INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vi Opija ne razumijete,jer očito ne poznajete bilancu INGRE.
Sve što on kaže sam zastupao ranije jer je matematičk i bilančno logično.
Dobavljači mogu dokapitalizirati samo 50 mil kn.Već se dogovorilo za 24 mil kn.A ostatak od 250 ostaje vlasnicima obveznica i komercijalnih zapisa,a to su sadašnji većinski vlasnici.Da li će Jasna I Igor iskoristiti priliku i povečati svoj % udio INGRI?
Postavlja se pitanje da li će tih 20 kn biti skupa cijena dionice u dokapitaliziranoj INGRI,koja će nakon dokapitalizacije biti najmanje zadužena od svih dd.iz ove branše/osim LVCV/.
Da bi mirovinci ,a i OIF mogli kupovati INGRU minimalni MCAP bi trebao biti 300 mil kn,što
predstavlja
300mil :22,5 mil=13,33 kn.
Vrijeme je za šoping i svi koji čekate ćete vjerovatno izvisiti.
Sve može niže,ali ne možeš znati kada je najniže.
Nedodlučnost nas je zakopala na 16.Ne to nije slučajno.
75 do 80 je cijena obveznica ,a to odgovara cijeni 15-16 i fondovi ne žure sa kupnjom jer će se nakrcati INGROM dokapitalizacijom kroz obveznice i komercijalne zapise.
A onda slijedi krcanjke OIF,jer će tada Ingra biti stabilna firma i cijena ide up i to sigurno
na 30 i više u 2011.
Ovo je zicer jer bi se INGRA izvukla bez stečaja i bez dokapitalizacije,ali u dužem vremenskom razdoblju,a sa dokapitalizacijom stabilizira.
I zato je INGRA po ovim cijenama sigurnih 100 do 150%.
U svakom slućaju radio MIleva i dalje traje!Opijev intervju.
A vi kupujte upitnih 10% u HT,ERNT,upitnih p/E 20 i više u ATGR.To je sigurno?Malo morgen,ništa nije sigurno!

Na INGRI će teči med i punomasno mlijeko!


Sve ok što kažeš samo ima jedna mana a to je uprava Zaboravljaš da je ovaj pijanac na čelu firme prije 3g dobio 350 mil kn KEŠA a vidi di smo danas On dobro živi od firme kupi bez problema 10000 dionica a mi Pušenzi Zato kako su rimljani radili palac dole Batina je iz raja izišla



Vi Opija ne razumijete,jer očito ne poznajete bilancu INGRE.
Sve što on kaže sam zastupao ranije jer je matematičk i bilančno logično.
Dobavljači mogu dokapitalizirati samo 50 mil kn.Već se dogovorilo za 24 mil kn.A ostatak od 250 ostaje vlasnicima obveznica i komercijalnih zapisa,a to su sadašnji većinski vlasnici.Da li će Jasna I Igor iskoristiti priliku i povečati svoj % udio INGRI?
Postavlja se pitanje da li će tih 20 kn biti skupa cijena dionice u dokapitaliziranoj INGRI,koja će nakon dokapitalizacije biti najmanje zadužena od svih dd.iz ove branše/osim LVCV/.
Da bi mirovinci ,a i OIF mogli kupovati INGRU minimalni MCAP bi trebao biti 300 mil kn,što
predstavlja
300mil :22,5 mil=13,33 kn.
Vrijeme je za šoping i svi koji čekate ćete vjerovatno izvisiti.
Sve može niže,ali ne možeš znati kada je najniže.
Nedodlučnost nas je zakopala na 16.Ne to nije slučajno.
75 do 80 je cijena obveznica ,a to odgovara cijeni 15-16 i fondovi ne žure sa kupnjom jer će se nakrcati INGROM dokapitalizacijom kroz obveznice i komercijalne zapise.
A onda slijedi krcanjke OIF,jer će tada Ingra biti stabilna firma i cijena ide up i to sigurno
na 30 i više u 2011.
Ovo je zicer jer bi se INGRA izvukla bez stečaja i bez dokapitalizacije,ali u dužem vremenskom razdoblju,a sa dokapitalizacijom stabilizira.
I zato je INGRA po ovim cijenama sigurnih 100 do 150%.
U svakom slućaju radio MIleva i dalje traje!Opijev intervju.
A vi kupujte upitnih 10% u HT,ERNT,upitnih p/E 20 i više u ATGR.To je sigurno?Malo morgen,ništa nije sigurno!

Na INGRI će teči med i punomasno mlijeko!

