INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Biće teško vraćati cijenu nazad. Trejderburekdžije po 50-300 kom pokrili cijeli ask a tu su još i tvorci panike i paničari koji vjeruju špekulacijama. No kad počne tući prava artiljerija po asku onda će se i ovi rastjerati i idemo lakše prema gore, posle 20-21.

neće uvijek biti ovako.

P


zaboravimo obveze i trenutnu situaciju dokapitalizacije.

Što Ingra radi.
Što tamo ljudi sjede i rade, koji je poslovni model..

ja nemogu vjerovat da to nitko nezna a suvlasnici ste

P.S. Ingra nije građevinar i nije usporediva s anikim na burzi.

Pa ja bi to ukratko opisao kao tvrtka koja "organizira" investicijsku izgradnju, iako ima tog još..

Kako sam prije napisao ingra može prebaciti vlasništvo stanova, ili cijelog lapada na vjerovnike neka njima obračuna po tržišnim cijenama, i tako smanje dug, a neka vjerovnici unovče svoje nekretnine kako znaju!!!

To je pošten i pravedan put i tako bi smanjili za oko 300 milijuna Kn dugova na bilanci što i sada rade ali na teret svih nas dioničara, i upravo je to moj savjet cijeloj upravi da počne i tako gledati na rješavanje problema, a ne na teret nas dioničara!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


zaboravimo obveze i trenutnu situaciju dokapitalizacije.

Što Ingra radi.
Što tamo ljudi sjede i rade, koji je poslovni model..

ja nemogu vjerovat da to nitko nezna a suvlasnici ste

P.S. Ingra nije građevinar i nije usporediva s anikim na burzi.

A da odeš na stranice INGRE. Sve ti piše, nije teško za razumjeti, naročito tebi jer si b lumen. Ne piši bedastoće sve piše samo se potrudi malo.

neće uvijek biti ovako.


Ovakav način rekonstruriranja firme nikada ne bih proveo jer postoje puno bolji način rekonstruktiranja firme……..

To pišem nakon dužeg razmišljanja……
Dug da se upisuje u kapital svašta, imaju nekretnine pa su mogli obračunati taj dug po vrijednosti nekretnina i prebaciti ga na vjerovnike………
Ima dosta stvari koje su stvarno napravili propusta, ali upravo jer u upravi nedostaje ekonomske stručnosti i vrednovanja kapitala dioničara tijekom postojanja firme, ovako se samo vrednuje kapital vjernovnika što je izrazito nerazumno!

Oni su to napravili kao da moraju a ne da se dogovorimo svi zajedno i da se zajedno izvučemo iz krize, već da se firma da za male pare…..

Ti vjerovnici doći će do velike vrijednosti za malo para…..

Imam iskustva u prodaji nekretnina pa sam vidio svašta, ali vidio sam kada racionalno radiš i vreduješ svoj rad pa tako i kapital…..


1. Vjerovnici ne žele nekretnine već nešto brzo unovčivo
2. vjeorvnici (čitaj dobavljači na Areni) su sužni svojim dobavljačima i možda ovrhama na privatnoj imovini (stanovima, kućama vlastitim) i ne žele da im se da zemljište u Posedarju recimo3
3. Sve nekretnine su vjerojatno pod zalogom abanaka koje to neće pustiti i kako to dati dobavljačima ili imateljima komercijalnih zapisa i obveznica-nikako.
4. Niti jedna banka neće odustati od svojjeg zaloga da ga prepusti dobavljaču ili ulagačiam u zapise koji su neosigurani
5. Nažalost još nitko mi nije odgovorio koji je poslovni model firme.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ovakav način rekonstruriranja firme nikada ne bih proveo jer postoje puno bolji način rekonstruktiranja firme……..

To pišem nakon dužeg razmišljanja……
Dug da se upisuje u kapital svašta, imaju nekretnine pa su mogli obračunati taj dug po vrijednosti nekretnina i prebaciti ga na vjerovnike………
Ima dosta stvari koje su stvarno napravili propusta, ali upravo jer u upravi nedostaje ekonomske stručnosti i vrednovanja kapitala dioničara tijekom postojanja firme, ovako se samo vrednuje kapital vjernovnika što je izrazito nerazumno!

Oni su to napravili kao da moraju a ne da se dogovorimo svi zajedno i da se zajedno izvučemo iz krize, već da se firma da za male pare…..

Ti vjerovnici doći će do velike vrijednosti za malo para…..

Imam iskustva u prodaji nekretnina pa sam vidio svašta, ali vidio sam kada racionalno radiš i vreduješ svoj rad pa tako i kapital…..


