INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni ovaj sporazum izgleda fantastično. Rusi vjerojatno imaju hrpu dogovorenog posla, a INGRA će biti ili podizvođač ili partner i to ne bilo kome nego:
Mašinoimport je jedna od najpoznatijih ruskih tvrtki za energetiku i izgradnju infrastrukturnih objekata u bivšem Sovjetskom Savezu i svijetu. (H)

S obzirom na to koliko je pala, s obzirom na to kako se drže drugi građevinci sa nekim skromnim ili nikakvim poslovima, mene više nema na asku, inače bio sam na 18 kuna.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Sad samo pratite nickove koji više neče pisati na topicu i voila, tu su.
Trgovanje zadnjih mjeseci je u najmanju ruku je bilo smiješno. Takve manipulacije na ask/bid pojavljivanjem pa istresanjem, pa stiskanjem ne da je samo bilo čudno nego je bilo i više nego očito da je cilj samo jedan, srušiti cijenu koliko god se može. Tko je to radio i koji su mu bili motivi? E pa nadajmo se da će pravosudni organi napraviti svoj posao kako treba. Uvid u tansakcije imaju, uvid u zadavanje naloga imaju, imaju sve potrebno.
Nemam običaj hvaliti hanfu, tj. rađe pljujem po njoj, al ovog puta, bravo, konačno da je agencija počela raditi svoj posao tj. "zaštita malih ulagača" je izgleda konačno proradila. [thumbsup]

P.S. Naravno da sam vlasnik određenog broja dionica ingre.

Do sada se tvrdilo da je cijena tu di je zato što će INGRA u stečaj ,likvidaciju i ostale gluposti.
Ljudi moji firma posluje od 1955.godine ,prošla je sve i svašta i nije propala.
Poslije ove vijesti jasno je da od tih crnih prognoza ništa i zato je to velika vijest i potvdra svima onima koji su vjerovali u INGRU.
To su sve bile priče kako bi se lovatori (da ne kažem težu riječ m..f…),nakrcali jeftinim dionicama po cijeni jednom bureka.
Da li će u pon explodirati ili neće zavisi baš od njih da li su s e dovoljno nakrcali ili nisu još ispunili plan.
Za imaoce dionic je ebitno da firma ima perspektivu i samo je pitanje trenutka kada će okrenuti trend.
A možda je to baš ovaj,i možda je tako i planirano da se ima razloga početi pumpati cjena(ako su se ovi spomenuti dovoljno nakrcali).

Kolega Loris je upozoravo na skupinu malo jačih igrača koji drmaju ingrom i koji su je doveli do ove cijene, nadam se da će za ovo odgovarati a ingra se cijenovno vratiti tamo gdje joj je i mjesto a to je 40-ak kuna, i to bez objave ugovora za Rusiju a valjda je već jasno svima da se ovdje radi o milijardama a ne o milijunima vrijednosti posla!
Drago mi je zbog svih forumaša koji su vjerovali u ovu tvrtku i trpili gubitke, a takvih je samo nas 5-6
koji unatoč svemu nisu prodavali i poručujem onu već poznatu a nekima toliko iritantnu tezu koja glasi: STRPLJEN SPAŠEN [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Već sam nekoliko puta sa kolegom koji se takođe bavi dioničarstvom razgovarao o temi manipulacije dionicom Ingre. Zajednički zaključak je bio taj da su se i sami oni koji su konstantno rušili cijenu na kraju začudili da su je uspjeli "stući" tako nisko. Skoro baš sve im je išlo na ruku, općenit pad Crobexa, nesigurnost ulagača koja je proizašla iz konstantnog manipuliranja, strah od dodatnih gubitaka, opća nelikvidnost u državi, a također i inertnost i nezainteresiranost uprave da se o bilo čemu očituje. Mislim da su i neki iz samog vrha ili blizine "vrha" umočeni.
Koliko bi nas kupovalo Ingru na 30 i više kuna da smo znali za namjeru zamjene potraživanja za dionice, a mnogi su imali te povlaštene informacije i naravno da su trgovali u skladu sa tim saznanjem i potom se okoristili.


Kolega Loris je upozoravo na skupinu malo jačih igrača koji drmaju ingrom i koji su je doveli do ove cijene, nadam se da će za ovo odgovarati a ingra se cijenovno vratiti tamo gdje joj je i mjesto a to je 40-ak kuna, i to bez objave ugovora za Rusiju a valjda je već jasno svima da se ovdje radi o milijardama a ne o milijunima vrijednosti posla!
Drago mi je zbog svih forumaša koji su vjerovali u ovu tvrtku i trpili gubitke, a takvih je samo nas 5-6
koji unatoč svemu nisu prodavali i poručujem onu već poznatu a nekima toliko iritantnu tezu koja glasi: STRPLJEN SPAŠEN [thumbsup]

Svaka čast nekim kolegama poput tebe i još nekih koji niti jednom nisu mijenjeli pisanje(uključujući i mene), ali neki su skakali sa hvale na pljuvanje i nazad. Znamo svi koji su to. Nije da se hvalim ali odavno sam ja pisao o konzorciju-još od cca 30 kn. Nadam se da će institucije odraditi svoj posao. Žao mi je što je i uprava Ingre igrala neku igru jer je sklopljene dogovore sa rusima od prije par mjeseci objavila tek danas-iako su mediji nešto nagađali i pisali. Po meni nisu ni oni čisti. Sve u svemu idući tjedan će se na cijenu odraziti sve ovo od današnjih vijesti a tokom tjedna će se možda pojaviti još koji.

neće uvijek biti ovako.

