INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Grijesis. Dokapitalizacija po zakonu ne smije ici po cijeni koja je manja od nominalne. Zakon nista ne kaze o trzisnoj cijeni. Stvar je u tome da vjerovnici ne zele kupovati tj. dokapitalizirati po npr. 40 kuna kad na trzistu ta ista dionica vrijedi npr. 20 kuna. Zato prvo ide smanjenje temeljnog kapitala kako bi se smanjila nominalna vrijednost pojedine dionice.
Sad preostaje pitanje da li je Ingra sa navedenim vjerovnicima vec cvrsto dogovorila cijenu pri dokapitalizaciji ili je to jos podlozno promjenama. Ako su vec dogovorili, razvoj cijene na burzi u zadnjih nekoliko dana nije bitan. Ako to jos nije cvrsto dogovoreno, vjerovatno ce morati ponovno pregovarati.

Dionice se nakon dokapitalizacije dizu na 20kn, zato i ne shvacam ove koji prodaju ispod toga. Pogotovo uz cinjenicu da novo tiskane dionice nece ici ina burzu. Vi koji tvrdite suprotno, molim vas da iznesete dokaz.


vrlo jednostavno drukeri dragi….lijepo vam piše u službenim materijalima da nove dionice imaju ista prava i obveze kao postojeće, što znači da se njima može trgovati na isti način kao i s postojećim…

Pod prava i obveze se podrazumjeva:
a) pravo na dividendu
b) pravo na naplatu iz ostatka stečajne mase
c) pravo glasa na skupštinu društva!

I to ti je to od PRAVA!

NAstup na burzi je nešto drugo! Ako griješim, molim te me ispravi, ali nemoj me nazivati drukercinom jer nemas pojma (kao sto ni ja ne znam za tebe) ni tko sam ni sta sam! Jer ako ja krenem vrijeđati, opet ću morati otvarat novi nick (stari mi je zbog tigrusa obrisan nakon 3 godine).

Ja nikad nisam cuo za slucaj da je na ovakvom obliku uredjenog trzista kakav je ZSE prodana "DIONICA NA IME", ako ti znas da je to izvedivo onda me molim te prosvijetli ili ti ili bilo tko, SAMO DA NE ŽIVIM U ZABLUDI!!!!
Ali nemoj mi opet lupetati o jednakim pravima i obvezama jer to NE PODRAZUMJEVA ono na što ciljaš!

P.S. Molim, ali zaista molim Administratore da mi ne diraju ovaj post jer ovo sto neki pisu po forumu odavno je preslo granice dobrog ukusa…ja bar voje (ne)znanje pokušavam argumentirati!

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!



vrlo jednostavno drukeri dragi….lijepo vam piše u službenim materijalima da nove dionice imaju ista prava i obveze kao postojeće, što znači da se njima može trgovati na isti način kao i s postojećim…

Pod prava i obveze se podrazumjeva:
a) pravo na dividendu
b) pravo na naplatu iz ostatka stečajne mase
c) pravo glasa na skupštinu društva!

I to ti je to od PRAVA!

NAstup na burzi je nešto drugo! Ako griješim, molim te me ispravi, ali nemoj me nazivati drukercinom jer nemas pojma (kao sto ni ja ne znam za tebe) ni tko sam ni sta sam! Jer ako ja krenem vrijeđati, opet ću morati otvarat novi nick (stari mi je zbog tigrusa obrisan nakon 3 godine).

Ja nikad nisam cuo za slucaj da je na ovakvom obliku uredjenog trzista kakav je ZSE prodana "DIONICA NA IME", ako ti znas da je to izvedivo onda me molim te prosvijetli ili ti ili bilo tko, SAMO DA NE ŽIVIM U ZABLUDI!!!!
Ali nemoj mi opet lupetati o jednakim pravima i obvezama jer to NE PODRAZUMJEVA ono na što ciljaš!

P.S. Molim, ali zaista molim Administratore da mi ne diraju ovaj post jer ovo sto neki pisu po forumu odavno je preslo granice dobrog ukusa…ja bar voje (ne)znanje pokušavam argumentirati!

