INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Poštovani forumaši, rekli ste da Ingra neće doći na 13 kn??

hmmm…

Što sam vam ja rekao?

koliko ja vidim, imaš samo 3 posta na forumu, od toga ti je ovo prvi na temi Ingre pa mi nije jasno kad si ti to nama rekao da će Ingra na 13 kn? (istini za volju, još nije ni došla na 13 kn) [yawn] [bye]
[/quote]

Dobro je da burekdžije prodaju sa minusom i da im neće pasti napamet da opet kupuju pa da opet bježe i ruše i tako dok ih se izreda stotine nije čudo što padamo, a onda usput pokupi marginaše sa većim količinama, pa se sjeti INGRAgradnja da mora podmiriti obveze pa se i oni istresu, pa,…
DOBRO je ako ovo kupuju pravi INVESTITORI onda se ne bojim da če trebati dugo do 50 kao što neki pišu koliko je to u postocima. Na INGRI ne vrijedi niti matematika niti TA niti bilo što drugo. Ovo je posebna dionica u svim kontekstima, što je vidljivo od samog početka trgovanja na ZSE.(vidi povijest).
Japan radi svoje, Afrika svoje, i td, no svi znamo da posle kiše dolazi sunce. Ako ne ovo ljeto onda će drugo ili treće. Zato savjetujem burekdžijama neka se klone ove dionice. Zašto da plaćate članarinu i izlazite sa minusom. A kad bude rasla teško ćete imati strpljenja uzeti više od bureka tako da će vam trebati puno ulaza i izlaza-i članarine da dođete na 0. Znate li koliko je to živaca. Ne isplati vam se. Preporučam svima koji ulaze na ovim cijenama da ne prodaju prije 40-50. Ako tako radimo svi brže ćemo na veće razine i SVIMA će biti bolje. Tko razumije blago njemu, a tko ne.ma udri po svome. Pozzz svima a posebno investitorima.

neće uvijek biti ovako.




@optimist1
ako Ingra uđe u poslove u Libiji neće biti nikakvih problema oko financiranja. najveće udjele u Unicreditu drže Libijci, a vlasnik ZABE je upravo Unicredito [proud]

Unicredit je prošli tjedan zamrznuo prava Libijcima.
http://www.businessweek.com/ap/financialnews/D9LT01CO0.htm

[/quote]

I kakve to veze ima s temom o kreditiranju ?

"Libija ima značajne poslovne i energetskih veza s Italijom." To su zadnje riječi autora teksta na koji se pozivaš, dosado jedna !

Ovo se očita Ingra gradnja i dalje iskrcava !
[/quote]

Ingra-gradnja je imala 270000kom i sve iskrcala jos pretprosli tjedan


Ingra-gradnja je imala 270000kom i sve iskrcala jos pretprosli tjedan

Ako je ispala iz top10 ne znači da je sve tada iskrcala, možda je samo pala na 11. ili 12. mjesto…..pa nastavila s rasprodajom do danas

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



….
Ovo se očita Ingra gradnja i dalje iskrcava !

I vec se proslog tjedna iskrcavala.
A zasto, po vama?
Zar to nije i previse cudno da firma sama sebi ne vjeruje, ili?
[/quote]

Razloga može biti puno, kako negativnih tako i pozitivni, a da bi se moglo nagađati.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Nije li Ingragradnja kao INGRINA "kći" osnovana radi kratkoročnih interesa INGRE dd? Nema više potrebe da postoji a dionice koje imaju su dobrodošle za podmirivanja ostalih dugovanja. Dobro njima, dobro nama-dugovi se smanjuju a mi dobivamo jeftine dionice. Nije li to normalan postupak u procesu konsolidacije? Nije li tako? Pravim investitorima nije teško sve to proći i usput dokupiti po bagateli, pa ako bude i po 2 kn. [lol] .

neće uvijek biti ovako.

http://www.poslovni.hr/vijesti/poceo-sastanak-predstavnika-vlade-i-hrvatskih-kompanija-174548.aspx

Jel moguce da nas ni ovdje nema.,mi kao da vise ne postojimo.,svi digli ruke od nas..


