INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa zar Opi nije u sjevernoj Africi? Hoće li stići na vrijeme u Njemačku?

Inače, pogledao sam malo slike ovih "razdvojenih ploča" u Areni. Nisam inženjer, ali čini mi se da su se one "razdvojile" skoro točno okomito od predviđenog smjera. Osim toga, nije mi jasno zašto su se tako neravno "razdvojile". Je li ima kakav inženjer građevine da nam to malo pojasni?

Sad me već nerviraš ovakvim postovima! Ovo je čisto sprdavanje!
Popucale su ploče. Stvarno katastrofa. Glazura je popucala sve će se srušiti. Bolje je popucala glazura u mojoj kupaoni nego ova u Areni.


Daj ajmo brojat
1. rusija cjena skače za 20%
2.alžir cijena skače još 20%
3.libija cijena raste još 20%
4.irak cjena raste 20%
5. prodaja arene +40%
6.poslovi po hrvatskoj +15%
7.njemačka +10%

To smo već samo po najavama trebali biti na nekih 60kn, a vi slobodno dodajte i ostale poslove,jer sam siguran da sam ih dosta zaboravio


8. trans euro-azijsko-afrička auotcesta + 800%

prodaja Arene -90%

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Pa zar Opi nije u sjevernoj Africi? Hoće li stići na vrijeme u Njemačku?

Inače, pogledao sam malo slike ovih "razdvojenih ploča" u Areni. Nisam inženjer, ali čini mi se da su se one "razdvojile" skoro točno okomito od predviđenog smjera. Osim toga, nije mi jasno zašto su se tako neravno "razdvojile". Je li ima kakav inženjer građevine da nam to malo pojasni?

Sad me već nerviraš ovakvim postovima! Ovo je čisto sprdavanje!
Popucale su ploče. Stvarno katastrofa. Glazura je popucala sve će se srušiti. Bolje je popucala glazura u mojoj kupaoni nego ova u Areni.
[/quote]
Kolega, žao mi je zbog vaše kupaone. Bit će da je netko fušao pa nije dobro napravio. Predlažem da za obnovu angažirate Ingru. Bar ćete na ZSE moći čitati objavu da su dobili novi posao.


Daj ajmo brojat
1. rusija cjena skače za 20%
2.alžir cijena skače još 20%
3.libija cijena raste još 20%
4.irak cjena raste 20%
5. prodaja arene +40%
6.poslovi po hrvatskoj +15%
7.njemačka +10%

To smo već samo po najavama trebali biti na nekih 60kn, a vi slobodno dodajte i ostale poslove,jer sam siguran da sam ih dosta zaboravio

8.Izgradnja 6 malih hidrocentrala u Bosni (konzorciji Strabag – INGRA je jos u igri)…

+ 6. poslovi u Hrvatskoj (nekoliko Vladinih projekata od ukupno 18 koji se odnose na energetiku + projekt Brijuni rivijera, POS-ovi stanovi u Dubrovniku, marine duz Jadrana, Pula – obnova Arene, golf tereni diljem lijepe nase, projekt Hrvatski san, i mozda najveci projekt golf tereni na Srđu)…

– 1 od 18 poslova je vec dobiven, za druge ce trebat lobi (Peric – Kosor)…
– projekt Brijuni (Peric – Mesic)
– POS-ovi stanovi u Dbk bi se trebali poceti graditi (cijena 1350e po kvadratu), ceka se grad da sredi pristupne puteve. Zemljiste je 1/1 u vlasnistvu INGE. Tu ide jos i gradnja Konzum centra kraj objekta…
– marine duz Jadrana – za ovu godinu upitna realizacija
– Pula – Arena – (Oppi – Jakovcic – Mesic)
– golf tereni diljem zemlje – (Oppi – Mesic)
– Hrvatski san – Oppi – Blagaic (vid sliku: http://dalje.com/hr-hrvatska/igor-oppenheim–ceka-nas-zestoka-borba-za-projekte/328522)
– golf tereni na Srđu – (Frenkel – Mesic -Oppi)
– moguca iznenadjenja…
– prodaja Arene ide samo za cijenu vecu od 120 M eura i to odmah u CASH-u i to uz uvjet da odrzavanje arene (oko 1 M eura godisnje) ostaje INGR-i…

Projekt Posedarje rivijera (na cekanju, zemljiste otkupljeno 1/1, za pocetak ovog projekta proc ce jos dugo vremena, za ova vremena nerealan projekt)

Dovoljno?!


