INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uvik neko nešto koči,al od ovoga bi moglo bit nešto.
Građani i novinari će stisnit gospara Andru,pošto su stanovi dosta jeftini

….Pitali smo zato izvršnog direktora Ingre za Jadran Željana Konsua stoje li i dalje pri onome što je dogovoreno i dobili potvrdan odgovor.

– Ingra ostaje pri dogovoru. Odradili smo sve potrebne predradnje, od projekta koji je već izrađen do geomehaničkih ispitivanja. Međutim, zapeli smo na dijelu obveze koju je trebao ispuniti Grad Dubrovnik, a to je rješavanje pristupnog puta za parcelu na kojoj se stanovi trebaju graditi. Mi ostajemo pri dogovorenoj cijeni, međutim sada čekamo da Grad ispuni svoju obvezu – kazao je Željan Konsuo. [wink]

Vaš link

ZAVIRILI SMO U STAMBENO – POSLOVNI KOMPLEKS DVORI LAPAD: Novi stil stanovanja

Evo bar link za one koji još nisu zavirili,a ima se šta i vidit

Vaš link

Zaključna rečenica mi je jedna od najljepših!
INGRA je izgradnjom Dvora Lapad još jednom potvrdila svoju ulogu prepoznatljivog nositelja razvoja u regiji te je ovim kompleksom svojim stanarima ponudila idealnu kombinaciju tradicionalnih prednosti života u Gradu (poput privatnosti, prekrasnoga pogleda…) i najvećih standarda kulture življenja 21. stoljeća. [thumbsup]

Granić: U vrijeme krize lobisti mogu imati presudnu ulogu u dovođenju izravnih stranih ulaganja

http://www.poslovni.hr/vijesti/granic-u-vrijeme-krize-lobisti-mogu-imati-presudnu-ulogu-u-dovodenju-izravnih-stranih-ulaganja-161517.aspx

Toliko o tome je li je postavljanje Mesića korisno …

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Zaključna rečenica mi je jedna od najljepših!
INGRA je izgradnjom Dvora Lapad još jednom potvrdila svoju ulogu prepoznatljivog nositelja razvoja u regiji te je ovim kompleksom svojim stanarima ponudila idealnu kombinaciju tradicionalnih prednosti života u Gradu (poput privatnosti, prekrasnoga pogleda…) i najvećih standarda kulture življenja 21. stoljeća. [thumbsup]

e ja bi kao dionicar ingre stvarno volio da je to sve bas tako kao sto je napisano. Ali nazalost moramo priznati da se ingra ovdje bacila u jako veliki trosak koji ce se strasno tesko isplatiti, sto i potrvđuje dosadašnja prodaja. Jedina zgrada koja stvarno vrijedi je zgrada B koja jedina ima pogled na more i uvalu Lapad , a ta gotovo u cijelosti i nije na trzistu jer su stanovi u njoj ostavljeni kooperantima i vjerojatno nekim važnim ingrinim figurama. Ostale zgrade imaju u principu nikakav pogled (ako se ne racuna pogled na malo posađene trave i fontanu) . Prosjecna velicina stana je oko 140 m2 , cijena se drzi na oko 4000 m2. Plus cijeli kompleks je organiziran tako da ce od stanara zahtjevati redovita izdvajanja za odrzavanje objekta, zastitarsku sluzbu… Sve u svemu sa parkingom i svim popratnim troskovima prosjecna cijena stana u dvorima je cca 600 000 E + redovita godišnja izdvajanja za održavanje… Koja je ciljana klijentela i gdje su ingrini analiticari trzista mislili pronaci 70-80 kupaca spremnih pljunuti toliki iznos ja stvarno neznam. Svi bi mi voljeli da ingra ovo sto brze i sto bolje utopi, ali nazalost veliki luksuz po prilicno velikoj cijeni u kombinaciji sa relativno loše orjentiranim stanovima danas jako loše prolazi.

