INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Željko Perić postaje član uprave…Vaš link


Znači pretpostavljaš da ćeš dionice prodati po nominali po kojoj ćeš ih i dobiti (20kn)?
Ako to i bude točno, tvoj prinos neće biti 27% nego 37% (100/73).

vjerojatno neće svi prodavati odmah 1. dan, ali preko milijun dionica ide kooperantima! ako cijena sada ne može probiti niti 17 kn, još će manje doći na 20 kn kad kooperanti i dobavljači počnu iskipivat dionic epo kupnji!
Nema tog bida koji će moći zadržati takav stampedo bez pada od -30%

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Znači Kostrenčić je bio u pravu!

Željko Perić je to iznenađenje….!

29.11.2010 13:13:08 Ingra d.d. – Željko Perić postaje član Uprave INGRE d.d.
INGRA d.d. potpisala je ugovor sa savjetničkom kućom CAPER d.o.o. iz Zagreba. Njime se CAPER d.o.o. angažira u području financijske konsolidacije i redefiniranja poslovne strategije INGRE. Kao dio ugovorne obveze CAPERA, njegov osnivač Željko Perić od 1. prosinca 2010., na prijedlog predsjednika Uprave i odlukom Nadzornog odbora INGRE d.d., preuzima funkciju člana Uprave INGRE d.d. za strategiju, restrukturiranje i razvoj, sukladno odredbama Statuta INGRE d.d.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


29.11.2010 13:13:08 Ingra d.d. – Željko Perić postaje član Uprave INGRE d.d.
INGRA d.d. potpisala je ugovor sa savjetničkom kućom CAPER d.o.o. iz Zagreba. Njime se CAPER d.o.o. angažira u području financijske konsolidacije i redefiniranja poslovne strategije INGRE. Kao dio ugovorne obveze CAPERA, njegov osnivač Željko Perić od 1. prosinca 2010., na prijedlog predsjednika Uprave i odlukom Nadzornog odbora INGRE d.d., preuzima funkciju člana Uprave INGRE d.d. za strategiju, restrukturiranje i razvoj, sukladno odredbama Statuta INGRE d.d.

je li to onaj perić koji je početkom godine psotao jedan od savjetnike jace? ako je suditi kako je nakon toga išlo državi, bojim se da ni ingri neće puno pomoći [embarass]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje




ja sam upravo poslao ugovor o unosu prava u temeljni kapital obveznice kupljene na 73 prije nekih 8 mjeseci,bit će prinos od nekih 27% u roku dva mjeseca

Daj nam pokaži taj izračun, molim te.
[/quote]
ako su obveznice kupljene po 73% nominalne,a dionica ingre koje dobijem prodam po 20kn to ti je razlika 27% meni se ne žuri mogu čekat i godinu ili dvije,ali mislim da će to brzo gore,jer neće bit dokapitalizacija u punom iznosu dosad imaju kao 120 milja kuna upisanih informacija iz vrha kompanije.
[/quote]
i da ih proda po 16 kuna, ostvarit će dobit, jer je obveznice kupio uz diskont, odnosno 73%, a prilikom upisa novih dionica to će se događat po nominalnoj vrijednosti obveznica, znači 100% vrijednosti obveznice. Dakle, dobit mu iznosi 36,98% (100% nominalna vrijednost obveznice podijeljena s kupovnom vrijednosšću 73% = 36,98%), naravno, umanjeno za troškove transakcije, kupnje obveznica i prodaje dionica..



29.11.2010 13:13:08 Ingra d.d. – Željko Perić postaje član Uprave INGRE d.d.
INGRA d.d. potpisala je ugovor sa savjetničkom kućom CAPER d.o.o. iz Zagreba. Njime se CAPER d.o.o. angažira u području financijske konsolidacije i redefiniranja poslovne strategije INGRE. Kao dio ugovorne obveze CAPERA, njegov osnivač Željko Perić od 1. prosinca 2010., na prijedlog predsjednika Uprave i odlukom Nadzornog odbora INGRE d.d., preuzima funkciju člana Uprave INGRE d.d. za strategiju, restrukturiranje i razvoj, sukladno odredbama Statuta INGRE d.d.

je li to onaj perić koji je početkom godine psotao jedan od savjetnike jace? ako je suditi kako je nakon toga išlo državi, bojim se da ni ingri neće puno pomoći [embarass]
[/quote]
to im je najjači potez koji su mogli napraviti. [thumbsup]




29.11.2010 13:13:08 Ingra d.d. – Željko Perić postaje član Uprave INGRE d.d.
INGRA d.d. potpisala je ugovor sa savjetničkom kućom CAPER d.o.o. iz Zagreba. Njime se CAPER d.o.o. angažira u području financijske konsolidacije i redefiniranja poslovne strategije INGRE. Kao dio ugovorne obveze CAPERA, njegov osnivač Željko Perić od 1. prosinca 2010., na prijedlog predsjednika Uprave i odlukom Nadzornog odbora INGRE d.d., preuzima funkciju člana Uprave INGRE d.d. za strategiju, restrukturiranje i razvoj, sukladno odredbama Statuta INGRE d.d.

