INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prodo neke dinice (npr. Validus i gle ga sad) zbog ingre, a ona ni dabi.
ovo sa ovom dionicom nikako da se pokrene, iskreno eva čekam da pređe 20 kn i ja bjež i sretnije vode!!! [bye]

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

akumulacija….nakon stock-splita…malo ce potrajati duze ….ali bit ce ok…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak





Joooooooooj kako će ovo letjeti u nebesa, samo kad je kompanjoni puste sa lanca. Zar bi je inače badava štopali i strpljivo kupovali a po potrebi i prodavali. Procjenjujem da radi štopanja "žrtvuju" 30% ali zato im uđe novih dionica cca 70% svaki dan. Burekdžije danas nisu imali nikakve šanse. Bute vidli kak će to da letiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kad bi je barem uspjeli dogurati preko 20 kn pa da tržišna kapitalizacija, ili kako je neki zovu "volumen kotizacije", bude dovoljno velika da i mirovinci mogu kupovati. Na koliko ono točno smiju kupovati?

Pa da nam kolege barem malo smanje minuse jer nisam siguran koliko ih još dugo ovo moralno podupiranje od tik-tak ekipe može zadovoljavati.
[/quote]

Nemožete vi bez mene kolega frckavi iako ste me stavili na "ignore" ?

Pa da odgovorim,
Prvo bi se osvrnuo na vaš KODT odnosno dionicu koja glumi oročenu štednju. U toj dionici niada nisi siguran hoće li 5 Kuna gore ili dolje, prava napetost, a ovdje prosipate (ne)znanje. Iz tog vašeg portfelja vidi se plitkost vašeg ulagačkog znanja, ali provokacije tipa Zakonskih elemanata i nešto znate, ali površno iako ste dosta precizni u onom što prepoznate.
Povodite se uvijek samo na Zakone ili Zaključke, ali popratni akti ili Rješenja ili dopune i privitak istoga vam je nepoznat, a samo tako možete imati cjelinu pa često iznosite samo pola istine. Kako se kolegama neda potražiti prava istina ili zakonska osnova u cijelini, obično vas podrže napamet.

Ingra
napunio sam se ispod 17,5, a svako punjenje ispod 17,5 je jako isplativo. Razumijem da čekate da se cijena KODT-a još digne pa da se istresete i uletite u Ingru po što nižoj cijeni, neki to čekaju i kroz INU, a neki i na DDJH ili BLJE, ali svi paze kada je vrijeme za ulaz u Ingru. Ingra ima vrlo pozitivan stav i očekivanje ulagača, ima potporu na 17 Kuna i minimalan rizik ulaganja, a što nemožete reči niti za vaš KODT, KOEI, BLJE ni INU. Od ponedjeljka je kasno kolega , tik-tak-tik-tak !

P.S. fondovi mogu ulaziti od 22 Kune točno.
[/quote]

evo ja zaradio da lkri pa sad čekam na kupnji .ali nikako da me poklopi.Meni je ulazak na 17kn čist ok ,samo da me poklopi.

[/quote]

Na asku ima jeftino pa opali. 17,10 – 17,20 ti ne valja, a 17 je ok?


akumulacija….nakon stock-splita…malo ce potrajati duze ….ali bit ce ok…

Gdje je to bio stock-split? Na Ingri? Je, li prije 3 godine!
[lol] [lol]

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!

Problem se nalazi u RBA OMF-u ili drugom dioničaru. Neznam da li Ingru prodaje da brani cijenu ATGR, ISTT-a ili samo smanjuje poziciju u Ingri, ali činjenica je da on stalno napucava cijenu Ingre dolje.

Taj fond ima i veliki udio u HT, a sada i INI, ali umjesto da kupuje jefino on brani skupo .
Vjerujem da AZ fond nema zadatak kupiti najveći udio u INI da bi on već krenuo povećati Ingru.

U svakom slučaju, oba fonda očekuje uskoro rješenje oko INE, a time im se oslobađa veliki kapital .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Problem se nalazi u RBA OMF-u ili drugom dioničaru. Neznam da li Ingru prodaje da brani cijenu ATGR, ISTT-a ili samo smanjuje poziciju u Ingri, ali činjenica je da on stalno napucava cijenu Ingre dolje.

Taj fond ima i veliki udio u HT, a sada i INI, ali umjesto da kupuje jefino on brani skupo .
Vjerujem da AZ fond nema zadatak kupiti najveći udio u INI da bi on već krenuo povećati Ingru.

U svakom slučaju, oba fonda očekuje uskoro rješenje oko INE, a time im se oslobađa veliki kapital .

Znači onaj kolega što se prije koji dan hvalio da je sam okrenuo milijun kuna na ingri je iz RBA OMF. Kako se ono zvaše – Vamius?


