INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Misliš da su ga zato izabrali na još pet godina
kako samo mažete oči INGRA vuče odlične poteze
ulazi strani kapital a vi od svega izmutili
propast koje besramne laži …

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


di je sad onaj kolega pobjeda ili pozitiva ne znam ni ja više sa onim svojim legendarnim "još malo strpite se [pray] " , čovjek je bezobrazno drukao a sad je blokada na 18.90
Stvarno nisam vjerovao u ovaj scenarij, sad me samo zanima dali cemo prešišat đakovštinu, tragikomika je sve ovo…

kolega ingra pada zbog panike problem je u tome ako se dokapitalizira kako su najavili nema više rasta …sada smo ko zarobljenici na pustom otoku



di je sad onaj kolega pobjeda ili pozitiva ne znam ni ja više sa onim svojim legendarnim "još malo strpite se [pray] " , čovjek je bezobrazno drukao a sad je blokada na 18.90
Stvarno nisam vjerovao u ovaj scenarij, sad me samo zanima dali cemo prešišat đakovštinu, tragikomika je sve ovo…

kolega ingra pada zbog panike problem je u tome ako se dokapitalizira kako su najavili nema više rasta …sada smo ko zarobljenici na pustom otoku
[/quote]

Možeš pojasniti ovo broj1? Zašto nema rasta?


problem je u tome ako se dokapitalizira kako su najavili nema više rasta

Kako ti znaš da nema više rasta???? Ako je tako zašto onda sve ne rasprodaš???

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!



di je sad onaj kolega pobjeda ili pozitiva ne znam ni ja više sa onim svojim legendarnim "još malo strpite se [pray] " , čovjek je bezobrazno drukao a sad je blokada na 18.90
Stvarno nisam vjerovao u ovaj scenarij, sad me samo zanima dali cemo prešišat đakovštinu, tragikomika je sve ovo…

kolega ingra pada zbog panike problem je u tome ako se dokapitalizira kako su najavili nema više rasta …sada smo ko zarobljenici na pustom otoku
[/quote]

nema ni pada što je još zanimljivije u biti ko god proda ispod je popušio….
druge dionice mogu u međuvremenu otiići u propast ali INGRA bude idalje minimalno 20 kuna

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


gledano matetmaticki ili realno sto uprava zeli napraviti
1. srusiti nominalu na 13,3 kune po dionici sa 40 kuna
2. ako je vrijednost dionice danas pola nominale onda bi nova vrijednost bila 6,66 kuna za dionicu
3. ali ovim rjesava skoro trecinu duga ili 300 milijuna kuna sto vraca vrijednost dionice sa 6,66 na okruglo 11 kuna ili realna vrijednost nakon odluke skupstine pod istim okolnostima u kojima je danas

dugorocno bi ovo moglo biti pozitivno oko nekih akvizicija ili sl. kao i skidanje trenutne opasnosti od stecaja malih vjerovnika , ali da su nasadili male dionicare sada ovom odlukom, jesu.

Ponovit ću od sinoć, za povećanje ili smanjenje temeljnog kapitala treba glasati 75% dioničara ZA, ukoliko nije statutom propisano nešto drugo.
Očito će ovo proći na skupštini jer su problemi nagomilani i nema nekog rješenja.

Dalje, ovo što vi računate nominalu je meni nebitno ali knjigovodstvena vrijednost će pasti.
Izdavanjem novih dionica, trenutni BVPS od 50-60 kn (ne znam koliko će gubitak pojesti kapitala u ovoj godini) će biti oko 30-etak kuna ako prođe izdavanje novih dionica. Dakle, na 15 kn ingra bi bila na pola BVPS ili sada je na 0,6 knjigovodstvene(NOVE) cijene nakon dokapitalizacije.

Najgore je ovo stanje i ni u snu ne želim stečaj INGRI, nisam dioničar ali negativni efekt bi se prelio na ZSE, realnu ekonomiju, dobavljače, radnike, dioničare, mirovinske fondove, investicijske fondove.
Tako da i dokapitalizacija ne izgleda loše, triba stabilizirati tvrtku pod svaku cijenu pa i na štetu postojećih dioničara. Ne treba nam "novi slučajevi i afere" koji ulijevaju strah građanima, poduzetnicima, te stranim ulagačima.

Štednja je mudrost trošenja.


