INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.poslovni.hr/vijesti/do-kraja-godine-pocinje-izgradnja-hidroelektrane-ombla-176858.aspx

Početak javnog nadmetanja za ugovaranje bi trebao biti u drugom tromjesečju 2011. godine. Projekt i ukupni troškovi su procijenjeni na oko 130 milijuna eura za tu hidroelektranu snage 68 MW. Sam projekt obuhvaća pripremne radove i organizaciju lokacije radova i gradilišta, izgradnju koja uključuje podzemnu branu, temeljni ispust, građevine za opskrbu pitkom vodom, priključak elektrane na prijenosni i distribucijski sustav podzemnim kabelima, strojarnicu i rasklopno postrojenje. Uključena je još i isporuka robe i opreme, sustav praćenja, radovi i usluge vezani za ugradnju i montažu robe i opreme, obuka osoblja kupca, ispitivanje i puštanje u pogon, isporuka ostalih roba i usluga, otklanjanje svih potencijalnih kvarova tijekom garantnog roka i moguće savjetodavne usluge vezane uz nabavu i potpora prilikom realizacije projekta. Bitna činjenica je da većinu objekata elektrane treba smjestiti u podzemlje, što će uključivati radove bušenja bunara velikih promjera, izgradnju injekcijske zavjese, zatvaranje podzemnog riječnog kanala i špiljskih kanala.

Ingra je gradila slican projekt i vjerujem da ce dobiti ovaj posao!

Ovako je sve počelo sa Rusijom, ako je nekom izmakla vijest, a vidim da je ili je to ciljano
http://www.suvremena.hr/17664.aspx

INGRAČI ! bliže se naši dani

OPA !!!!!

Predloženo je, kažu u Ingri, da se s ruskim gospodarstvenicima u skoro vrijeme osnuje zajednička kompanija za gradnju niza infrastrukturnih, industrijskih i stambenih objekata te javnih ustanova u Tulskoj oblasti, ali i na području cijele Ruske Federacije.

Komentirajući medijske objave po kojima je predsjednik Uprave Ingre Igor Oppenheim rekao da su neki projekti već definirani i da je osigurano njihovo financiranje, a da bi za neke tek trebalo ponuditi modele, iz Ingre pojašnjavaju da su projekte definirali ruski predstavnici odnosno da postoje gotovi projekti s ruske strane, a da Ingra trenutno nije napravila ni definirala niti jedan projekt.

Dvije strane su u pregovorima te postoji namjera da se sporazumno zaključe ugovori kojima bi se definirala suradnja i osnovala zajednička tvrtka, kaže se u Ingrinoj obavijesti.

Prema podacima s web stranice banke, Rosbank je najveća banka u privatnom vlasništvu u Rusiji. Ima preko 600 poslovnica i pokriva više od 70 ruskih regija. Osim u Rusiji posluje u Bjelorusiji i Švicarskoj, a glavni dioničar je Societe Generale. (H)
Gradnja tih objekata počet će, prema planovima, u proljeće, što je ostvarivo s obzirom na to da su zemljište i građevinska dozvola osigurani. Ruski predstavnici posjetili su jučer i tvornicu vojne obuće INKOP iz Poznanovca koja bi već od veljače mogla u Tulskoj oblasti početi proizvodnju obuće za tamošnje tržište.

Stjepan Mesić nedavno je poslao i pismo namjere ruskom premijeru Putinu radi jačanja gospodarske suradnje dviju zemalja. Naime, ruska vlada odobrila je da hrvatske građevinske tvrtke sudjeluju u gradnji planiranih projekata za buduća sportska događanja, među kojima je svjetsko prvenstvo u nogometu 2018. godine.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ček, ček, to si c/p link iz prethodnog posta od "sitne ribe", ali jesi li vidio otkad je to?

"28.12.2010. Ingra pregovara s Rosbankom o projektima u Rusiji"

Možda obavijest uprave od jučer ima veze s ovime, ali nije to ništa novo niti specijalno.

Vaš link

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Pa vidiš Therion da je cilj postignut:
– Ingra je obavjestila ZSE i onda…..ništa. Nitko nemože reči da je prešutila….
– Cijena dionica je padala ko prolom oblaka jer je bila namjena da se popune nečiji računi/portfelji. Ostalo nagadjajte……..Šta može Hanfa ex-dužnosnicima koji nisu više u sukobu interesa ??? [tongue] [lol]

marcello


Ček, ček, to si c/p link iz prethodnog posta od "sitne ribe", ali jesi li vidio otkad je to?

"28.12.2010. Ingra pregovara s Rosbankom o projektima u Rusiji"

Možda obavijest uprave od jučer ima veze s ovime, ali nije to ništa novo niti specijalno.

Vaš link

Istina, nisam gledao datum !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ako se pokaže da se zaista manipuliralo na nedozvoljen način cijenom dionice INGRe,
da li je ona tada trenutno precijenjena ili podcijenjena?

Budemo pričekali odgovore.


Ako se pokaže da se zaista manipuliralo na nedozvoljen način cijenom dionice INGRe,
da li je ona tada trenutno precijenjena ili podcijenjena?

Budemo pričekali odgovore.

Pa mislim da nije teško zaključiti, s obzirom da je pala cca 97% od ATH, da li je precijenjena ili podcijenjena, zar ne!?


Ako se pokaže da se zaista manipuliralo na nedozvoljen način cijenom dionice INGRe,
da li je ona tada trenutno precijenjena ili podcijenjena?

Budemo pričekali odgovore.

Valjda ti to kretanje cijene govori.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

izgleda da opet ništa od proboja 14 kn, veći kupovni nalozi se povlače niže, a prodaja se slaže ispod 14 kn [sad]

moje pisanje je osobno mišljenje, nije investicijsko savjetovanje niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

došao je nalog od 10.000 komada na kupnju, možda se kolo sreće okrene….

moje pisanje je osobno mišljenje, nije investicijsko savjetovanje niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

Evo početka jednog divnog prijateljstva s forumašima Ingre…samo da nas posluži malo sreće i nestaće svakog sivila…"Vederemo" kažu latini pa pričekajmo ljeto, jesen,proljeće… [cool]

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

New Report

Close