Ak si ti vlasnik ….onda si se dobro namućio da popljuješ vlastitu dionicu..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Ak si ti vlasnik ….onda si se dobro namućio da popljuješ vlastitu dionicu..

[thumbsup] dobar

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Ak si ti vlasnik ….onda si se dobro namućio da popljuješ vlastitu dionicu..


Ak si ti vlasnik ….onda si se dobro namućio da popljuješ vlastitu dionicu..

al vjerojatno nije vlasnik…što se tiče luksuznih stanova mislim da će se to vrlo brzo prodat pogotovo u dubrovniku…ciljam na strance i domaće lovaše.btw nisam dionićar al fakat neki ljudi pišu gluposti samo da druknu dolje.



Ak si ti vlasnik ….onda si se dobro namućio da popljuješ vlastitu dionicu..

[thumbsup] dobar
[/quote]
A sto bi trebao ? Uvjeravati i sebe i druge kako ce se u sred krize od nikud pojaviti 70 bezobrazno bogatih kupaca koji ce preko noci pokupovat stanove. To se nece dogodit, a ako mali dionicari nece bit realni tko ce onda. Ako ne zelite sebi priznati realno, slobodno nastavite drukat, ja sam malo umoran od citanja stalnih drukova na ovoj temi.

Ti stanovi ce se u skoro vrijeme jako tesko prodati i to je jedina istina koju svi znamo. Pozitivna stvar u cijeloj prici su kooperanti koji ce se dijelom isplatit prostorima, garaza koja je jedina u cijelom lapadu i koja je kao takva prilicno atraktivna, poslovni prostori s kojima također ne bi trebalo biti velikih problema i vjerojatost da ce Dubrovnik u suradnji s kinematografima vjerojatno u dvorima otvoriti multipleks. To ce sve sigurno zatvoriti jedan dobar dio troskova. Drugi dobar pokazatelj oko cijele price je sto ingra jos uvijek jako cvrsto brani cijenu kvadrata, sto je siguran dokaz da voda nije dosla jos uvijek ni blizu grla kao sto neki drukeri na dole stalno pokazuju.

I to je relalnost cijele price koja je i ovdje kao i obicno negdje u sredini između onih koji drukaju gore i dolje. Dvori nece pokopati ingru sto je najvaznije, ali je nece ni lansirati u visine kao sto neki pricaju, to ce ipak biti neki drugi projekti.


Uvik neko nešto koči,al od ovoga bi moglo bit nešto.
Građani i novinari će stisnit gospara Andru,pošto su stanovi dosta jeftini

Dubrovački list potaknuo Grad na rad

Ovaj četvrtak objavili smo vijest kako stanogradnja u Mokošici, na predjelu Tamarić (stanovi za 1350 eura po metru četvornom), čeka zbog dijela posla koji mora obaviti Grad, a već u petak iz Grada su obavijestili kako je ”zaključcima gradonačelnika Andra Vlahušića o slanju konačnih prijedloga detaljnog urbanističkog plana za Tamarić i urbanističkog plana uređenja za Radeljević realizacija ovih izuzetno značajnih projekata stigla na korak do ostvarenja”.

Ne znamo je li riječ o zaista nevjerojatnoj podudarnosti ili je naš članak potaknuo gradske službe na rad, ali nije ni važno, važno je da se posao odrađuje. Doduše, možda je moglo i prije, ali eto gradonačelnik je nadležnim ministarstvima i drugim zakonski ovlaštenim pravnim osobama uputio planove za izdavanje suglasnosti kako bi se oni potom mogli predati na usvajanje Gradskom vijeću.

