INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa nije ovo loše,možete prodati druge dionice na kojima ste zaradili 20%,i opet kupiti još više ingre

Slažem se Ingra je ostala rezerva nisko za dokup .

Vidi, vidi, tko to zajedno sjedi u loži (slika 3 i 4)…

http://www.index.hr/xmag/clanak/medvjede-bodrili-stjepan-mesic-gordan-giricek-lana-klingor-josko-lokas-natasa-janjic/534923.aspx

Rusija?




Pa recite onako stručno-koju ulogu igraju-zašto štopaju, tj prodaju za jeftino a trend tržišta je takav da su mogli dobiti i više?? To su naši novci-i moji-kako mogu tako neprofesionalno raditi. To je u najmanju ruku sumnjivo a vi pričajte što želite. Da su privatni novci šta me briga neka rade što hoće. SUMNJIVO je 100%.

Meni je sumljivo i zato pišem, ako je privatno on je na gubitku, ali novac nije privatan već od korisnika mirovinskog sustava,
kupovali su ingru po 300 Kn i više dakle po 40000 Kn i na više, dokapitalizirali dionicu po 20 Kn, prolongirali rok na kraj 2016. za otplatu obveznica, pomogli ingri da ne propadne i sada kada su sve napravili, kako treba, prodaju kao da propada omf …… Da radim u Hanfi pratio bih način trgovanja i tko je naredio tako, ovo je stvarno za uskok……
Ali sve kad tad se otkrije……
[/quote]
Treba ih udariti tamo gdje ih najviše boli, zatražite promjenu mirovinskog fonda, ja sam od njih otišao još prije 4 godine
[/quote]

Je tvoj ih odlazak zavio zasigurno u crno….
[lol]

Nadam se da u toj delatnosti u kojoj radiš nisi tako loš kao u ovoj dopunskoj, drukanju po forumima i bacanju para u vetar…

Ingra je od svih vecih gradjevinara bila u najvećim problemima i još uvek je… da stvar bude gora ona ne poseduje nikakvu gradjevinsku operativu, niti adekvatan know-how da ucestvuje u velikim internacionalnim projektima samostalno…. kompanija je daklem jednom rečju u potpunosti devastirana. S druge strane IGH primerice ima jak know-how u projektovanju, nadzoru… dok je na property menadžmentu u koji se ubacio na krilima rasta cena nekretnina skoro pa polomio zube. U tom smislu, sta je jednoj kineskoj velikoj gradjevinskoj kompaniji da za 100, 200, 300 miliona preuzme taj know-how i regionalnu prisutnost kroz očekivane buduće investicije. Trigger za takva nešto, upravo bi mogao da bude autoput Bar-Boljare. Pa neće Kinezi da dovode čete sopstvenih inženjera, kad sve već imaju ovde, skoro pa za džaba. S druge strane, kod Ingre, toga svega nema osim velikog neiskorištenog trojanskog konja uz Savu, koji bi im jednog lepog dana mogao biti samo nadgrobni spomenik.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...




Vidim da vam je Raiffeisen mirovinski iskrcao još 24 tisuće komada.
Je li itko kontaktirao Hanfu zbog njih?

Pa recite onako stručno-koju ulogu igraju-zašto štopaju, tj prodaju za jeftino a trend tržišta je takav da su mogli dobiti i više?? To su naši novci-i moji-kako mogu tako neprofesionalno raditi. To je u najmanju ruku sumnjivo a vi pričajte što želite. Da su privatni novci šta me briga neka rade što hoće. SUMNJIVO je 100%.
[/quote]
Pa od kad sam ja to u vašim očima stručnjak?

A što se tiče Ingre, zovite u Raiffeisen OMF i pitajte ih zašto to rade. Tel: 0800 0900
Kad ste već s njima na telefonu, pitajte ih i zašto su forsirali ATGR do 800,00 kn i zašto su kupovali Magmu.
[/quote]

Nisam nikad mislio da ste bedak ali ste druker. Htio sam reći da kažeš kao pošten čovjek a ne druker.

