INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Čini se da je INGRA spremna na nove razine…[smiley2]

[smiley11]


Jel netko ovo odbranio cijenu ili ………………..Nema zime za ovu ljepoticu ona ce nam uljepsat novu godinu 55-57 kn molim kolegu matrix90 za komentar[smiley2]

Kolega dao sam Vama a i svim forumašima milijun procjena, točnije imate gore navedene poslove pa izračunajte koliko bi moglo biti, te uzmite u obzir 1. kotaciju na Zse:

INGRA je trenutno angažirana u realizaciji poslova ukupne vrijednosti gotovo 300 milijuna.
U Alžiru je realiziran aneks ugovora o gradnji objekata za zaštitu ribarske luke Marsa Ben M’Hidi. Ova investicija ukupne vrijednosti 13 milijuna eura u trajanju od 18 mjeseci uspješno se bliži kraju, dok su novim ugovorom predviđeni dodatni radovi u vrijednosti 7,7 milijuna eura. Od ukupne vrijednosti ugovorenih radova (6,5 mln eura) na brani GHRIB, također u Alžiru, u 2006. godini izvršeno je više od 2/3 ugovornih radova. Sveukupno u 2006. ugovoreno je 40 milijuna eura novih poslova. U 2007. predviđa se izvršenje ugovorenih radova u iznosu od 26,7 milijuna eura, a planira i novo ugovaranje poslova u vrijednosti 55,5 milijuna eura što pokazuje povjerenja koje je INGRA stekla na tom tržištu.
Investicijski radovi na tržištima Srednjeg Istoka nastavljaju se na poslovima rehabilitacije parnih turbina i generatora, kao i industrijske opreme ukupne vrijednosti 4 milijuna eura za koje se predviđa da će se izvršiti u 2007. godini. INGRA priprema i nove projekte na ostalim inozemnim tržištima ukupne vrijednosti preko 20 milijuna eura.

Od projekata u Hrvatskoj bitno je razdvojiti projekte u kojima INGRA sudjeluje kao izvođač radova i projekte u kojima sudjeluje kao investitor.
Kao izvođač radova Ingra sudjeluje u projektima izgradnje HE Lešće, ukupne vrijednosti 444 mln kuna (udio INGRE iznosi oko 114 mln kuna); na izgradnji autocesta, i to na dionicama Dugopolje – Ploče i Jakuševac – Velika Gorica jug, ukupne vrijednosti 40,3 mln EUR; te na izgradnji Hotela Bretanide vrijednosti 6,7 milijuna eura kao i dogradnji Instituta za tumore u vrijednosti 8,3 milijuna eura.

U ulozi investitora ističu se slijedeći Ingrini projekti: stambeno poslovni kompleks ILICA, koji je završen početkom 2007. godine i čiji su se novi stanari već udobno smjestili u svoje nove domove, a čija je ukupna vrijednost 19,8 milijuna eura; drugom polovicom 2006. godine započelo se s radovima i na projektu Srebrnjak, ukupne vrijednosti 18 milijuna eura; dok se na području Dubrovnika planira niz investicija od kojih se izdvajaju poslovno-stambeni objekt u uvali Lapad u vrijednosti 35 mln EUR kao i izgradnja poslovne zgrade Atlantske Plovidbe ukupne vrijednosti 25 milijuna eura. Putem povezanih društava INGRA će biti uključena i u projekte Posedarje Riviera ukupne vrijednosti preko 92 milijuna eura, izgradnje marina na području dubrovačko-neretvanske županije (33 milijuna eura), kao i projekt izgradnje biodiesel postrojenja ukupne vrijednosti 31 milijuna eura.

