INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A na trećoj te uče, monkey-donkey strategiji prema kojoj je potpuno statistički svejedno u što ćeš ulagati dok je tržište u uptrendu, kamatne stope niske, a makroekonomski agregati se poboljšavaju.

Na četvrtoj svatiš da je bolje da pare oročiš u banci, jer veoma mali procenat investitora tuče indeks.

Nakon toga sledi spesijalizacija u kojoj na sopstvenim greškama i parama naučiš biti korak ispred većine ili slepo pratiti trend dok traje.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...



6. Naravno da će OMF kupovati Ingru i tako još više smanjivati prosječnu cijenu ulaza.

Izgleda da sam prespavao kad smo u skoli ucili o tome, ali zasto bi itko smanjivao prosjecnu cijenu ulaza? Jel to nesto s tecaja za napredne investitore?

[/quote]

Očito kolega ulaže na taj način. Kupovao je npr. na 50 kn, pa smanjio prosjek kupnjom na 40 i dobio 45 kn prosjek.. Onda je opet kupio na 30 kn, pa….i tako sad do 16 kn. Vjerojatno mu je prosječna negdje oko 27-30 kn [rolleyes]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!




6. Naravno da će OMF kupovati Ingru i tako još više smanjivati prosječnu cijenu ulaza.

Izgleda da sam prespavao kad smo u skoli ucili o tome, ali zasto bi itko smanjivao prosjecnu cijenu ulaza? Jel to nesto s tecaja za napredne investitore?

[/quote]

Očito kolega ulaže na taj način. Kupovao je npr. na 50 kn, pa smanjio prosjek kupnjom na 40 i dobio 45 kn prosjek.. Onda je opet kupio na 30 kn, pa….i tako sad do 16 kn. Vjerojatno mu je prosječna negdje oko 27-30 kn [rolleyes]
[/quote]

Pretpostavka za dokup po nižoj cijeni i smanjenju cijene ulaza je vjera ili saznanje da dionica vrijedi više nego što je njena trenutna tržišna cijena. To može biti razlog za dokup i smanjenje prosječne cijene ulaza a ne sama činjenica da se želi smanjiti prosjek. Iako većinu ovdje smatrate budalama i sprdate se sa svima, nisu svi toliko naivni da ne vide što radite.




6. Naravno da će OMF kupovati Ingru i tako još više smanjivati prosječnu cijenu ulaza.

Izgleda da sam prespavao kad smo u skoli ucili o tome, ali zasto bi itko smanjivao prosjecnu cijenu ulaza? Jel to nesto s tecaja za napredne investitore?

[/quote]

Očito kolega ulaže na taj način. Kupovao je npr. na 50 kn, pa smanjio prosjek kupnjom na 40 i dobio 45 kn prosjek.. Onda je opet kupio na 30 kn, pa….i tako sad do 16 kn. Vjerojatno mu je prosječna negdje oko 27-30 kn [rolleyes]
[/quote]

Nije, ako je multiplikovao količinu na kupovini kad je cena išla dole. No to vam je veoma opasna strategija, jer takvim uporsečivanjem nadole, ispada da u bankrotu preuzimate celu firmu, a ona više ništa ne vredi.
[lol]

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Koje su tu igre, jednu dionicu proda po 16,31. Spusti je i onda se prvi postavi na kupnju.

fotije-Nakon toga sledi spesijalizacija u kojoj na sopstvenim greškama i parama naučiš biti korak ispred većine ili slepo pratiti trend dok traje.

S obzirom na gorčinu kojom pišeš o INGRI izgleda da si ti jedan od onih koji je kupovao po 400 a prodao na 40. Sada bi da ti daju po 0,1 kn pa da do 40 vratiš uloženo. Hehehehehe, ali to nije moguće, niti matematički. To se nemože naučiti niti na doktoratu i sl.

neće uvijek biti ovako.

http://www.poslovni.hr/vijesti/gradevinari-izgubili-17600-radnih-mjesta-165158.aspx

Ma evo je na 50 kn, samo što nije!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:d


Koje su tu igre, jednu dionicu proda po 16,31. Spusti je i onda se prvi postavi na kupnju.

Uopce mi nije jasno tko dozvoljava trgovinu samo jedne dionice (tj par kuna), meni kod agrama ne dozvoljavaju manju svotu od 1000 kuna što i ima logike da se spriječi manipulacija tržišta.

