INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Dionice burzu vidjet NEĆE [yawn]

kako misliš neće na burzu… nego di …oće ih deponirat,zamrznit….
[/quote]

zato sto se radi o dionicama BEZ NOMINALNOG IZNOSA, a takvima se ne moze redovno trgovati na burzi.
[/quote]

glupost, npr. VLHO, SNHO….nemaju nominalni iznos nego samo temeljni kapital po dionici (kao što će sada biti s Ingrom) pa se svejedno s njima normalno i redovno trguje na burzi.
stvarno ne mogu shvatiti da možete vjerovati da će kooperanti pristati dobiti dionice umjesto duga i da te dionice ne mogu prodati??! [rolleyes]


Dali se na burzi trguje sa bilo kojom dionicom koja nema nominalu. Hvala na odgovoru

da, upravo sam odgovorio…
[/quote]

VLHO i SNHO u SKDD imjau upisane samo dionice sa nominalom od 10 kuna. Ovih drugih bez nominale nema. Kako to objašnjavate.


VLHO i SNHO u SKDD imjau upisane samo dionice sa nominalom od 10 kuna. Ovih drugih bez nominale nema. Kako to objašnjavate.

ne, pogledaj pažljivije:

Naziv izdavatelja VALAMAR GRUPA D.D.
Naziv V.P. VALAMAR GRUPA D.D./REDOVNA DIONICA VLHO-R-A
Izdana količina * 6.295.636
Temeljni kapital po dionici 10,00
Valuta nominalne vr. HRK
Datum izdanja —
Datum isteka —

usporedi sad npr. sa KORF:
Naziv izdavatelja DOM HOLDING D.D.
Naziv V.P. DOM HOLDING D.D./REDOVNA KORF-R-A
Izdana količina * 7.467.235
Nominalna vrijednost 100,00
Valuta nominalne vr. HRK
Datum izdanja —

kao što vidš, VLHO uopće nema nominalu nego samo temeljni kapital po dionici. tako će biti, ako prođe ovaj prijedlog uprave, i sa INGR i tim će se novim dionicama također normalno trgovati.
eto, sad je valjda sve jasno, a čini mi se da netko duguje ispriku kolegi raderu [wink]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Evo da vam malo pokušam pomoći u vezi vaših dvojbi hoće li dionice na burzu ili ne!
Iz materijala za gl. skupštinu:
… Uprava društva smatra kako će planirani obuhvat povećanja kapitala (do 300 mil) imati:
– novu diničku strukturu koja osim povećanog broja novih dioničara će obogućiti distribuciju javnosti (free float) od preko 95%, što će doprinjeti dodatnoj likvidnosti dionice….

U free float mogu spadati samo dionice kojima se može trgovati, znači 15 mil dionica ide na tržište.

U tehničkom smislu ako se po 20 kn prodaje velika količina dionica razina od 20 kn postaje teško premostivi dugoročni otpor!

Gledajte već sam postavio ovo pitanje pa nisam dobio adekvatan odgovor, sad ću pokušati preformulirati pitanje pa bih vas molio za odgovor!!
Znaći, recimo da sam sam ja koperant i ingra mi je dužna 1 milijon kuna, za to ću dobiti 50.000,00 dionica, moj kolega će dobiti 150.000,00 itd itd!
Recimo da ih od sutra krenemo prodavati na burzi pod pretpostavkom da je u tom trenu tržišna cijene 20kn i da ingra u tom trenu nema potpisani vrlo unosan posao, kupaca nema, veliki ne žele
ulaziti dokle nema potpisanog posla, kako čekujete da ću ja vratiti svojih 1 milijon kuna ako mi nalog
na prodaji prođe tek dan, dva ili čak više dana??? Drugim riječima, koliko ću ja novaca vratiti od svog duga ako mi primjerice cjena izlaza bude 15kuna i zašto bi ja na to pristao ako su mi potraživanja
1 milijon kuna a znamo da će se primjerice vjerovnici prilikom stećaja uspjeti naplatiti jer ingri
vrijednost imovine premašuje vrijednost zaduženosti!!??

