INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


AKVIZICIJA
Željko Perić postaje član Uprave Ingre
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Željko Perić, inače savjetnik premijerke Kosor, postat će novi član Uprave Ingre, priopćeno je iz te kompanije.
Preuzima funkciju člana Uprave Ingre za strategiju, restrukturiranje i razvoj.
– Ingra je potpisala ugovor sa savjetničkom kućom Caper iz Zagreba, kojim se Caper angažira u području financijske konsolidacije i redefiniranja poslovne strategije. Kao dio ugovorne obveze Capera, njegov osnivač Željko Perić od 1. prosinca, na prijedlog predsjednika Uprave i odlukom Nadzornog odbora Ingre, preuzima funkciju člana Uprave Ingre za strategiju, restrukturiranje i razvoj, sukladno odredbama Statuta Ingre, stoji u priopćenju Ingre.
Perić je poslovnu karijeru počeo baš u Ingri (ZSE:INGR-R-A), u kojoj je, među ostalim, rukovodio velikim investicijskim projektima na Srednjem Istoku i Africi. Perić je bio član Uprave i glavni financijski direktor Plive kao i predsjednik Uprave Lure. Njegova savjetnička kuća Caper specijalizirala se za projekte akvizicija, spajanja i financiranja poduzeća te strateškog savjetovanja.
Zasad nije poznato hoće li ovo i na koji način utjecati na Perićev savjetnički angažman u Vladi.
[/q

Sjetimo se Jacka Welcha i recimo Iacooke što su učinili za svoje firme . Ipak o ljudima ovisi dalaeko više nego se na početku vidi .Pričekajmo .


[quote


@fotije
ime argumente kao ;
1.dokapitalizacije dijeli vrijednost dionice s 3
2.dokapitalizacija upitna jer nema zainteresiranih vec samo ocajnih
3.dugovi od milijardu kuna vise nad ingrom, a posebno kratkorocni s mogucnoscu ovrhe malih koperanata ( nesto kao validus )
4.uz pretpostavku da dokapitalizacija prode ingra je rjesila samo kratkorocne, ali ne i dugorocne obveze, a novih poslova ni na vidiku
5.predsjednik uprave ingre se okrenuo modi i kozetickim zahvatima u nadzornom i upravnom odboru
6.ima njih zainteresirani za arenu zagreb jako puno, ali nekako mi se cini da cekaju ingrin bankrot i preuzimanje arene za sitnis ili pokrivanje obveza vjerovnika ?
7.cijena dionice ingre je u ovom trenutku cista pokerska igra bez racunice.

koji su vasi argumenti ?
[/quote]
Kada bi gore sve navedeno bila istina zaista bi situacija bila loša,ali uglavnom krivo gledate
1.Ovo nije split nego svap-
Matematički raste nazivnik za tri puta ali raste i brojnik i vrijednost dionice ne pada tri puta!
2.Dokapitalizacija je dobar posao za većinu vjerovnika,a očajni ste vi jer biste htjeli jeftinije
kupovati,a ne ide
3.Da li mali kooperanti dokapitaliziraju svoja potraživanja,već se zna da su se za dokapitalizaciju
prijavilo njih desetak za 24 mil kn potraživanja,sigurno da za to padaju kratkoročne obveze i da se
već sada INGRA nalazi u boljoj situaciji nego prije odluke o dokapitalizaciji
4.Kruh naš svagdašnji daj nam ga danas
Sutra će ponovno biti danas,i tako svaki slijedeći dan
Ne postoji uspješno poduzeće bez korištenja poluge/kredita/
Što se brinete za dugoročne obveze,pa one će se lako servisirati iz najma za Arenu,50 mil prihoda
godišnje bez rada,mali broj firmi ima takvo priliv od nerada a to je najvrijednije.Ležiš, a lova curi.
5.Svi se slažemo da zadnjih dvije godine u INGRI nešto ne štima.Glavni razlog lošeg poslovanja je
loš menađment.I zar to nije lijepa vjest da glavni šef ide u modne vode.Sretan mu put.To je razlog za ulazak,naročito nakon današnje vijesti da dolazi jaki čovjek Perić

6.Da možda će netko preuzeti INGRU u ovoj igri jer bi moglo doči do preuzimanja INGRE za male novce,a u cilju preuzimanja ARENE,bolje kupiti INGRU nego Arenu,dođe puno jeftinije.
7.Dionice su rizičan vrijednosni papir.U sadašnjoj situaciji imate priliku da izgubite siguran dobitak jer će ingra sigurno iznad 30 .
Ne budite destruktivni,čak ćete sebe uvjeriti da je kupnja INGRE po ovim cijenama loš posao,pa ćete sami biti najveći gubitnik.

