INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ajde vi meni recite zasto mislite da INGRA nece jos pasti?. Kad jednom krene dolje tko zna gdje ce joj biti kraj.

Ima više razloga

Razlog treći : Mnogi od nas su se već oženili za Ingru, nema prodaje, ali ni dokupa . Mali je njih koji na ovim cijenama prodaju, ali još manje koji dokupljuju jer se nadaju još nižem i tako nema kraja niti izlaska iz Ingre, samo se vrtimo u krug.

[/quote]
Kolega krug će postojati sve dok se ne pojavi barem jedan pravi (veliki) investitor, naravno to očekujem sa objavom i pravog posla, jer sva trenutna potpora je od premalih investitora pošto se uglavnom kupuje po bidu, a to nije dobar znak za rast.
Još uvijek je, uz relativno malo dobrih vijesti, pre jak konzorcij koji konstantno spušta cijenu i stvara paniku, ali svemu dođe kraj…

Za @○supermisa
kolega napisali ste "kad jednom krene dolje tko zna gdje ce joj biti kraj", odavno je ona krenula prema dolje i treba se pitati kad će jednom krenuti gore, jer dolje stvarno skoro da nema razloga, a i prostora.


Ponavljam ne bi Opi kupio 10000 kom po 19 kn, u 11 mjesecu da misli da će vrijedit 12,5 kn. Ima još u Boga dana pa ćemo vidjeti tko je bio u pravu.

…a vama to kao nesto znaci…tih mizernih 10k komada…
…obicno kad im nesto treba izlaze u javnost…a gdje su sada, da smire ovu situaciju…
…zadnje je bilo da se nesto planira raditi u rusiji…i od tada nista – vec vise od 2mj…
…sve do jucer…eto da kazu javnosti – jos smo u crobexu…jako bitno…
…a nije li to sve bas nekako neobicno…ta psihoza koja se na takav nacin stvara…

a eto bas zanimljivo i koliko je sada vec bivsih clanova uprave nestalo iz top 10…
i kada se pogledaju stari dokumenti s kraja 2007.(na zse.hr) tko se sve zurio sto prije rasprodati…
i po kojim cijenama…e to je bilo jako zanimljivo…a zanimljivo je i koliko nas je nasjelo na lijepe obecavajuce sarene price…ako nista, bar smo ih nasom kupovinom mozda sapasili i od stecaja…
ali hoce li se isti kako htjeti i oduziti…ili nas misle sve zajedno dobro zaje.ati…to je pitanje…

Optimist - loše informirani pesimist


ma boli me ona stvar kamo će ingra idućih pola godine. što se mene tiče, neka ide na 10 lipa, ali ja znam da je neću prodati ispod 200 kuna. kada će to biti? nemam pojma i nije me briga.

…nije vas briga koliko mozete izgubiti…jel ko fol je jako jeftina…
…a glede 200kn…eto npr. jedan reversal stock-split od 1:20 na 10kn…i eto nas brzo na 200kn…lp

Optimist - loše informirani pesimist


Ponavljam ne bi Opi kupio 10000 kom po 19 kn, u 11 mjesecu da misli da će vrijedit 12,5 kn. Ima još u Boga dana pa ćemo vidjeti tko je bio u pravu.

Ako ti je ovo smijernica ulaganja,i vjerovanja u prosperitet dionice,onda si u gadnom minusu.
Da ,se razumjemo bez nečeg slabog prema Opi-poštujem gospodina.

@ lacoste
Ko kaže da nisam u minusu , prosjek mi je 45 kuna, to sam i dokazao prije nekoliko tjedana, međutim to ne znači da dajem svoje papiriće za ovu bijedu od cijene, ako lešinari nekoga i nagovore mene neće.Vidit ćemo tko će biti dobitnik za koju godinu.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


@ lacoste
Ko kaže da nisam u minusu , prosjek mi je 45 kuna, to sam i dokazao prije nekoliko tjedana, međutim to ne znači da dajem svoje papiriće za ovu bijedu od cijene, ako lešinari nekoga i nagovore mene neće.Vidit ćemo tko će biti dobitnik za koju godinu.

E pa nećeš morati čekati baš par godina, već na godinu u ovo vrijeme si na nuli, najmanje. Ako kupiš istu količinu koju trenutno posjeduješ, po recimo 13 kuna, prosječna cijena ti se smanjuje na 29 kuna.
Nije nagovor i nosi rizik, ali bez rizika nema ni para!
Realna cijena u usporedbi sa ostalim, još uvijek nekonsolidiranim domaćim građevinarima bila bi trenutno najmanje baš tih 29 kuna.
E sada zašto je cijena 12,85 – to je već u domenu viših sila i naučne fantastike.
Danas sam u strahu ipak kupio još 1000 kom. po 12,50. Kad se propada nek se barem "jeftino propada"!


@ lacoste
Ko kaže da nisam u minusu , prosjek mi je 45 kuna, to sam i dokazao prije nekoliko tjedana, međutim to ne znači da dajem svoje papiriće za ovu bijedu od cijene, ako lešinari nekoga i nagovore mene neće.Vidit ćemo tko će biti dobitnik za koju godinu.

