INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





U zadnje vrijeme ( a to je unazad više od ove godine) svi investitori umjesto casha nude buduće nekretnine i izvođači (a i dobavljači) to prihvaćaju jer nema druge (naravno ovo se ne odnosi na državne tvrtke).

Do prije cca 2 godine nisi ni slučajno od investitora mogao dobiti nekretninu kao oblik plaćanja, jer su istu lako mogli prodati, a tvoja potraživanja su odugovlačili i vrtili lovu.


Ma kakva je to glupost? Pa što će npr. Erste Plavi ili Raiffeisen novčani fond sa stanom u Dubrovniku? Kako će ga unijeti u imovinu? Postoje jasni pravilnici ulaganja izdani od strane Hanfe i za mirovinske fondove i za investicijske fondove. U njima nije predviđeno da ti fondovi ulažu u nekretnine.
Ako te nekretnine stvarno vrijede toliko, neka ih gospon Oppenheim proda pa namiri vjerovnike. Pretpostavljam da on to ne želi jer bi se onda sa prodajom ustanovilo da te nekretnine ne vrijede onoliko po koliko ih on vodi u svojim knjigama (famoznih 200 milijuna eura po zadnjem intervjuu) i onda bi došlo do raspada sistema.

U svakom slučaju, zaboravite da će fondovi uzeti bilo kakve nekretinene. Ne smiju.
[/quote]

Vidi se da od velike želje za što jeftiniji dokup, uopće ne čitaš što piše (ili ne razumiješ).

Odgovor je bio usmjeren na vjerovnike (kooperante) koji su prihvatili dionice umjesto duga.
[/quote]

Kolega, da ste si samo malo dali truda umjesto da neargumentirano špekulirate, izračunali bi da vjerovnici (kooperanti) potražuju samo cca. 19 milijuna kuna od 300 milijuna kuna predviđenih za dokapitalizaciju.
[/quote]

Tih "samo" 19 milijuna kuna je cca 1 milijun dionica, a to nije malo (pogotovo ako bi se količinski brzo pojavile na burzi)

lp

PS. ja znam kakve su moje pozicije u ovoj dionici i što očekujem (pozitivno, makar i ne bilo), a vi koji kako kažete nemate ove dionice, što ste toliko "opsjednuti" da prikažete "pravo" stanje

čim je Ingra tražila da im koperanti skidaju već ispostavljene fakture za Arenu po 15-20% , pa tko bi s njima tikve sadio


Tih "samo" 19 milijuna kuna je cca 1 milijun dionica, a to nije malo (pogotovo ako bi se količinski brzo pojavile na burzi)

lp

PS. ja znam kakve su moje pozicije u ovoj dionici i što očekujem (pozitivno, makar i ne bilo), a vi koji kako kažete nemate ove dionice, što ste toliko "opsjednuti" da prikažete "pravo" stanje


Nismo pisali o efektu pojave tih dionica na burzi, već o alternativnom načinu kako da se namire svi vjerovnici. Špekulaciju da bi se vjerovnicima (i kooperantima i vlasnicima dužničkih vrijednosnih papira) mogle predati nekretnine u zamjenu za dug ste pokrenuli vi i kolega BigBoss. Ja sam vam argumentirao da to nije moguće za cca. 93% od navedenih 300 milijuna kuna koje bi trebale ići u debt-to-equity swap.

A što se tiče moje "opsjednutosti", ona se odnosi prije svega na želju da ispravim netočne navode i neargumentirane špekulacije.


Tih "samo" 19 milijuna kuna je cca 1 milijun dionica, a to nije malo (pogotovo ako bi se količinski brzo pojavile na burzi)

ako prođe ovakav prijedlog uprave, neminovno će se to dogoditi….

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Nismo pisali o efektu pojave tih dionica na burzi, već o alternativnom načinu kako da se namire svi vjerovnici. Špekulaciju da bi se vjerovnicima (i kooperantima i vlasnicima dužničkih vrijednosnih papira) mogle predati nekretnine u zamjenu za dug ste pokrenuli vi i kolega BigBoss. Ja sam vam argumentirao da to nije moguće za cca. 93% od navedenih 300 milijuna kuna koje bi trebale ići u debt-to-equity swap.

A što se tiče moje "opsjednutosti", ona se odnosi prije svega na želju da ispravim netočne navode i neargumentirane špekulacije.

Kolega, ja sam lijepo citirao točku 1 i 2 kolege bluemana i na to odgovorio, a što ste vi zaključili onako kako vama paše da "samo" ispravite netočne navode i špekulacije, to je vaša stvar.

Eto, na vašu žalost još nije krenuo stampedo na burzi ove dionice, usprkos vašim argumentiranim navodima.

