INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Važeći podaci za uredovni dan 17.02.2011 .

INGRA D.D./REDOVNA DIONICA INGR-R-A
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PBZ D.D. 909.974 6,72 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. OPPENHEIM IGOR 773.908 5,71 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 603.877 4,46 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 600.149 4,43 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 564.324 4,17 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
6. DOM HOLDING D.D. 516.658 3,81 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. TEHNIKA D.D. 451.800 3,34 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D./KVARNER VIENNA INSURANCE GROUP D.D. 380.759 2,81 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. LUDVIGER JASNA 338.850 2,50 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. INGRA-GRADNJA D.O.O. 270.000 1,99 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 39,94

Ni u ponedjeljak nije bilo promjena u TOP10.

http://www.poslovni.hr/vijesti/oppenheim-ingra-nije-sto-je-bila-ali-podignut-cemo-joj-vrijednost-165165.aspx
Stara vijest, dobro pročitajte ovaj dio za Arenu, ako sam ja dobro razumio:
"Ako je pitanje zašto je nismo prodali, odgovor je da zbog situacije na tržištu za nju možemo postići nedovoljnu cijenu od 70-ak milijuna, a kroz 28 godina ona ovoj kompaniji nosi najmanje 300 milijuna eura. Kao predsjednik Uprave mislim da je apsolutno opravdano da zadržim najvredniju imovinu koja godišnje donosi stabilan prihod i koji će nam omogućiti da nakon osam godina kad otplatimo kredit, godišnje imamo između 10-12 milijuna eura čistoga prihoda."
Ovo će vrijediti suhog zlata, ne prodajem prije 50 kn ni u ludilu. Za 12milja eura čistog prihoda recimo Dalekovod mora sagradititi mrežu od Hrvatske do Vladivostoka (po naravno tržišnoj cijeni, ne Hrvatskoj).
Nisam znao da je kredit na 8 godina, znači za 5 godina čista dobit počinje, zato je INGRA u fin. problemima, to je kao da kupiš ferarija na 2 godine i rata to 60 tisuća kn/mjesečno. Zlatna koka.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


ingru može spasit željko perić trenutno možda jedini koji može uvjerit bandića da iskešira 90-setak miliona eura za arenu ( koja je usput i fer) …. a igor bi učinija uslugu sebi, ingri,dioničarima kad bi muški dao ostavku kao i nadzorni odbor…. nemojte zaboravit da je ingra tvrtka koja se bavi grđ. inženjeringom tj.oni planiraju.organiziraju,garantiraju,naplaćivaju,isplaćivaju a to znači imaju kapital i banke koje ih prate u projektima ( zanimljivo da je behtel bio podizvođač kod ingrinih projekata ) …. ingrina tržišta sjeverna afrika je trenutno bure baruta, rusima smo se zamjerili jer nismo obnovili ugovor s gazpromom o kupnji plina pa je to velik upitnik… ingra je u prošlosti bila glavna faca u građevinarstvu (u bivšoj državi) zbog brojnih projekata koje su radili po svijet … oni su bili ono što igh želi bit "brend tvrtka" … kako god bude nadajte se najboljem ( prodaji areni) …pozz

Potpisujem

Srdačan pozdrav

@broj1
"…oni planiraju.organiziraju,garantiraju,naplaćivaju,isplaćivaju…"

"NAPLAĆIVAJU I ISPLAĆIVAJU"??? O BOŽE POMOZI NAM SVIMA. ZAR VI STVARNO ULAŽETE NOVAC TK??
Evo 100-tka od mene [lol]

Ingra će morat računat na poslove koje daje vlada,i na poslove u Rusiji s obzirom kako se razvija situacija u egiptu,tunisu,libiji… Al nekako više vjerujem njima u ratnom stanju nego našoj vladi.. pa se nadam da će ti rusi biti naklonjeni stipi mesiću i kapnuti nešto posla,i ako je vlada i s njima zajebala oko plina,tako i tu se otvaraju mnoga pitanja.A politika je tu itekako važna. nema se što nego čekati. Kad već se čeka2godine,što je još čekati godinu…

idući tjedan će bit bolje...

Evo malo činjenica bez dodataka, a iako sam dioničar INGR-e ;

– 50% imovine je u potraživanjima od prodaje na kredit
– problem naplate duga od Grada Zagreba i Države
– 300 milijuna zalihe ( stanovi koji se teško prodaju =
– odnos dugoročnog i kratkoročnog duga je loš ( 400k, a 300d)
– prihodi 250, a dug prema bankama 750
– ukoliko netka banka samo iz zebhancije odluči ne prolongirati dug isti dan je stečaj

Ovo je realnost, a ostalo nada .

Zato budimo na zemlji, investiramo u Ingru i dioničari smo Ingre, ali i znamo da je Ingra na tankoj žici opstanka. !!!

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


ingru može spasit željko perić trenutno možda jedini koji može uvjerit bandića da iskešira 90-setak miliona eura za arenu

NITKO ne može Bandića nagovoriti da napravi takvu ludost jer:
1. grad Zagreb nema para za to
2. grad Zagreb je prezadužen i za ovakvu neracionalnu kupnju nitko im neće dati kredit
3. sve kad bi mu nekim čudom netko dao pare, Bandić to neće napraviti jer da sad baci 600 milijuna kuna na Arenu, a Zagreb grca u komunalnim i inim problemima, automatski bi izgubio izbore

prema tome, Arenu nitko neće za te pare, možda za 50 milja EUR samo što bi onda Ingra popušila pola uloženoga. loša pozicija Ingre kako god okreneš


Evo malo činjenica bez dodataka, a iako sam dioničar INGR-e ;

– 50% imovine je u potraživanjima od prodaje na kredit
– problem naplate duga od Grada Zagreba i Države
– 300 milijuna zalihe ( stanovi koji se teško prodaju =
– odnos dugoročnog i kratkoročnog duga je loš ( 400k, a 300d)
– prihodi 250, a dug prema bankama 750
– ukoliko netka banka samo iz zebhancije odluči ne prolongirati dug isti dan je stečaj

Ovo je realnost, a ostalo nada .