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

kolega pozitiva,
ako ti Ingra, koja ti duguje novce, kaže ti da ti je uzimanje dionica na ime duga jedini način da se naplatiš, da li ćeš to prihvatiti? ako ti kažu da je sva imovina Ingre pod hipotekom banaka (od Arene do dvora Lapad) što ćeš napraviti?….
Možda ćeš dionice na burzi morati prodavati i po 15 kn, možda će potrajati i 6 mjeseci dok sve ne prodaš, ali na kraju ćeš doći do recimo 75% potraživanja, što uopće nije loše u uvjetima masovne nelikvidnosti kakva vlada u državi.
Druga stvar je što će to ubetonirat cijenu Ingre na duži rok na 15-ak kuna, a rast će potom možda biti do 20 kn, ali sad se radi o opstanku firme i upravu uopće ne boli glava hoće li cijena na burzi u nekom roku pasti na 15 kn ili niže…bitno je riješiti dugove da firma počne normalno raditi, a mali ulagači moraju izabrati svoju strategiju kako odigrati tih 3-6 mjeseci da najbolje prođu.
Nek mudraci tvrdili su prije par dana da nema šanse da Ingra padne ispod 20 kn, pa je već drugi dan bila na 17 kn.
Prema tome, svatko neka svojom glavom odluči kako će odigrati jer ovdje 1-2 kn razlike nosi velik % zarade ili gubitka.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Drugim riječima, koliko ću ja novaca vratiti od svog duga ako mi primjerice cjena izlaza bude 15kuna i zašto bi ja na to pristao ako su mi potraživanja
1 milijon kuna a znamo da će se primjerice vjerovnici prilikom stećaja uspjeti naplatiti jer ingri
vrijednost imovine premašuje vrijednost zaduženosti!!??

Imovina u bilanci je knjigovodstvena a ne tržišna, velika je razlika.
Banke daju manji iznos kredita nego što je hipoteka kako bi se zaštitile ako doće do pada vrijednosti hipoteke.

Vlasnici obveznica koji će dobiti cca 10 mil dionica u slučaju najgoreg scenarija su u zadnjem isplatnom redu i najvjerovatnije nebi ništa dobili.
Ovaj što prodaje 2,3 mil obveznica po 0,79 kad dobije dionice spreman ih je prodati i po 16 kn, a ja sam siguran da će onih koji su spremni prodavati i niže.

Ako PBZ OMF-u nije problem prodavati dionice kupljene iznad 100 kn s 80-90% minusa onda mu neće biti ni problem prodati konvertirane obveznice s recimo 50% minusa.

u prvom mjesecu na t-portalu objavljen je članak da ingri za arenu nekakav fond nudi cca. 72 mil eura na šta su iz ingre uzvratili da će zbog širenja dezinformacija zadovoljštinu potražiti da sudu jer im takve vijesti ruše cijenu dionice….i ja bi mogao ka i oni…pa da vidimo ko to kaže ko to laže….

kakva zabrana prodaje, sto vi pricate.
Ajmo samo pricati o dobavljacima koji su poimenice nabrojani u prijedlogu.
oko 20 mil kuna je dug, tu negdje dakle oko 1 milijun dionica.
Tko ce zabraniti Tehnozavodu Marusic koji ceka od arene 2 godine svoju lovu koji treba svojim radnicima dati place i platiti svoju struju i vodu.
itd. bilo koji dobavljac na Areni koji nije placen.

Cijena mozda i nece pasti previse ali oni ce prodati i po 10 kn jer su ocajni (njihova lova nisu dionice i visak sredstva vec nisu placeni za svoj posao)

sad kad su ovrhe blizu uprave daje sto daje (bolje i nemoze-osim svoje love).

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Cijena mozda i nece pasti previse ali oni ce prodati i po 10 kn jer su ocajni

To ti ne znaš, kako se oni osjećaju i što će napraviti s dionicama.
Kad bi Ingrin najveći problem bio prevelik ask zbog novih dionica, ona uopće ne bi imala problema.

A što bi bilo kada bi nakon uspješne dokapitalizacije trezor Ingre kupio dionice od dobavljača i izvođača, jer ako dokapitalizacija prođe uspješno onda bi se mogli upustiti u takav "poduhvat"? [undecid]

Onda bi ih ja kao dobavljac tuzio vrhovnom sudu da su mi dali dionice a ne platili moj odradjen posao a imaju casha po tvojoj racunici.
Npr.

Mijesate dobavljace i ostale investitore.
Investirori rade sa viskom novca, dobavljacima nije placen njihov posao…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Onda bi ih ja kao dobavljac tuzio vrhovnom sudu da su mi dali dionice a ne platili moj odradjen posao a imaju casha po tvojoj racunici.
Npr.

Mijesate dobavljace i ostale investitore.
Investirori rade sa viskom novca, dobavljacima nije placen njihov posao…


Ne kažem da imaju keša, nego da bi ga trebali imati poslije dokapitalizacije. Vi ili ne shvaćate što želim reći, ili ne želite shvatiti. Tko im priječi da tada otkupe dionice? Koliko znam protiv toga nema zakona napisanog! [rolleyes]

New Report

Close