INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Veliki strah kod kupaca vlada. Za sada opravdan. Bilo je na ovoj dionici do sada i rastava brakova, hara-kirija, vješanja i sličnih domišljatih metoda izlaza iz "krize"! Tako da me više ništa ne čudi!

MEGIDO1@ ta raketa je ne ostala bez goriva na leru ,nego zahrdjala na platformi…. [bye] [bye] [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Pozdrav svima, Na INGRI- nam se nešto fino počelo kuhat, prodaja se prepolovila, i sad je to igra mačke i miševa….Mačak vreba, a miševi se skrivaju….



Pitanje je amo tko će prvi jače(2,3 puta po 10-ak tisućica) potegnuti po asku. Taj će pokupiti zadnji kajmak. Onda ide raketa.

Pa asku il po bidu?

Sve je to lepo, Periša unišo u Ingru da bude kontrolovani stečajni upravnik od strane fondova, pa će da ih redovito izveštava jer Oppi ***obrisano*** danas ofarbo kosu u braon ili u ćumur-crno. No, čak ni debt to equity swap neće da reši problem likvidnosti u Ingri jer za nove projekte keša jednostavno nema. To će opet da uvetuje novo zaduženje i baš me zanima koja će to banka prva odrešiti kesu i dati pare kada se zna da su se sve uključujući i mirovince već opekle nekoliko puta?

Ja stvarno ne vidim kako ova kompanija može napred, jedino da je spoje s HC-om il HAC-om. Tamo sve curi i promaja tuče sve u 16, pa još par stotina džabalebaroša ne bi bio golem udar na ionako krahirani budžet i projicirani deficit koji je jedan od "lepših" na severnoj hemisferi.

[/quote]

Dajte Ingri poso u Srbiji pa će da vidiš kuna , dinara a bogami i evra! [angry]

inverter i fotije, samo se vi nadajte da nema goriva u raketi, a fotija bi molio da ne vrijeđa nikoga pa ni one iz vodstva INGRE. NIJE LEPO kolega bez obzira što mislimo o dionici, ljudi su ljudi i treba ih poštovati. I ja poštujem vas iako pišete svakojake gluposti, ipak neću reći da ste ovo ili ono. pozz.

neće uvijek biti ovako.


inverter i fotije, samo se vi nadajte da nema goriva u raketi, a fotija bi molio da ne vrijeđa nikoga pa ni one iz vodstva INGRE. NIJE LEPO kolega bez obzira što mislimo o dionici, ljudi su ljudi i treba ih poštovati. I ja poštujem vas iako pišete svakojake gluposti, ipak neću reći da ste ovo ili ono. pozz.

Pusti fotija, upravo mu je riknula brokerska kuća.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


inverter i fotije, samo se vi nadajte da nema goriva u raketi, a fotija bi molio da ne vrijeđa nikoga pa ni one iz vodstva INGRE. NIJE LEPO kolega bez obzira što mislimo o dionici, ljudi su ljudi i treba ih poštovati. I ja poštujem vas iako pišete svakojake gluposti, ipak neću reći da ste ovo ili ono. pozz.

Ja nisam nikoga vredjao, samo sam rekao ono šta jest istina. Pored toga to bi se kosilo sa mojim svetonazorom. A mislim da prema vodstvu Ingre ne treba imati nikakva respekta jer su to ljudi koji su sazidali finansijsku piramidu i dok je cena rasla i obogatili se na tome, kad su kola krenula nizbrdo, mnogo su ljudi, čak i budućih penzionera zavili u crno. Po meni bi ta ekipa trebala šta pre da otidje i moli Boga da ih ne sustigne sudska kazna.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Lopina,

mala ispravka tvog pravopisa: nije ‘teči’ nego ‘teći’.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Treba proučiti sve natenane, pa će se uvidjeti da će ovdje "teći med i mlijeko" nakon znoja i krvi! Ovo drugo razdoblje upravo prolazimo!
http://www.poslovni.hr/vijesti/oppenheim-ingra-nije-sto-je-bila-ali-podignut-cemo-joj-vrijednost-165165.aspx
Ja sam izdvojio ovaj dio:


6. Naravno da će OMF kupovati Ingru i tako još više smanjivati prosječnu cijenu ulaza.

Izgleda da sam prespavao kad smo u skoli ucili o tome, ali zasto bi itko smanjivao prosjecnu cijenu ulaza? Jel to nesto s tecaja za napredne investitore?

Krepat ma ne molat.

Ma svi mi znamo da je pred INGROM perspektivno razdoblje a za 5 godina da bude na 400 i nešto to me nebi uopće čudili, a možda i za kraće. Nakon recesije poslovi će doživjeti veći bum negoli prije, jer je sve stajalo 3 godine. Nema zime idemo napred.

neće uvijek biti ovako.



6. Naravno da će OMF kupovati Ingru i tako još više smanjivati prosječnu cijenu ulaza.

Izgleda da sam prespavao kad smo u skoli ucili o tome, ali zasto bi itko smanjivao prosjecnu cijenu ulaza? Jel to nesto s tecaja za napredne investitore?
[/quote]
Jedna od tema na prvoj godini studija investiranja se zove "average down". Tu se uče takve stvari.

Na drugoj godini jedna od tema je "cut your losses". Tu se uče dijametralno suprotne stvari.

New Report

Close