INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajme kakav masakr po bidu slijedi…

Ma sada Ingra ima para, prodakli su 550 komada hagespota [thumbsup]


Hoće li i danas biti 2 milijuna Kn prometa ili više, sve ovisi o trendu(prodavaču, ali i kupcu)?
Linija potpore na ovoj dionici je oko 15 Kn, i tu je spremno na kupnju preko 300 000 dionica [lol] [lol] , iako nema vidljivih naloga ali postoji skrivena kupnja [lol] , sve ide po planu, rušiti, rušiti , i prikazati negativno ovu dionicu, da li dolazi vrijeme promjene, proljeće, nije upitno, jer promjena se već osjeća u zraku, da li su to novi poslovi, stari ugovori koji su se aktivirali, prodaja stanova, iznajmljivanje poslovnih prostora, ili nešto treće, to ćemo vidjeti, ali sigurno je da je došlo vrijeme za promjene, promjene na bolje.

Bigbosse, ta priča o rušenju datira još od 150 kuna.

A kakav je izvještaj piše u bidu, natiskalo ih se u par lipa ko Japanaca u tramvaju… [lol]

Iako smo već navikli na katastrofalna izvješća od Ingre
[bye]


… ako nisi siguran kakvo će da bude onda prodaš, a kad vidiš šta je, lako ponovo kupiš…

ma prodao sam jos u ponedjeljak…
jednostavno, preumoran sam vise od ove dionice…
ne vjerujem vise nista tipa rekla kazala…
samo nesto konkretno moze promijeniti moje razmisljanje…
do tada…radje cu biti promatrac sa strane…i imati miran san…
lp

Optimist - loše informirani pesimist

amilo amilo, više pišeš od kad nemaš ingru nego dok si je imao. No takvi su ti i kolege nemaoci INGRE. Strah te malo haaa, izašao a moglo bi izvješće biti dobro i eto nas u dva koraka na 20. [lol] . I na 20 ti je dobar ulaz pa prodaš na 20,50-isto ti dođe, osim malo veće naknade. Uff što je dobro biti investitor a ne burekdžija.pozz

neće uvijek biti ovako.



… ako nisi siguran kakvo će da bude onda prodaš, a kad vidiš šta je, lako ponovo kupiš…

ma prodao sam jos u ponedjeljak…
jednostavno, preumoran sam vise od ove dionice…
ne vjerujem vise nista tipa rekla kazala…
samo nesto konkretno moze promijeniti moje razmisljanje…
do tada…radje cu biti promatrac sa strane…i imati miran san…
lp
[/quote]

Pa to je najlogičnije, u USA velik broj investitora izlazi iz akcije pre objave izveštaja… i tome nije slučajno. Statistički je čak i dokazano da je to dobar način minimazcije rizika. Obzirom da ovde ne postoje opsije na akcije i drugi instrumenti hedževanja, a bogami niti šortovanje to je jedini moguć način. Fondovi imaju malo veći problem u takvim situacijama, no oni se mogu zaštiti, najjeftinije i najlakše opsijama.

Ako je izveštaj dobar, lako se vratiš…tih par odsto gore-dole uglavnom ne igra bitnu ulogu i upravo na tu kartu igraju burekdžije i sitni spekulanti, a ne ozbiljni invetitori…. tim više kada se radi o ovakovoj kompaniji koja se iz tromesečja u tromesečje suočava s visokim rizikom za bankrot.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


…Strah te malo haaa, izašao a moglo bi izvješće biti dobro i eto nas u dva koraka na 20. [lol]

a zasto bih sad iscekivao hoce li na tih 20 kad vec ionako na nekima imam rast i preko 30%…
osnovno pravilo kod investiranja je da ulazes tamo gdje ti stvara dobit, a ne gubitak…kaj ne…

jel to vec frka pomalo…haaa…dok i sada neke druge rastu, ova i dalje po starom…a do utorka ima jos 3 trgovinska dana…i eto nas brzo opet na ?!…
lp

p.s. miran san…neprocjenjivo

Optimist - loše informirani pesimist




… ako nisi siguran kakvo će da bude onda prodaš, a kad vidiš šta je, lako ponovo kupiš…

ma prodao sam jos u ponedjeljak…
jednostavno, preumoran sam vise od ove dionice…
ne vjerujem vise nista tipa rekla kazala…
samo nesto konkretno moze promijeniti moje razmisljanje…
do tada…radje cu biti promatrac sa strane…i imati miran san…
lp
[/quote]

Pa to je najlogičnije, u USA velik broj investitora izlazi iz akcije pre objave izveštaja… i tome nije slučajno. Statistički je čak i dokazano da je to dobar način minimazcije rizika. Obzirom da ovde ne postoje opsije na akcije i drugi instrumenti hedževanja, a bogami niti šortovanje to je jedini moguć način. Fondovi imaju malo veći problem u takvim situacijama, no oni se mogu zaštiti, najjeftinije i najlakše opsijama.

Ako je izveštaj dobar, lako se vratiš…tih par odsto gore-dole uglavnom ne igra bitnu ulogu i upravo na tu kartu igraju burekdžije i sitni spekulanti, a ne ozbiljni invetitori…. tim više kada se radi o ovakovoj kompaniji koja se iz tromesečja u tromesečje suočava s visokim rizikom za bankrot.

