INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kako tko? pa sam si dao odgovor. kupuju oni koji znaju da će ingra gradnja prodavati, dakle oni kojima je opi došapnuo. možda i sam kupuje jer zna da će ovo sigurno vrijediti par puta više za par godina. pa ne bi on bio bogataš da razmišlja poput vas koji stalno gledate koja je cijena sada, koja jučer a koja prekosutra. nebitno je jeli 11 ili 19 ako ne misliš prodati ispod 200, a opi neće ni tada prodati. kupuju isti oni koji su prodavali na ATH. pa dobro znamo što se radilo i što se radi. i sve je legalno, ali duboko nemoralno. vi na ovoj temi previše se uzrujavate. čuvajte te dionice i čekajte par godina.
Ne razumijem zašto se svi busaju o prsa sa svojim stavom "Ja nisam pi*ka, ja neću prodati!" Pa ako cijena dionice pada i pretpostavljaš da bi kroz srednji rok mogla nastaviti padati s većom vjerojatnošću od one za rast onda to nije hrabrost već glupost ili ludost, zar ne? Mislim, ajmo se ne zavaravati, ne držiš te dionice zato što voliš Ingru, držiš ih da bi zaradio… Da si prodao na 19 i kupio na 12.5, imao bi 50% veću zaradu kad bi se cijena vinula u nebesa kao što ti najavljuješ. Naravno da bi to bio dobar i pametan potez! Ja vjerujem da će se Ingra oporaviti, ne znam kada, ali znam da nije uvijek opravdano kupovati samo zato što je "jeftino".

Ja sam recimo jedan od onih koji je popušio nešto novaca u ovoj dionici… Nisam puno jer sam odlučio zaustaviti gubitke. Sad pratim dionicu i čekam trenutak kada će se ovaj padajući trend okrenuti što bi kratkoročno moglo biti uskoro, a dugoročno, kad stignu bolji poslovni rezultati naravno… Ali ne mogu reći da se sramim jer sam prodao ili da je to bila glupa odluka pošto se cijena kretala ovako kako se kretala…

[/quote]

ma kostolany i buffet su bebe za tebe. jesi li možda razmišljao o tome da napišeš knjigu? pa nismo svi u mogućnosti stalno pratiti ovo sranje od ZSE-a. većina ljudi kupi dionicu i drži je 5-10 godina. to je jedini primjereni rok za imanje dionice, a sve ispod je čista lutrija. nebitno je propustiti zaradu, bitno je znati što si kupio i zašto, a najbitnije je dokad ćeš držati. ali, srećom nisam ni upola tako uspješan kao ti koji prodaje na ATH a kupuje na ATL-u. ulaganje je jedno, to čine ovi o kojima ja pišem i u koje se ubrajam, a burek-trejd je nešto drugo. kad bi svi mislili kao vi, onda bi cijena danas bila 0,01 kunu jer bi uvijek netko pomislio da može i na 0,0095 kuna, ali ipak nije tako. zna se tko sada kupuje a tko prodaje, a isto će se znati kad cijena kroz 5-6 godina, kad ovu krizu budemo zaboravili, bude 200,300, 500 kuna…

...povijest se ponavlja...

ajde vi meni recite zasto mislite da INGRA nece jos pasti?. Kad jednom krene dolje tko zna gdje ce joj biti kraj.

tko zna kamo će dionica. da to netko zna, bio bi jako bogat čovjek i sigurno ne bi ovdje gubio vrijeme sa burekdžijama. možda će pasti, možda rasti, a možda stajati na ovoj cijeni. meni je svejedno. pa dionice su rizična imovina a rizik se sastoji u mogućnosti pada vrijednosti istih. ako prodaš s gubitkom, taj novac je zauvijek popušen. ako čekaš, možda dočekaš 10, 20 puta veće cijene, a možda i stečaj. u dionice se ulaže višak, dakle VIŠAK novca koji ti neće biti potreban idućih 5 do 10 godina. a to što većina vas ovo doživljava kao kladionicu baš me briga. vi dižete likvidnost, vi sada prodajete dok mi kupujemo, vi ćete kupovati po 200, 300, 500 kuna i opet prodati s gubitkom jer 95% ljudi na burzi gubi. ne znam što će biti sutra, a volio bih da ingra padne na 10 lipa i kladim se da bi neki govorili da će na 8 lipa za tjedan dana…

...povijest se ponavlja...

