INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prevelik pritisak prodavača ,bit će ovdje još padova i uspona

Bogami tko je da je na prodaji,stvarno je popizdija

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

čim se kupnja nakupi onda prodaja stisne



Nakon svakodnevnog citanja ovog foruma, pogotovo teme o Ingri, moram nesto reci. Nisam druker, nemam puno novaca u Ingri niti nesto savjetujem, nisam "trader" – ulazem na dulji rok, itd. ali ulazem u nju zato sto je "jeftina". A rekao bi nesto o cijeni.

Mislim da ce se zadrzati na ovoj cijeni 16,00 – 17,50 jos barem dva do tri mjeseca
– dok se sve to ne "poravna", rasproda, podjeli…..

A onda tko zna. Ja vjerujem u rast, ali nikako ne vjerujem u nekih 40,00 kuna koje sam znao procitati tu na forumu. Ako se popne do 22,00 mislim da ce to biti plafon.

Cijenu od 14,00 kuna mislim da vise necemo vidjeti.

Naravno da bi volio da se digne cijena i da nesto zaradim, pokrijem minuse iz ranijeg trgovanja sa Ingrom.

Ne drukam, tako da znate. Samo iznosim svoje misljenje.

Ako ne vjeruješ da će Ingra biti 40 kn onda prodaj to što imaš i kupi nešta drugo što ima perspektivu rasta u narednim godinama. To je samo moje mišljenje. Biće INGRA i 200kn. Buš videl za 2 godine.
[/quote]

Pogledaj malo bolje moj post, procitaj ga jos jednom, podebljao sam ti najbitnije.

– rekao sam da ulazem na dulji rok
– pricao sam o razdoblju "blize" buducnosti

P.S. Naravno da bi volio da cijena ode na 200,00 kuna za dvije godine, pa tko nebi?

Svaka cast Ezelu, ali Semir Gerkhan je ipak najbolji Turcin :)




Nakon svakodnevnog citanja ovog foruma, pogotovo teme o Ingri, moram nesto reci. Nisam druker, nemam puno novaca u Ingri niti nesto savjetujem, nisam "trader" – ulazem na dulji rok, itd. ali ulazem u nju zato sto je "jeftina". A rekao bi nesto o cijeni.

Mislim da ce se zadrzati na ovoj cijeni 16,00 – 17,50 jos barem dva do tri mjeseca
– dok se sve to ne "poravna", rasproda, podjeli…..

A onda tko zna. Ja vjerujem u rast, ali nikako ne vjerujem u nekih 40,00 kuna koje sam znao procitati tu na forumu. Ako se popne do 22,00 mislim da ce to biti plafon.

Cijenu od 14,00 kuna mislim da vise necemo vidjeti.

Naravno da bi volio da se digne cijena i da nesto zaradim, pokrijem minuse iz ranijeg trgovanja sa Ingrom.

Ne drukam, tako da znate. Samo iznosim svoje misljenje.

Ako ne vjeruješ da će Ingra biti 40 kn onda prodaj to što imaš i kupi nešta drugo što ima perspektivu rasta u narednim godinama. To je samo moje mišljenje. Biće INGRA i 200kn. Buš videl za 2 godine.
[/quote]

Pogledaj malo bolje moj post, procitaj ga jos jednom, podebljao sam ti najbitnije.

– rekao sam da ulazem na dulji rok
– pricao sam o razdoblju "blize" buducnosti

P.S. Naravno da bi volio da cijena ode na 200,00 kuna za dvije godine, pa tko nebi?

[/quote]
Čovječe pa ti ne samo da si druker nego si i smiješan znaš ti normalno samo se praviš blesav da je Ingra bila i 400 kuna jedno vrijeme a najduže se zadržala oko 100 kuna prije ovog katastrofalnog pada . Na ovoj dionici je moguć rast od 500 % kakov je bio i pad pa se nisi bunio .

U iscekivanju Igora mogu i ja objavit dobre (stare) vijesti….

Stara vijest : http://www.poslovni.hr/vijesti/ingrina-ponuda-za-blok-c-najpovoljnija-57185.aspx

A kako Vlada kaze:

TERMO ELEKTRANA
SISAK C
Državni Energetika
Sisačkomoslavačka
županija
Proizvodni blokovi na lokaciji Sisak čine 25 %
kapaciteta svih termoelektrana u Hrvatskoj i 10 % svih
proizvodnih kapaciteta Republike Hrvatske, tj. 420 MW
snage i 2.800 GWh/god energije. Blok 1 danas ima
185.000 sati rada uz proizvedenih 25 TWh električne
energije, a blok 2 ima 145.000 sati rada s oko 20 TWh
proizvedene električne energije.
HEP d.d.
Investicija 220
milijuna €
RH udio 88 milijuna €
Financiranje
osigurano
Priprema projekta 80% završena,
natječaj za radove i opremu završen.

Ovo je sluzbeni dokument vlade RH (1 od 30 najavljenih projekata za realizaciju ove godine)…

http://www.jutarnji.hr/ingra-negira-pucanje-betonskih-ploca–podovi-nisu-popucali-nego-su-se-razdvojili/919083/

Nije puklo nego se razdvojilo. Ali dobro, Ingra će platiti.
Doduše, vjerojatno će naručiti posao od nekog kooperanta i naknadno ga platiti dionicama.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/01/20/0349006.html?pos=n0

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Dnevnik HRT u 12………

Ingra, Končar, i još par hrvatskih firmi na sastanku s velikim njemačkim gospodarstvenicima u Njemačkoj zajedno s predsjednikom RH……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Pa zar Opi nije u sjevernoj Africi? Hoće li stići na vrijeme u Njemačku?

Inače, pogledao sam malo slike ovih "razdvojenih ploča" u Areni. Nisam inženjer, ali čini mi se da su se one "razdvojile" skoro točno okomito od predviđenog smjera. Osim toga, nije mi jasno zašto su se tako neravno "razdvojile". Je li ima kakav inženjer građevine da nam to malo pojasni?

ajde nemojte stim pločama sad

Daj ajmo brojat
1. rusija cjena skače za 20%
2.alžir cijena skače još 20%
3.libija cijena raste još 20%
4.irak cjena raste 20%
5. prodaja arene +40%
6.poslovi po hrvatskoj +15%
7.njemačka +10%

To smo već samo po najavama trebali biti na nekih 60kn, a vi slobodno dodajte i ostale poslove,jer sam siguran da sam ih dosta zaboravio

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

New Report

Close