Ma može INGRA dobiti 100 poslova ako neko ima namjeru da ide drugačije ići će-vidimo iz priloženog. Ja izlazim iz OMF Rajjjjjjjjfajjjjjjjjzen-bljak. Ovih dana idem prebacirti se kod drugih a imam i drugih koje ću to savjetovati jer sa ovakvim potezima ćemo u 2011 imati 0 %prinosa a ostali će ići preko 20%

neće uvijek biti ovako.

@fotije
Ne slažem se da je Ingra bila i je u najvećim problemima od svih većih građevinara. Mislim da je Industrogradnja u većim problemima jer sam čuo da su im računi blokirani i da prebacuju financijsko poslovanje sa jedne firme kćeri na drugu kako bi uopće bili solventni. Osim toga, mislim da je i Konstruktor u većim problemima, ali oni barem nisu na burzi.

A što se tiče preuzimanja IGH od strane Kineza kako si ga opisao – ako ćemo točno, Kinezima bi to igralo samo ako imaju namjeru dugoročno ostati u regiji. A i onda bi im najjeftinije bilo da osnuju vlastitu firmu za projektiranje i jednostavno vrbuju IGH-ove inženjere.



@fotije

Ne slažem se da je Ingra bila i je u najvećim problemima od svih većih građevinara. Mislim da je Industrogradnja u većim problemima jer sam čuo da su im računi blokirani i da prebacuju financijsko poslovanje sa jedne firme kćeri na drugu kako bi uopće bili solventni. Osim toga, mislim da je i Konstruktor u većim problemima, ali oni barem nisu na burzi.

A što se tiče preuzimanja IGH od strane Kineza kako si ga opisao – ako ćemo točno, Kinezima bi to igralo samo ako imaju namjeru dugoročno ostati u regiji. A i onda bi im najjeftinije bilo da osnuju vlastitu firmu za projektiranje i jednostavno vrbuju IGH-ove inženjere.


bilo bi s financijske strane jeftinije
ali
ko bi angazirao tamo neku nepoznatu kinesku firmu koje do kraja posla mozda nebude pa te zavalja. ucjek je bolje kupit nekog ko je igrac u regiji jer ima ime i ostale veze koje se stvaraju godinama

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!



@fotije

Ne slažem se da je Ingra bila i je u najvećim problemima od svih većih građevinara. Mislim da je Industrogradnja u većim problemima jer sam čuo da su im računi blokirani i da prebacuju financijsko poslovanje sa jedne firme kćeri na drugu kako bi uopće bili solventni. Osim toga, mislim da je i Konstruktor u većim problemima, ali oni barem nisu na burzi.

A što se tiče preuzimanja IGH od strane Kineza kako si ga opisao – ako ćemo točno, Kinezima bi to igralo samo ako imaju namjeru dugoročno ostati u regiji. A i onda bi im najjeftinije bilo da osnuju vlastitu firmu za projektiranje i jednostavno vrbuju IGH-ove inženjere.

A ti misliš da je Radić debelo stipendovao te sve inženjere da mu odu za džaba kod konkurensije? Štaviše, on je pokupovo sijaset malih privatnih biroa (koje je i uništio), da mu se ne petljaju u poso i konkuriraju na konkursima. Za inženjere da odu, nema šanse, osim ako imaju po po’ miliona da otkupe sopstvena potraživanja od kompanije.

Ja ne tvrdim da će bilo ko koga da preuzme, samo kažem da je IGH jeftin i da ga je moguće da će ga neko preuzeti za male pare. Kinezi ako udju u regiju, neće otići po završetku jednog posla, oni imaju pare i mogu finasirat mnogo regionalne infrastrukture, a trebaju operativu i know-how, a tu se IGH nameće kao dosta logičan zaključak.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Fotije, jel imaš ove hartije? Ne?
Jel bi hteo da je imaš? Ne?
Ni po par dinara? Ne?
Pa ispari s ove teme u vazduh!

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Fotije, jel imaš ove hartije? Ne?
Jel bi hteo da je imaš? Ne?
Ni po par dinara? Ne?
Pa ispari s ove teme u vazduh!

Fala ti lepa na sugestiji, no ja volim ovu akciju odnosno ove dzabalebarose sta po vasceli dan o njoj ovde pisu gluposti, pa eto malo zabave radi i nepatvorene istine, napišem pokoji traktat…

Nećeš valda da mi oduzmeš to zadovoljstvo druze skovacin… Nego, ne znači li skovacin dolje u Dalmaciji…
[lol]

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...





