INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Kratkoročni rok može da padne, ali dugoročno cijena ide gore…….

Koliko dug je taj dugoročni rok? Prije godinu i mjesec dana pisali ste da cijena ide gore – sa 43 kn na 160 kn. Sad je cijena na 17 kn. Gdje je vidite za npr. 6 mjeseci?
[/quote]

43
[/quote]
60




Slažem se s kolegom janlana jer ovo je katastrofa kako manipuliraju s dionicama, HANFA je samo promatrač.
Ingra dobiva 7,2 mil eura + PDV za Arenu + 1 mil. ta održavanje,
Prebacili veliki dio dugova na 2016.
Smanjili dug za još 120 milijuna.
Zbrinuli masu radnika.
Potencijalni poslovi na vidiku.
I na kraju cijena skoro na povijesnom dnu, točnije 20-25% od dna.

Pred kraj drugog i početak 3 mjeseca 2011. biti će puno ljepše za vlasnike dionica ingre…….
tik tak… vremena sve manje i manje

[/quote]
kak to mislis. pa onda im dolaze na naplatu novi komercijalni zapisi.
pa onda mjesec 2 kasnije opet na naplatu komercijani zapisi.
ispada da ingra vise trguje komercijalnim zapisima nego erste banka.
[/quote]

Zašto onda želite kupiti smeće od dionice za 13, kad vrijedi 0?

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.





Slažem se s kolegom janlana jer ovo je katastrofa kako manipuliraju s dionicama, HANFA je samo promatrač.
Ingra dobiva 7,2 mil eura + PDV za Arenu + 1 mil. ta održavanje,
Prebacili veliki dio dugova na 2016.
Smanjili dug za još 120 milijuna.
Zbrinuli masu radnika.
Potencijalni poslovi na vidiku.
I na kraju cijena skoro na povijesnom dnu, točnije 20-25% od dna.

Pred kraj drugog i početak 3 mjeseca 2011. biti će puno ljepše za vlasnike dionica ingre…….
tik tak… vremena sve manje i manje

[/quote]
kak to mislis. pa onda im dolaze na naplatu novi komercijalni zapisi.
pa onda mjesec 2 kasnije opet na naplatu komercijani zapisi.
ispada da ingra vise trguje komercijalnim zapisima nego erste banka.
[/quote]

Zašto onda želite kupiti smeće od dionice za 13, kad vrijedi 0?
[/quote]
zato sto ce onda dionica koja vredi 13 lijepo skociti nazad na 18 na objavu da su pocistili ulicu ipred firme. i onda prodas na 18 i opet cekas novu transu komercijalnih zapisa.

p.s. ja bi se zapitao koliko to bigboss ima na prodaji dionica kada vas cjelo vreme navlaci na kupovinu.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

Hvala "ledeni" na iskrenom odgovoru.
Bit će ovdje tenisa i ako ode u stečaj. Po navici.

[rolleyes]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


nemam dionicu i zelim je imati.
jedino sto mi cjena nikako ne odgovara jer po svim pokazateljima je oko 50% preskupal. cim padne na prihvatljivijih 13 kuna sigurno cu poceti ulaziti i vjerojatno dokupljivati na 12 i 11 i 10 kuna.
a pisem zato sto nemogu podnjet da neko mjesecima pise kako bi dionica trebala biti na 20 40 80 2000 kuna bez apsolutno i jednog raloga zasto bi trebala biti na 15. a kamoli 17.

imam dionicu i ne zelim je prodati.
ova cijena mi odgovara jer je po svim pokazateljima jeftina.
imam je vec dosta ali ako padne na 17,50-17,00 kuna sigurno cu je jos poceti dokupljivati.
pisem zato jer ne mogu podnijet kako netko pise da bi dionica trebala biti na 12, 11, 10, 0 kuna.
a evo i razloga…
– dionica se trzi ispod cjene dokapa od 20kn…ako njima nije bila skupa po 20, zasto bi onda bila sada na 17,xx…
– ogroman porast prometa od pocetka godine…znaci da interes za dionicom itekako postoji…
– napokon i TA izgleda sjajno – imamo presjek visegodisnje linije otpora…
– a ostale price me "uopste ne interesuju" – price o bankrotu i sl. zaboravite…
– doslo je vrijeme za promjene i dobivanje poslova…kod nas mozda npr. moguce i Pleso, pa i DU, a vec su najavljeni neki moguci poslovi u Rusiji i tko zna sto jos i gdje…
– znam, reci ce neki sada – puste price, ali kad se objave vise necemo biti na 17,xx kn…

ps
…a i rodjena je za trejd…prodas je na vrhu svaki drugi dan i sutra odmah dokupis po nizoj i tako ukrug…nemos pogrijesit…radi ko ura…2-3% skines garant…a i danas je bio jedan od tih dana…

Optimist - loše informirani pesimist




@coolice

Jedno pitanje, točnije dva. Imate li ovu dionicu? Da li je želite imati? Ako su odgovori ne, onda ste isti kao fotije. Konstantno pljucanje i dokazivanje kako nešto što vi nemate i ne želite ni u snu imati, a drugi imaju, ne vrijedi ništa je stvarno ispod svakog nivoa. To je kao da susjedu koji kupi novi automobil odmah idete dokazivati kako je njegova npr. Škoda totalno sranje spram vašeg Volva. Samo sad nemojte kao gore navedeni lik reći da ja ovakvo vaše pisanje samo radi općeg dobra i istine.


nemam dionicu i zelim je imati.
jedino sto mi cjena nikako ne odgovara jer po svim pokazateljima je oko 50% preskupal. cim padne na prihvatljivijih 13 kuna sigurno cu poceti ulaziti i vjerojatno dokupljivati na 12 i 11 i 10 kuna.
a pisem zato sto nemogu podnjet da neko mjesecima pise kako bi dionica trebala biti na 20 40 80 2000 kuna bez apsolutno i jednog raloga zasto bi trebala biti na 15. a kamoli 17.
[/quote]

…odi ti fino na ignore pa zvrndaj kolko hoćeš!