Malo prije sam došao s puta kad ono napokon neka iole dobra vijest a da se radi o Ingri.Ma nema zime za strpljive,naplatit ćemo višestruko ovu muku koju gledamo već mjesecima.Bit će posla od Moskve pa do Vladivostoka za Ingru s kamaradima iz Rusije. [thumbsup]

Mene ova zadnja vijest jako veseli…Ona mi daje ono svjetlo na kraju tunela u koje vjerujem…Dakle firma koja ima perspektivu, i kroz određeno vrijeme ce zasigurno dobiti posao da počne poslovanje u plusu. Tada ce sa foruma nestati dežurni katastrofičari…Možda na ovoj burzi trenutno i ima boljih prilika ali dugoročno (što je naravno relativan pojam jel dugoročno je nekima i 2-3 dana ) [lol] mislim da ovaj poslovni subjekt ima svjetlu budućnost…

Festina lente

…evo nekoliko puta sam pročitala vijest koja je jučer objavljena od Uprave Ingre na ZSE,i ne mogu doći sebi od čuđenja…

…Ingra je sklopila Ugovor o poslovno tehničkoj suradnji sa ruskim tvrtkama,vrijeme neodređeno,vrijednost ugovora neodređena…

…ugovori o poslovno tehničkoj suradnji su načelnog karaktera i ako njih ne budu slijedili konkretni ugovori,sa konkretnim brojkama,bit će to samo još jedna dezinformacija Uprave u taktički osjetljiv trenutak kad se dionica počela strmoglavljivati…

…ja vas sad pitam,da li Hanfa ovdje ima posla?

Potis s Rusima je relativno ocekivan i svakako je dobrodošao!

Jos kad bi se HANFA stvarno obracunala s burekdžijama (koji sustavno ruše cijenu kupi – prodaj metodom) nasoj sreci ne bi bilo kraja…

Pozdrav svim dugorocnim investitorima!

Sad nam treba objava jednog (ili serije) dobrog ugovora i onda možemo upravi dignuti palac gore! U suprotnom i ovo s Rusijom nece imati veceg odjeka.

U toliko su projekta u igri (barem tako kazu u svojim izvjescima) da je gotovo nemoguće da nešto ne dobiju.

Strpljen – spašen!


…evo nekoliko puta sam pročitala vijest koja je jučer objavljena od Uprave Ingre na ZSE,i ne mogu doći sebi od čuđenja…

…Ingra je sklopila Ugovor o poslovno tehničkoj suradnji sa ruskim tvrtkama,vrijeme neodređeno,vrijednost ugovora neodređena…

…ugovori o poslovno tehničkoj suradnji su načelnog karaktera i ako njih ne budu slijedili konkretni ugovori,sa konkretnim brojkama,bit će to samo još jedna dezinformacija Uprave u taktički osjetljiv trenutak kad se dionica počela strmoglavljivati…

…ja vas sad pitam,da li Hanfa ovdje ima posla?

E, toga se i ja bojim.
Ali u očajnoj situaciji kakva je ova s Ingrom ljudi se hvataju za svaku slamku.
Ja također.


…evo nekoliko puta sam pročitala vijest koja je jučer objavljena od Uprave Ingre na ZSE,i ne mogu doći sebi od čuđenja…

…Ingra je sklopila Ugovor o poslovno tehničkoj suradnji sa ruskim tvrtkama,vrijeme neodređeno,vrijednost ugovora neodređena…

…ugovori o poslovno tehničkoj suradnji su načelnog karaktera i ako njih ne budu slijedili konkretni ugovori,sa konkretnim brojkama,bit će to samo još jedna dezinformacija Uprave u taktički osjetljiv trenutak kad se dionica počela strmoglavljivati…

…ja vas sad pitam,da li Hanfa ovdje ima posla?

Policija je privodila djelatnike jednog poslovnog interent portala radi pisanja po forumima,da li mislite da je to nepoznato Upravi INGRE i ostalima firmama izlistanima na zse i da bi se zahebavali takvim dokumentima kao što je obavijest Uprave objavljenoj na zse.
Mislim da je svima jasno da pravna država počinje funkcionirati i da si takve stvari više ne mogu dozvoljavati.
Nitko valjd ne želi u zatvoru završiti.
Čekamo samo konretne poslove,a do tad dionica neće biti 13kn.
Tad će dionicu polako trebati i prodavati,a sad se kupuje.Na povijesnom minimumu.
Ovo je tipična Buffetova dionica.

New Report

Close