DELBOY
Pusti tu "školsko investitorsku priču"
NOVAC KOJI TI NE TREBA…AKO TI NE TREBA, ŠTA TI ZNAČI DAGA UVEČAŠ?
iLI TREBA ČEKAT VRIJEME…I JEDNO I DRUGO NETOČNO..

Treba izači na vrhu kupiti na dnu…i kraj priče..neki držali godinama pa izgubili i gačee…


tko zna kamo će dionica. da to netko zna, bio bi jako bogat čovjek i sigurno ne bi ovdje gubio vrijeme sa burekdžijama. možda će pasti, možda rasti, a možda stajati na ovoj cijeni. meni je svejedno. pa dionice su rizična imovina a rizik se sastoji u mogućnosti pada vrijednosti istih. ako prodaš s gubitkom, taj novac je zauvijek popušen. ako čekaš, možda dočekaš 10, 20 puta veće cijene, a možda i stečaj. u dionice se ulaže višak, dakle VIŠAK novca koji ti neće biti potreban idućih 5 do 10 godina. a to što većina vas ovo doživljava kao kladionicu baš me briga. vi dižete likvidnost, vi sada prodajete dok mi kupujemo, vi ćete kupovati po 200, 300, 500 kuna i opet prodati s gubitkom jer 95% ljudi na burzi gubi. ne znam što će biti sutra, a volio bih da ingra padne na 10 lipa i kladim se da bi neki govorili da će na 8 lipa za tjedan dana…

…ajde još jedan pametan, hvala Bogu da nisu svi pohlepni! [angry] [thumbsup]

Ponavljam ne bi Opi kupio 10000 kom po 19 kn, u 11 mjesecu da misli da će vrijedit 12,5 kn. Ima još u Boga dana pa ćemo vidjeti tko je bio u pravu.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


ajde vi meni recite zasto mislite da INGRA nece jos pasti?. Kad jednom krene dolje tko zna gdje ce joj biti kraj.

Ima više razloga

Razlog prvi : trejder se danas preforsirao ili bolje rečeno precjenio. Danas je malo malih dioničara prodalo dionice od protrgovanih 67300, najviše ih je ista osoba tresla po bidu i u prvim redovima aska s ciljem da kupi jeftinije, ali cilj je bio 12,0X, a ne otpor na 12,50 i tu je popuhio, ostao bez dionica ! Međutim najmanje pola od toga je izgubio danas na niskim razinama.

Razlog drugi : cijena Ingre je već prenisko, toliko nisko da svako daljnje spuštanje nema smisla pa čak ni za trejdere. Ingra na 10, 5 ili 0.50 KN/dionica je cijena koja neće imati potporu, čudno niti da je danas imala. Pravu potpuru Ingra može očekivati tek iznad 20 Kuna pa i 30 Kuna pogotovo, ali sve ispod toga biti će sve manje kupaca i to povijest jasno potvrđuje. Najmanji prometi volumena dionica na najnižim cijenama, te na najvećim cijenama i najveći prometi.

Razlog treći : Mnogi od nas su se već oženili za Ingru, nema prodaje, ali ni dokupa . Mali je njih koji na ovim cijenama prodaju, ali još manje koji dokupljuju jer se nadaju još nižem i tako nema kraja niti izlaska iz Ingre, samo se vrtimo u krug.

Razlog četiri : TA ili tehnička analiza već danima vrišti da je promjena trenda na snazi ili rast dionice, ali netko prkosi sili gravitacije, a graf je sve apstraktniji . Zbog Ingre će možda i tehnička analiza doživjeti, po prvi puta, svoju revoluciju.

Razlog peti : Zato jer ću nadalje i ja biti potpora !

Usporedbe u poravnjanju ;

IGH od 1750 = Ingra od 50,00 Kuna ( IGH skuplji 4 puta od Ingre )
DLKV od 244 = Ingra od 51,47 Kuna ( DLKV skuplji 4 puta od Ingre )
VDKT od 247 = Ingra od 23,30 Kuna ( VDKT skuplji 2 puta od Ingre )
THNK od 1240 = Ingra od 40,31 Kuna ( THNK skuplja 3 puta od Ingre )
LCDS od 16,71 = Ingra od 215 Kuna ( LCDS skuplji 17 puta od Ingre )
ATGR od 780 = Ingra od 362 Kune ( ATGR skuplji 29 puta od Ingre )

