INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jao fotije pa ti trguješ kod nas u dinarima. Zato si valjda 270 pretvorio u 500. Čitaj malo bolje molim te i ne baljezgaj gluposti. PBZ prodaje-sada je vidljivo i zašto-naštimavanje cijene i sprečavanje rasta, a zašto-to se sada jasno zna. INGRA ide naprijed i vi to dobro znate i zato pišete crnilo da uhvatite još koju dionicu po bagateli. Onaj koga uspijete operušati sam je kriv što nasjeda vašim jeftinim drukovima-vas koji nemate INGRU. Ja je imam i imam pravo pisati pozitivu koja je sve više na vidiku. [thumbsup]

neće uvijek biti ovako.


jao fotije pa ti trguješ kod nas u dinarima. Zato si valjda 270 pretvorio u 500. Čitaj malo bolje molim te i ne baljezgaj gluposti. PBZ prodaje-sada je vidljivo i zašto-naštimavanje cijene i sprečavanje rasta, a zašto-to se sada jasno zna. INGRA ide naprijed i vi to dobro znate i zato pišete crnilo da uhvatite još koju dionicu po bagateli. Onaj koga uspijete operušati sam je kriv što nasjeda vašim jeftinim drukovima-vas koji nemate INGRU. Ja je imam i imam pravo pisati pozitivu koja je sve više na vidiku. [thumbsup]

Inače ne bi komentarisao no s obzirom da ti imas neku potrebu da me proizivas u poslednje vreme ja cu ti jasno rec da tvoje pravo na pisanje nije dovedeno uopšte u pitanje. Šta se mene tiče, mozes i o leptirima i karanfilima ako te to veseli. Ja iznosim samo sopstveno mislenje koje očito nije bas na tragu mainstream misljenja, no to je moje vidjenje stvari. Ja ne umanjujem tvoje pravo na mislenje, a nemoj niti ti moje, osim ako imas kvalitetne argumente za to, no onda ih i napiši. To sto ja imam plave ili zelene oci, a ti smdje ili crne, potpuno je nebitno za raspravu ove vrste.
Lep pozdrav i pamet u glavu, svako dobro i veoma mnogo srece ti zelim kao "sretnom imatelju Ingre". Trebat ce ti…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

kako no bjaše

20 kn=ATLLL mamu im pokvarenu tuzim sve HANFI.

tako nekako.

nevjerovatno je da firma koja je imala dokapitalizaciju institucionalnih investitora koji drže zajedno sa ostalim fondovima više od 25% po cijeni od 400 kuna još uvijek drži istog člana uprave koji je uspio zapaliti 350 milijuna kuna.
i više od toga…

Jedino ako je svoju lovu stavio unutra, INAČE ĆAO ĐOKO.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


jao fotije pa ti trguješ kod nas u dinarima. Zato si valjda 270 pretvorio u 500. Čitaj malo bolje molim te i ne baljezgaj gluposti. PBZ prodaje-sada je vidljivo i zašto-naštimavanje cijene i sprečavanje rasta, a zašto-to se sada jasno zna. INGRA ide naprijed i vi to dobro znate i zato pišete crnilo da uhvatite još koju dionicu po bagateli. Onaj koga uspijete operušati sam je kriv što nasjeda vašim jeftinim drukovima-vas koji nemate INGRU. Ja je imam i imam pravo pisati pozitivu koja je sve više na vidiku. [thumbsup]

Ne znam jesi li primetio da u tekstu stoji da gotovo polovinu duga po komersijalnim i bondu drži rajfajzn banka, a naveden je iznos od 290 miliona dinara. Prema tome, ja još uvek umem da sračunam da je 290×2 jednkao 580 miliona. Dakle, čak sam i podcenio mogući dokap… iako bi takvo peglanje kroz dokap bilo glupavo. Sem toga, kroz ovu operasiju neće uci ni jedan novi dinar u kompaniju vec ce nesto da se ustedi na kamatama na dulji rok i da se ulepsa bilans za javnost. U dve reci, jad i beda…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

kako no bjaše

20 kn=ATLLL mamu im pokvarenu tuzim sve HANFI.

tako nekako.

nevjerovatno je da firma koja je imala dokapitalizaciju institucionalnih investitora koji drže zajedno sa ostalim fondovima više od 25% po cijeni od 400 kuna još uvijek drži istog člana uprave koji je uspio zapaliti 350 milijuna kuna.
i više od toga…

