INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dal je ova priča oko arene imala za cilj iskrcavanje ili ne… pitanje je sad! [cool]

Ugodno trgovanje.



Evo sažetak prema pogledu u top10 nema promjene od jučer!

Kada je promet bio 176.754 dionice! Što to znači??
To znači manji fondovi koji su u vlasništvu banaka a nisu OMF debelo podebljavaju svoje račune tako što agresivno kupuju dionice!
Zašto to rade……….. to ćemo uskoro otkriti!!!

Naposlijetku ovo je fondovska dionica

Moram priznati da sam jučer očekivao promjene, tj. kupnje u top 10, a kad tamo 0! Nije kupljena niti jedna jedina dionica tako da sad sumnjam i da kupuju neki tajanstveni "manji fondovi".
Osim toga, pročitali smo zadnjhi dana da neki forumaši kupuju/prodaju 25.000 dionica, pa 12.000 dionica itd. a to potvrđuje da nikakvih velikih strateških kupaca nema nego nekoliko većih špekulanata uz puuuno malih ulagača (među kojima i ja) tako da mi se čini da sada slijedi stagnacija, pa lagano klizanje cijene nazad. A ma, vidjet ćemo već ovih dana što će biti [rolleyes]
[/quote]

danas bi moralo biti nekih podebljavanja u top10? jer ako ih nema onda je istina da se Ingrom igraju samo jači špekulanti koji ovdje vedre i oblače kako im se prohtije! [angry]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste


danas bi moralo biti nekih podebljavanja u top10? jer ako ih nema onda je istina da se Ingrom igraju samo jači špekulanti koji ovdje vedre i oblače kako im se prohtije! [angry]

Na naše tržište došli jaki špekuanti, ove ozbiljno zanimaju nekretnine, sigurno ih i zanimaju firme koje imaju nekretnine, pogotovo one jeftine

Američki fond Heitman European Property Partners je težak 21 milijardu dolara

http://www.jutarnji.hr/arena-centar–trigranit-prodao-50–udjela-u-zagrebackom-arena-centru/917244/

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Twixer je napisao jakooo zanimljiv post na Best buy-u.

Nikada stvar nisam sagledao iz te perspektive. Zapravo, takva opcija nikada mi ni nebi pala na pamet.

Sad me već strah što banke više nemaju obveznice (dug), nego dionice (kapital)….

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!


evo da danas imamo za pogledati ima li promjena

INGRA D.D./REDOVNA DIONICA INGR-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PBZ D.D. 909.974 6,72 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 858.205 6,34 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. OPPENHEIM IGOR 773.908 5,71 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 603.877 4,46 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 564.324 4,17 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
6. DOM HOLDING D.D. 516.658 3,81 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. TEHNIKA D.D. 451.800 3,34 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. INGRA-GRADNJA D.O.O. 405.000 2,99 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D./KVARNER VIENNA INSURANCE GROUP D.D. 380.759 2,81 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
10. LUDVIGER JASNA 338.850 2,50 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 42,84

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PBZ D.D. 909.974 6,72 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 820.005 6,05 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. OPPENHEIM IGOR 773.908 5,71 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 603.877 4,46 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 564.324 4,17 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
6. DOM HOLDING D.D. 516.658 3,81 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. TEHNIKA D.D. 451.800 3,34 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D./KVARNER VIENNA INSURANCE GROUP D.D. 380.759 2,81 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. LUDVIGER JASNA 338.850 2,50 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. INGRA-GRADNJA D.O.O. 337.500 2,49 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 42,06

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Očekujem da netko uskoro kupi Dvore Lapad u komadu, i da poslije iznajmljuje Rusima ili arapskim šeicima. Jel ima nešto bolje u Dubrovniku. 50 milijuna eura………….sitnica [rolleyes]


Očekujem da netko uskoro kupi Dvore Lapad u komadu, i da poslije iznajmljuje Rusima ili arapskim šeicima. Jel ima nešto bolje u Dubrovniku. 50 milijuna eura………….sitnica [rolleyes]