Jel moguce da nas ni ovdje nema.,mi kao da vise ne postojimo.,svi digli ruke od nas..

Uvijek sam uz Ingru [cool]

http://www.zse.hr/default.aspx?id=34488

Danas se prodala Ingrina obveznica po 92,5 Kune !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Vc7S5Jkl0PJtNHiuwjpr0w==.pdf

[lol] , vaauuu, koje promptno obavještavanje. Sve sam više uvjeren da su u vodstvu Ingre zainteresirani za što manju cijenu dionica-isplatiti će se njima osobno ili njihovim pulenima. Ali i ja imam strpljenja.

neće uvijek biti ovako.






Ingra d.d. – ukidanje uvrštenja INGR-M-111A

Da čujem dežurne katastrofičare što mogu napisati loše na ovu vijest.


Kolega, za svaki komercijalni zapis se ukida uvršenje nekoliko dana prije dospijeća. Ovaj tu dospijeva 16.3. pa je i logično da se sad ukida uvrštenje.

Što ste vi drugo (dobro ili loše) iščitali iz ove obavijesti?
[/quote]
Ma naravno, dobra nema , samo kad je nešto loše. A recite vi meni kad ste toliko školovani u tom pravcu, što se dešava kada dospijeva??? Što to znači za INGRU. Da li je to samo papirologija ili??? Pa objasnite nam zašto nema ni dobrog ni lošeg??? Hvala.
[/quote]
Nisam rekao ni da je dobro ni da je loše već da se SVAKOM komercijalnom zapisu ukida uvrštenje cca. tjedan dana prije njegovog dospijeća.

A što se tiče moje školovanosti i vašeg neznanja, mislim da sam vam do sada dovoljno pomagao, a nažalost nisam primjetio da ste išta od toga shvatili. Uplatite si neki tečaj ili školu (šta ja znam VERN ili ZŠEM) ili kupite kakvu dobru knjigu o investiranju i pokušajte naučiti nešto.
[/quote]
Dakle, obavijest sa stranice SKDD:
11.03.2011

Poštovani,

u skladu s člankom 96. i 97. Pravila Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. (dalje: SKDD) i Odlukom SKDD-a o uključivanju komercijalnih zapisa društva INGRA d.d., OIB: 14049708426 u usluge depozitorija i usluge poravnanja i namire, obavještavamo vas da se:

• KOMERCIJALNI ZAPISI DRUŠTVA INGRA d.d. u iznosu od 367.550,00 EUR

ISIN: HRINGRM204E7 oznake: INGRA-M-204E CFI: DYZUXR

od 11.3.2011. godine uključuju u usluge depozitorija i usluge poravnanja i namire SKDD-a. Komercijalni zapisi će biti konsolidirani s postojećom 13. tranšom izdanja u iznosu od 3.676.000,00 EUR te će činiti integralno izdanje u ukupnom iznosu od 4.043.550,00 EUR s datumom dospijeća 24.1.2012. godine.

Prvi dan trgovanja za koji se namira obavlja u SKDD-u je 11.3.2011. godine.

• KOMERCIJALNI ZAPISA DRUŠTVA INGRA d.d. (15. TRANŠA) u iznosu od 412.743,00 EUR

ISIN: HRINGRM137A7 oznake: INGR-M-137A CFI: DYZUXR

od 11.3.2011. godine uključuju u usluge depozitorija i usluge poravnanja i namire SKDD-a. Datum dospijeća je 16.9.2011. godine.

Prvi dan trgovanja za koji se namira obavlja u SKDD-u je 11.3.2011. godine.

[/quote]

Iskreno hvala na trudu i odgovoru, samo mi još pojasnite gdje sje tu spomenuta INGR-M-111A??? HVALA.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close