…zato sto ce onda dionica koja vredi 13 lijepo skociti nazad na 18 na objavu da su pocistili ulicu ipred firme…

Pa ako ce za ociscenu ulicu ispred firme dionica skociti 50%, onda ce za dobivanje i realizaciju samo jednog od planiranih poslova sigurno skociti 500%.
Tako da i ako padne na 13 bez brige ce narasti na negdje oko 80/100 kn…. [wink]



…zato sto ce onda dionica koja vredi 13 lijepo skociti nazad na 18 na objavu da su pocistili ulicu ipred firme…

Pa ako ce za ociscenu ulicu ispred firme dionica skociti 50%, onda ce za dobivanje i realizaciju samo jednog od planiranih poslova sigurno skociti 500%.
Tako da i ako padne na 13 bez brige ce narasti na negdje oko 80/100 kn…. [wink]
[/quote]

Hahaha, bravo dedo [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!




@coolice

Jedno pitanje, točnije dva. Imate li ovu dionicu? Da li je želite imati? Ako su odgovori ne, onda ste isti kao fotije. Konstantno pljucanje i dokazivanje kako nešto što vi nemate i ne želite ni u snu imati, a drugi imaju, ne vrijedi ništa je stvarno ispod svakog nivoa. To je kao da susjedu koji kupi novi automobil odmah idete dokazivati kako je njegova npr. Škoda totalno sranje spram vašeg Volva. Samo sad nemojte kao gore navedeni lik reći da ja ovakvo vaše pisanje samo radi općeg dobra i istine.


nemam dionicu i zelim je imati.
jedino sto mi cjena nikako ne odgovara jer po svim pokazateljima je oko 50% preskupal. cim padne na prihvatljivijih 13 kuna sigurno cu poceti ulaziti i vjerojatno dokupljivati na 12 i 11 i 10 kuna.
a pisem zato sto nemogu podnjet da neko mjesecima pise kako bi dionica trebala biti na 20 40 80 2000 kuna bez apsolutno i jednog raloga zasto bi trebala biti na 15. a kamoli 17.
[/quote]

He, he…
Znači po vašem mišljenju je preskupa pa treba stalno drobiti o tome kako je realna cijena 13 i kako vam nije jasno zašto ne pada prema tome. Pa bila je i 14 pa što niste barem malo gricnuli? Osim toga ako je ovo nerealno, zašto bi sa tih ‘realnih 13’ uopće rasla? A da je pala na 13 i da ste uzeli koju tisuću komada, pa da mjesecima stoji u rasponu 13-14 opet bi kukali da svi rastu samo Ingra ne, a zaslužila je biti bar na 18. Uostalom sami ste napisali da nema nijednog razloga za biti na 15 a kamoli 17. Pa di vam je računica uzeti na 13 nešto što nema perspektivu skočiti niti 15% do 15 kuna? Kakak ste vi to tip ulagača kad bi uložili u takvo nešto?

Ovo više nema veze sa zdravim razumom, DKVS bankrotira, rasproda se sve po redu a dionica im ode 130% na 18 kuna, a naša INGRA pred potpisivanjem ugovora za izgradnju ruske regije veličine Hrvatske i nađu se likovi koji tvrde da nije realno 18 kuna te da će na 13 kuna, pa ti čavrljaj na ovom forumu sa kojekakvim svakojakim tobože kao investitorima….?????????? Pa di smo mi ovo………??????????? [cry]


Ovo više nema veze sa zdravim razumom, DKVS bankrotira, rasproda se sve po redu a dionica im ode 130% na 18 kuna, a naša INGRA pred potpisivanjem ugovora za izgradnju ruske regije veličine Hrvatske i nađu se likovi koji tvrde da nije realno 18 kuna te da će na 13 kuna, pa ti čavrljaj na ovom forumu sa kojekakvim svakojakim tobože kao investitorima….?????????? Pa di smo mi ovo………??????????? [cry]

Jo bi samo nadodao i pred potpisivanjem ugovora za izgradnju Alžira, a ne trebamo ni govoriti koliki je Alžir! [thumbsup]



…zato sto ce onda dionica koja vredi 13 lijepo skociti nazad na 18 na objavu da su pocistili ulicu ipred firme…

Pa ako ce za ociscenu ulicu ispred firme dionica skociti 50%, onda ce za dobivanje i realizaciju samo jednog od planiranih poslova sigurno skociti 500%.
Tako da i ako padne na 13 bez brige ce narasti na negdje oko 80/100 kn…. [wink]
[/quote]

BRAVO DEDO…RAVNO U SRIDU…..! [wink] [cool] [thumbsup]

New Report

Close