INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da li ko zna šta više o Ingra gradnji Od kuda im tolike dionice,i koliko toga imaju još za prodat

Pa dobili su u dokapitalizaciji. Piše u odluci i točan broj dionica koje su dobili.
Osnove, kolega. Osnove…



Koji prokleti ološ svaki dan operira u zadnjim minutama , vidi se da glatko i uz podršku ide na 13,50 i opet isto , mater mu šugavu ćifutarsku.

Oni koji kupe bez love i moraju sve prodt u istom danu.Da li ko zna šta više o Ingra gradnji Od kuda im tolike dionice,i koliko toga imaju još za prodat
[/quote]

da, lopina i njemu slični koji ulete bez veze, skinu malo s prodaje ili ih zapadne nešto na bidu, pa na kraju dana nemaju love za pokriti pa lupe nazad po bidu. hebate koji ulagači, Bogu za plakat [lol]

prijatelji moji najveća tragedija ove dionice, je kvaliteta kupaca koji su ušli u nju. uzimajući u obzir i cijelu ingrinu agoniju. najamanje je tu istinskih investitora, a preeeeviše špekulanata,marginaša, slabića i onih poderanih gaća. kad se takav roj skupi u jednoj dionici ne moraju fundamenti, TA analize i svi ekonomski pokazatelji biti toliko loši da bi se ona totalno zgazila. a to se dešava upravo tu. uz to moram reći da su ovi prodavatelji koji danima lupaju po bidu zreli za neku podrobniju psihološku analizu .dok god se ova dionica ne očisti takve većine, neće bit većioh pomaka unatoč pozitivnim vjestima koje svi nestrpljivo iščekuju. ja sam je skinuo s gledalice , ali me malo j..e što je vidim u portfelju, barem ne gledam svakodnevna iživljavanja.

Ma nisu skakavci ( špekulanti ) krivi za Ingru već uprava Ingre, a špekulanata će uvijek biti…

jos ima onih koji se pitaju zasto ova dionica pada…
ajd da vidimo…prije je bilo ukupno 7mil. i nesto dionica…a danas ?! preko 13.5mil ukupno…
a padala je i prije ovog dokapa (ili zamjene dugova za dionice), a di nece sada nakon…
pitanje je i koliko pozitivno misle poslovati u ovom kvartalu a bez ikakvog posla…
istina je i da je cijana dionice vec zbilja jako nisko…ali opet…bez posla nece nikud pobjec…
a pitanje i da li su se svi koji su to htjeli iskrcali…ili je samo doslo do malog predaha…lp

Optimist - loše informirani pesimist


Ma nisu skakavci ( špekulanti ) krivi za Ingru već uprava Ingre, a špekulanata će uvijek biti…

u zadnje dvije-tri godine nije poznato da je na ijednoj drugoj dionici na zse bilo toliko rasprodaje od istih kao na ovoj…a zadnji primjer je eto i ova gradnja…a pitam se ima li osim g.Opper. jos itko drugi u posjedu iste…i je li vidljivo u prvih 10…to se prvenstveno odnosi na bivse i sadasnje clanove uprave…?!?

Optimist - loše informirani pesimist

…nema posla i stanje je takvo kakvo je, doći će i posao i stanje će se promijeniti, a prema kud?, pa prema gore!

.. i daj prestanite cviliti več jednom, u nekim trenucima imam osječaj da čavrljam sa dječjim vrtićem! [angry]



Uostalom, zašto je bitno tko prodaje?