Vidim da vam je Raiffeisen mirovinski iskrcao još 24 tisuće komada.
Je li itko kontaktirao Hanfu zbog njih?

Pa recite onako stručno-koju ulogu igraju-zašto štopaju, tj prodaju za jeftino a trend tržišta je takav da su mogli dobiti i više?? To su naši novci-i moji-kako mogu tako neprofesionalno raditi. To je u najmanju ruku sumnjivo a vi pričajte što želite. Da su privatni novci šta me briga neka rade što hoće. SUMNJIVO je 100%.
[/quote]
Pa od kad sam ja to u vašim očima stručnjak?

A što se tiče Ingre, zovite u Raiffeisen OMF i pitajte ih zašto to rade. Tel: 0800 0900
Kad ste već s njima na telefonu, pitajte ih i zašto su forsirali ATGR do 800,00 kn i zašto su kupovali Magmu.
[/quote]
Nisam nikad mislio da ste bedak ali ste druker. Htio sam reći da kažeš kao pošten čovjek a ne druker.
[/quote]
No dobro:
– možda je nakon ovog swapa Raiffeisen OMF sad po svojim internim limitima previše izložen dionicama Ingre te ih zbog te prevelike izloženosti ide prodavati.
– možda jednostavno očekuju da i će i ostali u dogledno vrijeme prodavati pa računaju da im je bolje da oni prvi počnu.
– možda je Ingra tražila nekakav novi kredit od RBA pa Raiffeisen OMF sad mora smanjiti izloženost (mislim da se gleda izloženost cijele grupe) kako bi napravio prostor za taj novi kredit. Ostalu izloženost vjerojatno ne može smanjiti (kredite ne može prodati, a komercijalni zapisi i obveznice su nelikvidne) pa im je najjednostavnije prodati dionice
– ….

Da Fotije, škovacin znači smetlar. Časno zanimanje koje kupi smeće. Ako se ti tako osjećaš….

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!






Vidim da vam je Raiffeisen mirovinski iskrcao još 24 tisuće komada.
Je li itko kontaktirao Hanfu zbog njih?

Pa recite onako stručno-koju ulogu igraju-zašto štopaju, tj prodaju za jeftino a trend tržišta je takav da su mogli dobiti i više?? To su naši novci-i moji-kako mogu tako neprofesionalno raditi. To je u najmanju ruku sumnjivo a vi pričajte što želite. Da su privatni novci šta me briga neka rade što hoće. SUMNJIVO je 100%.
[/quote]
Pa od kad sam ja to u vašim očima stručnjak?

A što se tiče Ingre, zovite u Raiffeisen OMF i pitajte ih zašto to rade. Tel: 0800 0900
Kad ste već s njima na telefonu, pitajte ih i zašto su forsirali ATGR do 800,00 kn i zašto su kupovali Magmu.
[/quote]
Nisam nikad mislio da ste bedak ali ste druker. Htio sam reći da kažeš kao pošten čovjek a ne druker.
[/quote]
No dobro:
– možda je nakon ovog swapa Raiffeisen OMF sad po svojim internim limitima previše izložen dionicama Ingre te ih zbog te prevelike izloženosti ide prodavati.
– možda jednostavno očekuju da i će i ostali u dogledno vrijeme prodavati pa računaju da im je bolje da oni prvi počnu.
– možda je Ingra tražila nekakav novi kredit od RBA pa Raiffeisen OMF sad mora smanjiti izloženost (mislim da se gleda izloženost cijele grupe) kako bi napravio prostor za taj novi kredit. Ostalu izloženost vjerojatno ne može smanjiti (kredite ne može prodati, a komercijalni zapisi i obveznice su nelikvidne) pa im je najjednostavnije prodati dionice
– ….
[/quote]

E na to sam mislio.hvala.
Poslao sam upit i na OMF RBA. Da li bi mogao biti jedan razlog to što veliki broj klijenata izlazi iz RBA OMF-a, jer su prošlu godinu bili lošiji od drugih OMF.ova. I zato radi prebacivanja trebaju sredstva??? Nisam siguran u tu mogućnost iako je moguća.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close