INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

INGRA je podijeljena u specijalizirane grupacije koje rade putem zajedničke mreže predstavnika i poslovnih veza u svim velikim svjetskim centrima. Građevinska grupacija INGRE uključuje kompletnu niskogradnju, istraživanje i studije izvedivosti, projektiranje i visokogradnju

Programom grupacije pokrivena su slijedeća područja:

Energetska (hidro, termo i nuklearna) postrojenja;
Brane, tuneli, vodno gospodarstvo;
Industrijska postrojenja i silosi;
Autoceste, mostovi, vijadukti, zračne i morske luke;
Stambeni objekti, javne i poslovne zgrade,
Turistički, sportski i rekreativni objekti
Bolnice


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/birac-smanjenje-kapitala-radi-pokrivanja-gubitaka,99095.html

Ovo će postati pravilo a ne iznimka [wink]


Ingra ne ide u dokapitalizaciju radi pokriča gubitaka već radi novog investicijskog ciklusa.
Dapaće, s obzirom na smanjenje temeljnog kapitala pojačat će se rezerve .
INGRA je do Arene i Mavrova bila visokoprofitabilna pa je puno i zarađivala.Imala je velike rezerve
u dobiti iz predhodnih razdoblja,ali zadnje dvije godine su to popapali i s obzirom da su u ona zlatna vremena prije 2008.dijelili i dividende zaradili su više nego su spušili.
Kako je izgledno da će dokapitalizacija uspjeti možemo očekivati bolje poslovanje.A s obzirom na
lošu 2009 i 2010 zaista nije teško predvidjeti da će 2011. biti bolja.

Na ZSE teče med i mlijeko!


Ingra ne ide u dokapitalizaciju radi pokriča gubitaka već radi novog investicijskog ciklusa.

Na ZSE teče med i mlijeko!

veću idiotariju nisam odavna pročitao na forumu! Ingra se guši u dugovima i gubicima! pustite kolega mlijeko, čaša vina na dan pokrenut će moždane vijuge u pravom smjeru, a mlijeko ostavite djeci [bye]

Ingra d.d. – Obavijest o materijalno značajnim činjenicama
http://zse.hr/default.aspx?id=32913

Temeljem članka 438. – 455. Zakona o tržištu kapitala, te članka 5.3.4. Pravila Zagrebačke burze, INGRA d.d. obavještava da su stranke u parničnom postupku radi naknade štete koji se vodio pred Trgovačkim sudom u Zagrebu pod poslovnim brojem P-1194/10 po tužbi INGRE d.d. protiv tuženika TEHNIKA d.d., postigle dogovor o rješenju spora mirnim putem, odnosno sudsku nagodbu kojom su pravomoćno okončale navedeni spor. Okončanjem navedenog spora otvaraju se mogućnosti za još veću suradnju INGRE d.d. i TEHNIKE d.d. na izvođenju investicijskih projekata u zemlji i inozemstvu

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kako je izgledno da će dokapitalizacija uspjeti možemo očekivati bolje poslovanje.A s obzirom na
lošu 2009 i 2010 zaista nije teško predvidjeti da će 2011. biti bolja.

Na ZSE teče med i mlijeko!

Vaša ocjena kolega lopina. Po meni i nije baš tako izgledno da će kapitalizacija u potpunosti uspjeti…
Samim time što su 2009 i 2010 bile crne, nemora značiti da će 2011. biti bolja… Presmjela tvrdnja bez pokrića, veliko je pitanje na koju stranu ća 2011. okrenuti (za sada imamo samo naznake kroz proračun, a te naznake se meni osobno ne sviđaju).
Nadajmo se svi skupa da će 2011. biti bolja, ali to nikako nemožemo već sada zaključiti.