[/quote]
Kolega, sve pet, bez nerviranja. Samo mi, molim Vas, objasnite, ako te nove dionice nece ici na burzu, kako ce mirovinski fondovi i investicijski fondovi, za koje je predvidjeno preko 90% ukupnog iznosa ove dokapitalizacije posto su oni vlasnici komercijalnih zapisa i obveznica, u svoju imovinu unijeti dionice kojima se ne trguje na uredjenom trzistu.


Dionice burzu vidjet NEĆE [yawn]

kako misliš neće na burzu… nego di …oće ih deponirat,zamrznit….



Dionice burzu vidjet NEĆE [yawn]

kako misliš neće na burzu… nego di …oće ih deponirat,zamrznit….
[/quote]

zato sto se radi o dionicama BEZ NOMINALNOG IZNOSA, a takvima se ne moze redovno trgovati na burzi.

evo kako to konkurencija radi…sad će ingra dobiti posao vani,samo što ni je…..

http://www.index.hr/vijesti/clanak/video-kinezi-izgradili-15katni-hotel-u-samo-sest-dana/523216.aspx [yawn]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



Dionice burzu vidjet NEĆE [yawn]

kako misliš neće na burzu… nego di …oće ih deponirat,zamrznit….
[/quote]

Nove dionice se izdaju bez nomnalnog iznosa. Stare dionice imaju nominalni iznos 40,00 kn a poslije smanjenja biti će 20,00 kn.

Kako ćete razlikovati jedne od drugih tj. nove od starih. Vjerojatno po drugačijoj oznaci jer ne mogu biti isto označene jer nisu jednake.
Dali se na burzi trguje sa bilo kojom dionicom koja nema nominalu. Hvala na odgovoru

Najbolje je da nazovete INGRA-u i pitate kakva je situacija sa novim dionicama. Mislim, najbolje bi bilo da oni to objasne u priopcenju.

Cak i ako transakcija ukljucuje zabranu trgovanja dionicom ta zabrana nemoze trajati vjecno. Mora postojati neki datum od koga imatelj dionice istu moze prodati.

Meni izgleda potpuno nelogicno da netko pretvori dug u dionice kojoma ne moze trgovati. Bolje mu je drzati dug jer su potrazivanja i obveznice ispred dionica u redu naplate u slucaju stecaja. Nadalje, INGRA je i do sada placala izvodace u dionicama koje su oni prodavali na burzi. Zbog cega bi sada bilo drugacije ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Dionice burzu vidjet NEĆE [yawn]

kako misliš neće na burzu… nego di …oće ih deponirat,zamrznit….
[/quote]

zato sto se radi o dionicama BEZ NOMINALNOG IZNOSA, a takvima se ne moze redovno trgovati na burzi.
[/quote]

glupost, npr. VLHO, SNHO….nemaju nominalni iznos nego samo temeljni kapital po dionici (kao što će sada biti s Ingrom) pa se svejedno s njima normalno i redovno trguje na burzi.
stvarno ne mogu shvatiti da možete vjerovati da će kooperanti pristati dobiti dionice umjesto duga i da te dionice ne mogu prodati??! [rolleyes]


Dali se na burzi trguje sa bilo kojom dionicom koja nema nominalu. Hvala na odgovoru

da, upravo sam odgovorio…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


evo kako to konkurencija radi…sad će ingra dobiti posao vani,samo što ni je…..

http://www.index.hr/vijesti/clanak/video-kinezi-izgradili-15katni-hotel-u-samo-sest-dana/523216.aspx [yawn]


Kakav sell signal za Kinu.


evo kako to konkurencija radi…sad će ingra dobiti posao vani,samo što ni je…..

http://www.index.hr/vijesti/clanak/video-kinezi-izgradili-15katni-hotel-u-samo-sest-dana/523216.aspx [yawn]


Čak niti Bog svoj hotel/"Svijet" nije uspio u manje dana [lol]

New Report

Close