Iz Grada su također obavijestili da je detaljni urbanistički plan za Tamarić do konačnog prijedloga prošao dvije javne rasprave jer je po zaključenju prve, udovoljavajući prikupljenim primjedbama, središnja cesta kroz buduće naselje izmještena na drugu trasu pa je izmijenjeni plan ponovno stavljen na javnu raspravu. Konačnim prijedlogom plana je utvrđeno da će se graditi 600 stambenih jedinica s pratećim društvenim sadržajima od kojih su posebno važni vrtić, športski tereni, parkovi i mreža biciklističkih staza kroz samo naselje. Oblikovanje parkova, zaštitnih zelenih površina i terena oko građevina će se prilagoditi prirodnom terenu, zadržat će se postojeća vegetacija i naglasiti terasasto zemljište kao karakteristični element identiteta mediteranskog kultiviranog pejzaža.

Zvuči dobro, a još ćemo vidjeti koliko će od obećanog biti realizirano. Dobivanje suglasnosti na predložene planove će potrajati oko mjesec dana pa se njihovo prihvaćanje na Gradskom vijeću očekuje krajem studenoga. [lol]

Pa poštovani kolega onda u ponedjeljak brzo van jer se sprema smak svijeta.Hrvatska je zanimljiva zemlja za sve strane i naše bogataše i ulagače odnosno švercere koji preprodaju bogatima.Treba samo malo više vjere u ovu zemlju i ljude a ne u politiku i vlast.Rcimo u srijedu može biti jako veliki pad ako sa izglasa nepovjerenje vladi -burza prva reagira.Zato do srijede očekujem nikakvu trgovinu,jer će svi čekati ishod.Bit- će stresla se brda rodio se miš,dionice će lagano pasti, pametni se natovariti i idemo iz početka.Vladajući nas moraju uvesti u EU jer- mislite da se nas to pita.Takve stvari odlučuje neko drugi.Do tada će dionice biti srozane na najniže grane-građevinari su već na dnu,sad su ostali brodari- pogledajte koliko padaju iz dana u dan i svi ostali .Scenarij poznat već viđen u ostalim siromašnim zemljama koje su ušle u EU .Hrvatska će biti samo jedna kolonija velikih igrača.A Hrvati ————–ja kupujem i čekam.

peyo



Zaključna rečenica mi je jedna od najljepših!
INGRA je izgradnjom Dvora Lapad još jednom potvrdila svoju ulogu prepoznatljivog nositelja razvoja u regiji te je ovim kompleksom svojim stanarima ponudila idealnu kombinaciju tradicionalnih prednosti života u Gradu (poput privatnosti, prekrasnoga pogleda…) i najvećih standarda kulture življenja 21. stoljeća. [thumbsup]

e ja bi kao dionicar ingre stvarno volio da je to sve bas tako kao sto je napisano. Ali nazalost moramo priznati da se ingra ovdje bacila u jako veliki trosak koji ce se strasno tesko isplatiti, sto i potrvđuje dosadašnja prodaja. Jedina zgrada koja stvarno vrijedi je zgrada B koja jedina ima pogled na more i uvalu Lapad , a ta gotovo u cijelosti i nije na trzistu jer su stanovi u njoj ostavljeni kooperantima i vjerojatno nekim važnim ingrinim figurama. Ostale zgrade imaju u principu nikakav pogled (ako se ne racuna pogled na malo posađene trave i fontanu) . Prosjecna velicina stana je oko 140 m2 , cijena se drzi na oko 4000 m2. Plus cijeli kompleks je organiziran tako da ce od stanara zahtjevati redovita izdvajanja za odrzavanje objekta, zastitarsku sluzbu… Sve u svemu sa parkingom i svim popratnim troskovima prosjecna cijena stana u dvorima je cca 600 000 E + redovita godišnja izdvajanja za održavanje… Koja je ciljana klijentela i gdje su ingrini analiticari trzista mislili pronaci 70-80 kupaca spremnih pljunuti toliki iznos ja stvarno neznam. Svi bi mi voljeli da ingra ovo sto brze i sto bolje utopi, ali nazalost veliki luksuz po prilicno velikoj cijeni u kombinaciji sa relativno loše orjentiranim stanovima danas jako loše prolazi.
[/quote]

Tko želi kupiti stan s pogledom na okoliš to je idealna prilika !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close