Ako gledamo samo građevinare, a ako još znamo da IGH i VDKT nisu ništa bolji već i gori od ingre po fundamentima, a Ingri uzmemo prosijek od 3 puta jefinije onda ispada da je sada fer cijena oko 40 Kuna.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

U pravu si kolega,pa valjda Opi zna šta radi,iako ima i onih koji drukčije misle.Sad se piju gorke pilule ali doće i tomu kraj.Što kaže kolega delboy,treba biti strpljiv i brati vrhnje za 2 do 3 godine,a onaj ko nema strpljenja neka proda sutra odmah.Pozdrav.



ajde vi meni recite zasto mislite da INGRA nece jos pasti?. Kad jednom krene dolje tko zna gdje ce joj biti kraj.

Ima više razloga

Razlog prvi : trejder se danas preforsirao ili bolje rečeno precjenio. Danas je malo malih dioničara prodalo dionice od protrgovanih 67300, najviše ih je ista osoba tresla po bidu i u prvim redovima aska s ciljem da kupi jeftinije, ali cilj je bio 12,0X, a ne otpor na 12,50 i tu je popuhio, ostao bez dionica ! Međutim najmanje pola od toga je izgubio danas na niskim razinama.

Razlog drugi : cijena Ingre je već prenisko, toliko nisko da svako daljnje spuštanje nema smisla pa čak ni za trejdere. Ingra na 10, 5 ili 0.50 KN/dionica je cijena koja neće imati potporu, čudno niti da je danas imala. Pravu potpuru Ingra može očekivati tek iznad 20 Kuna pa i 30 Kuna pogotovo, ali sve ispod toga biti će sve manje kupaca i to povijest jasno potvrđuje. Najmanji prometi volumena dionica na najnižim cijenama, te na najvećim cijenama i najveći prometi.

Razlog treći : Mnogi od nas su se već oženili za Ingru, nema prodaje, ali ni dokupa . Mali je njih koji na ovim cijenama prodaju, ali još manje koji dokupljuju jer se nadaju još nižem i tako nema kraja niti izlaska iz Ingre, samo se vrtimo u krug.

Razlog četiri : TA ili tehnička analiza već danima vrišti da je promjena trenda na snazi ili rast dionice, ali netko prkosi sili gravitacije, a graf je sve apstraktniji . Zbog Ingre će možda i tehnička analiza doživjeti, po prvi puta, svoju revoluciju.

[/b]Razlog peti : Zato jer ću nadalje i ja biti potpora !

Usporedbe u poravnjanju ;

IGH od 1750 = Ingra od 50,00 Kuna ( IGH skuplji 4 puta od Ingre )
DLKV od 244 = Ingra od 51,47 Kuna ( DLKV skuplji 4 puta od Ingre )
VDKT od 247 = Ingra od 23,30 Kuna ( VDKT skuplji 2 puta od Ingre )
THNK od 1240 = Ingra od 40,31 Kuna ( THNK skuplja 3 puta od Ingre )
LCDS od 16,71 = Ingra od 215 Kuna ( LCDS skuplji 17 puta od Ingre )
ATGR od 780 = Ingra od 362 Kune ( ATGR skuplji 29 puta od Ingre )

Ako gledamo samo građevinare, a ako još znamo da IGH i VDKT nisu ništa bolji već i gori od ingre po fundamentima, a Ingri uzmemo prosijek od 3 puta jefinije onda ispada da je sada fer cijena oko 40 Kuna.
[/quote]

bravo loris, 100! baš sam mislio odgovoriti nešto slično tvome, ali preduhitrio si me!
kao i druge kolege, i ja imam keša, a i drugih dionica koje mi neće biti žao prodati, pa po ovim cijenama uzeti Ingru (pogotovo HT s kojim sam tako i tako u plusu). danas sam kupovao, a kupovat ću i dalje, ne zato da dajem nekakvu potporu, nego zato što je ovo toliko suludo jeftino da se ovakve prigode javljaju samo par puta u burzovnom životu! sve polazi od toga da li će Ingra u stečaj? ja sam 100% uvjeren da neće i zato kupujem,kupujem kupujem. kao što kaže delboy, sačekati par godina pa prodati Ingru po npr. 100 kn! zarada oko 700% na ovu cijenu. sjećam se jednoga kolege koji je pisao; može li bolje? o da, Ingra će moći bolje, i te kako će moći bolje!!!




Ajdemo INGRAgradnja-lupite 27 000 do 13kn, pa da i to riješimo, pa da idemo dalje— [tongue].

