INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Svi Vi pričate ovo, ono, al nitko o ovome, ili sam previdio. Mene zanima dal će nakon ove zavrzlame s smanjenjem nominale i podijelom dionica za kompenziranje dugovanja dobavljačima, svi postoječi dioničari imati pravo na dokap za povečanje tem. kapitala?

a koji će ti to klinac? da dokapitaliziraš po 20 kn, kad ti je na burzi već 18 kn, a kad krenu kooperanti u istovar, bit će vjerojatno i ispod 15 kn?! jedino ako imaš sklonost fnanc. samoubojstvu [shocked]
[/quote]
Više nije pitanje može li se cijena uskoro znatnije oporaviti, već do koje razine može padati.
[/quote]
upravo to….ingra nam postaje penny dionica [sad]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.




Svi Vi pričate ovo, ono, al nitko o ovome, ili sam previdio. Mene zanima dal će nakon ove zavrzlame s smanjenjem nominale i podijelom dionica za kompenziranje dugovanja dobavljačima, svi postoječi dioničari imati pravo na dokap za povečanje tem. kapitala?

a koji će ti to klinac? da dokapitaliziraš po 20 kn, kad ti je na burzi već 18 kn, a kad krenu kooperanti u istovar, bit će vjerojatno i ispod 15 kn?! jedino ako imaš sklonost fnanc. samoubojstvu [shocked]
[/quote]
Više nije pitanje može li se cijena uskoro znatnije oporaviti, već do koje razine može padati.
[/quote]
upravo to….ingra nam postaje penny dionica [sad]
[/quote]

Mene ne zanima moja sića koja je ovdje, mene zanima što s pustim stotinama miliona kuna koje su mirovinci ovdje upucali? Pa zar nitko od vas ne vidi dalje od nosa? Tko će za to odgovarati?

4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 435.682 5,81 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 346.856 4,62 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 170.109 2,27 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

Znači tu je oko milion dionica, prosjek im je kolko ono negdje? izgubili su već sad kolko ono? Ma ne mogu vjerovati u sve ovo, niti majmun zatovrenih očiju nebi izgubio toliko love kolko su izgubili naši dragi mirovinci, i to samo na ovoj dionici, druge neču niti pisati. I sad se oni na konerenciji za novinare vade da je kriza uzrok tome? Ma dajte molim Vas, kakva kriza? Zašto kriza, zar se na onim silnim sastancima s investitorima nije trebalo dublje uputiti u to što, kako, zašto i kome daju NAŠE novce? Osigurati na kakav način? Da su radili svoj posao a ne bančili i pijančevali, kao gospoda u kravatama, nebi se sad trebalo ovako ruzno pisati o njima. Svi ovi pronevjereni novci če se u ne tako dalekoj budućnosti loše odraziti na gospodarstvo u cijelini. Al da je vrijeme da netko odogovara za te pronevjere, vrijeme je, jer ovo je ništa drugo doli financijska pronevjera. Zašto nitko ne piše o tome? Jer ih je strah crnog mraka? Od koga su mirovinci kupovali dionice? Sve hanfa zna, sve, al je Samodol dobrano potkožen i osiguran za sljedečih par života.
RIP zse i naše buduće mirovine.

Nemam ingru ali istu smatram vrlo bitnu za cijeli Crobi.

Generalno na sjednici se mora donijeti odluka o lock up periodu od 1 god do 2 godine jer u protivnom golemu količinu dionice burza neće moći progutati sa ovakom likvidnošću.
A prodajom dionica budući vlasnici neće vratiti ni približno.

S druge strane ako Ingra pokrene proizvodnju i uspije prodati bar 10% onoga što namjerava u narednim godinu dana stvorio bi se preduvjet za rast cijene dionice i budući vlasnici bi mogli čak i profitirati od istog .

Po meni lock up od 1-2 godine je jedino logično rješenje , sve ostalo i nagla rasprodaja bi mogla srušiti dionicu tamo gdje nitko niti ne može pomisliti, za ingrom bi onda išli svi građevinari bez obzira na fundamnete a za gređevinarima cijeli crobex.

Nadam se da Hanfa isto ima u vidu priliom odobravanja dokapitalizacije i da uprava Ingre ima moralnu obvezu zaštititi buduće vlasnike od novog fijaska.