je li to onaj perić koji je početkom godine psotao jedan od savjetnike jace? ako je suditi kako je nakon toga išlo državi, bojim se da ni ingri neće puno pomoći [embarass]
[/quote]
to im je najjači potez koji su mogli napraviti. [thumbsup]
[/quote]

Marketinški da, u stvarnosti, lošije moglo nije… Ko je ikada nešto radio s ovim dasom, znaće o čem pričam.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...





ja sam upravo poslao ugovor o unosu prava u temeljni kapital obveznice kupljene na 73 prije nekih 8 mjeseci,bit će prinos od nekih 27% u roku dva mjeseca

Daj nam pokaži taj izračun, molim te.
[/quote]
ako su obveznice kupljene po 73% nominalne,a dionica ingre koje dobijem prodam po 20kn to ti je razlika 27% meni se ne žuri mogu čekat i godinu ili dvije,ali mislim da će to brzo gore,jer neće bit dokapitalizacija u punom iznosu dosad imaju kao 120 milja kuna upisanih informacija iz vrha kompanije.
[/quote]
i da ih proda po 16 kuna, ostvarit će dobit, jer je obveznice kupio uz diskont, odnosno 73%, a prilikom upisa novih dionica to će se događat po nominalnoj vrijednosti obveznica, znači 100% vrijednosti obveznice. Dakle, dobit mu iznosi 36,98% (100% nominalna vrijednost obveznice podijeljena s kupovnom vrijednosšću 73% = 36,98%), naravno, umanjeno za troškove transakcije, kupnje obveznica i prodaje dionica..
[/quote]
Uz takav disklont će vjerovatno svi upisati nove dionice za obveznice.
A tko je vlasnik dionica u ovom trenutku.
Uglavnom banke i mirovinci koji će iskoristiti svoje pravo i zadržati obveznice do upisa za dokapitalizaciju.S obzirom da se radi od 200 mil.kn obveznica možemo očekivati da će dokapitalizacija uspjeti 100% i malo više.To znaći da onaj koji kupi obveznice ili komercijalne zapise ne može očekivati da će zaraditi tih 37% već nešto manje.
A što mislite dali će mirovinci kupovati po 20 ako smatraju da dionica vrijedi više.Sada ne smiju kupovati zbog MCAP od samo 120 mil kn.
Radi Mileva je počela .INgra gotovo svaki dan na novostima ZSE.
Da li će nas iznenaditi sa informacijom o ugovorenom poslu.Ne bih se iznenadio.
A vi čekajte Godoa,ja ga čekaum u VLDS,INGRa i Badel.

Na ZSE teče med i mlijeko!


……
Radi Mileva je počela .INgra gotovo svaki dan na novostima ZSE.
Da li će nas iznenaditi sa informacijom o ugovorenom poslu.Ne bih se iznenadio.
A vi čekajte Godoa,ja ga čekaum u VLDS,INGRa i Badel.

Na ZSE teče med i mlijeko!

kolega stavrno ste pretjerali s obamana

pa sto ne cekate i DKVS-u osim na VLDS, INGRA ?

lijepo ste nabrojali dionice koje su u istom kosu, a nagovarate na kupnju ?

tko vise moze pomoci VLDS-u? cak i da dogovore s vjerovnicima prolongiranje duga kako ce oreznu uvjeriti .
dokapitalizacija ingre ili osobe koje sudjeluju u njoj su primorane to napraviti, a vode se idejom bolje ista nego nista .


Nego, gdje je DATA?
Što je s onim njegovim projektom sastavljanja liste "mrzitelja Ingre"?

Inače, mislim da se ovaj tjedan neće ništa bitnije događati do petka kad ističe rok za iskazivanje interesa za debt-to-equity. Eventualno se može dogoditi da se tamo negdje u srijedu ili četvrtak javi Uprava i produži taj rok ako bude potrebe.


Pa valjda vam je dosta jedan davež na dionici.
DATA i LOPINA istovremeno,bilo bi previše.
Mislim da je Data uzeo odmor,a ja ću uskoro zašutiti jer ja nisam ingorad i pohlepan.Izaći ću na
25 prodavajući slijepom okU,belosvetskoj fukari Fotijeu,praznoglavom No1 i ostalim mrziteljima INGRE.Ali neću imati dovoljnu količinu da zadovoljim njihov apetit za kupnju.

U INGRI će teči med i mlijeko!

[/quote]
U INGRI će teči med i mlijeko!

[/quote]

Daj odluči se: ili će teći ili već teku med i mlijeko!!!!!!!!!!

New Report

Close