Jedino ako je svoju lovu stavio unutra, INAČE ĆAO ĐOKO.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ne znam jesi li primetio da u tekstu stoji da gotovo polovinu duga po komersijalnim i bondu drži rajfajzn banka, a naveden je iznos od 290 miliona dinara. Prema tome, ja još uvek umem da sračunam da je 290×2 jednkao 580 miliona. Dakle, čak sam i podcenio mogući dokap… iako bi takvo peglanje kroz dokap bilo glupavo. Sem toga, kroz ovu operasiju neće uci ni jedan novi dinar u kompaniju vec ce nesto da se ustedi na kamatama na dulji rok i da se ulepsa bilans za javnost. U dve reci, jad i beda…

Ajde bre fotije, da si ti tako uspješan sa procjenama "kompanija" ne bi ti ovdje visio svaki dan, nego bi svoje zgrnuto bogatstvo od uspješnih analiza i kupovina(i prodaja) sad trošio na nekim turističkim odredištima[lol]

Eto djelovanje PBZ drukeraja na djelu…………
svejedno je odakle kapital dođe ili od vjerovnika ili od nekog drugog investitora,
bitno je da dug bude uvelike smanjen……. [lol] [thumbsup]

A na ovoj dionici PBZ drukeraj radi od rujna 2009. pa sve do sada….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ponekad imam osjecaj da jedino ja i PBZ trgujemo ovom dionicom.. ja kao kupac on kao prodavac..


Ne znam jesi li primetio da u tekstu stoji da gotovo polovinu duga po komersijalnim i bondu drži rajfajzn banka, a naveden je iznos od 290 miliona dinara. Prema tome, ja još uvek umem da sračunam da je 290×2 jednkao 580 miliona. Dakle, čak sam i podcenio mogući dokap… iako bi takvo peglanje kroz dokap bilo glupavo. Sem toga, kroz ovu operasiju neće uci ni jedan novi dinar u kompaniju vec ce nesto da se ustedi na kamatama na dulji rok i da se ulepsa bilans za javnost. U dve reci, jad i beda…

Ajde bre fotije, da si ti tako uspješan sa procjenama "kompanija" ne bi ti ovdje visio svaki dan, nego bi svoje zgrnuto bogatstvo od uspješnih analiza i kupovina(i prodaja) sad trošio na nekim turističkim odredištima[lol]
[/quote]

Je, pravo kazes… Od posla i neimastine ove godine nisam vidio ni more ni lepe jadranske talase…

A gde da zaradim, pa ni jedna akcija u poslednjih 5 meseci skoro pa nije rasla, samo pada i traži novo dno… a to novo dno svaki put sve niže i niže. Lep primer za to je Ingra. Osim toga meni ti je ovo više hobi i razbibriga i mesto gde mogu da vidim kako funkcionišu ljudi u raznim situacijama i da procenim kakvo je bilo i sentiment na marketu. I moram da ti priznam, ono što sam video, upravo je porazavajuce. Ocito pametni cute i prate situaciju, a kojekakvi ficfirici i dase baljezgaju gluposti u zelji da zarade koji dinar. To je legitimno da se razumemo, al ne na ovakav način jer to je sopstveno prostituiranje najgore vrste. Baš kao i na marketu… dno, dna. I svaka čast nekolicini onih, u kojih razum i dalje nadvladava emocije.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

ingra je imala na kraju 2009 1miijardu kuna duga uključujući obveznice( 190000mil kuna fiksna kamatna stopa 6,125 %) koje je refinacirala na 5 godina…. trenutna potraživanja na ime arene prema gradu ZG do 2016 iznose oko 850 mil kuna 117 mil eura – banke trebaju ta potraživanja otkupiti… ingri bi pripalo 90 mil eura ( BKS banka je kreditirala izgradnju arene vjerojatno između 40-50 mil eura) i sad ostalo ko želi nek zbraju….dvori lapad oko 50 mil eura i upravna zgrada oko 15 mil eura… ode se radi o najobičnijoj pljački mali dioničara…kolega fotije može komentar ili dopuna

