INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

AKVIZICIJA
Željko Perić postaje član Uprave Ingre
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Željko Perić, inače savjetnik premijerke Kosor, postat će novi član Uprave Ingre, priopćeno je iz te kompanije.
Preuzima funkciju člana Uprave Ingre za strategiju, restrukturiranje i razvoj.
– Ingra je potpisala ugovor sa savjetničkom kućom Caper iz Zagreba, kojim se Caper angažira u području financijske konsolidacije i redefiniranja poslovne strategije. Kao dio ugovorne obveze Capera, njegov osnivač Željko Perić od 1. prosinca, na prijedlog predsjednika Uprave i odlukom Nadzornog odbora Ingre, preuzima funkciju člana Uprave Ingre za strategiju, restrukturiranje i razvoj, sukladno odredbama Statuta Ingre, stoji u priopćenju Ingre.
Perić je poslovnu karijeru počeo baš u Ingri (ZSE:INGR-R-A), u kojoj je, među ostalim, rukovodio velikim investicijskim projektima na Srednjem Istoku i Africi. Perić je bio član Uprave i glavni financijski direktor Plive kao i predsjednik Uprave Lure. Njegova savjetnička kuća Caper specijalizirala se za projekte akvizicija, spajanja i financiranja poduzeća te strateškog savjetovanja.
Zasad nije poznato hoće li ovo i na koji način utjecati na Perićev savjetnički angažman u Vladi.



Nego, gdje je DATA?
Što je s onim njegovim projektom sastavljanja liste "mrzitelja Ingre"?

Inače, mislim da se ovaj tjedan neće ništa bitnije događati do petka kad ističe rok za iskazivanje interesa za debt-to-equity. Eventualno se može dogoditi da se tamo negdje u srijedu ili četvrtak javi Uprava i produži taj rok ako bude potrebe.


Pa valjda vam je dosta jedan davež na dionici.
DATA i LOPINA istovremeno,bilo bi previše.
Mislim da je Data uzeo odmor,a ja ću uskoro zašutiti jer ja nisam ingorad i pohlepan.Izaći ću na
25 prodavajući slijepom okU,belosvetskoj fukari Fotijeu,praznoglavom No1 i ostalim mrziteljima INGRE.Ali neću imati dovoljnu količinu da zadovoljim njihov apetit za kupnju.

U INGRI će teči med i mlijeko!

[/quote]

Vidim da te keva lepo vaspitala. Meni ih zasigurno neće da prodadeš… ja kompost i đubre ne uzimam, ni za džaba. Vidim da se ovde u poslednje vreme dosta žuči bespotrebno proliva, bit će da su pojedinci skviknuli od neuralgičnosti. To nikako nije dobro jer ukazuje da se jedan uobičajen i normalan posao, a govorimo o ulaganju para, sve više pretvara i šiti u shizofrene sfere nekontrolisane ludosti. Nema ovde mrznje, ovde se samo vodi argumentovana raspra sa ljudima koji ne žele, ne mogu ili jednostavno nemaju mentalnih kapaciteta da svate celu igranku. Takvi svaku kritiku i dobronamerno sugerisanje svataju kao napad. Nema napada, samo argumenti koji teško mogu da se obore, pa se na kraju ispolje i kojekakvi primitivizmi i nestašluci.

Tako ne mogu nikako da se zarade pare, ulaganje para u akcije traži pre svega razum, mirnoću, iskustvo, staloženost, disciplinovanost i mnogo fundamentalne i tehničke edukacije. Obzirom da mehanizmi stege ovde na topicu i na celom forumu od odgovornih sve više zakazuju, još jednom ću da pomenem, ako vam neka akcija zadaje glavobolju, širi nervozu i potiče vas da preuzimate sve veću dozu rizika bez pozitivne koreliranosti sa zaradom onda ta akcija tehnički i racionalno gledano nije za vas i bolje je da je prodadete. Miran san i zdrav razum su uvek vredniji od bilo kojih para.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

vidim da je masovna navala na dionice Ingre zbog ulaska Perića u upravu… [yawn]

moje pisanje je osobno mišljenje, nije investicijsko savjetovanje niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

Ne misliš li da si već dovoljno saveta delio na ovoj temi??? Ali naravno imaš ti planove i sigurno ulaziš u INGRU samo što si kako kažeš disciplinovan u ocrnjavanju i navlaćenju na prodaju a samim time i na rušenje cene. Što se tiče fundamenata nešto ih ne navodiš osim što iznosiš svoje mišljenje koje i nije neki fundament. A to što ste ti i ostali negativci pogodili pad, pa to nije ništa novo. A što to raste na ZSE. Sve se svodi na špekulacije i burek. Ulagatelji u INGRU ne ulažu za sutra ili 2 mjeseca već za minimalno 2,3 godine. Tada će meda i mlijeka biti u veeelikim količinama. Oni kojima se neda čekati neka prodaju vama i sličnima, no ni ja ne propuštam na ovim veoma niskim brojkama. Samo kupnja. Kad krenu mirovinci kupovati i tako smanjivati ulaz za ogromne postotke vidjeti ćete kako će brzo planuti milijunček dionica, ako ih bude tko lud prodavati ispod 25kn. Nema straha sve se zna-kako tko.

neće uvijek biti ovako.