UH,UH- što ovo napravi-zašto nisi riješavao kad je krenulo prema 40 kn-ne razumjem????
Sada bi za te novce kupio 150% više dionica.

Puno je ovdje "generala poslije bitke". Svi nešto, tobož druge savjetuju kada bi trebali prodati, a kada kupiti, a i sami su u minusima. Izbaciš neku prognozu, pa ako se ostvari onda postaš stari komentar i ispadneš kao pametan neki ulagač. A ako se ne ostvari onda nikom ništa i tako su svi zaboravili na tu staru prognozu.
Ako ste tako dobri "prognozeri", eto hajte nam recite što će biti sutra ili do kraja tjedna, ali sa pravim nickovima, a ne zamjenskim. Da prodamo ili da držimo?
Ja znam 100% što će biti, ali naravno to ću vam otkriti u petak poslije "bitke", odnosno kada i sam budem vidio što se već desilo! [rolleyes]

tek je počela tarapana!


Puno je ovdje "generala poslije bitke". Svi nešto, tobož druge savjetuju kada bi trebali prodati, a kada kupiti, a i sami su u minusima. Izbaciš neku prognozu, pa ako se ostvari onda postaš stari komentar i ispadneš kao pametan neki ulagač. A ako se ne ostvari onda nikom ništa i tako su svi zaboravili na tu staru prognozu.
Ako ste tako dobri "prognozeri", eto hajte nam recite što će biti sutra ili do kraja tjedna, ali sa pravim nickovima, a ne zamjenskim. Da prodamo ili da držimo?
Ja znam 100% što će biti, ali naravno to ću vam otkriti u petak poslije "bitke", odnosno kada i sam budem vidio što se već desilo! [rolleyes]

Nema ovdje generala i savjeta ,iz aviona se vidi da ide prema 10 kn,ako ne i niže.


tko zna kamo će dionica. da to netko zna, bio bi jako bogat čovjek i sigurno ne bi ovdje gubio vrijeme sa burekdžijama. možda će pasti, možda rasti, a možda stajati na ovoj cijeni. meni je svejedno. pa dionice su rizična imovina a rizik se sastoji u mogućnosti pada vrijednosti istih. ako prodaš s gubitkom, taj novac je zauvijek popušen. ako čekaš, možda dočekaš 10, 20 puta veće cijene, a možda i stečaj. u dionice se ulaže višak, dakle VIŠAK novca koji ti neće biti potreban idućih 5 do 10 godina. a to što većina vas ovo doživljava kao kladionicu baš me briga. vi dižete likvidnost, vi sada prodajete dok mi kupujemo, vi ćete kupovati po 200, 300, 500 kuna i opet prodati s gubitkom jer 95% ljudi na burzi gubi. ne znam što će biti sutra, a volio bih da ingra padne na 10 lipa i kladim se da bi neki govorili da će na 8 lipa za tjedan dana…

[thumbsup]

…Moramo svi shvatiti da postoje dvije vrste trgovaca dionicama… Jedni su takozvani burekdžije koji kupuju i prodaju po nekoliko puta u mjesec dana a ima i INVESTITORA koji kupuju u par tjedana ili mjeseci i čekaju 1-5 godina za realizaciju… Zbog toga ove dvije skupine ne mogu realno gledati na neka postojeća stanja, jer su im očekivanja u tom periodu drugačija…. Stoga je i neuspješna komunikacija između te dvije skupine…
…Nemam ja vremena svaki dan računati kolika mi je dobit ako poraste 0,5 kn i na koliko trebam prodati da izađem sa gubitkom od 1%…I kao što reče jedan kolega lako je trejdati sa 1000kom, a kako će investitori sa 20 000-40 000kom? …Oni su jednostavno svoju bankarsku štednju za koju bi u 3-5 god. dobili kamatu od cca 5-8% godišnj, prebacili na burzu i čekaju 50-200-500 ili više % dobiti.
Prema tome trejderi ne mogu razumjeti investitore a investitori ne mogu razumjeti trejdere… Zato su ova prepucavanja između te dvije grupe na forumu nepotrebna da ne kažem priglupa…Hvala na pažnji…pozzz…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



Puno je ovdje "generala poslije bitke". Svi nešto, tobož druge savjetuju kada bi trebali prodati, a kada kupiti, a i sami su u minusima. Izbaciš neku prognozu, pa ako se ostvari onda postaš stari komentar i ispadneš kao pametan neki ulagač. A ako se ne ostvari onda nikom ništa i tako su svi zaboravili na tu staru prognozu.
Ako ste tako dobri "prognozeri", eto hajte nam recite što će biti sutra ili do kraja tjedna, ali sa pravim nickovima, a ne zamjenskim. Da prodamo ili da držimo?
Ja znam 100% što će biti, ali naravno to ću vam otkriti u petak poslije "bitke", odnosno kada i sam budem vidio što se već desilo! [rolleyes]

Nema ovdje generala i savjeta ,iz aviona se vidi da ide prema 10 kn,ako ne i niže.
[/quote]
Evo ja sam si skrinšoto ovu prognozu i pospremio, pa ću Vam je u petak postati, da vidimo da li ste "general" ili "piun". [rolleyes]

New Report

Close