INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još jedan uspješan dan na skupljanju INGRE ali i DLKV-sistem skoro pa isti. I još pripremljen put za sutrašnji jeftin dokup istih. Maheri nema što. Samo se bojim da nas stranci ne kupuju i tako ćemo postati ponovo naivci kada na 300-400 pukne balon a oni odlepršali.

neće uvijek biti ovako.

Previše je to duga, al nevezano za dug postoji i GAP koji se mora popuniti.
Pričekati propad do GAP-a 12-14% i onda kupovati.

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....

Danas sam na ingri protrgovao oko 150k eura, prodao na 17,80 i kupio opet na prosjek 17,45, stavio par tisucica u dzep.

Nadao sam se jos nizem padu cijene ali se u medjuvremeno skupilo jako puno prodajnih naloga koje nadam se nisam ja povukao sa onim svojim nalogom od 18.5k dionica :/

Sutra opet ocekujem blagi rast ili stagnaciju, pad nikako.


Danas sam na ingri protrgovao oko 150k eura, prodao na 17,80 i kupio opet na prosjek 17,45, stavio par tisucica u dzep.

Nadao sam se jos nizem padu cijene ali se u medjuvremeno skupilo jako puno prodajnih naloga koje nadam se nisam ja povukao sa onim svojim nalogom od 18.5k dionica :/

Sutra opet ocekujem blagi rast ili stagnaciju, pad nikako.


Nisam pratio današnje trgovanje ali nešto mi nije jasno.
Ako me računanje ne vara ti si danas napravio prometa oko 1,1 mil kuna? Recimo da si to obavio na prosječnoj (17,8+17,45)/2=17,63. Ako si prodao pa kupio istu količinu znači da si radio s cca 31200 dionica? Ok, prodao pa kupio po 31200 dionica, ti si sam protrgovao 62400 dionica? Pa što su onda svi drugi radili cijeli dan, da bi napravili promet od 90000 komada. Naprosto ne vjerujem.
Osim toga, što ti znači rečenica "Nadao sam se jos nizem padu cijene ali se u medjuvremeno skupilo jako puno prodajnih naloga koje nadam se nisam ja povukao sa onim svojim nalogom od 18.5k dionica." ? Pa ako se jako puno prodajnih naloga skupilo a ti si se nadao jačem padu cijene išlo je tebi u prilog, pa ne razumijem ono ‘ali’. Ili si mislio reći da se skupilo puno naloga na kupnji? Ako jest tako pa što onda radiš s razlikom od 35 lipa, kad vidiš da kupaca ima i da cijena može gore? I to pogotovo s nalozima od 18,5k komada štopaš rast cijene umjesto da pustiš da jače potegne gore i onda se iskipaš u par naloga.

[bye] [lol]

Prodao 30k dionica na 17,8 pa ih ponovno kupio na 17,45.. kada se oduzmu provizije danas sam stavio oko 1k eura u dzep, a da i dalje imam isti broj dionica koji sam imao i na pocetku dana.

Nadao sam se da cu kupiti po nizoj cijeni ali se u medjuvremenu nakupilo puno naloga na asku pa sam se ipak odlucio kupiti na 17,45.

Sto tu nije jasno?


Prodao 30k dionica na 17,8 pa ih ponovno kupio na 17,45.. kada se oduzmu provizije danas sam stavio oko 1k eura u dzep, a da i dalje imam isti broj dionica koji sam imao i na pocetku dana.

Nadao sam se da cu kupiti po nizoj cijeni ali se u medjuvremenu nakupilo puno naloga na asku pa sam se ipak odlucio kupiti na 17,45.

Sto tu nije jasno?

Nije mi jasno di je problem ako su se nakupili na asku? Onda je cijena bila sve povoljnija, ili su se nakupili na bidu pa si se požurio kupiti… Jedino to. Mada ispada da si ti sam napravio 39,7% današnjeg prometa u količini dionica. Ako su bili još dvojica-trojica koji su zavrtili po nekoliko tisuća dionica ispada da skoro nitko drugi nije ni trgovao.

Pozitivna stvar je da ima interesa, da INGRA ne valja ne bi u bari bilo ovoliko krokodila. Pozdrav optimistima pa šta bude.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.



