INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Onda bi ih ja kao dobavljac tuzio vrhovnom sudu da su mi dali dionice a ne platili moj odradjen posao a imaju casha po tvojoj racunici.

Nikog nikoga ne sili na ništa, dobavljači su pristali na ovakav model.
Slobodno se pokušaj naplatit kroz stečaj ili kako već misliš da će bit najbolje.

Šta bi trebala INGR napravit, izmislit pare ko FED ili šta?
Trude se izvuć iz živog blata. U čemu je problem?


A što bi bilo kada bi nakon uspješne dokapitalizacije trezor Ingre kupio dionice od dobavljača i izvođača, jer ako dokapitalizacija prođe uspješno onda bi se mogli upustiti u takav "poduhvat"? [undecid]

Ingra je osnovana 1955. a u nastavku su izvadci iz prospekta.

"U 50 godina svog postojanja INGRA d.d. je sudjelovala u izvođenju preko 700 investicijskih projekata u više od 30 zemalja svijeta čija ukupna vrijednost premašuje 10 mlrd. USD."

"U 50 godina postojanja INGRA d.d. je prošla kroz brojne transformacije prilagođavajući se zahtjevima tržišta te promjenama cjelokupnog političko-ekonomskog i pravnog sustava."

Zanimljivo štivo…

Da li ovdje možemo reći?
Nitko na ovom svijetu nije beskoristan, svatko može poslužiti kao loš primjer.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..


A što bi bilo kada bi nakon uspješne dokapitalizacije trezor Ingre kupio dionice od dobavljača i izvođača, jer ako dokapitalizacija prođe uspješno onda bi se mogli upustiti u takav "poduhvat"? [undecid]

Svaka čast kolega bananarama, nisam očekivao da će netko shvatiti ono što ja cjelo vrijeme želim reći u prenesenom značenju, još jednom sve čestitke na ovom postu!! [thumbsup] [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Svi Vi pričate ovo, ono, al nitko o ovome, ili sam previdio. Mene zanima dal će nakon ove zavrzlame s smanjenjem nominale i podijelom dionica za kompenziranje dugovanja dobavljačima, svi postoječi dioničari imati pravo na dokap za povečanje tem. kapitala?

…….Ako svaki dan umjesto cigareta , kupite dioncu Ingre…..korist za godinu dana je
višestruka.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

svi se slazemo da ce na trziste novih 15 milijuna dionica iz dokapa od 20 kuna
svi se slazemo da uz ovaku ponudu na kupnji dionica moze jako pasti
ali,

ovaj novi dokap mijenja vlasnicku strukturu iz temelja ili 75% novih dionica ide vjerovnicima

da li ce neki vjerovnik dobiti 25% dionica ili 5,6 milijuna dionica ili 112 milijuna kuna jer u tom slucaju ima obvezu javne ponude preuzimanje ingre ?

ono sto se moze desiti je okolnost kojom ingre smanjuje vlastitu vrijednost ovim dokapom na stetu postojecih dionicara, a time umanjuje vlastitu dug, te recept koji bi se mogao svidjeti i ostalim gradevinarima pa i drugima. primjera igh koji sada vrijedi oko 3 nominala ili 1200 onda bi vrijedio 600 kuna po danasnjim vrijednostima

drugim rijecima ingra ja nominalu od 40 kuna prepolovila, a trznu vrijednost dionice matematicki isto ili nakon dokapa 10 kuna.

http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-ingra-u-tjednu-potonula-14%2c4%25%2c-institut-igh-12%2c9%25,98148.html


Svi Vi pričate ovo, ono, al nitko o ovome, ili sam previdio. Mene zanima dal će nakon ove zavrzlame s smanjenjem nominale i podijelom dionica za kompenziranje dugovanja dobavljačima, svi postoječi dioničari imati pravo na dokap za povečanje tem. kapitala?

a koji će ti to klinac? da dokapitaliziraš po 20 kn, kad ti je na burzi već 18 kn, a kad krenu kooperanti u istovar, bit će vjerojatno i ispod 15 kn?! jedino ako imaš sklonost fnanc. samoubojstvu [shocked]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Nakon zamjene duga za kapital Ingra će zadržati istu tržišnu kapitalizaciju, što sam znači da će dionica značajno pasti. PBZ mirovinski je to shvatio pa prodaje.

Od sutra kreće novi trgovinski tjedan, moglo bi biti zanimljivo [wink]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!



Svi Vi pričate ovo, ono, al nitko o ovome, ili sam previdio. Mene zanima dal će nakon ove zavrzlame s smanjenjem nominale i podijelom dionica za kompenziranje dugovanja dobavljačima, svi postoječi dioničari imati pravo na dokap za povečanje tem. kapitala?

a koji će ti to klinac? da dokapitaliziraš po 20 kn, kad ti je na burzi već 18 kn, a kad krenu kooperanti u istovar, bit će vjerojatno i ispod 15 kn?! jedino ako imaš sklonost fnanc. samoubojstvu [shocked]
[/quote]
Više nije pitanje može li se cijena uskoro znatnije oporaviti, već do koje razine može padati.

New Report

Close