Dobro je ovo …
Austrijski fond … , pa prevara dioničara …. ajoj …. [smiley]

Za te poduhvate bi se i krajem devedesetih išlo u Remetinec , a ne danas ….
(inače za one koji ne poznaju Zagreb …. Remetinec je relativno blizu Arene)

Biti će zanimljivo nakon deblokade …. nekome treba lova …. i to je to … nema tu zavjere …
, ali u vrijeme niske likvidnosti treba prvo "zaljuljati" …. pa prodati … pošto-poto … [smiley]

…kad je već hitno …


jes baš doktorski… predsjesnik NO je dao suglasnost za to..pa slijedom toga neće valjda i njega i po zapovjednoj odgovornosti… kad to stipe sazna šta je moga bi on to riješit…treba nekako dojavit



problem je u tome ako se dokapitalizira kako su najavili nema više rasta

Kako ti znaš da nema više rasta???? Ako je tako zašto onda sve ne rasprodaš???
[/quote]
ako guraš kolica koja imaju 7 500 000 nečega i ide uz brdo teško al ide kako će ti biti ako staviš još 15 000 000 nečega

Zagrebačka burza – nadopuna vezana uz segment promatranja
8.11.2010 16:20:00

Sukladno čl. 357. Pravila Zagrebačke burze, Burza je svrstala dionice INGR-R-A u Segment promatranja radi prijedloga odluke Glavnoj skupštini o smanjenju i povećanju temeljnog kapitala.

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Najgore je ovo stanje i ni u snu ne želim stečaj INGRI, nisam dioničar ali negativni efekt bi se prelio na ZSE, realnu ekonomiju, dobavljače, radnike, dioničare, mirovinske fondove, investicijske fondove.
građanima, poduzetnicima, te stranim ulagačima.

CROBEX ispod 1900 bodova, sinoć je ostvaren promet manji od 9 mil kn…o kojem negativnom efektu je riječ?



gledano matetmaticki ili realno sto uprava zeli napraviti
1. srusiti nominalu na 13,3 kune po dionici sa 40 kuna
2. ako je vrijednost dionice danas pola nominale onda bi nova vrijednost bila 6,66 kuna za dionicu
3. ali ovim rjesava skoro trecinu duga ili 300 milijuna kuna sto vraca vrijednost dionice sa 6,66 na okruglo 11 kuna ili realna vrijednost nakon odluke skupstine pod istim okolnostima u kojima je danas

dugorocno bi ovo moglo biti pozitivno oko nekih akvizicija ili sl. kao i skidanje trenutne opasnosti od stecaja malih vjerovnika , ali da su nasadili male dionicare sada ovom odlukom, jesu.

Ponovit ću od sinoć, za povećanje ili smanjenje temeljnog kapitala treba glasati 75% dioničara ZA, ukoliko nije statutom propisano nešto drugo.
Očito će ovo proći na skupštini jer su problemi nagomilani i nema nekog rješenja.

Dalje, ovo što vi računate nominalu je meni nebitno ali knjigovodstvena vrijednost će pasti.
Izdavanjem novih dionica, trenutni BVPS od 50-60 kn (ne znam koliko će gubitak pojesti kapitala u ovoj godini) će biti oko 30-etak kuna ako prođe izdavanje novih dionica. Dakle, na 15 kn ingra bi bila na pola BVPS ili sada je na 0,6 knjigovodstvene(NOVE) cijene nakon dokapitalizacije.

Najgore je ovo stanje i ni u snu ne želim stečaj INGRI, nisam dioničar ali negativni efekt bi se prelio na ZSE, realnu ekonomiju, dobavljače, radnike, dioničare, mirovinske fondove, investicijske fondove.
Tako da i dokapitalizacija ne izgleda loše, triba stabilizirati tvrtku pod svaku cijenu pa i na štetu postojećih dioničara. Ne treba nam "novi slučajevi i afere" koji ulijevaju strah građanima, poduzetnicima, te stranim ulagačima.

[/quote]
neka bude tako ali prvo prodaj arenu,dvore lapad i upravnu zgradu (knjigovodstvena vridnost 80 mil kuna – 4 700 m 2) pa ako treba posle dokapitalizacija onda ponudi postojećim dioničarima a ne ovako… još jedan put ingra je imala "tihu dokapitalizaciju" refinaciranjem obveznica … trenutni dug je oko 800 mil kuna do pola kratkoročni – do 1 god.-pola dugoročni do 5 god a ima imovinu preko 1 milijarde kuna po realnoj tržišnoj cijeni.. kužiš ne

svi smo mi nekako ko pasići,lisice..vukovi(ovi znaju bit gadni to već znamo) a sad nam dovode u lovište lava zato je nastala panika

New Report

Close