INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Odgovor: (reply me zivcira italic).

Zasto mislis da Ingra nebi mogla ovaj posao obaviti sama.
Posao je tezak oko 212 mil. EUR.
Radi se novi terminal, pristupna cesta i hotel.
Moguce je da se i hoce javiti konzorcij na natjecaj ali Ingra ej tu najjeftinija pa ako ce to odlucivati + reference.
1. Imaju vrlo jak projektni biro i veze sa mnogo podizvodjaca koji sigurno mogu biti jeftiniji od konzorcija (ako ne, mogu smanjiti cijenu kroz cijenu svoga projekta).
2. Imaju reference na aerodromu.
3. Nema komplikacija oko uredjenja odnosa izmedju vise izvodjaca (konzorcij).

Uglavnom nije uopce komplicirano da Ingra sama obavi ovaj posao, jer ionako ce sve kroz podizvodjace napraviti..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Evo da se nadovežem na kolegu matrix90-a……
Navodno je došlo iz usta jednog od vodećih projektanata u INGRI, a to je da nema dovoljno betona i armature za izgradnju Arene Zagreb, jer je potražnja prevelika na tržištu. A navodno će armaturu dobavljati iz austrije…..
Pa te ja pitam šta će biti ako ne stignu u granicama dogovorenih rokova….????

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Odgovor: (reply me zivcira italic). Zasto mislis da Ingra nebi mogla ovaj posao obaviti sama. Posao je tezak oko 212 mil. EUR. Radi se novi terminal, pristupna cesta i hotel. Moguce je da se i hoce javiti konzorcij na natjecaj ali Ingra ej tu najjeftinija pa ako ce to odlucivati + reference. 1. Imaju vrlo jak projektni biro i veze sa mnogo podizvodjaca koji sigurno mogu biti jeftiniji od konzorcija (ako ne, mogu smanjiti cijenu kroz cijenu svoga projekta). 2. Imaju reference na aerodromu. 3. Nema komplikacija oko uredjenja odnosa izmedju vise izvodjaca (konzorcij). Uglavnom nije uopce komplicirano da Ingra sama obavi ovaj posao, jer ionako ce sve kroz podizvodjace napraviti..

Slazem se s ovi sto si napisao, ali…

Smatram da je ingra najvjerovatniji kandidat jer je vec “unutra”-ako znas sto mislim… svejedno, procitaj ponovo 1 i 2. ….btw, to je moje osobno misljenje…
Ovo sto je matrix poceo pricati je previse. Nista nije sigurno do potpisa ugovora; a cak ni onda, rekli bi skeptici

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

To vipy:

Biti ce terminala.
Gradjevina u RH se tek sada zahuktala.
Pleso je vec probio milijun putnika sto mu je granica i neminovno je da se to napravi.

A zasto sam cak i vrlo siguran da ce INGRA dobiti posao je PPP (public-private partnership), jer mislim da ce se nekako urediti novi terminal na taj nacin a Ingra ima referencu za razliku od drugih (Arena).

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Joj blueman daj prestani..[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


blueman: ” Odgovor: (reply me zivcira italic). Zasto mislis da Ingra nebi mogla ovaj posao obaviti sama. Posao je tezak oko 212 mil. EUR. Radi se novi terminal, pristupna cesta i hotel. Moguce je da se i hoce javiti konzorcij na natjecaj ali Ingra ej tu najjeftinija pa ako ce to odlucivati + reference. 1. Imaju vrlo jak projektni biro i veze sa mnogo podizvodjaca koji sigurno mogu biti jeftiniji od konzorcija (ako ne, mogu smanjiti cijenu kroz cijenu svoga projekta). 2. Imaju reference na aerodromu. 3. Nema komplikacija oko uredjenja odnosa izmedju vise izvodjaca (konzorcij). Uglavnom nije uopce komplicirano da Ingra sama obavi ovaj posao, jer ionako ce sve kroz podizvodjace napraviti.. ” Slazem se s ovi sto si napisao, ali… Smatram da je ingra najvjerovatniji kandidat jer je vec “unutra”-ako znas sto mislim… svejedno, procitaj ponovo 1 i 2. ….btw, to je moje osobno misljenje… Ovo sto je matrix poceo pricati je previse. Nista nije sigurno do potpisa ugovora; a cak ni onda, rekli bi skeptici

Kolega nemojte se izneneaditi.
[smiley11][smiley11]
Ja sam Vam rekao tako da ne bi bilo.


matrix90: ” Von Braun: ” bijela555: ” Matrix90 :…”3. Za očekivati je da će opet uskoro izaći nova javna ponuda vezano za projekt Pleso vrijedan preko 200 milijuna eura, što bi se opet, povoljno odrazilo na cijenu dionice i daljnji rast….” Kolega, možete detaljnije obrazložiti točku 3? Koliko je učešće Ingre u tom projektu?! Gdje je to objavljeno? Sredinom srpnja mediji su objavili da se Grad i država tek moraju dogovoriti oko financiranja projekta Pleso vrijedan 212 mio eur….. ” Može i meni objašnjenje kolega matrix90…??? ” Pa ako niste zanli Ingra je dobila već prije čitaj proljeće posao obnove ako se ne varam putničkog terminala Pleso vrijednog 24 milijuna kn. Pošto su dobili taj posao ne vidim razloga zašto ne bi dobili i taj projket obnove cijelog Plesa vrijedan preko 210 milijuna eura, a u prilog tome ide što su mi neki ljudi i potvrdili ( ne forumaši , već profesionalci, da će Ingra to i dobiti), nadalje sredstva za taj projekt prikupili bi putem javne ponude, tako da bi to otprilike tako izgledalo. Za daljne upite , ali samo ozbiljne može na PM ili mail. ” Kakvi profesionalci? Šta ako te informacija nisu točne?

