o) a vjerujem i dosta ekipe ovdje, a bio bih također sretan da ova današnja cijena potraje barem još ovaj tjedan, pa sačekuša do 2015..
Vjerujem u ovu dionicu i tvrtku ,a špekulacijama bilo sa koje strane ne..

MADAM, 11.04.2011. u 22:15
. I hrvatski građevinari, koji su tradicionalno bili prisutni i kvalitetom prepoznati u cijelom bivšem SSSR-u, ponovno su se okrenuli ovim tržištima, a neke tvrtke su po saznanjima Komore, već u dogovorima za sudjelovanje u novim projektima.

cijeli tekst

http://www.poslovni.hr/vijesti/hrvatske-tvrtke-opet-otkrile-rusiju-176974.aspx

...planinu će pomaknuti samo onaj koji je počeo s micanjem kamenčića...(kineska)

New Report

Close