INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tromjesečni prosjek /od 23.09_do 22.12./još uvijek iznad 20kn.
Sobzirom na trenutnu cijenu daljnje klizanje na ispod 20 može se očekivati.
Uključio se i TIGRUS koji priča o fundamentalno lošijoj firmi radi diokapitalizacije što ,naravno,nije
točno.Što veći broj upisanih to stabilnija situacija.
Za sada se prijavilo vjerovnika/kratkoročna potraživanja/ za cca 20mil ili cca 1 mil dionica.
Dokapitalizacija se provodi na maksimalno 300 mil kn,a može i manje-
I to je gotova stvar,naravno ako prođe na skupštini.
Dokapitalizacija .što bude uspješnija će INGRU pretvoriti u zdravije likvidno poduzeće,pa će
iako bi BV trebao past sa sadašnjih 54 na budućih minimalno 31,50 kn pretvoriti u poduzeće
koje ima perspektivu.
Nezadužena poduzeća vrlo lako dobivaju kredite,garancije,a i vrlo lako se dodatno dokapitaliziraju.
Dužnika nitko ne voli,naročito,ne sada.
Ne bi bilo dobro da se ne ispuni maksimalna dokapitalizacija.Mislim da će sve biti gotovo ne u dva dana već u prvoj minuti nakon skupštine.
Novi vlasnici i preuzimsanje logična mogućnost,naravno da su IGOR i JASNA potencijalni kupci.
***obrisano***
Ja sam danas upucao u INGRU zadnju lipu jer smatram da INGRA ima lijepu budućnost.
A cijena dionice bi trebala ovisiti o budućnosti.


ako probije 12, slijedi pravi potop.
ja mislim da ce probiti 12kn, jer su fundamentalno degradirali dionicu,

U tom slučaju target je samo 0,25kn kolega Tigruse, zašto mislite da će probiti taj support na 11kn???

26.11.2010 - Dan D


a) dokap ne uspije odnosno minira se pokrene se ovrha na imovini, što dioničari dobivaju?
b) smjena uprave, ok, tko će voditi firmu?

nažalost odgovora na a i b je ništa odnosno nema kandidata

Šta je pisac stim htio reći?



Dokap. je siguran. Pitanje je što poslije?

polako kolega…bio je siguran i kredit pa nitko to više ne spominje..
rekao sam vam da se ne žurite sa ulaskom…

nešto veliko se kotrlja iza brda…korporativne mjenice su opasna stvar, pogotovo ako nemaš love za pokriti ih…
lp
[/quote]
Korporativne obveznice se puno lakše pokrivaju ako se smanjuje kratkoročne obveze,a naročito,
ako postoji mogućnost da se korporativne obveznice pretvore u temeljni kapital.
I prije ove najave o dokapitalizaciji situacija je bila lošija za Ingru nego sada.
Druga stvar jer što se događa u našim glavama.
Danas su mali kapitalizirali gubitke.Bježali.Trebalo je to raditi ranije,a ne sada.Sada je vrijeme za ulaz.
Moj prosjek je 17,50 i nalazim se u relativno povoljnoj situaciji.

vladova target je tu….ako procuri….jednoznamenkasta cifra nije iskljucena [bye]
p.s. ovo je penny dionica….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


vladova target je tu….ako procuri….jednoznamenkasta cifra nije iskljucena [bye]
p.s. ovo je penny dionica….

Minimalna cijana dionice INGRE je bila 13 kn početkom 2006/cca 2.000 :150=13
Nominala je bila 10kn.A sada bi trebala biti 31 kn nakon dokapitalizacije.
I po ovom pokazatelju sadašnja fair cijena bi trebala biti barem 40 kn.
Ali ovo je burza ,a ne matematika.
Ne razumijem zašto bi probijanje te cijene trebalo ići na ispod 10.
Mislim da je redoslije:16,15,14,13,12,11,10 pa tek tada dolazi jednoznamenkasti broj-
Ili moždas slijedi:17,18,19,20,21 pa tu neki malo jači otpor,a ako to probije ona idemo preko 30 ili 40.
Živi bili pa vidjeli?




Dokap. je siguran. Pitanje je što poslije?

polako kolega…bio je siguran i kredit pa nitko to više ne spominje..
rekao sam vam da se ne žurite sa ulaskom…

nešto veliko se kotrlja iza brda…korporativne mjenice su opasna stvar, pogotovo ako nemaš love za pokriti ih…
lp
[/quote]
Korporativne obveznice se puno lakše pokrivaju ako se smanjuje kratkoročne obveze,a naročito,
ako postoji mogućnost da se korporativne obveznice pretvore u temeljni kapital.
I prije ove najave o dokapitalizaciji situacija je bila lošija za Ingru nego sada.
Druga stvar jer što se događa u našim glavama.
Danas su mali kapitalizirali gubitke.Bježali.Trebalo je to raditi ranije,a ne sada.Sada je vrijeme za ulaz.
Moj prosjek je 17,50 i nalazim se u relativno povoljnoj situaciji.
[/quote]
a kaj ako recimo je banka sjela na naplatu a ingra nema sa čime pokriti?
kolega kaj mislite da lažem?
uživajte sa prosječnom cijenom…ali bi mogli biti u minusu 50% vrlo brzo..
ma boli me neka stvar…nema me na crobexu i fučka mi se…samo čemu nagovarati ekipu a vidite da na se zemlja raspada, a građevinarstvo je tek sada na sredini svojeg sranja..

ma tko će kupovati stanove i to kaj se izgradilo…
čekajmo čekajmo…
za vaše dobro nadam se da USA neće u korekciju…

btw inverter*
ako se ne varam vladek je rekao da je target 20 kuna….pa ga ekipa toliko izvrijeđala da je morao promjeniti nick…hahah

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Sutra shoping!??
Ili cekamo 13! Za 12 ko zna oce li bit kolicine
Ps. Tigruse , vidite li kakav klin na dnevnom?
[wink]


Za 12 ko zna oce li bit kolicine

Bit će količine i za 10,25kn! A možda i mrvicu jeftinije!

26.11.2010 - Dan D

izgleda da se namijerno cijena ruši da se odvrati kooperante od kompenzacije duga sa 1.000.000 novih dionica. nije ni čudo što se postojećim dioničarima kosa diže na glavi od ove ideje.uprava pokušava spasit svoje dupe i ja ih razumijem, ali ne preko naših leđa [bye]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je podložan raspravi

Nebi trebalo zaboraviti da je donesen proračun za 2011 godinu i da je svima u cilju a najviše njima da vladini projekti u građevinarstvu energetici i turizmu urode plodom, to je vrlo bitna stavka!!

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Delegacija je bila neki dan u Hrvatskoj, pa me interesira koliko vas ovdje na forumu još polaže nade
u Alžir?? Ili vas je netko uvjerio u suprotno!?

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

New Report

Close