Ingra d.d. – Obavijest o materijalno značajnim činjenicama
http://zse.hr/default.aspx?id=32913

Temeljem članka 438. – 455. Zakona o tržištu kapitala, te članka 5.3.4. Pravila Zagrebačke burze, INGRA d.d. obavještava da su stranke u parničnom postupku radi naknade štete koji se vodio pred Trgovačkim sudom u Zagrebu pod poslovnim brojem P-1194/10 po tužbi INGRE d.d. protiv tuženika TEHNIKA d.d., postigle dogovor o rješenju spora mirnim putem, odnosno sudsku nagodbu kojom su pravomoćno okončale navedeni spor. Okončanjem navedenog spora otvaraju se mogućnosti za još veću suradnju INGRE d.d. i TEHNIKE d.d. na izvođenju investicijskih projekata u zemlji i inozemstvu


Zna li tko koliko je vrijedila tužba .jer u tekstu ni riječi o tome.

odvjetnicima dovoljno

Burek investitori se uzjogunili na bidu.
Što čeka sinidikat.Nije li vrijeme da ih se zakuca.

Na ZSE teče med i mlijeko!


INGRA je podijeljena u specijalizirane grupacije koje rade putem zajedničke mreže predstavnika i poslovnih veza u svim velikim svjetskim centrima. Građevinska grupacija INGRE uključuje kompletnu niskogradnju, istraživanje i studije izvedivosti, projektiranje i visokogradnju

Programom grupacije pokrivena su slijedeća područja:

Energetska (hidro, termo i nuklearna) postrojenja;
Brane, tuneli, vodno gospodarstvo;
Industrijska postrojenja i silosi;
Autoceste, mostovi, vijadukti, zračne i morske luke;
Stambeni objekti, javne i poslovne zgrade,
Turistički, sportski i rekreativni objekti
Bolnice

Za pokriti sve to trebali bi samo inžinjera imati par stotina…

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Pred INGROM su bolji dani. U to sam svakim danom sve sigurniji. 1.12. dolazi lova i kupujem još koju tisćicu. [thumbsup].

neće uvijek biti ovako.


Kako je izgledno da će dokapitalizacija uspjeti možemo očekivati bolje poslovanje.A s obzirom na
lošu 2009 i 2010 zaista nije teško predvidjeti da će 2011. biti bolja.

Na ZSE teče med i mlijeko!

Vaša ocjena kolega lopina. Po meni i nije baš tako izgledno da će kapitalizacija u potpunosti uspjeti…
Samim time što su 2009 i 2010 bile crne, nemora značiti da će 2011. biti bolja… Presmjela tvrdnja bez pokrića, veliko je pitanje na koju stranu ća 2011. okrenuti (za sada imamo samo naznake kroz proračun, a te naznake se meni osobno ne sviđaju).
Nadajmo se svi skupa da će 2011. biti bolja, ali to nikako nemožemo već sada zaključiti.

[/quote]
Već je sada puno bolje nego krajem 2009.
Nije li odgođena isplata obveznica za 2015. 200 mil kn.
To Šuker naziva ne zaduživanje nego reprogramiranje duga.Ipak kratkoročne obaveze su smanjene
i prešle na dugoročne.Uobičajena procedura kod poduzeća koja su nelikvidna.
Dokapitalizacija bi trebala uspjeti jer 20 kn po dionici je bagatela,ako se uzmu u obzir pozitivni
efekti koje će ova dokapitalizacija imati na likvidnost i poslovanje.
Mislim da je to za vjerovnike odličan posao i da će oni to rado prihvatiti.
još manje od mjesec dana,ja neću dočekati 3.12. bez ingre ,jer bi to mogao biti žestoki okidač
da jurne prema 20 i više/25% na sadašnju cijenu/,a mislim da značajniji pad nije logičan.Ali nikada ne možeš znati.
Na INGRI očekujem da će poteći med i mlijeko!
Naravno s obzirom na sadašnju cijenu.

Moje mišljenje je da je značajniji pad logičan, iako se slažem da je u globalu to dugoročno vjerojatno dobra odluka. DUGOROČNO.

koje mrtvilo… nikome se neda ni simo ni tamo…

New Report

Close