Vidiš, zamoliš ih i oni ispune. Jedino im oni koji su se gurali nisu dali da dođu do 13.
Danas je znakovito trgovanje nakon nekoliko tjedana. Veći pad na nemaloj količini. INGRAgradnja radi svoje, marginaši pomalo ispadaju kao kolateralna žrtva. Sve ide po planu i već sutra-ako je I-gradnja ispunila obvezu prodaje, idemo u odbijanac, pa do do kraja tjedna. Čestitke kupcima-ali samo INVESTITORIMA.
[/quote]
nice vic kolega [thumbsup]
[/quote]


DELBOY
Pusti tu "školsko investitorsku priču"
NOVAC KOJI TI NE TREBA…AKO TI NE TREBA, ŠTA TI ZNAČI DAGA UVEČAŠ?
iLI TREBA ČEKAT VRIJEME…I JEDNO I DRUGO NETOČNO..

Treba izači na vrhu kupiti na dnu…i kraj priče..neki držali godinama pa izgubili i gačee…


A šta bi bilo kada bi svi prodavali na vrhu, tko bi onda kupovao, ili kada bi svi kupovali na dnu, tko bi onda prodavao. Vidi lako je kupiti ili prodati nekih 1000 komada, možeš brzo ući ili izaći. Ali ako imaš 50 ili 100 tisuća komada, kako ćeš onda ući ili izaći?
Pa danas se lomilo i po bidu i po asku, a protrgovano je samo 67 tisuća komada. Nas petorica imamo tu količinu. Imaš 4500 dioničara Ingre, a ispadne da su današnju trgovinu mogli ostvariti samo njih 5.
A što ako je danas bilo dno, a vi niste kupovali, itd.,……….Na kraju krajeva tko će Vam to došapnuti kada je dno, a kada vrh, jedino ako niste "baba Vanga", a i ona fula u svojim prognozama. [yawn]


DELBOY
Pusti tu "školsko investitorsku priču"
NOVAC KOJI TI NE TREBA…AKO TI NE TREBA, ŠTA TI ZNAČI DAGA UVEČAŠ?
iLI TREBA ČEKAT VRIJEME…I JEDNO I DRUGO NETOČNO..

Treba izači na vrhu kupiti na dnu…i kraj priče..neki držali godinama pa izgubili i gačee…

teško je komunicirati sa ovako plitkim i kratkovidnim osobama, ali pokušat ću. naime, nemam kredite, imam imovinu koja zadovoljava, čak i premašuje, moje potrebe, automobila sam se polako zasitio, u brodiću još uvijek uživam. dakle -novac mi ne treba i nadam se, osim u slučaju bolesti, da mi niti neće trebati idućih 5-10 godina, tj. uvjeren sam da taj novac kojeg sam uložio ne trebam idućih godina. dakle – gdje je tu problem? najveći je problem što ti ne kupiš kruh nego umjesto toga kupiš 1 dionicu ingre. e, to je već problem. ali ne smiješ poći od sebe – nismo svi isti, nemamo svi iste potrebe i isto novaca. ja ulažem ono što mi ne treba idućih 10 godina. ovog smeća imam toliko sitno da je smiješno što se javljam, ali ide mi na k….c ovakva debilna logika i na drugim temama. ma boli me ona stvar kamo će ingra idućih pola godine. što se mene tiče, neka ide na 10 lipa, ali ja znam da je neću prodati ispod 200 kuna. kada će to biti? nemam pojma i nije me briga. a ako mi ustreba slučajno lova tijekom tih 5 godina, uvjeren sam da ću je prodati za više od 30 kuna, dakle zaradit ću. što se tiče uvećanja novca – u pravu si – ne treba mi , ali mi je ispod časti da dajem novac u lopovsku banku sa 4% kamate gdje za 100.000 kuna oni daju 4000 kuna. pa što ću s 4000 kuna? da kupim nekakav lažni sony televizor i nosim ga oko vrata? kad shvatiš da je novac apstraktan pojam jer čovjek nema pojma što bi kupovao ako je normalan, onda ćeš shvatiti moj način ulaganja. jer ovo što ja radim je ulaganje,a ovo što ti radiš je iluzija i utopija. ne postoji onaj koji je kupio na dnu a prodao na vrhu – i uostalom – što je dno a što vrh? moraš još puno mlijeka i keksa od mamice dobiti da bi shvatio da nemaš pojma.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close