INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



http://www.poslovni.hr/vijesti/oppenheim-ingra-nije-sto-je-bila-ali-podignut-cemo-joj-vrijednost-165165.aspx
Stara vijest, dobro pročitajte ovaj dio za Arenu, ako sam ja dobro razumio:
"Ako je pitanje zašto je nismo prodali, odgovor je da zbog situacije na tržištu za nju možemo postići nedovoljnu cijenu od 70-ak milijuna, a kroz 28 godina ona ovoj kompaniji nosi najmanje 300 milijuna eura. Kao predsjednik Uprave mislim da je apsolutno opravdano da zadržim najvredniju imovinu koja godišnje donosi stabilan prihod i koji će nam omogućiti da nakon osam godina kad otplatimo kredit, godišnje imamo između 10-12 milijuna eura čistoga prihoda."
Ovo će vrijediti suhog zlata, ne prodajem prije 50 kn ni u ludilu. Za 12milja eura čistog prihoda recimo Dalekovod mora sagradititi mrežu od Hrvatske do Vladivostoka (po naravno tržišnoj cijeni, ne Hrvatskoj).
Nisam znao da je kredit na 8 godina, znači za 5 godina čista dobit počinje, zato je INGRA u fin. problemima, to je kao da kupiš ferarija na 2 godine i rata to 60 tisuća kn/mjesečno. Zlatna koka.

…konačno netko počeo logično razmišljati zašto se ARENA ne prodaje…naravno da je zlatna koka…znaju to i banke i zato rado surađuju sa Ingrom te daju dobre uvjete i prolongiraju dugove…čitali smo u izvještaju da imaju 12 izglednih ugovora koji su prolongirani zbog kriznog razdoblja a ono je na izmaku…blizu smo…očekujem 1Q sa pozitivnim poslovanjem…
[/quote]

Potpisujem.

neće uvijek biti ovako.



ingru može spasit željko perić trenutno možda jedini koji može uvjerit bandića da iskešira 90-setak miliona eura za arenu

NITKO ne može Bandića nagovoriti da napravi takvu ludost jer:
1. grad Zagreb nema para za to
2. grad Zagreb je prezadužen i za ovakvu neracionalnu kupnju nitko im neće dati kredit
3. sve kad bi mu nekim čudom netko dao pare, Bandić to neće napraviti jer da sad baci 600 milijuna kuna na Arenu, a Zagreb grca u komunalnim i inim problemima, automatski bi izgubio izbore

prema tome, Arenu nitko neće za te pare, možda za 50 milja EUR samo što bi onda Ingra popušila pola uloženoga. loša pozicija Ingre kako god okreneš
[/quote]
kolega je u pravu… bandić ne mora iskeširat 90-tak mil eura …ali pola mora a pola RH…pozz

Ne kuzim u cemu je problem tu sam i nisam nestao, zanima me sto se dogadja s ingrom i razmisljam koliko mi je isplativo u nju ulagati ?

Da ti nemas laganih problema s paranojom? iako nije paranoja ako te prate..


Ingra će morat računat na poslove koje daje vlada,i na poslove u Rusiji s obzirom kako se razvija situacija u egiptu,tunisu,libiji… Al nekako više vjerujem njima u ratnom stanju nego našoj vladi.. pa se nadam da će ti rusi biti naklonjeni stipi mesiću i kapnuti nešto posla,i ako je vlada i s njima zajebala oko plina,tako i tu se otvaraju mnoga pitanja.A politika je tu itekako važna. nema se što nego čekati. Kad već se čeka2godine,što je još čekati godinu…

Koliko se ja sjećam INGR je cijelo vrijeme bila aktivna u Iraku, a tamo je bilo i još je malo žešće nego u africi, ako je narod nezadovoljan, onda se izgrađuje i zapošljava, a upravo to pokušavaju i naši vladari, stoga ove godine će bez sumnje posla biti, a INGR se upravo odljepila od povijesnog minimuma btw. Kaštelanski idu u privatizaciju i kažu da imaju strahovito atraktivno zemljište, tko ono u tom jraju prodaje stanove? [yawn]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

@ S400

Put your money where your mouth is…

Krepat ma ne molat.

http://www.jutarnji.hr/bivsi-predsjednik-mesic-ide-u-libiju/926229/
Mesić ide u posjet Libiji

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

A zbog čega ako smijem pitati?………..
Da obuči Gadafija kako ubijati prosvjednike ili što…………. [tongue]

Osim toga sramotno je da netko tko je plaćen iz državnog proračuna putuje okolo za svoj privatni račun i interes. Umjesto da je u mirovini i oslobodi ovaj napaćeni narod troška koji nas košta.
Moglo bi se npr isplatiti plaće radnicama Kamenskog…….