Ne misliš li da si već dovoljno saveta delio na ovoj temi??? Ali naravno imaš ti planove i sigurno ulaziš u INGRU samo što si kako kažeš disciplinovan u ocrnjavanju i navlaćenju na prodaju a samim time i na rušenje cene. Što se tiče fundamenata nešto ih ne navodiš osim što iznosiš svoje mišljenje koje i nije neki fundament. A to što ste ti i ostali negativci pogodili pad, pa to nije ništa novo. A što to raste na ZSE. Sve se svodi na špekulacije i burek. Ulagatelji u INGRU ne ulažu za sutra ili 2 mjeseca već za minimalno 2,3 godine. Tada će meda i mlijeka biti u veeelikim količinama. Oni kojima se neda čekati neka prodaju vama i sličnima, no ni ja ne propuštam na ovim veoma niskim brojkama. Samo kupnja. Kad krenu mirovinci kupovati i tako smanjivati ulaz za ogromne postotke vidjeti ćete kako će brzo planuti milijunček dionica, ako ih bude tko lud prodavati ispod 25kn. Nema straha sve se zna-kako tko.

Nema tu pogadjanja druskane, ni kladjenja, za pogadjanje i kladjenje se igraj ruskoga ruleta, pa će da vidiš šta će da te snadje. Trend je jasan i mora da budeš ili ćorav ili glup da mu se suprostaviš. Dok god nema odluke akcionara o dokapu na Ingri, verovatnost za bankrot je veoma velika, a nakon toga tek more da se uradi neka procena i razmišlja o budućnosti kompanije.

Čisto za primer, pogledaj akcije Telekoma, Končara, Atlantic Grupe, pa čak i Adrisa, Veterine i sl. i onda uporedi njihov procentulani pad u poslednja tri meseca ili još bolje u poslednjih 6 meseci, s padom cene Validusa, Ingre, Tehnike, Dalekovoda, IGH i drugih, a onda pogledaj koliko je pao Crobex u tom periodu. Istina je da je bilo teško da se zarade pare u tom periodu, al se pametnim ulaganjem para u neke akcije moglo mnogo manje izgubiti nego na Ingri. Ja ne ulažem u niti jednu akciju s ovog popisa osim u HT i to jedan malen udeo. Neizgubiti pare i ostvariti manji pad od Indeksa je veoma dobar posao u ovakvoj situaciji, a na Ingri ne samo da ste mogli da izgubite pare u poslednja tri meseca nego su mnogi od ovdašnjih bukača i ovaca već ostavili gaće na štapu, a čini mi se da će i druga tura uskoro biti ostrigana… nažalost. I to unatoč pravovremenim upozorenjima većeg broja pojedinaca.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Mali rast,mali promet. Vidljivo sprečavanje rasta iako bi bio samo malo veći cca 2% i malo veći promet. No treba čekati prave investitore koji će ošišati ask. Još malo.

neće uvijek biti ovako.



Poceli spekulanti kupovati obveznice.
Ovaj koji je kupio po ovoj cijeni ukoliko je swap po 20 kn ima break even oko 15 kuna.

A ako ne prođe swap, ima problem.
[/quote]

Ima, ali ipak nesto manji nego lopina.

Krepat ma ne molat.


29.11.2010 13:13:08 Ingra d.d. – Željko Perić postaje član Uprave INGRE d.d.

Još jedina kozmetička promjena koja je preostala Ingri nakon svih ovih neuspješnih pokušaja bi bilo imenovanje Nevena Ciganovića za Predsjednika Uprave

“A man's got to do what a man's got to do”

fotije-. Dok god nema odluke akcionara o dokapu na Ingri, verovatnost za bankrot je veoma velika, a nakon toga tek more da se uradi neka procena i razmišlja o budućnosti kompanije.