Kod kojih brokera je to dozvoljeno ? Hvala



Koje su tu igre, jednu dionicu proda po 16,31. Spusti je i onda se prvi postavi na kupnju.

Uopce mi nije jasno tko dozvoljava trgovinu samo jedne dionice (tj par kuna), meni kod agrama ne dozvoljavaju manju svotu od 1000 kuna što i ima logike da se spriječi manipulacija tržišta.

Kod kojih brokera je to dozvoljeno ? Hvala
[/quote]

a kad se neki dan iskipavalo po bidu po 1000 komada , a onda se s 1 dionicom dizalo nazad, onda nije bio problem? [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje


fotije-Nakon toga sledi spesijalizacija u kojoj na sopstvenim greškama i parama naučiš biti korak ispred većine ili slepo pratiti trend dok traje.

S obzirom na gorčinu kojom pišeš o INGRI izgleda da si ti jedan od onih koji je kupovao po 400 a prodao na 40. Sada bi da ti daju po 0,1 kn pa da do 40 vratiš uloženo. Hehehehehe, ali to nije moguće, niti matematički. To se nemože naučiti niti na doktoratu i sl.

E vidiš nisi u pravu, ja sam u Ingri bio jednom davno i kupovo sam je još u "staroj valuti" po 6 hiljada dinara i onda prodavao na 20 hiljada i nisam se mogao čudom načuditi kad ju je posle bratija digla na 60 hiljada, iako je bilo jasno da tudjom prangijom gloginje mlatit, a sebi pavlaku ubirat najlakse. No, sotim neka se bavi tužilaštvo i sudstvo koje bi jednog dana moglo malo da pročešlja trading sveske mirovinaca i povezanih persona. Iz tog razloga Ingra više nikad neće videti ni dinar od mene jer je to kompanija koja verovatno neće da preživi, pa čak i da preživi neće da uveća vrednost akcionarima, daklem zbog katastrofanog vodjenja kompanije, velikog duga i posledično mogućeg bankrota, ne vidim tu hleba za manjinske akcionare. Vidiš, kad se jednog dana oluja smiri i krene neki novi uptrend, o ulaganju u IGH, DLKV i THNK bi ozbiljno razmišljao, iako teško da će ove kompanije ikada da povrate i 40-50 odsto od najviših vrednosti. Ipak iz trenutačne perspektive to bi mogao biti dobar prinos uz prihvatljiv riziko.

Pratit ćemo.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...




Koje su tu igre, jednu dionicu proda po 16,31. Spusti je i onda se prvi postavi na kupnju.

Uopce mi nije jasno tko dozvoljava trgovinu samo jedne dionice (tj par kuna), meni kod agrama ne dozvoljavaju manju svotu od 1000 kuna što i ima logike da se spriječi manipulacija tržišta.

Kod kojih brokera je to dozvoljeno ? Hvala
[/quote]

a kad se neki dan iskipavalo po bidu po 1000 komada , a onda se s 1 dionicom dizalo nazad, onda nije bio problem? [bye]
[/quote]

LOL pitao sam tko dopušta manipulacije sa jednom dionicom bilo da se trži po bidu ili asku, svejedno.
Čemu ta nervoza kolega [shocked] ?

I za pitanje sam dobio jedinicu, možda bi se trebalo izbacit to kretensko ocjenjivanje. samo prijedlog





6. Naravno da će OMF kupovati Ingru i tako još više smanjivati prosječnu cijenu ulaza.

Izgleda da sam prespavao kad smo u skoli ucili o tome, ali zasto bi itko smanjivao prosjecnu cijenu ulaza? Jel to nesto s tecaja za napredne investitore?

[/quote]

Očito kolega ulaže na taj način. Kupovao je npr. na 50 kn, pa smanjio prosjek kupnjom na 40 i dobio 45 kn prosjek.. Onda je opet kupio na 30 kn, pa….i tako sad do 16 kn. Vjerojatno mu je prosječna negdje oko 27-30 kn [rolleyes]
[/quote]

Nije, ako je multiplikovao količinu na kupovini kad je cena išla dole. No to vam je veoma opasna strategija, jer takvim uporsečivanjem nadole, ispada da u bankrotu preuzimate celu firmu, a ona više ništa ne vredi.
[lol]
[/quote]

A što kada dođe na 100, kolika je zarada??? [lol] [shocked]

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close