ŠTO TI JE POHLEPA!!! 10:1 za protivnike INGRE. Non stop ista priča-već ste dosadni i nema efekta. Dajte nešto novo. STEČAJ? Pa što onda, barem nećete vi propasti nego mi. A tada ćete se opet naslađivati. Tko pod drugom jamu kopa…zar ćete bolje proći u životu. Burza i novac nije vrijedan morala i čista obraza. Uživajte u naslađivanju dok možete. STEČAAAAAAAAAAAAAAAAAJ!!!!!!! Hehhehehehe…Samo se nadajte-vidim mnogi od vas su se udružili da INGRU kupite jeftino. Hehehe, ni Spildberg takvo što ne može snimiti. Ajd pozdrav svima.

neće uvijek biti ovako.

zanimljivo ovo na INGRI ne mogu oni bez velikih omjera između cijene i količine.

nekad bilo 1 komad 60.000 kuna sad bi moglo biti i obratno.



Tih "samo" 19 milijuna kuna je cca 1 milijun dionica, a to nije malo (pogotovo ako bi se količinski brzo pojavile na burzi)

ako prođe ovakav prijedlog uprave, neminovno će se to dogoditi….
[/quote]

Zasto besramno OBMANJUJES naivne ljude?!?!!?!?

Ako su dionice bez nominalne vrijednosti i na ime (a takve oni izdaju kroz ovu dokapitlaizaicju, a svi se prave ludi i vec dva dana na forumu o tome ne pricaju) ONDA I OBJASNI KAKO TE DIONICE MOGU NA BURZU?!?!?!?!?!!?!?!

Imaš moju NAJISKRENIJU ispriku ako to uspiješ!

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!

Dionice burzu vidjet NEĆE [yawn]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!




Tih "samo" 19 milijuna kuna je cca 1 milijun dionica, a to nije malo (pogotovo ako bi se količinski brzo pojavile na burzi)

ako prođe ovakav prijedlog uprave, neminovno će se to dogoditi….
[/quote]

Zasto besramno OBMANJUJES naivne ljude?!?!!?!?

Ako su dionice bez nominalne vrijednosti i na ime (a takve oni izdaju kroz ovu dokapitlaizaicju, a svi se prave ludi i vec dva dana na forumu o tome ne pricaju) ONDA I OBJASNI KAKO TE DIONICE MOGU NA BURZU?!?!?!?!?!!?!?!

Imaš moju NAJISKRENIJU ispriku ako to uspiješ!
[/quote]

vrlo jednostavno drukeri dragi….lijepo vam piše u službenim materijalima da nove dionice imaju ista prava i obveze kao postojeće, što znači da se njima može trgovati na isti način kao i s postojećim…
pa zar ti stvarno misliš da bi kooperanti prihvatili da im daju dionice obračunate po 20 kn s kojima nakon toga neće moći trgovati i tako si naplatiti novac koji im Ingra duguje? pa koji bi bio interes kooeperanata za tako nešto kad nemaju za plaće i PDV?!?
ne budite smiješni i ne vrijeđajte zdrav razum kako kooperanata tako i ulagača na burzi…

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje




Nemam dionice Ingre ali jedan član obitelji je u ovom mirovinskom fondu(PBZ OMF).

8. PBZ Croatia osiguranje OMF 204.545 2,73%

Promjena:
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 192.695 2,57 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – oko 12 000 komada

Ne mogu vjerovati, kupovali su iznad 300 kn i 230 po dionici, čekaju pad do 20 kn i sada prodaju, pa kad su već mislili prodavati što nisu prodavali na razinama 100 kn ili 50 kn kad već misle prodavati…?

8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 178.495 2,38 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 14 200

Pih… ovi su odlučili izaći/RASPRODAJA/ ili skratiti poziciju…
[/quote]

9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 170.109 2,27 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 8 386

Uh, ovi govore što misle o razvoju događaja…
[/quote]
2. PBZ D.D. 475.200 6,34%
Promjena:
2. PBZ D.D. 471.941 6,29 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 3259

PBZ Invest izlazi, skratio poziciju. Čvrsto su držali i nisu prodavali kao i

Štednja je mudrost trošenja.

dobro vecer kolege. eto pratim vas vec zadnjih mjesec dana i nisam do sada imao potrebu komentirati ali fascinantno je kako nitko jos nije komentirao cinjenicu kako se dokapitalizacija moze izvrsiti po nominalnoj cijeni koja mora biti manja ili ista trzisnoj cijeni. zato logicki zakljucak je da ukoliko dode do dokapa cijena na burzi ce se morati dici na min 20 kn. zbog p na trzistu se i nominala mora spustiti na 20 kn kako bi dokapitalizacija bila moguca.
ukoliko grijesim slobodno me ispravite….
postoje dva scenarija ili ce se p morati dici na min 20 kn kako bi dokap uspio ili ce dokap morati ici po nizoj p dionice posto je trziste natjeralo na to.

New Report

Close