Još bolje je da taj netko (čitaj američki fond) kupi neku firmu za siću za oko 500 milijuna Kn, otplate sav dug firme od milijardu Kn, i zarade čisto 500 milijuna Kn……… I to sve u jednom potezu! A ta firma je??? 🙂 [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Očekujem da netko uskoro kupi Dvore Lapad u komadu, i da poslije iznajmljuje Rusima ili arapskim šeicima. Jel ima nešto bolje u Dubrovniku. 50 milijuna eura………….sitnica [rolleyes]

Još bolje je da taj netko (čitaj američki fond) kupi neku firmu za siću za oko 500 milijuna Kn, otplate sav dug firme od milijardu Kn, i zarade čisto 500 milijuna Kn……… I to sve u jednom potezu! A ta firma je??? 🙂 [lol]
[/quote]
Neka onda kupe i Arenu za 100 milijuna eura, kada se već razbacuju. Mislim taj američki fond kada je već kupio 50% udjela u Arena centru u susjedstvu, neka kupi i Arenu da mu se "djeca" imaju gdje igrati. Čisto neka si "proširi" dvorište! [lol]

Mi Hrvati neznamo cijeniti što imamo i samo pljujemo jedni po drugima. Onda se pojave ameri i hladno kupe pola Arena centra za cifru od koje boli glava jer znaju da to vrijedi, a mi smo još uvijek najpametniji pa se čudimo što to rade. Isto je sa svim Hrvatskim firmama i cijelom nam Lijepom našom koja nam ništa ne vrijedi sve dok jednog dana ne otvorimo oči i shvatimo da su nam sve pokupovali ispred nosa po smješnim cijenama dok smo mi pametovali i jedni drugima podmetali noge i zabijali noževe u leđa. Što će nama Hrvatima neprijatelji, pa mi smo si sami dovoljni što je povijest i pokazala. Jednio što nam stvarno uspjeva i što nam je vjerojatno u genima je da budemo sluge stranim i ne tako pametnim gospodarima, jer očito sami nismo u stanju upravljati svojim životima.




Evo sažetak prema pogledu u top10 nema promjene od jučer!

Kada je promet bio 176.754 dionice! Što to znači??
To znači manji fondovi koji su u vlasništvu banaka a nisu OMF debelo podebljavaju svoje račune tako što agresivno kupuju dionice!
Zašto to rade……….. to ćemo uskoro otkriti!!!

Naposlijetku ovo je fondovska dionica

Moram priznati da sam jučer očekivao promjene, tj. kupnje u top 10, a kad tamo 0! Nije kupljena niti jedna jedina dionica tako da sad sumnjam i da kupuju neki tajanstveni "manji fondovi".
Osim toga, pročitali smo zadnjhi dana da neki forumaši kupuju/prodaju 25.000 dionica, pa 12.000 dionica itd. a to potvrđuje da nikakvih velikih strateških kupaca nema nego nekoliko većih špekulanata uz puuuno malih ulagača (među kojima i ja) tako da mi se čini da sada slijedi stagnacija, pa lagano klizanje cijene nazad. A ma, vidjet ćemo već ovih dana što će biti [rolleyes]
[/quote]

danas bi moralo biti nekih podebljavanja u top10? jer ako ih nema onda je istina da se Ingrom igraju samo jači špekulanti koji ovdje vedre i oblače kako im se prohtije! [angry]
[/quote]

Ne, nema nikakvih ulazaka u top 10 već duže vrijeme (osim onog dokapa), iako je pred T+3 promet bio 336.000 dionica. To je jasan znak da je ova dionica i dalje u rukama većih špekulanata i hrpe malih ulagača i da nemamo većeg kupca. Teško da ćemo s takvom strukturom naprijed, sve dok se ne pojavi bar jedan veliki kupac koji će kupovati na burzi i istovremeno stvarati potporu da ne potone nazad. [sad]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Mogu reći da ove dionice koje se trguju agresivno kupuju fondovi, a i usput i špekulanti koji su povezani s fondovima, jer su i insideri. Zašto OMF ne kupuju treba pogledati pravilnik od Hanfe u vezi trgovanja….
……….. Zašto je to tako vidjeti ćemo kroz mjesec i po…….
dakle najkasnije do 26.2.2011…… Sve sam rekao……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Time is tickin away……. do 26.02. tik tak

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close