Prodao 30k dionica na 17,8 pa ih ponovno kupio na 17,45.. kada se oduzmu provizije danas sam stavio oko 1k eura u dzep, a da i dalje imam isti broj dionica koji sam imao i na pocetku dana.

Nadao sam se da cu kupiti po nizoj cijeni ali se u medjuvremenu nakupilo puno naloga na asku pa sam se ipak odlucio kupiti na 17,45.

Sto tu nije jasno?

Nije mi jasno di je problem ako su se nakupili na asku? Onda je cijena bila sve povoljnija, ili su se nakupili na bidu pa si se požurio kupiti… Jedino to. Mada ispada da si ti sam napravio 39,7% današnjeg prometa u količini dionica. Ako su bili još dvojica-trojica koji su zavrtili po nekoliko tisuća dionica ispada da skoro nitko drugi nije ni trgovao.
[/quote]

Na asku se u jednom momentu nakupilo dovoljno dionica da u dva naloga udjem nazad po cijeni od 17,45, pricekao sam desetak minuta da vidim hoce li cijena opadati pa posto nije sam odlucio kupiti prije nego to ucini netko drugi.

Da nisam trgovao promet bi bio malen kao sto je i bio do prije dva tjedna prije nego su stigle novoizdane dionice, nista fascinatno ili neobicno vec samo dokaz da su se kooperanti kojima je bilo hitno vec rijesili dionica.

Nadao sam se jos nizem padu cijene ali se u medjuvremeno skupilo jako puno prodajnih naloga koje nadam se nisam ja povukao sa onim svojim nalogom od 18.5k dionica :/

… sto li se nadas da nisi, kada je ocigledno, a i logicno, da jesi… [wink]
… sto li se pravis da to ne znas kada i sam, poslije, pri kupnji, nisi vise stavljao jedan te isti nalog od 18,5 kdionica (vec si kupovao sa vise naloga da ne bi povukao, ovaj put, jako puno kupovnih naloga uslovljavajuci time i rast dionice zbog cega ti operacija ne bi uspjela)… [rolleyes]


Pozitivna stvar je da ima interesa, da INGRA ne valja ne bi u bari bilo ovoliko krokodila. Pozdrav optimistima pa šta bude.

Samo me zanima kolega ,dali ovde ima ivestitora ili su ovde samo burek investitori?

[angry]




ingra je bila dužna oko 1 milijardu kuna 1.1.2010 …. refinacirala obveznice ( 190 mil kuna) do 2016 .. 80 mil kuna dugova izvođačima i dio kom. zapisa pretvoreno u dionice … jedan dio obvezničara oko 40 mil kuna je uzeo dionice …. za arenu mogu dobiti oko 650 mil kuna ( svima dobro ) … sve skupa ingra bi smanjila dug na 100 miliona kuna a ostaju im dvori lapad cijena 300 – 350 mili kuna , upravna zgrada …… najgore od svega što dokapitalizacija nije bila niti potrebna ….al j… ga ..

Dobar ti je ovaj izračun. Znači oni su refinancirali obveznice do 2016. pa ti računaš da tog duga više nema?
Dug je smanjen za cca. 120 milijuna kuna. To je tih 6 milijuna novih obveznica. Ukupni dug na kraju godine će vjerojatno biti negdje oko 900 milja kuna.
[/quote]
kolega znam da znaš al evo još jednom … ingra ima dug 1milijardu kuna …. arena se mora prodat jer guši ingru a cijena ne može ispod 90 mil eura cca 650 mil kuna… ostaje dug 350 mil kuna minus dokapitalizacija 130 mil kuna .. dug se smanjiva na 220 mil kuna minus obveznice 150 ( dospijevaju tek 2016 ) dug pada na 70 mil kuna…. dvore lapad ingra cijeni 50-55 mil eura al neka bude 40-setak mil eura oli 300 mil kuna…ako uspiju rješit dvore lapad do ljeta ingra bi mogla prikazat dobit od 100 mil kuna … još ako smijene igora i i imenuju novi NO bit će to uspješna priča…. ovo nije nagovor na kupnju ili prodaj dionica …. pozz

Na žalost zbog ovakvih burek investitora sutra bude i na 17 kn ako ne i niže pošto će ju sustavno rušat kako bi trejdali, al prijatelju dobro pazi da se ne poklizneš!

14.04.2008.

New Report

Close