Kolega, a zašto to vas toliko pogađa, da niste i vi jedan od sinčića. Odite negdje drugdje širiti svoj pesimizam i frustracije. [yawn]
[/quote]

Bravo kolega [thumbsup]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

amilo3438

prije je bilo ukupno 7mil. i nesto dionica…a danas ?! preko 13.5mil ukupno…

prije je nominala bila 40 sad je 20 i u čemu je problem…

dionice nitko ne kupuje da ih jede, nego ih čuva duže ili kraće razdoblje i čeka priliku za dobru prodaju (zaradi ili izgubi) dakle, radi se o CIKLUSU razmjene vlasnika vrijednosnih papira koji s vremena na vrijeme vrijede manje ili više

jedni rasprodaju i šta više drobite o tome, NETKO I KUPUJE pa će nagodinu rasprodavati po nadam se daleko većim cijenama


amilo3438

prije je bilo ukupno 7mil. i nesto dionica…a danas ?! preko 13.5mil ukupno…

prije je nominala bila 40 sad je 20 i u čemu je problem…


problem je u tome da je preveliki free-float…
ako je padala do 20kn sa ukupno 7mil. i nesto dionica, a kako nece sada sa 13 i pol milijuna…
kaj sad tu nije jasno…jasno je samo da bez posla i bez reversal stock splita (citaj smanjivanja velikog free float-a) nema nista ni od velikog rasta…

p.s
savjet…ako toliko vjerujete u istu, onda ugasite monitor na par mjeseci…takodjer, prije nego ga ponovo upalite duboko udahnite uz svakako, ako je moguce, i nazocnost strucne osobe za hitne slucajeve…lp

Optimist - loše informirani pesimist


PBZ Equity dokupio još 4 komada, Erste skrbnički još 20.
Nek se nađe.

1. OPPENHEIM IGOR 5.697 11,39 Osnovni račun
2. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 5.297 10,59 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 4.082 8,16 Skrb. račun + 4
4. TEHNIKA D.D. 3.012 6,02 Osnovni račun
5. LUDVIGER JASNA 2.828 5,66 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.463 2,93 Skrb. račun + 20
7. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 2,77 Osnovni račun 8. INGRA D.D. 1.279 2,56 Osnovni račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.220 2,44 Skrb. račun
10. REŽEK DANIJEL 1.193 2,39 Osnovni račun
Ukupno: 54,91

Ovako je to izgledalo u 10.2007 godine, kada je Ingra bila oko 400 Kuna ( 60.000,00 Kuna )
Promet u dokupu je tada i bio najveći, svaki tjedan je netko iz prvih 10 kupovao, a to možete vidjeti iz komentara na Ingrinim stranicama od 375 do 395-e.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



PBZ Equity dokupio još 4 komada, Erste skrbnički još 20.
Nek se nađe.

1. OPPENHEIM IGOR 5.697 11,39 Osnovni račun
2. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 5.297 10,59 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 4.082 8,16 Skrb. račun + 4
4. TEHNIKA D.D. 3.012 6,02 Osnovni račun
5. LUDVIGER JASNA 2.828 5,66 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.463 2,93 Skrb. račun + 20
7. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 2,77 Osnovni račun 8. INGRA D.D. 1.279 2,56 Osnovni račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.220 2,44 Skrb. račun
10. REŽEK DANIJEL 1.193 2,39 Osnovni račun
Ukupno: 54,91

Ovako je to izgledalo u 10.2007 godine, kada je Ingra bila oko 400 Kuna ( 60.000,00 Kuna )
[/quote]
a danas ovako…
1. PBZ D.D. 909.974 6,72 Skrb. račun
2. OPPENHEIM IGOR 773.908 5,71 Osnovni račun
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OMF 603.877 4,46 Skrb. račun
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OMF 600.149 4,43 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OMF 564.324 4,17 Skrb. račun
6. DOM HOLDING D.D. 516.658 3,81 Osnovni račun
7. TEHNIKA D.D. 451.800 3,34 Osnovni račun
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D./KVARNER VIENNA INSURANCE GROUP D.D. 380.759 2,81 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. LUDVIGER JASNA 338.850 2,50 Osnovni račun
10. ELEKTROPROJEKT D.D. 207.450 1,53 Osnovni račun
Ukupno: 39,48

…neki dobro smanjili a neki se razbezali ko mala deca…ociti dokaz koliko vjeruju u buducnost iste…

Optimist - loše informirani pesimist

New Report

Close