INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za ingru dolaze bolja vremena sada ćemo vidjeti ciklus ulaganja u RH posebno u elektrane, i željeznicu, biti će dosta posla za one koji znaju i vrijede!! Zato je bitna rekonstrukcija poslovanja! Novi krug investicija iz početka

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kolega fotije nemojte zaboraviti da trgujete na Hrvatskom tržištu kapitala, a kod nas je sve moguće. Čak je moguće i to da početkom godine budete premijer, a na kraju godine završite u "buksi" na "lebu i vodi". Kod nas Vam niti osnovna pravila poslovanja ne drže vodu i ako budete na taj način kupovali "akcije", brzo će te završiti viseći negdje "na grani"! [rolleyes]

Neslužbeno se doznaje da je većina vjerovnika sklona takvom rješenju, s tim da bi najvažniju ulogu trebala imati Raiffeisen Grupa koja drži gotovo polovicu od oko 290 milijuna kuna duga po obveznicama i komercijalnim zapisima.

gospon fotije ne piše li ovdje UKUPNO 290 a polovica od toga je 145, no vi naravno umjesto da delite vi množite pa ispada 500 i više. Molim vas čitajte bolje. Inače nemam ni ja ništa protiv vas. Verovatno ste pošten čovek ali ovde gledate svoj inretes i obmanjujete imaoce Ingre netočnim brojkama. POZZZZZZ

neće uvijek biti ovako.

A onda pardon ako sam ja pogresio, referisao sam se na tekst i nisam proveravao, a to je ipak i nesto logicinija cifra za dokap. No i ta cifra je velika, a to otprilike znaci na jednu postojecu, dve nove akcije bankarima, ako bi se u obzir uzimala sadasnja cena na marketu. Drugim recima vas ce sopstveni udeo u kompaniji da se smanji na trecinu od postojeceg. Kako nema ulaska novca u kompaniju, ali se ipak smanjuje dug koji dospeva, tipujem da bi cena mogla da se prepolovi osim ako ne izvade nekog keca iz rukava. Sve ovo pod pretpostavkom da se ovo zaista i dogodi.

Mozda i vama ponude dokap, samo ne znam s kojom svrhom… za koje poslove. I odaziv bi bio zasigurno sjajan.

Kao što sam i pre rekao, zabole uvo banke za vase akcije, bankari preko Ingre spasavaju svoje bilanse od gubitaka, Oppenheim spasava fotelju, a vi za sopstveni trud i vernost kompaniji dobijete još jednu rundu obecanja. A znate kako kazu, obecanje ludom….

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Koja je hrvatska riječ suprotnost od riječi "stečaj"? Da li uopće postoji takva riječ kojom bi se jednom riječju iskazalo nešto suprotno od stečaja?
E pa kolege "negativci" ova će dionica polako ali sigurno u suprotnom smjeru od stečaja, iako i dalje ne znam kako bih to jednom riječju izrekao! Cijena od koje će se "odbiti" je upravo ova po kojoj se trenutno trguje. Pozdrav i bez brige, uskoro u hrvatsku dolazi MMF, to će još malo najaviti i Šuker, i gos. premijerka. Oni se trenutno pripremaju kako da tu poražavajuću činjenicu (mislim na njih same)na najbolji način prezentiraju svekolikom pučanstvu. A iza toga dolazi "velika metla" koja će pomesti godinama gomilanu gomilu državnih "uhljebljenika". Poštenom svijetu, u kojeg svrstavam i ovu napaćenu firmu, svanut će tračak svjetlosti i nade. Ova firma čini sve što je u njenoj moći, možda se za sada ne vide rezultati, ali oni su u novom sustavu koji nastupa zagarantovani.
Čuvajte svoje dionice, ako treba "pasite travu", ali ne prodajite sada u "osvit zore". (Ne bi to ni Šantić ljepše pjesnički sročio!) Pozdrav! [thumbsup]

sve je to ok, ali pitanje je kako se osloboditi ovog pbza koji izlazi obzirom da izgleda nema netko s toliko kesa ili vjere u ingru ?

Poziv na glavnu skupštinu
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/t0kopfnbVGU0O8AO3Z3bxA==.pdf

Onda jeste li ovo proučili , loše ili dobro ? Ja mislim da je neutralno i da nema utjecaja na cijenu dionice.

Vaš link

neutralno?
jeli ono uprava rekla da je rijesila dugovanja prema dobavljacima??
ahah.
malo procitajte

izdaje se oko 1,2 milijuna novih dionica dobavljačima po cijeni potraživanja od 20 kuna.
ne piše da netrebaju čekati sa prodajom.

Što će dobavljači sa ovim dionicama recimo npr. Tehnozavod Marušić i Tromont iz Splita od nekih 500,000 dionica ukupno.

čekati?
ahaaa.

ovo je ošlo sve kvragu….

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

naravno da nema danas ili sutra, ali ovo je naznaka eksplozije ove dionice u skoroj budućnosti


A onda pardon ako sam ja pogresio, referisao sam se na tekst i nisam proveravao, a to je ipak i nesto logicinija cifra za dokap. No i ta cifra je velika, a to otprilike znaci na jednu postojecu, dve nove akcije bankarima, ako bi se u obzir uzimala sadasnja cena na marketu. Drugim recima vas ce sopstveni udeo u kompaniji da se smanji na trecinu od postojeceg. Kako nema ulaska novca u kompaniju, ali se ipak smanjuje dug koji dospeva, tipujem da bi cena mogla da se prepolovi osim ako ne izvade nekog keca iz rukava. Sve ovo pod pretpostavkom da se ovo zaista i dogodi.

Mozda i vama ponude dokap, samo ne znam s kojom svrhom… za koje poslove. I odaziv bi bio zasigurno sjajan.

Kao što sam i pre rekao, zabole uvo banke za vase akcije, bankari preko Ingre spasavaju svoje bilanse od gubitaka, Oppenheim spasava fotelju, a vi za sopstveni trud i vernost kompaniji dobijete još jednu rundu obecanja. A znate kako kazu, obecanje ludom….

Ovaj put ipak nije tako. Banke su zainteresirane ali i one znaju da bez poslova nema ništa, a bez svježeg kapitala nema poslova, a bez njih nema svježeg kapitala. Dakle sve ide u smjeru oporavka a u tu svrhu se igraju određene igrice zadnjih cca godinu dana a i još će malo. Naravno svi su nešto izgubili-mi dioničari 2 godine čekanja i još koji mjesec. Ali isplatiti će se svima a ne samo njima. [wink]

neće uvijek biti ovako.

Po ovome znači rješavanje svih dugova od ingre, oslobađanje zarobljenog kapitala, i sloboda prilikom jačih tendera!! Znamo da trenutno svi sadašnji dioničari gube, ali tako se oslobađa bilanca poduzeća. I jedino tako možemo jako rasti i dobiti na vrijednosti……………….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


naravno da nema danas ili sutra, ali ovo je naznaka eksplozije ove dionice u skoroj budućnosti

jedina eksplozja koja ovdje slijed je dionicama po kupnji, čim ovi dobiju dionice u ruke. tada je pad cijene na 10 kn vrlo izgledan! sjetite se što je bilo kad su dobavljači ingre zadnji puta isplaćeni u dionicama: cijena je sa 60 otišla na 30 kn!!!!
ovdje će bti potop neviđen, od sutra kreće rasprodaja dionica INGRE na ZSE, uprava nas je male dioničare opet zajebala!! [angry]

moji postovi su osobno mišljenje te nisu investicijski savjeti niti poziv na kupoprodaju dionica!

New Report

Close