.Meni je ulazak na 17kn čist ok ,samo da me poklopi.

dobra je to taktika, sad kupiš 10.000 komada po 17 kn, za tjedan dana kad dođe na 18 kn prodaš i imaš čistih 8000-9000 kn u džepu [thumbsup]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Analiza stručnjaka s Građevine
Pukotine u Areni nisu opasne, a nastale su zbog zaleđivanja terena

Zaključak profesora s Građevinskog fakulteta jest da su problemi nastali tijekom priprema i zaleđivanja terena za hokej

Želeći opovrgnuti nagađanja da je Arena Zagreb opasna za gledatelje, a nakon otkrića pukotina u betonu prošli tjedan, Ingra je za procjenu sigurnosti angažirala Građevinski fakultet. Zaključak stručnjaka s fakulteta povoljan je za Ingru i daje naslutiti da su problemi zapravo nastali tijekom priprema i zaleđivanja terena za hokejske utakmice.

– Prethodno nastale pukotine na završnoj betonskoj podlozi širine do maksimalno 1 milimetar proširile su se nakon zaleđivanja plohe borilišta mjestimično i do oko 10 mm zbog stezanja betonske podloge zbog djelovanja niskih temperatura od oko -10 Celzijevih stupnjeva, što je sukladno teorijskim izračunima – kaže se, uz ostalo, u zaključku Zavoda za tehničku mehaniku Građevinskog fakulteta koji potpisuju prof. dr. sc. Mladenko Rak, prof. dr. sc. Joško Krolo i prof. dr. sc. Mladen Meštrović.

Također, u njihovoj se analizi navodi da je riječ o sekundarnom elementu konstrukcije, pa stoga prethodno nastale pukotine i njihovo proširenje ne ugrožavaju sigurnost i stabilnost konstrukcije Arene Zagreb, već su isključivo estetske naravi.

Za kraj stručnjaci predlažu sanaciju tih pukotina…..

Večernji list

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

kao što se vidi iz gornjeg članka, INGRA nije kriva za pukotine već je to zbog postavljanja leda, a sam pukotine ne predstavljaju nikakvu opasnost po arenu osim što ne izgledaju lijepo.
uz to, Ingra se riješila većeg dijela dugovanja (prebacila ih u dionice ili reprogramirala), a vode se završni pregovori oko poslova u Rusiji koje je našao Mesić.
nadalje, Grad zagreb razmatra otkup Arene jer bi ga to u konačnici došlo dosta jeftinije nego plaćanje svake godine ogromne love za zakup + održavanje, pa ako se i to realizira, Ingra ne da je na konju već u turbo expressu.
To sve naravno da ne znači da će se već danas cijena zbog toga naglo oporaviti, preko 20 kn ali kad pogledamo da je bez ikakvih novih vijesti jedan IGH narastao sa 1130 na 1900 kn (+70% !!!) a da se Ingra praktički nije makla s mjesta usprkos dobrim vijestima koje su došle, jasno je da se netko igra market makera i manipulira cijenom Ingre. nadam se da će HANFA ovo zamijetiti i istražiti te osigurati korektno i pošteno trgovanje ovom dionicom. Bilo bi krajnje vrijeme!



.Meni je ulazak na 17kn čist ok ,samo da me poklopi.

dobra je to taktika, sad kupiš 10.000 komada po 17 kn, za tjedan dana kad dođe na 18 kn prodaš i imaš čistih 8000-9000 kn u džepu [thumbsup]
[/quote]
šta joj fali i onda opet padne na 17kn i opet kupuješ


kao što se vidi iz gornjeg članka, INGRA nije kriva za pukotine već je to zbog postavljanja leda, a sam pukotine ne predstavljaju nikakvu opasnost po arenu osim što ne izgledaju lijepo.
uz to, Ingra se riješila većeg dijela dugovanja (prebacila ih u dionice ili reprogramirala), a vode se završni pregovori oko poslova u Rusiji koje je našao Mesić.
nadalje, Grad zagreb razmatra otkup Arene jer bi ga to u konačnici došlo dosta jeftinije nego plaćanje svake godine ogromne love za zakup + održavanje, pa ako se i to realizira, Ingra ne da je na konju već u turbo expressu.
To sve naravno da ne znači da će se već danas cijena zbog toga naglo oporaviti, preko 20 kn ali kad pogledamo da je bez ikakvih novih vijesti jedan IGH narastao sa 1130 na 1900 kn (+70% !!!) a da se Ingra praktički nije makla s mjesta usprkos dobrim vijestima koje su došle, jasno je da se netko igra market makera i manipulira cijenom Ingre. nadam se da će HANFA ovo zamijetiti i istražiti te osigurati korektno i pošteno trgovanje ovom dionicom. Bilo bi krajnje vrijeme!

Kad se pojave pravi igrači onda će ova dionica skočiti,do tada mali vode igru.

Vidim da vam je Raiffeisen OMF prodao preko 34.000 dionica. Pa što je to?
Zašto sad prodaju na 17 kn kad će od 22 kn (famozni volumen kotizacije) na dalje morati opet kupovati?

Je li im to zla Hanfa naredila da moraju prodati?

New Report

Close