INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ingra je zvijezda vodilja naših građevinaca

dajte ljudi stavite se na kupnju na 18 kn poslje deblokade inače idemo u 3 pm [shocked]

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.



gledano matetmaticki ili realno sto uprava zeli napraviti
1. srusiti nominalu na 13,3 kune po dionici sa 40 kuna
2. ako je vrijednost dionice danas pola nominale onda bi nova vrijednost bila 6,66 kuna za dionicu
3. ali ovim rjesava skoro trecinu duga ili 300 milijuna kuna sto vraca vrijednost dionice sa 6,66 na okruglo 11 kuna ili realna vrijednost nakon odluke skupstine pod istim okolnostima u kojima je danas

dugorocno bi ovo moglo biti pozitivno oko nekih akvizicija ili sl. kao i skidanje trenutne opasnosti od stecaja malih vjerovnika , ali da su nasadili male dionicare sada ovom odlukom, jesu.

Ponovit ću od sinoć, za povećanje ili smanjenje temeljnog kapitala treba glasati 75% dioničara ZA, ukoliko nije statutom propisano nešto drugo.
Očito će ovo proći na skupštini jer su problemi nagomilani i nema nekog rješenja.

Dalje, ovo što vi računate nominalu je meni nebitno ali knjigovodstvena vrijednost će pasti.
Izdavanjem novih dionica, trenutni BVPS od 50-60 kn (ne znam koliko će gubitak pojesti kapitala u ovoj godini) će biti oko 30-etak kuna ako prođe izdavanje novih dionica. Dakle, na 15 kn ingra bi bila na pola BVPS ili sada je na 0,6 knjigovodstvene(NOVE) cijene nakon dokapitalizacije.

Najgore je ovo stanje i ni u snu ne želim stečaj INGRI, nisam dioničar ali negativni efekt bi se prelio na ZSE, realnu ekonomiju, dobavljače, radnike, dioničare, mirovinske fondove, investicijske fondove.
Tako da i dokapitalizacija ne izgleda loše, triba stabilizirati tvrtku pod svaku cijenu pa i na štetu postojećih dioničara. Ne treba nam "novi slučajevi i afere" koji ulijevaju strah građanima, poduzetnicima, te stranim ulagačima.

[/quote]
Bravo Dino.
30 09.2010 BVPS 54,11 sa 7.5 mil dionica

Sa dokapitalizacijom 15 mil dionoica po 20
-kratkoročna imovina raste
-likvidnost se poppravlja
-i uz cijenu od 16 kn INGR može biti fondovska dionica/22,5X16/
-INGRA ulazi u stabilno poslovanje

Ne slažem se da bi omjerr prema BVPS trebao biti kao sada 20:54=0,37
Loše:
Sa dokapitalizacijom BVPS pada na 31,37 ali uz daleko povoljnije bilančne pokazatelje likvidnosti
Mislim da bi i Z"sqore trebao biti preko 1 ,sada je oko o,20.
Daskle ,u ovoj situaciji dokapitalizacija je popzitivna stvar i mislim da je vrijeme za kupovinu ,a ne za prodaju.Ali kada krene stampedo uplašđenih ide to niže.Racionalnih razloga nema.ali u strahu su velike oči.


bit ce zanimljiv nastavak ovog exodusa…nisam u ingri…bio, al sad me opet vuce, mozda se postavim na bid… SRETNO SVIMA…

-Pokušao sam zaustaviti današnji pad, stavio bid na blokadu, i eto,poklopilo me. Jedno je sigurno, plakat ću sigurno, dal od tuge ili radosti, ma nema veze, suze su lijek za sve.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

http://www.zse.hr/default.aspx?id=32742
Za koju sekundu imate priliku ponovno po bidu! [rolleyes]

mali dionicari kao vlasnici udjela u ingri su odgovorni za poslovanje drustva
u tom smislu uprava tog drustva je sav teret bezizlazne situacije prebacila na vlasnike, kako sebe tako i ostalih dionicara .
vrijednost udijela jednostavno podijelila s 3, a vecinski paket s dugovima drustva ima namjeru prodati austrijskom fondu kao buducem vecinskom vlasniku
austrijski fond ce morati dati ponudu za preuzimanje kao i podmirenja svih obveze ingre, ali zato jeftino dobija ingru kao i jeftinu ponudu za preuzimanje po mojoj kalkulaciji oko 10-14 kuna.

medutim nakon toga ingra ce biti zdrava firma za neke nove dionicare

Najjače mi je ovo "uprava se nije očitovala"! Ma oni vam sada ispijaju šampanjac, ili spavaju već ponapiti! [lol]
Ono na kraju “bez limita”- znači da danas više nema blokada, mošte i po 10 prodati bez da vas Samodol ometa!


http://www.zse.hr/default.aspx?id=32742
Za koju sekundu imate priliku ponovno po bidu! [rolleyes]

-Ja ne bih više za danas, hvala na pozivu.Čekat ću sutrašnju blokadu, samo neznam oću li na bid ili na ask ?? [undecid] [undecid]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


dajte ljudi stavite se na kupnju na 18 kn poslje deblokade inače idemo u 3 pm [shocked]

a zašto kad bude i po 15 ?

a niš sad bumo tražili neku drugu dionicu visokog rizika. ova ingra će sad biti kao dalekovod, nema više frke od stečaja ali ne bude ni skočila 10 puta nego 2-3 puta. a kad je tak valjda moralo završiti.

5 godina sam na burzi al ovakav potop nisam još video !!!

Dionicu ingre ruši Chuck Norris u dogovoru s Don Kaćunkom !

imate lažnjaka na bidu…nestaje u tren oka

New Report

Close