INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Šta ste se raskokodakali, uprava samo što se nije oglasila a onda će biti panike, vadit će se i zadnja kuna iz novčanika i slati brokeru…
Strpljen-spašen [pray]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Ingra danas ima najveći rast na burzi u odnosu na promet .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Brzo će se ona vratit na 22,sitno.

Bliži se trenutak...


nemaju za vratiti obveznicu 200 mil kuna ali ce raditi hotele, marine za cca 200 mil eura.
ko tu koga?

Pa ništa novo u ovim krajevima. Tako ni forumaši nemaju za kupovati dionice koje ne vrijede, a kad tamo oni kupuju-ima se. Sve je to prljava financijska politika. Ili dobar poslovni potez-kako tko gleda. Žalosno ali istinito. Ma neka samo grade-neka se nešto radi i zarađuje i plaća državi sve što treba. Jedino tako izlazimo iz gabule.

neće uvijek biti ovako.

Kad se pregovara za posao onda je neisplativ, kad nema posla nevalja. Da dobiju u nasljeđe 100 milja eura našao bi se pokvarenjak da kaže kako to nije isplativo. Još je nama i dobro kakvi smo. Kopaj drugome jamu samo ja da ostanem, a ne vidim da me ista jama čeka. Ako ste gledali sinoć Lica nacije, jasno vam je u čemu je problem ovoga naroda. Nema mu spasa dok je takav.

neće uvijek biti ovako.


nemaju za vratiti obveznicu 200 mil kuna ali ce raditi hotele, marine za cca 200 mil eura.
ko tu koga?

nije poanta vratiti lovu pa da se riješim problema (oli-ti DUGA) (govorimo o pravnim subjektima koji imaju mogućnost kombinatorike sa partnerima) …..POANTA je K O N S O L I D A C I J A, i to je svima jasno, pa zar bi itko pametan prolongirao rok obveznica a da nema informaciju da će se sve na kraju D E B E L O isplatiti!

HALOOOOO!!!!!!!!!


nije poanta vratiti lovu pa da se riješim problema (oli-ti DUGA) (govorimo o pravnim subjektima koji imaju mogućnost kombinatorike sa partnerima) …..POANTA je K O N S O L I D A C I J A, i to je svima jasno, pa zar bi itko pametan prolongirao rok obveznica a da nema informaciju da će se sve na kraju D E B E L O isplatiti!

1. vjerovnici nisu imali izbora, tj. ili će ingra prestat plaćati jer nema para ili će im "prolongirati" obavezu pa produžiti agoniju i nadati se da će jednomnešto dobiti
2. vjerovnici i tako nemaju što izgubiti jer pare od ingre i tako ne bi sada vidjeli, a ako ingra kojim slučajem ne završi u stečaju, fino će ju oderati na kamatama

za banke WIN-WIN…za INGRU: PUŠ-PUŠ

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

AJTE pojedinci M O L I M V a s, s osobitim poštovanjem (ne uključujem se često u rasprave….ali…) prestanite lupetati o stečaju INGRE, dajte se saberite, ako neznate zbrojiti 2+2 onda uzmite kalkulator!

Dođe mi stvarno da se zauvijek isključim sa ovog foruma (al ima nekih komentara koje od milja komentiram)


AJTE pojedinci M O L I M V a s, s osobitim poštovanjem (ne uključujem se često u rasprave….ali…) prestanite lupetati o stečaju INGRE, dajte se saberite, ako neznate zbrojiti 2+2 onda uzmite kalkulator!

Dođe mi stvarno da se zauvijek isključim sa ovog foruma (al ima nekih komentara koje od milja komentiram)

Zar ne vidite kolega da je trejderima to i cilj, da pozitivce maknu i da oni kolo vode. Ma znaju i ptičice na grani da nema od stečaja ništa a ova lupetanja da banke nisu imale što uzeti je čista glupost. To znaju i oni koji to pišu ali ima paničnih i neobaviještenih ovaca koje tim dezinformacijama mogu šišati. Zato kolega nemojte se nervirati. Pogledajte forum svaka 2-3 dana i ponešto napišite a od drukera trejdera nemožemo ni očekivati ništa drugo. Uostalom kada dokupljujem učine mi uslugu.

neće uvijek biti ovako.

Pažljivo pročitati čitav članak kako se nebi došlo do glupih zaključaka!

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/117637/Default.aspx

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!

Ne vidim zaključak za Ingru, osim što je iznenada ušla u konzorcij sa prihvaćenim izvođačima-
i napustila Međimurje – graditeljstvo…..s kojim je završila u sudskom sporu, svojevremeno.
Koji je tvoj zaključak Stipe10, na ovaj članak , a odnosi se na Ingru ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Zaključak je da je Ingra do sada radila pošteno. Dva puta je "spušila" lovu, i oba puta su ih "ošišali" političari. Prvi puta kada su bili prisiljeni pod pritiskom graditi Arenu jer se rok održavanja SP u rukometu bližio, a nitko od kradezeovih građevinara nije imao volje da gradi zdanje gdje se treba uložiti svoja lova, pa su onda pod pritiskom "upregli" Ingru da im gradi. Na kraju kada je Arena konačno sagrađena i kada je SP održano, onda su počeli izmišljati kojekakve razloge da bi izbjegli redovitu otplatu. Sanader je pokupio svjetsku slavu i buso se u prsa zbog SP u rukometu, a kompanjoni su smišljali kako da izbjegnu otplatu. Prvo su se javili IGH-ovi inžinjeri sa teorijom lošeg krovišta i sličnih budalaština. Ako je krovište bilo loše, kako se uopće moglo održati prvenstvo uz tako velik rizik, i zašto za to nisu reagirali prije održavanja. I dan danas grad Zagreb i država smišljaju daljnje spletke kako bi otezali sa otplatom Arene.
Drugi puta je makedonska politika jedno pričala, a drugo radila u vezi Mavrova.
Sve u svemu pokazat će se da tko pošteno posluje i dobiva legalno natječaje ostaje i dalje u igri, a muljatori i politikanti su uvijek imali kratak vijek trajanja. Ingra će se izvući i iz ove situacije, a oni koji je vode naučili su dobru lekciju za u budućnost. Ne vjeruj političaru ni kada darove donosi!

[thumbsup]

New Report

Close