INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

5,5 milja prometa zadnja 46 900.

Riječima jednog ratnika to bi izgledalo ovako:

Od ranog jutra teška artiljerija tukla je po neprijateljskim linijama duboko u pozadini.
Neprijatelju su naneseni teški gubici, osvojen je velik dio teritorija.
Sutra treba pričekati 20-tak minuta od cika zore, vidjeti da li se neprijatelj uspio pregrupirati.
Nakon toga krenuti u daljnje osvajanje teritorija. Treba nešto vojnika i žrtvovati i osvojiti što više terena prije dolaska novih snaga na bojišnicu ( čitaj : 1. kotacije ).

No dobro , malo šale nije naodmet,puno lijepih vijesti u zadnje vrijeme oko Ingre učinilo je ovu dionicu najzanimljivijom na tržištu u zadnje vrijeme , što se vidi po prometima koje ostvaruje.Potpuno zasluženo.

U novom broju Lidera ( vidi privitak ), još jedna najava mogućeg budućeg posla za Ingru , ne sumnjam da će se javiti na natječaj. Radi se o poslu vrijednom 440 milja eura! Odnosno ca. 3,2 milijarde kuna. Ako bilo što od ovih većih poslova o čemu se u zadnje vrijeme pisalo dobije Ingra ( Alžir 500 milja eura, Pleso 212 milja eura i ovo ), oni skokovi od po 10 % PBZ-a dnevno nekoliko dana, biti će dječja igra prema ovome. Ne treba zaboraviti da je Ingra 2006. završila sa 380 milja [color=blue]kuna[/color] prihoda.

http://www.ingra.hr/index.php?page=services&id=3%5Bsmiley2%5D%5Bsmiley2%5D

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Evo referenci za taj posao od 440 milja eura i još nekoliko zanimljivosti, navode se još neke hrvatske tvrtke koje su radile pod okriljem Ingre, praktički kao kooperanti:

” Nakon velikih poslova vezanih uz tu-rističke kapacitete u SSSR-u, Ingra se ogledala i u izgradnji mnogih tehno-loški složenih i zahtjevnih projekata. Prvi je takav zahvat bio na plinovodu Urengoj – Užgorod. ”

” I u izgradnji kompresorskih stanica Ingra je kao voditelj posla također imala određenih poteškoća. Naime, u potpisanom ugovoru za izgradnju kompresorskih stanica lndustrograd-nja je bila predviđena kao Ingrin ko-operant, ali je ta tvrtka od posla odus-tala u posljednjem trenutku, vjerojat-no u strahu od teških klimatskih uvje-ta. To je moglo ugroziti ugovor, a vje-rojatno i daljnje odnose s ruskim inve-stitorom. No Ingra je posao odmah ponudila Hidroelektri iz Zagreba. Zahvaljujući sposobnom i poslovno od-govornom vodstvu te tvrtke, početak radova nije kasnio, a ujedno je Hidro-elektra priskrbila vrlo unosan posao.
U realizaciji svih objekata sudjelovali su: Hidroelektra, Montmontaža, Đuro Đaković, ATM, Grijanje i Domoin-vest. “

” Svi građevinsko-obrtnički rado-vi, montaža opreme, instalaterski ra-dovi, automatika i upravljanje, te slo-ženo spajanje kompresorskih stanica s plinovodom, izvedeni su vrlo kvalitet-no “

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

INGRA….rast 2007…+1500%……rast 2008………-1500%……………[smiley1]

[color=blue]Paaaa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol...pa po lojtrici gooorrr i doooollll...........[/color]

Nadam se da su dečki iz hypa uspjeli kupiti nešto danas, valjda im razularena rulja koja nema pojma o dionicama nije pokvarila posao.Imaju 2 komada na 46 900, i još 6 komada ispod 49 000.Sve više me podsječaju na Galinca, ono što oni pišu, radi kontra toga.
[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

evo… teško je reći a da ne ispadne navlakački… no baš me briga…. daj Bože da nadokupim sutra na 45000….[smiley11]

Scio me nihil scire

Želim Vam svaku sreću u buduČnosti, ja sam svoje raskusurao. Možda ću pogrijesiti ali takav je moj stil dase nigdje ne zadržavam duže od pet šest dana. Zahvaljujem Plavome na uspješnoj prezezntaciji Ingre i njezinih rezultata.

Sad imam jednu drugu u vidu

Vaša Bubašpara

Države i ulagači nemaju prijatelja, samo interese

U Hrvatskoj više neće biti nezaposlenih. Sve će ih Ingra zaposlit!

Deca ja sem denes kupil Lidera al nutra vu članku o plijnovodima nis našel ni reč o Ingri. pak si gruntam morti ja imam drugače izadnje od vas?
bi me štel negdo prosvetliti[smiley6]

Evo slikice , izgleda da se ne vidi..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


evo… teško je reći a da ne ispadne navlakački… no baš me briga…. daj Bože da nadokupim sutra na 45000….[smiley11]

U prvih 20 minuta , vidjet ćemo koliko je neprijatelj doveo pojačanja, onda će biti sve jasnije.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Meni moj indijanski osjećaj govori da će Ingra danas preko 50k ( iako to jako nerado priznajem zbog poznatog animoziteta prema drukerima općenito )[smiley1][smiley1][smiley1]

Primjećujem podosta interesa kod nekih bivših drukera da cijena dionice Ingre danas padne, hi,hi,hi
( egipćanin, ksafaric, arap i slični )
Jesam li spomenuo Bluemana, nisam. Naravno mislio sam i na njega, hi,hi,hi ( a ima ih još – ko kusih pasa )[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

da, i ja sam uranio danas da pogledam bitku! [smiley2]

New Report

Close