Zato budimo na zemlji, investiramo u Ingru i dioničari smo Ingre, ali i znamo da je Ingra na tankoj žici opstanka. !!!

Kolega a zašto ste dioničar INGRe ?
L.P.

[embarass]


Evo malo činjenica bez dodataka, a iako sam dioničar INGR-e ;

– 50% imovine je u potraživanjima od prodaje na kredit
– problem naplate duga od Grada Zagreba i Države
– 300 milijuna zalihe ( stanovi koji se teško prodaju =
odnos dugoročnog i kratkoročnog duga je loš ( 400k, a 300d)
prihodi 250, a dug prema bankama 750
– ukoliko netka banka samo iz zebhancije odluči ne prolongirati dug isti dan je stečaj

Ovo je realnost, a ostalo nada .

Zato budimo na zemlji, investiramo u Ingru i dioničari smo Ingre, ali i znamo da je Ingra na tankoj žici opstanka. !!!


Sa ovim odnosom se slažem, ali sve to pada u vodu kad ne znamo kreditne uvjete.

Ljudi u hrvatskoj imaju godišnje prihode cca 60 K kuna u prosjeku i recimo stan od 600K na kredit? 🙂
šta to znači? Da ćemo sutra svi propast?!

Malo si prekatastrofičan.

Kolika je godišnja obveza prema bankama? To mene više zanima . [rolleyes]


Evo malo činjenica bez dodataka, a iako sam dioničar INGR-e ;

– 50% imovine je u potraživanjima od prodaje na kredit
– problem naplate duga od Grada Zagreba i Države
– 300 milijuna zalihe ( stanovi koji se teško prodaju =
– odnos dugoročnog i kratkoročnog duga je loš ( 400k, a 300d)
– prihodi 250, a dug prema bankama 750
– ukoliko netka banka samo iz zebhancije odluči ne prolongirati dug isti dan je stečaj

Ovo je realnost, a ostalo nada .

Zato budimo na zemlji, investiramo u Ingru i dioničari smo Ingre, ali i znamo da je Ingra na tankoj žici opstanka. !!!


aha opet priča o stečaju pa dajte kolga to stvarno nema više smisla. lp STFACA


Evo malo činjenica bez dodataka, a iako sam dioničar INGR-e ;

– 50% imovine je u potraživanjima od prodaje na kredit
– problem naplate duga od Grada Zagreba i Države
– 300 milijuna zalihe ( stanovi koji se teško prodaju =
– odnos dugoročnog i kratkoročnog duga je loš ( 400k, a 300d)
– prihodi 250, a dug prema bankama 750
– ukoliko netka banka samo iz zebhancije odluči ne prolongirati dug isti dan je stečaj

Ovo je realnost, a ostalo nada .

Zato budimo na zemlji, investiramo u Ingru i dioničari smo Ingre, ali i znamo da je Ingra na tankoj žici opstanka. !!!


Interesantno……..prekjučer si se hvalio da si "all out" (sve prodao) a sada si dioničar ingre [undecid]
Vjerovatno od jučer? 5 ili 10 kom?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


http://www.poslovni.hr/vijesti/oppenheim-ingra-nije-sto-je-bila-ali-podignut-cemo-joj-vrijednost-165165.aspx
Stara vijest, dobro pročitajte ovaj dio za Arenu, ako sam ja dobro razumio:
"Ako je pitanje zašto je nismo prodali, odgovor je da zbog situacije na tržištu za nju možemo postići nedovoljnu cijenu od 70-ak milijuna, a kroz 28 godina ona ovoj kompaniji nosi najmanje 300 milijuna eura. Kao predsjednik Uprave mislim da je apsolutno opravdano da zadržim najvredniju imovinu koja godišnje donosi stabilan prihod i koji će nam omogućiti da nakon osam godina kad otplatimo kredit, godišnje imamo između 10-12 milijuna eura čistoga prihoda."
Ovo će vrijediti suhog zlata, ne prodajem prije 50 kn ni u ludilu. Za 12milja eura čistog prihoda recimo Dalekovod mora sagradititi mrežu od Hrvatske do Vladivostoka (po naravno tržišnoj cijeni, ne Hrvatskoj).
Nisam znao da je kredit na 8 godina, znači za 5 godina čista dobit počinje, zato je INGRA u fin. problemima, to je kao da kupiš ferarija na 2 godine i rata to 60 tisuća kn/mjesečno. Zlatna koka.

…konačno netko počeo logično razmišljati zašto se ARENA ne prodaje…naravno da je zlatna koka…znaju to i banke i zato rado surađuju sa Ingrom te daju dobre uvjete i prolongiraju dugove…čitali smo u izvještaju da imaju 12 izglednih ugovora koji su prolongirani zbog kriznog razdoblja a ono je na izmaku…blizu smo…očekujem 1Q sa pozitivnim poslovanjem…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

New Report

Close