P.s
Budući da ingru ne pratim moguće da je isto regulirano od strane uprave ingre ali nisam pronašao nikakav link.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Generalno na sjednici se mora donijeti odluka o lock up periodu od 1 god do 2 godine jer u protivnom golemu količinu dionice burza neće moći progutati sa ovakom likvidnošću.
A prodajom dionica budući vlasnici neće vratiti ni približno.

Poanta je u tome da Ingra nema para i ne može platiti kooperante, a kooperanti nemaju vremena čekati 1-2 godine pa da počnu prodavati dionice jer će tada oni sami završiti u bankrotu jer neće moći platiti radnike niti svoje obveze. Zato ni nema nikakvog lock-up perioda niti ima šanse da kooperanti takvo što prihvate. Oni će dobti dionice koje će unovčiti prodajom na burzi. Tko proda prvi, dobit će bolju cijenu,a oni poslje njega sve manje i manje kako se rijeka dionica bude slijevala na burzu….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

@Goran8

Da imaju namjeru uvoditi lock up,već bi to naveli u svojim izjavama.
Ne mislim da su takvu stvar zaboravili reći.



@Goran8

Da imaju namjeru uvoditi lock up,već bi to naveli u svojim izjavama.
Ne mislim da su takvu stvar zaboravili reći.

Frende ako je tako tko se uopće sad postavlja na kupnju i zašto?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.




@Goran8

Da imaju namjeru uvoditi lock up,već bi to naveli u svojim izjavama.
Ne mislim da su takvu stvar zaboravili reći.

Frende ako je tako tko se uopće sad postavlja na kupnju i zašto?

[/quote]
Vjeruj da neznam i takvi potezi mi nisu jasni,držim se podalje od ove dionice do skupštine.




@Goran8

Da imaju namjeru uvoditi lock up,već bi to naveli u svojim izjavama.
Ne mislim da su takvu stvar zaboravili reći.

Frende ako je tako tko se uopće sad postavlja na kupnju i zašto?

[/quote]

Na kupnju se stavio Oppenheim ne bi li uvjerio kooperante da cijena neće padati i da prihvate zamjenu duga za dionice po 20 kn, a stavljaju se i mali ulagači i to još od tamo 50 kn pa na dolje…rasprodaju dionice ADRS, ERNT, HT.a….pa dokupljuju u padu Ingru, genijalno, nema šta!
najgore je što ne priznaju da griješe nego cijelo vrijeme nagovaraju i uvlače masu drugih ulagača ovamo pa su sad stotine malih ulagača s velikim minusima na Ingri.
Što će biti kad krajem godine počne dolaziti 1.ooo.ooo novih dionica na burzu, strah me i pomisliti [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Da li je itko od dionicara zvao INGRA-u i trazio pojasnjenje u svezi dokapitalizacije. Ovdje ima toliko vlasnika (dionicara) INGRA-e, a meni se cini da nitko od njih sa sigurnoscu nemoze reci kako ce teci ovaj proces. Mislim koji je smisao ulaganja u neku firmu ako neznas sto se u firmi dogada ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

"Napomenuo je da su investicijski fondovi zainteresirani za Ingru, ali da nema konkretne ponude."

Drugim riječima investicijski fondovi su zainteresirani za otkup Arene, ali još nema konkretne ponude.
Dokapitalizacije u ovakvom obliko kakav je planiran neće ni biti, jer neće biti potrebna nakon prodaje Arene. Zašto se uprava ograđuje ovom gore izjavom "nema konkretne ponude"? Ostavljaju si dovoljno prostora da povuku izjavu o dokapitalizaciji, odnosno neće proći na skupštini.
Dakle scenarij je slijedeći. Dužnicima se "uvale" dionice po 20 kuna (oni su već na to pristali, potpisali)na ime, proda se Arena, zatim se otkupe ako to vjerovnici budu htjeli njihove dionice van burze, možda i sa malom premijom.
Tko ne vjeruje u ovo gore napisano, neka čeka, odnosno nikako ne kupuje. I tak će se sve razriješiti za mjesec dana, a poslije može kupit, naravno po daleko višoj cijeni, ali uz daleko manji rizik. Pozdrav!

Još nešto u vezi mirovinaca koji prodaju!
Oni nisu ništa o investiranju znali ni kada su kupovali po 200 – 300 kuna, a niti bilo što znaju sada kada prodaju. Nazvao bih ih "kolateralnim žrtvama". Ako raspolažeš sa velikim kapitalom, ne znači istovremeno i da si puno pametniji od drugih! [proud]

New Report

Close