INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uskoro ce odbijanac.

[wink]






… ako nisi siguran kakvo će da bude onda prodaš, a kad vidiš šta je, lako ponovo kupiš…

ma prodao sam jos u ponedjeljak…
jednostavno, preumoran sam vise od ove dionice…
ne vjerujem vise nista tipa rekla kazala…
samo nesto konkretno moze promijeniti moje razmisljanje…
do tada…radje cu biti promatrac sa strane…i imati miran san…
lp
[/quote]

Pa to je najlogičnije, u USA velik broj investitora izlazi iz akcije pre objave izveštaja… i tome nije slučajno. Statistički je čak i dokazano da je to dobar način minimazcije rizika. Obzirom da ovde ne postoje opsije na akcije i drugi instrumenti hedževanja, a bogami niti šortovanje to je jedini moguć način. Fondovi imaju malo veći problem u takvim situacijama, no oni se mogu zaštiti, najjeftinije i najlakše opsijama.

Ako je izveštaj dobar, lako se vratiš…tih par odsto gore-dole uglavnom ne igra bitnu ulogu i upravo na tu kartu igraju burekdžije i sitni spekulanti, a ne ozbiljni invetitori…. tim više kada se radi o ovakovoj kompaniji koja se iz tromesečja u tromesečje suočava s visokim rizikom za bankrot.

[/quote]

Kolega fotije,

Da li nam želite poručiti da iz ove aksije izlaze investitori, a ulaze burekđžije.
Ja sam pod dojmom da izlaze burekđije s uplaćenom članarinom na 17,5+, a ulaze burekđžije po povoljnoj tarifi članarine od samo 16 +- par lipa. [thumbsup]
[/quote]

Ništa ja ne želim poručiti, sami sve znate i napisnao je hiljade stranica o ovoj kompaniji. Ja je ne bi ni za džabe, iako će verovatno u nekom trenutku da odradi… Medjutoa, rizici su po mojoj proceni još uvek mnogo veći od kratkoročnog potensijala za zaradu i jednostavno je bolje kloniti se takvih priča dok se ne vidi daljnji smer. A sad svako nek odluči samostalno šta mu je činiti.

Ja samo želim reći da kad postoji neizvesnost vezana na objavu nečeg lošeg, onda je bolje izaći iz akcije i pričekati da se informasije objave i dojmovi pročiste i slegnu. To je veoma logično, koliko god bilo lepo kad smo u pravu i firma objavi super izveštaj, a mi zaradimo… No, u stvarnosti verovatno se mnogo više izgubi nego dobije u situasiji u kojoj još uvek nije jasno kako će se ova kompanija izvući iz problema.

Čoek treba biti disciplinovan u ovome poslu i držati se unapred postavljenih pravila i strategija, a ne menjati odluke iz dana u dan. Poenta je u minimazciji rizika i maksimizaciji (očekivanog) profita, a to su uobičajeno proporsionalne veličine. Upravo zato je teško postići i ostvariti pravu meru kod ovih dviju proporsija.

[/quote]

Na kraju, pomalo je i bespredmetno ovde nešta očekivati kad ovo tržište funkcioniše po nekom čudnom ključu, niko ništa ne prati i niko ništa ne zna. Ovde se ustvari svi kockaju na kratak ili dugi rok bez ikakve svesti o potensijalnoj zaradi i razini rizika za ostvarenje iste. Naime, vani svaku iole značajniju akciju prati tuce analitičara koji iz kvartala u kvartal ili po objavi neke bitne vesti prate tu kompaniju i daju estimejte za kvartal i celu godinu. U ovisnosti o odstupanju stvarnih resultata od estimejta oni svoje procene koriguju na gore ili na dole i to značajno utiče na cenu akcija i kretanje iste. Daklem, drugim rečima investitori veruju analitičarima, naravno onim dobrima. Često se dogodi, kao naprimer juče kod Toyote da su godina i tromesečje bili slabi, ali je kompanija dala guidance za sledeći kvartal ili celu godinu koji je bolji od očekivanja i tada akcija ne pada, unatoč slabim resultatima za poslednji kvartal ili godinu, već naprotiv raste…

Želim reći, kolika je vaša procena kako je Ingra radila u poslednjem kvartalu, u celoj protekloj godini i koliko očekujete u sledećem kvartalu i 2011. godini?

Eto, apriori verujem da na ovo pitanje ovde neću naći odgovora… čak i ne zato jer se to ne bi moglo proceniti, nego zato šta to nitko ozbiljno ne prati, a uprava kompanije ne komunicira s investitorima i analitičarima.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


normalan, zbunjen ,lud – krenuo sam u ovu dionicu normalan, nakon nekog vremena ostao sam zbunjen, a sad sam totalno lud.svi lažu mažu pa čak i na ovom forumu, jedan drugom zabijamo klin i skačemo u grlo. em nas guzi ingra,fondovi, kooperanti, em zse, em hanfa , i nije nam dosta pa organiziramo sami svoj grupnjak. vidim samo dva scenarija. jedan ingra totalno u k..cu, sa lažima pokušava prikupiti što više love i onda ide rasprodaja svih do konačnog rasula, a drugi- ingra puše balon i leti u nebo a organizirana ekipa namjerno ruši cijenu za što veći i jeftiniji dokap prije uzleta. sad kad sam ovo napisa ponovno sam malo zbunjen, o bože oću li opet postati normalan [undecid]