Nakon dokapa kazes slijedi krcanje Ingre? Odkuda ti ta ideja? Pitam jer me zanima,jer ne znam da li su oifovi skloni tome…
[/quote]

Logika govori slijedeće :

1. OMF su duboko unutra po vrlo visokom ulazu
2. OMF su također među glavnim vjeronicima
3. Pretvaranjem potraživanjem u dionice steći će dodatne dionice i donekle smanjiti prosjek
4. Vlasnički udio OMF će se znatno povećati
4. Povećanjem tržišne kapitalizacije smjeti će kupovati Ingru
5. Mislite li da će dozvoliti da se njihovo veliko ulaganje i veliki vlasnički udjeli na dalje prostituiraju od strane grupe špekulanata – sindikat ili konzorcij.
6. Naravno da će OMF kupovati Ingru i tako još više smanjivati prosječnu cijenu ulaza.
7. Mislim da će kroz kratko vrijeme kada pokupe ono što sve drhtave ručice prospu cijenu dionice podići malo više od razine njihovoe stvarne prosječne cijene ulaza, a to bi moglo biti negdje oko 30 – 35,oo kn.

Kada razmislite o svim ovim činjenicama donesite svoje mišljenje i odluku a nemojte slušati kolege sa foruma, uz dužno poštovanje iznimkama koje svoje postove detaljno objašnjavaju i potkrepljuju tehničkim i fundamentalnim pokazateljima. Hvala


Nakon dokapa kazes slijedi krcanje Ingre? Odkuda ti ta ideja? Pitam jer me zanima,jer ne znam da li su oifovi skloni tome…


Sigurnosti nema.
Pitanje :Da li se isplati kupovati INGRU po 20 nakon dokapitalizacije jer vrijedi 30?
Ako OIF to zaključe zašto nebi kupovali?
treba samo predviditi buduću bilancu,a to zaista nije teško..

OMF će kupovati dionicu firme koja ima zdravu bilancu, koja nije prezadužena i u kojoj su isti vlasnici većine dionica, tj. imaju moć upravljanja. A to će se desiti upravo nakon ovog dokapa.

Stvano su naivni oni koji mise da se OPI tek tako odrekao smanjenja svog vlasničkog udjela i da je ovo pretvaranje potraživanja u vlasničke udjele palo na pamet upravi. Opi i uprava su dovedeni pred zid, ili takava dokap ili stečaj i prisilna naplata rasprodajom imovine.

I angažman Perića će prije biti na poticaj banaka i vjerovnika, a ne potreba uprave. Oni ionako smatraju da su najpametniji. Ja Perića ovdje vidim kao neku vrstu prikrivenog stečajnog upravitelja koji će kontrolirati poslovanje i upravu u ime OMF i banaka vjerovnika tj. budućih većinskih vlasnika.
U nekom srednjem roku sa objavom i dobivanjem novih poslova eto INgre kao dobre udavače za neku od stranih kompanija.


Vi Opija ne razumijete,jer očito ne poznajete bilancu INGRE.
Sve što on kaže sam zastupao ranije jer je matematičk i bilančno logično.
Dobavljači mogu dokapitalizirati samo 50 mil kn.Već se dogovorilo za 24 mil kn.A ostatak od 250 ostaje vlasnicima obveznica i komercijalnih zapisa,a to su sadašnji većinski vlasnici.Da li će Jasna I Igor iskoristiti priliku i povečati svoj % udio INGRI?
Postavlja se pitanje da li će tih 20 kn biti skupa cijena dionice u dokapitaliziranoj INGRI,koja će nakon dokapitalizacije biti najmanje zadužena od svih dd.iz ove branše/osim LVCV/.
Da bi mirovinci ,a i OIF mogli kupovati INGRU minimalni MCAP bi trebao biti 300 mil kn,što
predstavlja
300mil :22,5 mil=13,33 kn.
Vrijeme je za šoping i svi koji čekate ćete vjerovatno izvisiti.
Sve može niže,ali ne možeš znati kada je najniže.
Nedodlučnost nas je zakopala na 16.Ne to nije slučajno.
75 do 80 je cijena obveznica ,a to odgovara cijeni 15-16 i fondovi ne žure sa kupnjom jer će se nakrcati INGROM dokapitalizacijom kroz obveznice i komercijalne zapise.
A onda slijedi krcanjke OIF,jer će tada Ingra biti stabilna firma i cijena ide up i to sigurno
na 30 i više u 2011.
Ovo je zicer jer bi se INGRA izvukla bez stečaja i bez dokapitalizacije,ali u dužem vremenskom razdoblju,a sa dokapitalizacijom stabilizira.
I zato je INGRA po ovim cijenama sigurnih 100 do 150%.
U svakom slućaju radio MIleva i dalje traje!Opijev intervju.
A vi kupujte upitnih 10% u HT,ERNT,upitnih p/E 20 i više u ATGR.To je sigurno?Malo morgen,ništa nije sigurno!