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu




http://www.poslovni.hr/vijesti/oppenheim-ingra-nije-sto-je-bila-ali-podignut-cemo-joj-vrijednost-165165.aspx
Stara vijest, dobro pročitajte ovaj dio za Arenu, ako sam ja dobro razumio:
"Ako je pitanje zašto je nismo prodali, odgovor je da zbog situacije na tržištu za nju možemo postići nedovoljnu cijenu od 70-ak milijuna, a kroz 28 godina ona ovoj kompaniji nosi najmanje 300 milijuna eura. Kao predsjednik Uprave mislim da je apsolutno opravdano da zadržim najvredniju imovinu koja godišnje donosi stabilan prihod i koji će nam omogućiti da nakon osam godina kad otplatimo kredit, godišnje imamo između 10-12 milijuna eura čistoga prihoda."
Ovo će vrijediti suhog zlata, ne prodajem prije 50 kn ni u ludilu. Za 12milja eura čistog prihoda recimo Dalekovod mora sagradititi mrežu od Hrvatske do Vladivostoka (po naravno tržišnoj cijeni, ne Hrvatskoj).
Nisam znao da je kredit na 8 godina, znači za 5 godina čista dobit počinje, zato je INGRA u fin. problemima, to je kao da kupiš ferarija na 2 godine i rata to 60 tisuća kn/mjesečno. Zlatna koka.

…konačno netko počeo logično razmišljati zašto se ARENA ne prodaje…naravno da je zlatna koka…znaju to i banke i zato rado surađuju sa Ingrom te daju dobre uvjete i prolongiraju dugove…čitali smo u izvještaju da imaju 12 izglednih ugovora koji su prolongirani zbog kriznog razdoblja a ono je na izmaku…blizu smo…očekujem 1Q sa pozitivnim poslovanjem…
[/quote]

Potpisujem.
[/quote]
Pa naravno da potpisujes kad su to sve tvoje gluposti i skribomanski pamfleti."Ista meta drugo odstojanje" Banke rado suradjuju… mos si mislit. Produzavaju agoniju i kupuju vreme, jer otpis Ingrinih dugova njima bi prouzrocio velik minus u sopstvenim bilansima, pa ih one zasad jos uvek refinansiraju i odgadjaju naplatu glavnice.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


http://www.jutarnji.hr/bivsi-predsjednik-mesic-ide-u-libiju/926229/
Mesić ide u posjet Libiji

Jao jao.
Kako je ono bilo???
Tik-tak ili na Ingri ce tec med i mljeko

stiže nelojalna konkurencija….

U Zagrebu, Rijeci, Splitu…
U prodaji tisuću ‘jeftinih’ sindikalnih stanova

Članovi osam sindikata uskoro će moći kupiti stanove po cijeni znatno ispod tržišne i uz kamatnu stopu danas barem 1,5 posto nižu nego što je prosječna. Riječ je zasad najpovoljnijem modelu stambenog zbrinjavanja, o kojemu javnost malo zna.
Naime, Matica stanogradnja – trgovačko društvo grupe sindikata javnih i državnih službi, planira ponuditi godišnje oko 1.000 stanova na različitim lokacijama u Zagrebu, ali i Rijeci, Splitu i Zadru, do kojih isključivo članovi sindikata osnivača mogu doći po cijeni nižoj od 1400 eura po kvadratu, uz kamatu i do 4,8 posto…. (vjesnik)

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

troškovi zidanja takvih stanova nisu preko 600 eura, dakle još uvijek su to prenapuhabe cijene


stiže nelojalna konkurencija….

U Zagrebu, Rijeci, Splitu…
U prodaji tisuću ‘jeftinih’ sindikalnih stanova

Članovi osam sindikata uskoro će moći kupiti stanove po cijeni znatno ispod tržišne i uz kamatnu stopu danas barem 1,5 posto nižu nego što je prosječna. Riječ je zasad najpovoljnijem modelu stambenog zbrinjavanja, o kojemu javnost malo zna.
Naime, Matica stanogradnja – trgovačko društvo grupe sindikata javnih i državnih službi, planira ponuditi godišnje oko 1.000 stanova na različitim lokacijama u Zagrebu, ali i Rijeci, Splitu i Zadru, do kojih isključivo članovi sindikata osnivača mogu doći po cijeni nižoj od 1400 eura po kvadratu, uz kamatu i do 4,8 posto…. (vjesnik)

Ingra cilja na kvazi-elitizam

Srdačan pozdrav

New Report

Close