-Odabrao si pravu dionicu, adrenalinsku. Nikad neznaš tko će koga, ali si bar siguran na ćeš se zabaviti.Ako ti nije dovoljan full tilt poker, tu je naša INGR-R-A poker akademija.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



Sada na Ingri imamo fenomen zvani 16 Kuna.
Mislim da se previše dioničara ukrcalo na 16 Kuna u žejli da prodaju na 16,30 ?????

i sto sada…sa takvom strukturom ulagatelja iscekivati izvjesce u utorak…
hoce li ono sada mozda ipak biti pozitivno ili nece…
jedni kazu jedno, a 2.godisnje iskustvo kaze drugo…

ne zelim biti zloban, ali sto ako ono bude opet negativno…?!
ne zelim se po n-ti put ovdje vise razocarati…jos jedan razlog zasto sam izasao…
lp


@BigBoss

vrijeme za nove promjene da…
ali nesposobna uprava ne…
[/quote]
naravno da će bit dobro izvjesce šta misliš zašto padamo zadnja 3 dana,mora se ekipa jeftio ukrcat da mogu prodat na 20 za par dana

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''

Vidim da su mnogi izašli….
Iz tog razloga sam ušao…..
Meni je to dovoljan buy signal….
Ovo je preprodano do boli….

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Dobro zapažanje! [thumbsup]

Ponekad je u nekim stvarima teško malo se odmaknuti par koraka unatrag. Kao i kad ste na izložbi i gledate neku sliku, malim odmicanjem i sagledavanjem ukupne slike mogu se uočiti i neki detalji koje se ne vidi kad smo nosom 20cm ispred slike, a daju potpuno drugačiji dojam (kakav god on bio).
Kako je to u životu, tako je i na burzi…
No, i ovdje -naravno – ne steknu svi isti dojam, ali perspektiva je ta koja mijenja pogled na stvari.

Kao što sam rekao pred par dana (i puno stranica prije [lol] ) Ingra će tek onda gore kad većina špekulanata koji kupuju u padu (i očekuju instant zaradu kao na nekim drugim dionicama koje skaču ko purani zadnji dana) – od 18 nadalje, pa prodaju jeftinije i kupuju još jeftinije, i tako redom (ponovno ću reći: pogledajte količine dionica kojima se lupa po bidu, ogromna većina je oko 2000-2500-3000 komada) – odustane od investicije Kad će to biti, vidjet ćemo, može za 2 dana, a može i za 2 mjeseca. Onom kome se ne žuri, to je irelevantno…

Od naše zarade bitnije je zapitati se: koja je perspektiva Ingre u vidu poslova, što će biti s našim mirovinama (imamo tu sve mirovince unutra od kojih su neki kupovali i na cca 25 (?!?) puta višim vrijednostima), da li je izvršena dokapitalizacija otklonila mogućnost stečaja…
Tek kad si sami odgovorimo na to pitanje (a ne čitajući po forumima) i donesemo neki zaključak, moći ćemo ili mirno spavati dokupljujući po ovakvim cijenama, ili odmah sve prodati i zaboraviti na ikakvu kupnju Ingre.

Bez obzira na cijene u prošlosti i cijene koje će tek biti u budućnosti, zaključak o tome da li je Ingra isto kao i Đakovština, HG Spot, Magma, … ili je to ipak (usprkos sličnostima) neka sasvim drukčija priča moramo donijeti sami. [smiley]

Lijepo ste to napisali,imate stila… al fine ,lipe rijeći ne pale na burzi. A recimo što je ingra htjela poručiti sa prodajom ovih 550dionica hg spota.. jel to neka sprđnja sa malim dioničarima.. jel se možete odmakuti još dva koraka natrag,pa možda mi možete dati odgovor.ja se odmičem al niš ne vidim.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.



vrijeme je za odbijanac, nadam se da niste nasjeli na splićina lupetanja o 11 kn i da ste danas kupili? [wink]

odbijanac al prema 11kn [cool]
[/quote]


Lijepo ste to napisali,imate stila… al fine ,lipe rijeći ne pale na burzi. A recimo što je ingra htjela poručiti sa prodajom ovih 550dionica hg spota.. jel to neka sprđnja sa malim dioničarima.. jel se možete odmakuti još dva koraka natrag,pa možda mi možete dati odgovor.ja se odmičem al niš ne vidim.

-Još si preblizu, moraš se još odmaknuti, trebalo bi se vidjeti, a ako ni tada ne vidiš, i za to ima rješenje, obrati se okulistu. [cool]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

ROMF na broju 3 prodao 7.200 komada

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 607.585 4,49 Skrb. račun

vidjet cemu u sljedecih par dana jel on to rusi cijenu ingri ili su to ipak vecim djelom kooperanti koji su dobili dionice pod dug

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Lijepo ste to napisali,imate stila… al fine ,lipe rijeći ne pale na burzi. A recimo što je ingra htjela poručiti sa prodajom ovih 550dionica hg spota.. jel to neka sprđnja sa malim dioničarima.. jel se možete odmakuti još dva koraka natrag,pa možda mi možete dati odgovor.ja se odmičem al niš ne vidim.

Tu se radi o upravljačkim pravima. Prodajom ovih 550 komada, Ingra je smanjila svoja upravljačka prava u hg spotu ispod 5%. Samo je to u pitanju i ništa više.


Vidim da su mnogi izašli….
Iz tog razloga sam ušao…..
Meni je to dovoljan buy signal….
Ovo je preprodano do boli….

Tiha voda brege dere.

New Report

Close