Poslušajte mene, Lopinu,drukera sa pokričem.Tako neki kažu.
A druker sa pokričem nije druker već ozbiljan analitičar koji ima matematičke argumente.

Kupujete dok je ovako jeftino!

Na INGRI će teči med i mlijeko!


Poslušajte mene, Lopinu,drukera sa pokričem.Tako neki kažu.
A druker sa pokričem nije druker već ozbiljan analitičar koji ima matematičke argumente.

da si druker, to se svi slažemo. problem je oko tvog "pokrića"…. prisjetimo se tvojih promašaja kad si ljude savjetovao kao "ozbiljan analitičar s matematičkim argumentima" da na 20 kn treba kupovati DKVS. prije toga si se krcao i na 30 kn tom dionicom!
onda recimo VLDS gdje si počeo s kupnjom na 18 kn, pa na 15 kn itd….
pa INGR na 30 kn, pa prema dolje….
tako da to tvoje "pokriće" ima jačinu kao mraz u srpanjsko podne…..

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Medvjedi koji ovdje već mjesecima "brundaju". Neka i dalje "brundaju" i spavaju. Moglo bi ovdje uskoro doći "proljeće", a da oni to od svoje "medvjeđe pospanosti" ni ne primijete. Stvarni imam debele, živce ali ova njihova pjesma dosadila je više i Bogu i vragu. Trebaš samo pisati ide dole, ide dole, ide dole, i već tri godine tako i ljudi bi te smatrali "uspješnim investitorom". Velike li mudrosti! [yawn]


Poslušajte mene, Lopinu,drukera sa pokričem.Tako neki kažu.
A druker sa pokričem nije druker već ozbiljan analitičar koji ima matematičke argumente.

Kupujete dok je ovako jeftino!

Matematicki argument je da se ove dionice prodaju po 15,1 kunu. Ako trziste krene gore, moze se iskrcati s 20% zarade dok ti nisi ni na break even. Ne trebam ti pricati sto ce biti ako krene daj-sto-das scenarij.

Krepat ma ne molat.


Medvjedi koji ovdje već mjesecima "brundaju". Neka i dalje "brundaju" i spavaju. Moglo bi ovdje uskoro doći "proljeće", a da oni to od svoje "medvjeđe pospanosti" ni ne primijete. Stvarni imam debele, živce ali ova njihova pjesma dosadila je više i Bogu i vragu. Trebaš samo pisati ide dole, ide dole, ide dole, i već tri godine tako i ljudi bi te smatrali "uspješnim investitorom". Velike li mudrosti! [yawn]

Upravo tako, a ovde se njih nekolicina pravi pametnima pa misle da će baš oni da upecaju dno i da će nakon toga akcija da odradi 500 odsto. Malo morgen, koliko je padalo, dva do tri puta sporije će da raste i to verovatno s brojnim korekcijama na putu do vrha. Čak i da dokap uspe i kompanija ugovori brojne nove poslove, na Ingri i još nekim akcijama više nikada nećete da vidite razine koje ste gledali pre dve, tri godine.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...



Poslušajte mene, Lopinu,drukera sa pokričem.Tako neki kažu.
A druker sa pokričem nije druker već ozbiljan analitičar koji ima matematičke argumente.

da si druker, to se svi slažemo. problem je oko tvog "pokrića"…. prisjetimo se tvojih promašaja kad si ljude savjetovao kao "ozbiljan analitičar s matematičkim argumentima" da na 20 kn treba kupovati DKVS. prije toga si se krcao i na 30 kn tom dionicom!
onda recimo VLDS gdje si počeo s kupnjom na 18 kn, pa na 15 kn itd….
pa INGR na 30 kn, pa prema dolje….
tako da to tvoje "pokriće" ima jačinu kao mraz u srpanjsko podne…..
[/quote]
Kupovao sam, Validus i na 28 i na 6,40.I izlazija i ulazija.I najčešće gubio.I ništa bitno se nije promjenilo u imovini Validusa.I dalje smatram da 28 nije bilo fundamentalno skupo.Katastrofičari su nanijeli dosta štete vlasnicima Validusa.
Slično se doigađa i na INGRI.Drukeri kidišu na INGRU.
SUNH denominacija sa 100 na 10,dokapitalizacija po 25,dionica sa 27 ide na 30.
INGRA smanjenje temeljnog kapitala za pola,dokapitalizacija po 20,cijena na 16,čak i 14,50 prije
sedam dana.
Zašto?
Jer u Ingri ima previše needuciranih trejdera,koji postaju laka lovina jer ih se zaplaši.
Gore sam odgovorio slijepom okU na njegovih sedam točaka.Zašto ne uđete u ozbiljnu raspravu
i ukažete gdje nisam u pravu/matematčki/.Ili sirotiću pružite moralnu podršku.

Na INGRI će teči med i mlijeko!