Ukratko su to ljudi koji se kreću u tim krugovima, koji su mi savjetovali da Ingru kupim dok je bila na znatno nižim razinama, točnije 11, 19 i 35 k, te na 43 i 44.5 k, te nema razloga da im dalje ne vjerujem.
Uz to savjetovali su mi kupnju Tehnike na razini od 4k ( 100komada), te Igh na razini od 6k( 40komada), tako da mislim da su u potpunosti u pravu.
Dapače svaki njihov savjet je pravovremen i od velike koristi.


matrix90: ” Pa ako niste zanli Ingra je dobila već prije čitaj proljeće posao obnove ako se ne varam putničkog terminala Pleso vrijednog 24 milijuna kn. Pošto su dobili taj posao ne vidim razloga zašto ne bi dobili i taj projket obnove cijelog Plesa vrijedan preko 210 milijuna eura, a u prilog tome ide što su mi neki ljudi i potvrdili ( ne forumaši , već profesionalci, da će Ingra to i dobiti), nadalje sredstva za taj projekt prikupili bi putem javne ponude, tako da bi to otprilike tako izgledalo. Za daljne upite , ali samo ozbiljne može na PM ili mail. ” Daj Matrix pretjerao si. Ja sam debelo i Ingri, ali ovo sto si poceo pisati je previse. Ok, Ingra je definitivno jedan od kandidata 1.ali koliko drugih firmi bi isto htjelo ovaj posao 2. da li ce uopce biti terminala; mosta na peljescu, plinovoda od 440mil i slicnih stvari. Ako ce biti ovog posla, moje misljenje je da ce biti konzorcij, tesko ingra sama. Ovako kad pises, navlacis ljude, pa ti ovi nickovi/likovi provociraju.

Kolega biti će posla, sigurno, a rekao sam Vam da ne navlačim ljude već dajem dobronamjeran savjet, a nickovi/likovi neka provociraju, jer di su bili kada je Ingra bila na znatno nižim razinama, a nisu imali m… kupiti je.
A da ste imalo analizirali Ingru bili biste uvjereni da je ona sposobna dovršiti cijeli Pleso bez konzorcija.


Evo da se nadovežem na kolegu matrix90-a…… Navodno je došlo iz usta jednog od vodećih projektanata u INGRI, a to je da nema dovoljno betona i armature za izgradnju Arene Zagreb, jer je potražnja prevelika na tržištu. A navodno će armaturu dobavljati iz austrije….. Pa te ja pitam šta će biti ako ne stignu u granicama dogovorenih rokova….????

Kolega to su besmislice što pričate, ukratko kriva informacija.

Kolege molim Vas budite barem malo pristojni kada Vam čovjek želi pomoći ,te ga ne napadajte, jer malo će vam ljudi u životu pomoći.

Kao što su moji kolege( profesionalni investitori, stariji od mene naravno) rekli da su htjeli mogli su mi naplatit ‘ pravovremene vijesti vezane uz Ingru’ no nisu i stvarno, lijepo od njih, jer tu su pokazali svoj moral i odanost, te ih ovim putem pozdravljam ako čitaju forum slučajno
Želio sam i drugim ljudima pomoći i možda olakšati financijsku situaciju, no vidim da multi-nickovi na sve strane napadaju ,te da uz najbolju moguću volju čovjek ne može.
Kolege mislim da bi bilo svima bolje kada biste manje otvarali vaše nickove , jer vidim u zadnjih mjesec dana na Ingri ih se barem udvostručilo, zato bi Vas molio da ako možete prestanete s tim i pomognete svima kako bi pridonijeli kvaliteti foruma.

Hvala

Von Braun:

Evo da se nadovežem na kolegu matrix90-a…… Navodno je došlo iz usta jednog od vodećih projektanata u INGRI, a to je da nema dovoljno betona i armature za izgradnju Arene Zagreb, jer je potražnja prevelika na tržištu. A navodno će armaturu dobavljati iz austrije….. Pa te ja pitam šta će biti ako ne stignu u granicama dogovorenih rokova….????

Kolega to su besmislice što pričate, ukratko kriva informacija.


Ne bi rekao da je kriva informacija. Ja sam bar naveo svoj izvor, a vi????

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


matrix90: ” Von Braun: ” Evo da se nadovežem na kolegu matrix90-a…… Navodno je došlo iz usta jednog od vodećih projektanata u INGRI, a to je da nema dovoljno betona i armature za izgradnju Arene Zagreb, jer je potražnja prevelika na tržištu. A navodno će armaturu dobavljati iz austrije….. Pa te ja pitam šta će biti ako ne stignu u granicama dogovorenih rokova….????” Kolega to su besmislice što pričate, ukratko kriva informacija. ” Ne bi rekao da je kriva informacija. Ja sam bar naveo svoj izvor, a vi????

Kolega jedan investicijski bankar, portfolio manager i 2 brokera, te analitičar ‘to one’ firme.
Uz to još neki ljudi iz Ingre ( točnije njih 3).

New Report

Close