Vjerovatno su vjerovnici pritiskali i INGRA nije imala mogučnosti da ih riješi.
Ali i ovo je škola investiranja i mogučnosti koje pruža tržište kapitala.I zato uprava zaslužuje
svaku pohvalu.Samo novi investicijski ciklus INgri donosi lijepu budućnost.
Dakle,i vjerovnici mogu zaraditi i to naročito prema firmama koje imaju mesa.A INGRA mesa ima,ali je bilo krivo raspoređeno.Previše dugotrajne materjalne imovine/ARENA/ i MAVROVO i kriza.
Tri kataklizme,dobro da su i opstali.
Dokapitalizacija po 20 kn je poklon bon vjerovnicima koji postaju i vlasnici.Kako svi imaoci
dužničkih papira Ingre neće moći koristiti za kupnju dionica u dokapitalizaciji,netko tko je zainteresiran da kupi možda i većinski paket će početi kupovati dužničke papire.
Da sam veliki investitor već sada bi počeo kupovati dužničke papire INGRE jer bi mogli dobiti na cijeni.
Ako netko prati neka nam objasni koliko cijena obveznica ili blagajničkih zapisa INgre raste.Ja imam neke informacije da su neki vjerovnici/izvođači radova/dobili ponudu za otkup duga,ali uz
mali diskont/20%/.Praktično znaći da bi u dokapitalizaciji dobili dionicu po 16 kn,ako bi uspjeli
100% sudjelovati u dokapitalizaciji.
Ukupni dugovi INGRE iznose cca 900 mil kn,pa kada bi svi odlučili i kupiti dionice dobili bi samo
trečinu,jer 300 mil ćini trečinu od 900 mil.duga.
Hvala svima koji sudjeluju u ovoj raspravi,jer nas slična stvar čeka i kod BADEL gdje sam više izložen.
Smanjenje i povečanje kapitala,ali samo država može ući u dokapitalizaciju radi pokrića svojih
tražbina.Alki tu bi sadašnji vlasnici Badela trebali dobro profitirati.

nema tu sreće,Oppenheimova kupnja nije uvjerila ulagače da i oni počnu kupovati, brana na 18 kn je pukla, prodaja se gomila.
sreća da je crobex danas u plusu pa ne padamo jako, ali ako se zacrveni tik-ak smo na 17 kn ili niže [cry]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je podložan raspravi

kolega me je proglasija osnovnoškolcem pa molim učene da prokomentiraju izjavu marijana kostrenčića objavljen u seebizu—"mislim da je najbolje riješenje prema kojem bi sva potraživanja od ingre postanu temaljni kapital te kompanije"…

izgleda da banke na ništa ne pristaju jer imaju kolaterale.
da sam ja banka vjerojatno bih isto napravio.
A vlasnicni neka spašavaju neosigurano.


P

zaboravimo obveze i trenutnu situaciju dokapitalizacije.

Što Ingra radi.
Što tamo ljudi sjede i rade, koji je poslovni model..

ja nemogu vjerovat da to nitko nezna a suvlasnici ste

P.S. Ingra nije građevinar i nije usporediva s anikim na burzi.

Pa ja bi to ukratko opisao kao tvrtka koja "organizira" investicijsku izgradnju, iako ima tog još..
[/quote]
ovo je vjerojatno najbolji odgovor.
ako samo organizira i ništa ne gradi onda radi za postotak.
Taj postotak nemože biti veći od 10% pretpostavljam
Sada računajte koliki to moraju biti poslovi organiziranja samo da bi se plaće isplatile u firmi a kamoli plaćale kamate i dividenda dioničarima.

gdje su ti poslovi.
A developat očigledno neznaju.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

blueman@ jako si se raspisao zadnjih dana na ingr [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Biće teško vraćati cijenu nazad. Trejderburekdžije po 50-300 kom pokrili cijeli ask a tu su još i tvorci panike i paničari koji vjeruju špekulacijama. No kad počne tući prava artiljerija po asku onda će se i ovi rastjerati i idemo lakše prema gore, posle 20-21.

jer želje su jedno, a stvarnost je drugo, u ove duge zimske noći nije pametno prenoćiti bilo gdje, možeš se prehladiti, dobiti reumu, od lošeg smještaja, besanih noći i dugog čekanja [embarass] [bye]

Lopina, na dobrom si putu shvaćanja mudrosti rješavanja dugova INGRE. To je NAJBOLJE RJEŠENJE SA SVE-DOBAVLJAČE, DIONIČATE I UPRAVU. INGRA je nakon ovog postupka bez većine dugova a ima potrebni svježi keš za financiranje novih poslova. Zašto su dobavljači pristali na ovaj model? Zato jer znaju da će z 2.3 godine dividenda biti oko 20 kn. Knačno će INGRA moći neopterećena ići naprijed, a za poslove se nemojte bojati. Rasterećeni će moći dobivati garancije za poslove a i Rusija se oporavlja pa će stornirani poslovi ponovo da se rade.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close