Evo ovakve paušalne procene tipa bankrot, stečaj su vaša izmišljotina a ne argumentirane postavke. Pa što vi mislite da je INGRA DKVS(koji još nije izdahnuo)u kojem se dogodila državna muljaža? Uskok za koju godinu rešava i te zavrzlame. Struktura Ingrinih investitora je posve drugačija i sigurno je da nema stečaja a da će u bankrot sa ovolikim kapitalom-nekretnine itd, pa zar su vas zaista uverili da verujete u takve besmislice. Kretanje cijene dionice uopće ne oslikava vrednost firme-pogotovo u ova špekulativna vremena gdje će mnogi ugrabiti velike količine INGRE i za 2-3 godine dignuti veelike novce(dinare jelte). Samo treba, kao što vi kažete biti strpljiv i mudar upotrebljavajući razum. Ja nisam očekivao dobit preko noći kao neki pa im pad dionice i to na malim prometima u ovakvim vremenima znači smak sveta. Ja se ne upuštam u pohlepnu trgovinu već u ulaganje na duže staze bez obzira na kratkoročne rezultate. Nadalje poslušao sam i držim se savjeta da ne ulažem ono što mi je neophodno za osnovne stvari u životu već samo ono što mi je višak i bez kojeg mogu koliko god dugo trebalo čekati, pa makar na neki način ostao i bez toga(što nas jednog dana sigurno i čeka-SVE- a ne samo ulagatelje na burze) . Zato treba pametno živjeti a trgovanje na burzi je samo jedan mali segment života. Nadam se da se barem sa time slažete gospon fotije. Ćao.

neće uvijek biti ovako.


Mali rast,mali promet. Vidljivo sprečavanje rasta iako bi bio samo malo veći cca 2% i malo veći promet. No treba čekati prave investitore koji će ošišati ask. Još malo.

sprijecavanje rasta ingr [lol] [lol] [lol] i tako od 400 kn [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


fotije-. Dok god nema odluke akcionara o dokapu na Ingri, verovatnost za bankrot je veoma velika, a nakon toga tek more da se uradi neka procena i razmišlja o budućnosti kompanije.

Evo ovakve paušalne procene tipa bankrot, stečaj su vaša izmišljotina a ne argumentirane postavke. Pa što vi mislite da je INGRA DKVS(koji još nije izdahnuo)u kojem se dogodila državna muljaža? Uskok za koju godinu rešava i te zavrzlame. Struktura Ingrinih investitora je posve drugačija i sigurno je da nema stečaja a da će u bankrot sa ovolikim kapitalom-nekretnine itd, pa zar su vas zaista uverili da verujete u takve besmislice. Kretanje cijene dionice uopće ne oslikava vrednost firme-pogotovo u ova špekulativna vremena gdje će mnogi ugrabiti velike količine INGRE i za 2-3 godine dignuti veelike novce(dinare jelte). Samo treba, kao što vi kažete biti strpljiv i mudar upotrebljavajući razum. Ja nisam očekivao dobit preko noći kao neki pa im pad dionice i to na malim prometima u ovakvim vremenima znači smak sveta. Ja se ne upuštam u pohlepnu trgovinu već u ulaganje na duže staze bez obzira na kratkoročne rezultate. Nadalje poslušao sam i držim se savjeta da ne ulažem ono što mi je neophodno za osnovne stvari u životu već samo ono što mi je višak i bez kojeg mogu koliko god dugo trebalo čekati, pa makar na neki način ostao i bez toga(što nas jednog dana sigurno i čeka-SVE- a ne samo ulagatelje na burze) . Zato treba pametno živjeti a trgovanje na burzi je samo jedan mali segment života. Nadam se da se barem sa time slažete gospon fotije. Ćao.

kolega

koji su argumeti, cinjenice ili jasne pretpostavke da fotije nije blizi istini nego vi ?


@fotije
ime argumente kao ;
dokapitalizacije dijeli vrijednost dionice s 3
dokapitalizacija upitna jer nema zainteresiranih vec samo ocajnih
dugovi od milijardu kuna vise nad ingrom, a posebno kratkorocni s mogucnoscu ovrhe malih koperanata ( nesto kao validus )
uz pretpostavku da dokapitalizacija prode ingra je rjesila samo kratkorocne, ali ne i dugorocne obveze, a novih poslova ni na vidiku
predsjednik uprave ingre se okrenuo modi i kozetickim zahvatima u nadzornom i upravnom odboru
ima njih zainteresirani za arenu zagreb jako puno, ali nekako mi se cini da cekaju ingrin bankrot i preuzimanje arene za sitnis ili pokrivanje obveza vjerovnika ?
cijena dionice ingre je u ovom trenutku cista pokerska igra bez racunice.

koji su vasi argumenti ?

to sa modom je čisti blef, da se skrene pozornost da radnici nemaju ni za radna odijela [thumbsup]

New Report

Close