INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nije mi jasno to sa ingrom, jel tih 1214 isto kupio trezor? pa nije bilo preko burze… po koliko je kupovao trezor? 45k kn? tih 1214 i proslih 230 =~ 65 mil. kn. dokapitalizacija je bila 350 mil. kn. to ispada da su dobar dio dokapitalizacije utrosili za kupnju dionica od uprave koja je isto vjerovatno sudjelovala u dokapitalizaciji. pa jel to moguće? ink

Ne vjerujem da je kupovao trezor. Vjerojatno neki investicijski fond. To stvarno ne bi bilo korektno da 20% dokapitalizacije potroše na otkup dionica od uprave i NO. Čak bi to onda mogao nazvati i prevarom onih koji su sudjelovali u dokapitalizaciji.
A što se tiče toga da ljudi prodaju to je kroz ok. Pa trebaju i oni uživati u stečenom.


A što se tiče toga da ljudi prodaju to je kroz ok. Pa trebaju i oni uživati u stečenom.

Ma slazem se, ali zato postoji burza (ili kupac po dogovoru). Blesavo mi je to zvucalo da to sve kupi trezor.

ink


inkvizitor: ” nije mi jasno to sa ingrom, jel tih 1214 isto kupio trezor? pa nije bilo preko burze… po koliko je kupovao trezor? 45k kn? tih 1214 i proslih 230 =~ 65 mil. kn. dokapitalizacija je bila 350 mil. kn. to ispada da su dobar dio dokapitalizacije utrosili za kupnju dionica od uprave koja je isto vjerovatno sudjelovala u dokapitalizaciji. pa jel to moguće? ink ” Ne vjerujem da je kupovao trezor. Vjerojatno neki investicijski fond. To stvarno ne bi bilo korektno da 20% dokapitalizacije potroše na otkup dionica od uprave i NO. Čak bi to onda mogao nazvati i prevarom onih koji su sudjelovali u dokapitalizaciji. A što se tiče toga da ljudi prodaju to je kroz ok. Pa trebaju i oni uživati u stečenom.

Sve je ok, regularno izvedeno, bez ikakvih sumnji i malverzacija.
Samo jedno mi nije jasno, a to je , zašto netko prodaje ovu dionicu pred uvrštenja u 1.kotaciju, a znamo šta to donosi.
Shvaćam da netko treba financijska sredstva , no zar se ne isplati držati još 10-ak dana, te zaraditi par tisuća k po komadu?


Shvaćam da netko treba financijska sredstva , no zar se ne isplati držati još 10-ak dana, te zaraditi par tisuća k po komadu?

Ne isplati se čekati i bezveze trunuti unutra. Ima puno boljih prilika od INGRE.


Samo jedno mi nije jasno, a to je , zašto netko prodaje ovu dionicu pred uvrštenja u 1.kotaciju, a znamo šta to donosi. Shvaćam da netko treba financijska sredstva , no zar se ne isplati držati još 10-ak dana, te zaraditi par tisuća k po komadu?

Nije to sve crno-bijelo. Očito je to sve dogovoreno ranije.



matrix90: ” Shvaćam da netko treba financijska sredstva , no zar se ne isplati držati još 10-ak dana, te zaraditi par tisuća k po komadu?” Ne isplati se čekati i bezveze trunuti unutra. Ima puno boljih prilika od INGRE.

A koje su to bolje prilike od Ingre dugoročno.
Kao konkurente dugoročno vidim : Atlantsku plovidbu, Tehnuku, Lavčević, Konstruktor, Igh, Dalekovod i Ericsson Nikola Tesla, inače većina blue chip dionica, zar ne?

Veća?…

[smiley2]

Ja bih Lavčević i ENT izdvojio…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

a hidroelektra i viro možda

[b][/b][i][/i][u][/u]Jednostavnost iznad svega[color=blue][/color]

vama je dobro da trezor kupuje od članova uprave? pa jel vi znate da se za to u americi ide na robiju barem 10 godina, a ovdje to prolazi kao od šale..to je katastrofa što oni rade, održavaju tu dionicu na ovim razinama. samo se pitam onda – čemu dokapitalizacija. prodavali po 35000 a sad kupuju po 45000….probudite se više, to su lopuže koje će vas ostaviti uskoro na cjedilu.

zanimljivo da je ingra jedna od uzdanica pbz equity-a.. sve sam uvjereniji da je povlacenje svih para iz fondova bio jako dobar potez..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

[/quote]


vama je dobro da trezor kupuje od članova uprave? pa jel vi znate da se za to u americi ide na robiju barem 10 godina, a ovdje to prolazi kao od šale..to je katastrofa što oni rade, održavaju tu dionicu na ovim razinama. samo se pitam onda – čemu dokapitalizacija. prodavali po 35000 a sad kupuju po 45000….probudite se više, to su lopuže koje će vas ostaviti uskoro na cjedilu.

Nikad mi se nije sviđala “priča” s Ingrom.Svaka čast onima koji su zaradili.Nikad nebi veće novce ovdje uložio.
Ako uprava bude ostvarila sve brojke koje planira u narednih 2 godine ja bih se zapitao na vašem mjestu.
Jel to realno?

Novac je kisik burze!

New Report

Close