Na INGRI će teči med i punomasno mlijeko!


Lopina.
Moram jednostavno komentirati. Kako mozes usporedjivati HT,ERNT i ATGR(dionica koju osobno ne preferiram) sa INGROM? Da si ulagao u te tri firme sad bi bio u plusu ili barem na nuli,ovako pusis hrpu novaca na Ingri,Dakovstini,koliko se sjecam Validusu i jos nekom smecu.
Bez uvrede,ali to su cinjenice dokumentirane na ovom forumu i to vidi svatko ko tu i tamo baci pogled na nas forum i burzu.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


OMF će kupovati dionicu firme koja ima zdravu bilancu, koja nije prezadužena i u kojoj su isti vlasnici većine dionica, tj. imaju moć upravljanja. A to će se desiti upravo nakon ovog dokapa.

Stvano su naivni oni koji mise da se OPI tek tako odrekao smanjenja svog vlasničkog udjela i da je ovo pretvaranje potraživanja u vlasničke udjele palo na pamet upravi. Opi i uprava su dovedeni pred zid, ili takava dokap ili stečaj i prisilna naplata rasprodajom imovine.

I angažman Perića će prije biti na poticaj banaka i vjerovnika, a ne potreba uprave. Oni ionako smatraju da su najpametniji. Ja Perića ovdje vidim kao neku vrstu prikrivenog stečajnog upravitelja koji će kontrolirati poslovanje i upravu u ime OMF i banaka vjerovnika tj. budućih većinskih vlasnika.
U nekom srednjem roku sa objavom i dobivanjem novih poslova eto INgre kao dobre udavače za neku od stranih kompanija.

Slažem se,rokom od 12 mjeseci, ali najbitnije ja dase prvi dokap ne rasprsne, jer bi moglo biti…svega, da ne zazivam najgore.

Ako Oppenheim misli da mu je to jedina briga, onda neka odmah oslobodi svoje mjesto, jer koliko čujem nije se javio na neke tendere u Libiji, Alžiru, Iraku…mislim mogao je napraviti čisto radi poticaja + pumpanja cijene na 20 kn, što bi mu znatno olakšalo posao,ali opet…


Ako Oppenheim misli da mu je to jedina briga, onda neka odmah oslobodi svoje mjesto, jer koliko čujem nije se javio na neke tendere u Libiji, Alžiru, Iraku…mislim mogao je napraviti čisto radi poticaja + pumpanja cijene na 20 kn, što bi mu znatno olakšalo posao,ali opet…

A možda se želio javiti, ali Arapi nisu pristali uzeti dionice Ingre za otkup natječajne dokumentacije.

Kad već svi špekulirate, rek’o da i ja ubacim neke svoje pretpostavke…



Ako Oppenheim misli da mu je to jedina briga, onda neka odmah oslobodi svoje mjesto, jer koliko čujem nije se javio na neke tendere u Libiji, Alžiru, Iraku…mislim mogao je napraviti čisto radi poticaja + pumpanja cijene na 20 kn, što bi mu znatno olakšalo posao,ali opet…

A možda se želio javiti, ali Arapi nisu pristali uzeti dionice Ingre za otkup natječajne dokumentacije.

Kad već svi špekulirate, rek’o da i ja ubacim neke svoje pretpostavke…
[/quote]

A gledaj, ništa ga ne košta,ali opet…

Zar vam još nije jasno da fondovi još uvijek ne mogu kupovati dok ne prođe sve i konačno se tem.kap. spusti pa poveća. Tada imaju zakonsko pravo.E onda ćete vidjeti kako se kupuje.

neće uvijek biti ovako.



Vi Opija ne razumijete,jer očito ne poznajete bilancu INGRE.
Sve što on kaže sam zastupao ranije jer je matematičk i bilančno logično.
Dobavljači mogu dokapitalizirati samo 50 mil kn.Već se dogovorilo za 24 mil kn.A ostatak od 250 ostaje vlasnicima obveznica i komercijalnih zapisa,a to su sadašnji većinski vlasnici.Da li će Jasna I Igor iskoristiti priliku i povečati svoj % udio INGRI?
Postavlja se pitanje da li će tih 20 kn biti skupa cijena dionice u dokapitaliziranoj INGRI,koja će nakon dokapitalizacije biti najmanje zadužena od svih dd.iz ove branše/osim LVCV/.
Da bi mirovinci ,a i OIF mogli kupovati INGRU minimalni MCAP bi trebao biti 300 mil kn,što
predstavlja
300mil :22,5 mil=13,33 kn.
Vrijeme je za šoping i svi koji čekate ćete vjerovatno izvisiti.
Sve može niže,ali ne možeš znati kada je najniže.
Nedodlučnost nas je zakopala na 16.Ne to nije slučajno.
75 do 80 je cijena obveznica ,a to odgovara cijeni 15-16 i fondovi ne žure sa kupnjom jer će se nakrcati INGROM dokapitalizacijom kroz obveznice i komercijalne zapise.
A onda slijedi krcanjke OIF,jer će tada Ingra biti stabilna firma i cijena ide up i to sigurno
na 30 i više u 2011.
Ovo je zicer jer bi se INGRA izvukla bez stečaja i bez dokapitalizacije,ali u dužem vremenskom razdoblju,a sa dokapitalizacijom stabilizira.
I zato je INGRA po ovim cijenama sigurnih 100 do 150%.
U svakom slućaju radio MIleva i dalje traje!Opijev intervju.
A vi kupujte upitnih 10% u HT,ERNT,upitnih p/E 20 i više u ATGR.To je sigurno?Malo morgen,ništa nije sigurno!