Ništa ti ne razumeš, ni osnovne računske operasije. Jer da razumeš ne bi pisao one gluposti u sopstvenim izračunima… Ne znam šta trošim vreme više na ovakve poput tebe. Pametnima dosta, a za one druge niko više ni ne mari…

Kažeš gubio si, pa šta se baviš ovim poslom kad gubiš i šta si toliko tvrdoglav i gubiš vreme u ovoj akciji pored toliko drugih boljih? Razumeš li ti zapravo koji je smisao ove igranke ili da pojednostavim, pa kažem ulaganja para?

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...



Medvjedi koji ovdje već mjesecima "brundaju". Neka i dalje "brundaju" i spavaju. Moglo bi ovdje uskoro doći "proljeće", a da oni to od svoje "medvjeđe pospanosti" ni ne primijete. Stvarni imam debele, živce ali ova njihova pjesma dosadila je više i Bogu i vragu. Trebaš samo pisati ide dole, ide dole, ide dole, i već tri godine tako i ljudi bi te smatrali "uspješnim investitorom". Velike li mudrosti! [yawn]

Upravo tako, a ovde se njih nekolicina pravi pametnima pa misle da će baš oni da upecaju dno i da će nakon toga akcija da odradi 500 odsto. Malo morgen, koliko je padalo, dva do tri puta sporije će da raste i to verovatno s brojnim korekcijama na putu do vrha. Čak i da dokap uspe i kompanija ugovori brojne nove poslove, na Ingri i još nekim akcijama više nikada nećete da vidite razine koje ste gledali pre dve, tri godine.

[/quote]
Fotije,zar si se ukrca.Pa mi ne pričamo od ATH od 400 kn.Mi se zadovoljavamo i sa 30 /trinaesr puta jeftinije/.Ili si i ti nešto shvatio.
Sadašnja INGRA je firma u problemima,a sa prvom dokapitalizacijom ulazi u stabilno poslovanje,a sa
drugom u ekspanziju.
Ipak sam te krivo procijenio.Mislim da si mudar investitor.

Na INGRI će teči med i mlijeko!

Izgleda da ulagači ne vjeruju ni Mesiću ni Periću, a 1.200.000 novih dionica prevelik su mač nad glavom da bi se netko usudio pogurati kupnju gore.
Treba sačekati i vidjeti kako će se ponašati kooperanti kad dobiju dionice. U ovoj besparici i nelikvidnosti lako moguće da ih solidan broj počne tući po bidu da dođe do keša koji im Ingra duguje.
Inače, po meni je to prilično pokvareno prema dioničarima jer na taj način praktički isplatu svojih dugova Ingra prebacuje na ulagače na burzi koji bi trebali otkupiti dionice koje je Ingra izdala i na taj način posredno isplatiti kooperante i dobavljače umjesto Ingre [angry]


Izgleda da ulagači ne vjeruju ni Mesiću ni Periću, a 1.200.000 novih dionica prevelik su mač nad glavom da bi se netko usudio pogurati kupnju gore.
Treba sačekati i vidjeti kako će se ponašati kooperanti kad dobiju dionice. U ovoj besparici i nelikvidnosti lako moguće da ih solidan broj počne tući po bidu da dođe do keša koji im Ingra duguje.
Inače, po meni je to prilično pokvareno prema dioničarima jer na taj način praktički isplatu svojih dugova Ingra prebacuje na ulagače na burzi koji bi trebali otkupiti dionice koje je Ingra izdala i na taj način posredno isplatiti kooperante i dobavljače umjesto Ingre [angry]

ulagači na burzi su vlasnici Ingre i dali su mandat upravi i nadzornom odboru da upavlja njihovom imovinom

sada se ta imovina smanjila i taj gubitak treba pokriti

ulagači na burzi imaju izbor i ne moraju kupovati nove dionice


Izgleda da ulagači ne vjeruju ni Mesiću ni Periću, a 1.200.000 novih dionica prevelik su mač nad glavom da bi se netko usudio pogurati kupnju gore.
Treba sačekati i vidjeti kako će se ponašati kooperanti kad dobiju dionice. U ovoj besparici i nelikvidnosti lako moguće da ih solidan broj počne tući po bidu da dođe do keša koji im Ingra duguje.
Inače, po meni je to prilično pokvareno prema dioničarima jer na taj način praktički isplatu svojih dugova Ingra prebacuje na ulagače na burzi koji bi trebali otkupiti dionice koje je Ingra izdala i na taj način posredno isplatiti kooperante i dobavljače umjesto Ingre [angry]

isplatu dugova svake firme moraju pokriti vlasnici, bez obzira koji model će se upotrijebiti, u ovom slučaju su mali dioničari mali vlasnici i malo će platiti dug, ali zato kad jednom počne rasti ….. [lol]

New Report

Close