INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


1. Ingra ima duplo više imovine nego dugova, omjer 2 : 1
2. Konsolidirala je i te dugove kao i poslovanje
3. Samo od najma Arene Zagreb može komotno servisirati sve obveze

Znači njena realna vrijednost je 40 Kuna po fundamentima.

Pretpostavljam i da nisu sklopili ugovor s rusima da ga ukrase na zidu ???


INGRA ima toliko kredita da samo za financirati kamate treba žestoko raditi a ne ovako nigdje ništa, oni nemaju šanse kamate insfinancirati.



.. a ja ti kažem da Oppenheim nebi prodao tvrtku u ovakvom stanju i po trenutnoj tržišnoj kapitalizaciji!? ..

zašto spominješ openhajma , ko da je on presudan faktor u svemu , on ima cca 5,7% dionica .
mcap ingre na ovoj cijeni je 24-25 mil € , samo otplaćeni dio arene (mislim oko 40% vrijednosti) vrijedi skoro duplo više . neko ko vidi interes bi to možda mogao kupit na ovoj razini , pa šta ti je tu čudno [undecid]
[/quote]
Opet ponavljam, nije mi jasno gdje ste vi uopće krenuli sa pričom o preuzimanju??? Trenutno ne postoji nikakva mogućnost preuzimanja Ingre, valjda bi vam to trebalo biti jasno, pa se ne trebate zamarati sa tim bajkama!

Btw. Oppenheim nije presudan faktor, kažeš!? Nije, ti si!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


fascinantno, na temelju nekakvog ugovora o suradnji, bez ijedne brojke, cijena je napumpana sa 12,60 kn na 13,60 kn….to ima samo na ZSE [bye]

e sad, treba vidjeti i ne radi li se tu mozda o onom konacnom DUPLOM DNU …
jer cijena je danas dosla do 12.60 ali nije i otisla ispod prijasnje tj. ispod 12.40 …
i sad jel to konacno docekasmo mozda i to …

Optimist - loše informirani pesimist

Zadnjih dana vidimo da ima sve više i više poslova, samo što ingra ne objavljuje ih iako bi morala(iako su to stari ugovori koji su bili smrznuti ali su ponovo na snazi), ako bi doista željela biti transparetna i želi dobro svojim dioničarima objavila bi ih ponovo, a npr. izgradnja upravne zgrade od atpl plovidbe, obavijest nije bila nikada, osim u prospektu od siječnja 2011. stvarno lopovluk teški…… jer tu vijest su znale samo banke dok loris nije stavio link na pdf. prospekt

Nadalje
ovaj potpis s Rusima je puno puno jači, jer machinoimport je velika kompanija
http://www.machim.ru/about_en.php

Cijena je skočila, ali drukanje prema dolje nije , ali moja ignore dugme radi sve bolje i bolje…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Hvala dragom Bogu i svim Svecima da napokon pročitam nešto što
mi može dati neku nadu da nisam skroz uludo čamio u ovoj dionici.

Naravno da lako može biti samo prazna puška, ali budemo vidjeli.

ja sam prodao Ingru danas, do sada sam naučio da treba raditi po onoj SELL ON NEWS, a danas je bio tipičan primjer toga

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


ja sam prodao Ingru danas, do sada sam naučio da treba raditi po onoj SELL ON NEWS, a danas je bio tipičan primjer toga

Ovaj puta iznimno bi moglo biti "kupuj na vijest"! Iskreno mislim da si se – znaš ono kako se kaže …… [rolleyes]



ja sam prodao Ingru danas, do sada sam naučio da treba raditi po onoj SELL ON NEWS, a danas je bio tipičan primjer toga

Ovaj puta iznimno bi moglo biti "kupuj na vijest"! Iskreno mislim da si se – znaš ono kako se kaže …… [rolleyes]
[/quote]

sumnjam, bez konkretnog posla iNGRA nema šanse probiti 14 kn i ostati tamo….još ako odblokiraju INU pa ona očekivano počne padati, bit će opet INGRA po 12,xx kn [proud]

p.s. nego reci mi što se to konkretno na bolje promijenilo kod Ingre, osim tog ugovora o poslovnoj suradnju od kojega na kraju ne mora biti baš ništa?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Dovoljan razlog za rast je taj što su neki likovi danas izašli i ne namjeravaju više da se vraćaju u ovu dionicu zbog Hanfe.
A što se tiče proboja Ingre na 14 kuna, od ponedjeljka možda startamo sa 15 kuna, tako da se po 14 više nikada neće ni trgovati. Toliko o proboju, ostalo se zove "psihologija burze"! [thumbsup]


ja sam prodao Ingru danas, do sada sam naučio da treba raditi po onoj SELL ON NEWS, a danas je bio tipičan primjer toga

kakav sell on news na par postotaka razlike? pa takva burgedžinica radi svaki dan na ingri i ne treba joj nikakav SON. a oćeš li ući opet ispod prodajne to je pitanje. a i meni prsti nisu dali mira danas pa sam mora ubost još par tisućica na 12,60 .ja pravi news tek čekam a sell sam ionako ostavio za koju godinu kasnije.

Kako komentirate ovo, http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=125681

Navodi u tekstu su isključivo osobni stavovi autora

klisko, 08.04.2011. u 19:56

Kako komentirate ovo, http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=125681


ovo kao prvo nije nikakva nova vijest, sve se znalo i prije samo nisu objavljena imana budućih partnera, koja su sad javno objavljena. dok se veći dio naših građevinaca uputio put Srbije za udruživanje snaga za nastup na vanjskim tržištima ,Ingra koja tamo nije bila prisutna se izgleda odlučila za udruživanje s izravnim subjektima prisutnih na ino tržištima. to je ujedno i njezina temeljna strategija od osnutka, ništa novo. konkretni učinci će se tek vidjeti.

klisko, 08.04.2011. u 19:56
bananarama

Dovoljan razlog za rast je taj što su neki likovi danas izašli i ne namjeravaju više da se vraćaju u ovu dionicu zbog Hanfe.

klisko, 08.04.2011. u 19:56

s tim se slažem , iako će bilo kakvo kažnjavanje ako se sve pokaže točnim biti presedan na zse. bojim se da je to gricnija vuk magarca. da se barem više ne pojave.
i cijelo vrijeme se pitam kako se na rastu cijene nisu pojavljivali i slagali nalozi s tri nule na asku, a nije se niti lupalo po bidu. da nije bilo vrime ručka i da je burgedžinica bila zatvorena vjerovatno bi bila +blokada.

New Report

Close