[/quote]

Kolega fotije,

Da li nam želite poručiti da iz ove aksije izlaze investitori, a ulaze burekđžije.
Ja sam pod dojmom da izlaze burekđije s uplaćenom članarinom na 17,5+, a ulaze burekđžije po povoljnoj tarifi članarine od samo 16 +- par lipa. [thumbsup]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

pozdrav dugorocnim kolegama….sve ima svoj vijek trajanja,za dvije,tri ili pet godina,opet ce se zatvoriti taj famozni krug i oni strpljeni te pouceni povijescu ce biti nagrađeni….nadam se da ce onaj koji je nekad davno izjavio “strpljen spasen” opet imati pravo i da ce sve na koncu imati sretan kraj!!!!!!!!!!!!!! Mozda sam optimistican,mozda objektivan..neznam…krhko je znanje..


Kolega fotije,

Da li nam želite poručiti da iz ove aksije izlaze investitori, a ulaze burekđžije.
Ja sam pod dojmom da izlaze burekđije s uplaćenom članarinom na 17,5+, a ulaze burekđžije po povoljnoj tarifi članarine od samo 16 +- par lipa. [thumbsup]


Ma ne. Iz ove hartije izlaze i gladne burekđije i (novca) gladni kooperanti. Ulaze valjda nove, još site burekđije. Ali oni koji u ovoj hartiji ostaju cijelo ovo vrijeme, to su oni pravi igrači. Dugoročni investitori ala Buffet.





… ako nisi siguran kakvo će da bude onda prodaš, a kad vidiš šta je, lako ponovo kupiš…

ma prodao sam jos u ponedjeljak…
jednostavno, preumoran sam vise od ove dionice…
ne vjerujem vise nista tipa rekla kazala…
samo nesto konkretno moze promijeniti moje razmisljanje…
do tada…radje cu biti promatrac sa strane…i imati miran san…
lp
[/quote]

Pa to je najlogičnije, u USA velik broj investitora izlazi iz akcije pre objave izveštaja… i tome nije slučajno. Statistički je čak i dokazano da je to dobar način minimazcije rizika. Obzirom da ovde ne postoje opsije na akcije i drugi instrumenti hedževanja, a bogami niti šortovanje to je jedini moguć način. Fondovi imaju malo veći problem u takvim situacijama, no oni se mogu zaštiti, najjeftinije i najlakše opsijama.

Ako je izveštaj dobar, lako se vratiš…tih par odsto gore-dole uglavnom ne igra bitnu ulogu i upravo na tu kartu igraju burekdžije i sitni spekulanti, a ne ozbiljni invetitori…. tim više kada se radi o ovakovoj kompaniji koja se iz tromesečja u tromesečje suočava s visokim rizikom za bankrot.

[/quote]

Kolega fotije,

Da li nam želite poručiti da iz ove aksije izlaze investitori, a ulaze burekđžije.
Ja sam pod dojmom da izlaze burekđije s uplaćenom članarinom na 17,5+, a ulaze burekđžije po povoljnoj tarifi članarine od samo 16 +- par lipa. [thumbsup]
[/quote]

Ništa ja ne želim poručiti, sami sve znate i napisnao je hiljade stranica o ovoj kompaniji. Ja je ne bi ni za džabe, iako će verovatno u nekom trenutku da odradi… Medjutoa, rizici su po mojoj proceni još uvek mnogo veći od kratkoročnog potensijala za zaradu i jednostavno je bolje kloniti se takvih priča dok se ne vidi daljnji smer. A sad svako nek odluči samostalno šta mu je činiti.

Ja samo želim reći da kad postoji neizvesnost vezana na objavu nečeg lošeg, onda je bolje izaći iz akcije i pričekati da se informasije objave i dojmovi pročiste i slegnu. To je veoma logično, koliko god bilo lepo kad smo u pravu i firma objavi super izveštaj, a mi zaradimo… No, u stvarnosti verovatno se mnogo više izgubi nego dobije u situasiji u kojoj još uvek nije jasno kako će se ova kompanija izvući iz problema.

Čoek treba biti disciplinovan u ovome poslu i držati se unapred postavljenih pravila i strategija, a ne menjati odluke iz dana u dan. Poenta je u minimazciji rizika i maksimizaciji (očekivanog) profita, a to su uobičajeno proporsionalne veličine. Upravo zato je teško postići i ostvariti pravu meru kod ovih dviju proporsija.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

ingra prodaje hg-spot i ruši mu cijenu,tako čuva prezdanju poziciju,al sutra bi već moglo biti drugačije,napokon bi mogla biti NAJGORA dionica na burzi!!!

idući tjedan će bit bolje...


pozdrav dugorocnim kolegama….sve ima svoj vijek trajanja,za dvije,tri ili pet godina,opet ce se zatvoriti taj famozni krug i oni strpljeni te pouceni povijescu ce biti nagrađeni….nadam se da ce onaj koji je nekad davno izjavio "strpljen spasen" opet imati pravo i da ce sve na koncu imati sretan kraj!!!!!!!!!!!!!! Mozda sam optimistican,mozda objektivan..neznam…krhko je znanje..

Uistinu je krhko

Srdačan pozdrav

New Report

Close