Koja je hrvatska riječ suprotnost od riječi "stečaj"? Da li uopće postoji takva riječ kojom bi se jednom riječju iskazalo nešto suprotno od stečaja?
E pa kolege "negativci" ova će dionica polako ali sigurno u suprotnom smjeru od stečaja, iako i dalje ne znam kako bih to jednom riječju izrekao! Cijena od koje će se "odbiti" je upravo ova po kojoj se trenutno trguje. Pozdrav i bez brige, uskoro u hrvatsku dolazi MMF, to će još malo najaviti i Šuker, i gos. premijerka. Oni se trenutno pripremaju kako da tu poražavajuću činjenicu (mislim na njih same)na najbolji način prezentiraju svekolikom pučanstvu. A iza toga dolazi "velika metla" koja će pomesti godinama gomilanu gomilu državnih "uhljebljenika". Poštenom svijetu, u kojeg svrstavam i ovu napaćenu firmu, svanut će tračak svjetlosti i nade. Ova firma čini sve što je u njenoj moći, možda se za sada ne vide rezultati, ali oni su u novom sustavu koji nastupa zagarantovani.
Čuvajte svoje dionice, ako treba "pasite travu", ali ne prodajite sada u "osvit zore". (Ne bi to ni Šantić ljepše pjesnički sročio!) Pozdrav! [thumbsup]


ingra je imala na kraju 2009 1miijardu kuna duga uključujući obveznice( 190000mil kuna fiksna kamatna stopa 6,125 %) koje je refinacirala na 5 godina…. trenutna potraživanja na ime arene prema gradu ZG do 2016 iznose oko 850 mil kuna 117 mil eura – banke trebaju ta potraživanja otkupiti… ingri bi pripalo 90 mil eura ( BKS banka je kreditirala izgradnju arene vjerojatno između 40-50 mil eura) i sad ostalo ko želi nek zbraju….dvori lapad oko 50 mil eura i upravna zgrada oko 15 mil eura… ode se radi o najobičnijoj pljački mali dioničara…kolega fotije može komentar ili dopuna

Ne znam da li je to tako, ovako napamet, trebalo bi proveriti. No, ako si ti to već učinio onda to valda stoji. Generalno, dug odnosno deficit mozes finansirat ili iz tekućeg poslovanja s cime Ingra s obzirom na razinu duga ima velikih problema ili prodajom imovine. Zasto ne prodaju imovinu, verovatno je problemu ceni i nepostojanju pravoga kupca, a i pitanje je što piše u ugovoru izmedju grada i Ingre (možda nesmeju da prodaju, mozda ih kače neki penali, ne znam). I grad je koliko sam video u velikim problemima, a u igri nisu male pare… Oko dvora lapad ne znam koliko to vredi, 50 miliona evra je jako velika cifra, pa i za Dubrovnik, a obzirom na dinamiku prodaje mislim da će se to prodat na kraju po puno manjoj ceni od očekivane. Upravnu zgradu ako prodaju, nemaju gde da rade… 🙂 I tu je problem cena, sve je danas prodavcima jeftino, a kupcima skupo.

Ova poslednja konstatacija ne stoji. Još jednom ponavljam, ako verujete da vas uprava i vodeći akcionari potkradaju, sakupite dokaze, načinite prijavu i krenite sudskim putem da isterate pravdu. Ako mislite da ste pokradeni investirajući u akciju kojoj pada cena, e to je onda tvoj sopstveni problem i za to morate sami sebi da pogledate u oči i shvatite da ste možda pogrešili. Generalno, ako se ne osecate dobro u nekoj akciji i ako ona radi kontra očekivanog smera, onda se takva akcija prodaje. Bolje je kupovati akcije kad krene rastući trend, jer vi ne možete tačno da znate gde je dno… ili veoma retko možete da pogodite. Drugačije bi bilo da postoji šortanje akcija, onda bi cela priča mogla biti dvosmerna… no bojim se da bi se i dalje kretala u jednome odnosno trenutnom smeru. Na kraju, niko u ovakvoj situaciji ne razmišlja mnogo o akcioniarima, a pogotovu malima, ovde se spasava kompanija i svima je u ineteresu (vise-manje) da ona opstane. Medjutim, to spasavanje ima i svoju cenu, koju neko treba da plati… a čini mi se da će mali u takvoj varijanti najviše na kraju da stradaju. C’est la vie.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

New Report

Close