A da Vam kažem cijenu bilo bi previše ‘navlakački’ od mene stoga kolege slobodno pljujte po ovoj dionici imate sigurno ‘materijala’ za to.
A mislim da sam nekim kolegama uz pomoć PM objasnio potencijale ove dionice,tako da neka oni uživaju , dok se drugi beznadno mole da padne, al đaba Vam to.[smiley11]


Jel netko ovo odbranio cijenu ili ………………..Nema zime za ovu ljepoticu ona ce nam uljepsat novu godinu 55-57 kn molim kolegu matrix90 za komentar[smiley2]

…Nije problem obraniti nešto što vrijedi puno više od trenutne cijene…Valjda su se drhtavci i TH-Teovci istovarili…[smiley2]


zgubidan10: ” Jel netko ovo odbranio cijenu ili ………………..Nema zime za ovu ljepoticu ona ce nam uljepsat novu godinu 55-57 kn molim kolegu matrix90 za komentar[smiley2] ” …Nije problem obraniti nešto što vrijedi puno više od trenutne cijene…Valjda su se drhtavci i TH-Teovci istovarili…[smiley2]

Kolega trebali bi u naredno predizborno vrijeme, ali i poslije izborno vrijeme osjetiti zelenilo na ovoj dionici, s time uključujući da će pojedine dane zbog T-ht-a i sl stvari biti možda crvenila, no za dugoročne investitore to nije naravno nikakav problrm, dapače prilika za mogući dokup, što se meni čini ipak više i neće biti puno prilika.
Nadalje euforija oko 1 kotacije vezano za Ingru je pozitivan market-faktor, što će omogućiti ulazak snažnijih ‘imena’ u ovu firmu, a drhtave malene ručice će postupiti kao i prošle dane.
Osim što je Ingra interesantna zbog svojih kvalitetnih i pravovremenih građevinskih poslova, istaknuo bi da udjel od gotovo 8 % drži Tehnika, što nam i govori o zagrijanosti za ovu dionicu.
Nadalje što se tiče budućih građevinskih poslova nastojat ću Vas pravovremeno obavještavati, te dati konkretne informacije.
Nisam zaposlenik Ingre, ali imam neke prijatelje koji mi pomažu oko toga , te sam im neizmjerno zahvalan na svim kvalitetnim informacijama ne samo u vezi Ingre, već u vezi ostalih dionica.
I kolege što se tiče PM, dao sam svima mogućnost da mi pošalju poruku, odnosno pitaju što ih zanima, jer se u gomili ovih postova izgube, te ne dođe njihovo pitanje do izražaja ili biva neprimjećeno ili modrirano, stoga to je glavni razlog pozivanju ljudi na pm , te ako žele moguću argumentaciju ili diskusiju putem skyp-a.

Hvala na razumijevanju

Marko

Kolega dao sam Vama a i svim forumašima milijun procjena, točnije imate gore navedene poslove pa izračunajte koliko bi moglo biti, te uzmite u obzir 1. kotaciju na Zse…:

isprika ako sam nešto previdio, ali nigdje nisam našao službeni termin ulaska u 1. kotaciju, da li su već predali zahtjev ili se to samo nagađa (9.mj)?

a di nam je plavi??? pa nije valjda otisao zajedno s Kucilom ne neki drugi forum? [smiley1]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


a di nam je plavi??? pa nije valjda otisao zajedno s Kucilom ne neki drugi forum? [smiley1]

ULPL je u trendu.

No respect


matrix90: “Kolega dao sam Vama a i svim forumašima milijun procjena, točnije imate gore navedene poslove pa izračunajte koliko bi moglo biti, te uzmite u obzir 1. kotaciju na Zse…:” isprika ako sam nešto previdio, ali nigdje nisam našao službeni termin ulaska u 1. kotaciju, da li su već predali zahtjev ili se to samo nagađa (9.mj)?

Evo linka: http://www.ingra.hr/index.php?page=annews&id=35

pri dnu kolega, u prospektu piše Vam ta obavijest, no ja ću Vam je izvaditi posebno:

‘…da će, po uspješnom okončanju javne ponude, INGRA podnijeti zahtjev za uvrštenje svih redovnih dionica u prvu kotaciju (Službeno tržište) Zagrebačke burze…’

Unofficial.
Prci tjedan 9-og mjeseca, mozda pocetak drugog.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Da li to znači da mirovinci mogu početi kupovati tek kad prva kotacija bude službeno potvrđena ili to oni mogu već i sada pošto je izvjesno da će se to desiti? Uostalom sudjelovali su u javnoj ponudi.


Unofficial.
Prci tjedan 9-og mjeseca, mozda pocetak drugog.


Evo pojavio se datum na jednom drugom forumu …10. rujna. ako je točno…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Imatelji dionica INGRE – provjerite da li vam je na račun stigla dividenda II. dio. Meni stigla jučer [smiley2]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close