Pa zar Opi nije u sjevernoj Africi? Hoće li stići na vrijeme u Njemačku?

Inače, pogledao sam malo slike ovih "razdvojenih ploča" u Areni. Nisam inženjer, ali čini mi se da su se one "razdvojile" skoro točno okomito od predviđenog smjera. Osim toga, nije mi jasno zašto su se tako neravno "razdvojile". Je li ima kakav inženjer građevine da nam to malo pojasni?

popucao je nadbeton, to se događa kada se rade velike površine i ne ostavi dovoljno prostora na rubovima do zidova (u obiteljskim kućama se postavlja filc debljine cca. 10 x 100 mm i do njega ide nadbeton radi disanja površine koja reagira na promjenu temperature), nevjerujem da se takav propust mogao dogoditi INGRI, a nije isključena niti statička pogreška pri izračunu vibracija (neznam tko je projektirao Arenu) na tribinama pri opterečenju kad je puna dvorana kao i ovo podrhtavanje tla (nedavni potres) u Zagrebu…

kaj se cudite ko pura dreku…
kad imas rok koji je nerealan…naravno da dolazi do gresaka…
neke stvari imaju svoj tok …ak se ne postuju..pukne beton..

dakle susenje je bilo bitno….dovoljno je baciti oko na Jelkovec stanove da se vidi kaj su rokovi u stanju napravit

LP

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


U iscekivanju Igora mogu i ja objavit dobre (stare) vijesti….

Stara vijest : http://www.poslovni.hr/vijesti/ingrina-ponuda-za-blok-c-najpovoljnija-57185.aspx

A kako Vlada kaze:

TERMO ELEKTRANA
SISAK C
Državni Energetika
Sisačkomoslavačka
županija
Proizvodni blokovi na lokaciji Sisak čine 25 %
kapaciteta svih termoelektrana u Hrvatskoj i 10 % svih
proizvodnih kapaciteta Republike Hrvatske, tj. 420 MW
snage i 2.800 GWh/god energije. Blok 1 danas ima
185.000 sati rada uz proizvedenih 25 TWh električne
energije, a blok 2 ima 145.000 sati rada s oko 20 TWh
proizvedene električne energije.
HEP d.d.
Investicija 220
milijuna €
RH udio 88 milijuna €
Financiranje
osigurano
Priprema projekta 80% završena,
natječaj za radove i opremu završen.

Ovo je sluzbeni dokument vlade RH (1 od 30 najavljenih projekata za realizaciju ove godine)…

Trajanje projekta od ove godine do sljedeće godine
Taj projekt je već u realizaciji…………

Danas je objavljeno od 4 minute i 20 sekundi…….

A u ingri šute o tome……… [lol] [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Oporavak od krize je upravo krenuo….. [lol] [thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

kaj je sad ,ni gore ni dole

big
ingra je uvijek imala osebujan PR…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Daj ajmo brojat
1. rusija cjena skače za 20%
2.alžir cijena skače još 20%
3.libija cijena raste još 20%
4.irak cjena raste 20%
5. prodaja arene +40%
6.poslovi po hrvatskoj +15%
7.njemačka +10%

To smo već samo po najavama trebali biti na nekih 60kn, a vi slobodno dodajte i ostale poslove,jer sam siguran da sam ih dosta zaboravio

Eto, kratko i jezgrovito. To je pravi druk a ne mudrovanje. Navali narode dok još ima…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Oporavak od krize je upravo krenuo….. [lol] [thumbsup]


U vas to traje još tamo od kada ste na 80 kuna kupovali stalno kreće oporavak ali nikako da dođe.

Lijep pozdrav sindikalnoj organizaciji kako predsjedniku tako i svim članovima.

New Report

Close