INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo koleg. baš gledam moj nekadašnji nalog na prodaju po cijeni od 50,89kn,,,nadam se da
cijena mora iči gore ,stvar je vremena i još nas čeka neizvjesnosti zbog loših 3mj izvješča,nevidim profita do travnja [bye]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

mozda mogu do kraja godine u ingri izdat jos 13 miljuna novih dionica pa podjelit dividendu od 10% svim dionicarima.
poslove i tako ne rade a kupaca za dionice ima, win win situacija

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!



Iz više medijskih izvora sve više se naglašava zainteresiranost Grada ZG i države da otkupe Arenu ZG za 88 milijuna Eura, a kako nebi kroz dugogodišnji najam morali platiti 220 milijuna Eura.

Ovo je Win-Win situacija za sve, a Ingra je očito dala popust od nekih 15-20% od vlastite procjene Arene ZG iz razloga jer planira državi i Gradu samo plasirati kreditne obveze u visini 88 milijuna . Tako se Ingra riješava i kreditnih obveza, ali i kamata ili ukupno opet nekih 110 milijuna Eura duga.

U tom slučaju Grad/Država imaju znatno povoljniju obvezu pa čak i mogućnost zarade, a Ingra pokriva gotovo sve dugove .

Zasto su je onda uopce i pravili ako ce nakon svih muka biti na nuli?!?!?!
Nek je oni drze do povoljnije cijne ili do kraja, ako im nije hića kao što neki tvrde da s dokapitalizacijom više i nije problem oko redovitog poslovanja.
Samo bi se budala odrekla sigurne rente u narednih 28 godina! Budala!
I to u omjeru gdje će nakon isteka 28 godine na svaku uloženu kunu Ingra u plusu biti 2 kune po važećem ugovoru!
Samo budala to može uciniti!Pa sad mi dajte tisuću jedinica!

[/quote]

Po meni ARENA je jako losa i riskantna investicija i samo je VELIKA sreca sto je Vlada (ko zna kako) prihvatila takav ugovor… I nadajmo se da se nece istrazivati dalje…
A pravilo se u doba kada se svasta i svakako radilo a sada su drugacija vremena.

Da bi se znalo sta je bolje (prodati ili zadrzati) neophodno je dvije stvari analizirati:

1. Ako renta nije dovoljna da obezbjedi minimalni profiti na investiciju, pokrije zaduzenje bankama i troskove odrzavanja (opet, u ovom slucaju prava je SRECA sto INGRA ima pravo da nadoknadi sve te troskove – pa cak i kada ih poveca sa 300.000 Eura na preko 1.000.000 Eura) onda to nije dobra investicija i samo bi je BUDALA zadrzala, umjesto da se proda i da se hrabro i pozitivno krene sa NOVIM poduhvatima, da se investira u razvoj i u NOVE planove i projekte…

2. Ko kaze da je za gradjevinsku tvrtku dobar povrat kapitala i dobra investicija od 200% u 28 godina??? Meni se to cini isuvise malo! E pa, bez obzira sta se meni ili nama cinilo, treba da se analizira da li INGRA ima alternativne projekte sa mnogom vecom isplativoscu, sa mnogo vecim profitom… A ako ih ima (sto nam i serviraju u medijima), onda bi zaista bila kukavica i BUDALA da zadrzi Arenu… (a inace, takav stav i razmisljanje vode do neizbjezne propasti svake kompanije).

Dodao bih i to da u slucaju prodaje drzavi, INGRA bi mogla sebi OSIGURATI posao oko odrzavanja sto bi joj itekako dobro doslo…

Eto, i dedo je rekao svoje… [rolleyes]


Nek rade šta hoće sa Arenom samo nek dionica skoči na stare razine 50-100 kuna, nemojmo prosipati demagogiju ovdje ipak smo mi svi ovdje samo zbog svog đepa, ajmo dići dionicu gore pa nek ingra napravi još koju arenu u europi ili svijetu, nisam nešto posebno emotivno vezan za našu Arenu osim zbog čistog profita…. [cool]

[thumbsup]

Opi nedaj arenu ispod 120 milijona evrova!! Pristat će oni i na tu cijenu [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Nedajte svoje dionice ispod 30, uskoro će kupci morati pristati i na tu cijenu. [yawn]

nema sta opi dat nedat.
Grad ima pravo prvokupa po toj cijeni, pogledajte objavljen ugovor na t portalu.
Tama da pokriju dio kredita i dio kamata.
i onda nemaju nista, samo im jos duga ostane na ovo sto nisu zatvorili a ostane jako jako puno.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


nema sta opi dat nedat.
Grad ima pravo prvokupa po toj cijeni, pogledajte objavljen ugovor na t portalu.
Tama da pokriju dio kredita i dio kamata.
i onda nemaju nista, samo im jos duga ostane na ovo sto nisu zatvorili a ostane jako jako puno.


izgleda da si krivo pročitao ugovor,imaju pravo prvokupa ali tek nakon 8 godina od potpisivanja ugovora tako da će morat izkeširat barem 130 milja ako ne i više.

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''

Gotovina je u pravu!

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!

a đesu bolan oni tik-tak-ovci. jel to splasnula euforija..jel to neki kupovni signal???

idući tjedan će bit bolje...

Netko polako, ali sigurno se krca već 2 tjedna .

Nema ispod 17, ali niti iznad 17,5 .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



nema sta opi dat nedat.
Grad ima pravo prvokupa po toj cijeni, pogledajte objavljen ugovor na t portalu.
Tama da pokriju dio kredita i dio kamata.
i onda nemaju nista, samo im jos duga ostane na ovo sto nisu zatvorili a ostane jako jako puno.


izgleda da si krivo pročitao ugovor,imaju pravo prvokupa ali tek nakon 8 godina od potpisivanja ugovora tako da će morat izkeširat barem 130 milja ako ne i više.
[/quote]
Točno tako.
dobit će 130 mil eura kroz 8 godina, to je istina.
Nravno Ingra ne plaća nnikakve kamate na svoje krediote pa ono što duguje danas će dugocvati i za 8 godina

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close