Na INGRI će teči med i punomasno mlijeko!


Lopina.
Moram jednostavno komentirati. Kako mozes usporedjivati HT,ERNT i ATGR(dionica koju osobno ne preferiram) sa INGROM? Da si ulagao u te tri firme sad bi bio u plusu ili barem na nuli,ovako pusis hrpu novaca na Ingri,Dakovstini,koliko se sjecam Validusu i jos nekom smecu.
Bez uvrede,ali to su cinjenice dokumentirane na ovom forumu i to vidi svatko ko tu i tamo baci pogled na nas forum i burzu.

[/quote]
Ne pušim.Ja sam brzi Gonzales.Bitno je samo da dionca diše.INGRA sada ne diše jer joj ne vidite
potencijalni rast.Meni ne odgovara da je uvijek 16.Ovo je već previše dana.Ali krenuti će
negdje.U padu postepewno dokupljujem,a u rastu prodajem.Na taj način nema gubitka.Dapaće,
jako dobro se zarađuje.
Ne možeš uspoređivati DKVS sa INGROM.INGRA je u zadnje dvije godine imala velike gubitke,koji
su evidentirani kroz bilancu.Međutim i pored tih gubitaka temeljni kapital/početni ulog od
60 mil kn i 350 od dokapitalizacija/nije načet već su gubici pokriveni iz dobiti i rezervi iz
predhodnih razdoblja.
A DKVS je isto prikazivala dobit u cijelom razdoblju poslovanja,a na kraju su umjesto kapitala
od 300 i više kn imali gubitak od cca 400 kn po dionici.Dakle,DKVS je falsificirala financijskas izvješća
za lijepih 100 mil EUR.To bi potopilo i jača poduzeća od DKVSKada dobiješ takvu informaciju
uvjek možeš pobjeći.
A VLDS/stalno trejdam u njemu i zaista se lijepo zarađuje zadnjih dana/je žrtva panike i straha
malih dioničara.I sada raste,a rasti će i dalje,a naročito ako dođe do deblokade računa.
Istu sudbinu imat će i INGRA nakon dokapitalizacije,a okidač će biti prvi veći posao.Dokapitalizacija II bi tek trebala donijeti još jači skok.

U INGRI i VALIDUSU će teči med i punomasno mlijeko!
P.S:Molio bi ingraše da mi oproste što drukam za Validus,istina sa pokričem,a to nije druk?

Pitanje je amo tko će prvi jače(2,3 puta po 10-ak tisućica) potegnuti po asku. Taj će pokupiti zadnji kajmak. Onda ide raketa.

neće uvijek biti ovako.


Pitanje je amo tko će prvi jače(2,3 puta po 10-ak tisućica) potegnuti po asku. Taj će pokupiti zadnji kajmak. Onda ide raketa.

Pa asku il po bidu?

Sve je to lepo, Periša unišo u Ingru da bude kontrolovani stečajni upravnik od strane fondova, pa će da ih redovito izveštava jer Oppi ***obrisano*** danas ofarbo kosu u braon ili u ćumur-crno. No, čak ni debt to equity swap neće da reši problem likvidnosti u Ingri jer za nove projekte keša jednostavno nema. To će opet da uvetuje novo zaduženje i baš me zanima koja će to banka prva odrešiti kesu i dati pare kada se zna da su se sve uključujući i mirovince već opekle nekoliko puta?

Ja stvarno ne vidim kako ova kompanija može napred, jedino da je spoje s HC-om il HAC-om. Tamo sve curi i promaja tuče sve u 16, pa još par stotina džabalebaroša ne bi bio golem udar na ionako krahirani budžet i projicirani deficit koji je jedan od "lepših" na severnoj hemisferi.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

New Report

Close