INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je ljudi VEEEEEEELIKA stvar, a pogotovo jer je On to objeručke prihvatio bez prethodnih medijskih špekulacija i trač partija, INGRA radi tiho ali miriši mi na berbu plodova rasta dionice

Poslije izvješća za 3 kvartal i objave novih poslova počet će se trgovati odmah iznad 35. Međustepenice će se jednostavno "preskočiti". Prva prodaja na 40, a kupnja na 36, sve dok se negdje između ne "sudare". [lol]

Možda već sutra počme paljenje motora,valjda će se nešto znat nakon sutrašnjeg sastanka

Vaš link

….- Za 6. listopada zakazan je sastanak između Stručnog povjerenstva projekta, investitora INGRA-e i Općine Posedarje. O detaljima zaista ne znam puno i o INGRA-inim planovima ne bih ništa konkretno ni mogao reći prije sastanka, kazao je Juričević te dodao da je informiran kako se predstavnici INGRA-e namjeravaju sastati s predstavnicima Vlade i zatražiti ubrzavanje administrativnih procedura potrebnih za nastavak projekta.

Podsjetimo, Posedarje Rivijera prva je greenfield investicija u Hrvatskoj kojom se na lokaciji Svrdlac pokraj Posedarja planira izgraditi elitno turističko naselje. Potpisivanje Ugovora o javno-privatnom partnerstvu i osnivanje zajedničke firme Posedarje Rivijera između Općina Posedarje i zagrebačke INGRA-e dogodilo se još 17. veljače 2006.

Elitno turističko naselje sa 1.500 kreveta trebalo bi se izgraditi na zemljištu površine 454.637 metara četvornih koje je u vlasništvu Općine Posedarje.

Planirana je izgradnja turističkih sadržaja s četiri zvjezdice: hotela, vila, marina te sportskih, rekreativnih, zabavnih, edukativnih i zdravstvenih sadržaja. Smještajni kapaciteti uključuju 1.500 ležajeva – 600 ležajeva u hotelskom smještaju i 900 ležajeva u sklopu vila, uz mogućnost proširenja do 1.800 ležajeva te 200 vezova u marini.

Projektom bi se trebalo otvoriti i oko 300 novih radnih mjesta pri čemu će prednost kod zapošljavanja imati lokalno stanovništvo. [thumbsup]

Možda bi bilo bolje da dobre vijesti prestanu dolaziti
jer ova burza se ponaša kao 9 puta crknuta mačka
naročito prema građevinarima
Dobre vijesti nema trzanja
loše vjesti neko trzne prema dojlje
i to ti to.. [yawn]

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Možda bi bilo bolje da dobre vijesti prestanu dolaziti
jer ova burza se ponaša kao 9 puta crknuta mačka
naročito prema građevinarima
Dobre vijesti nema trzanja
loše vjesti neko trzne prema dojlje
i to ti to.. [yawn]

ma nema nama rasta dok pobjeda ne odluči dizat cijenu!!! lp STFACA

Dokle Agencija ne odradi svoj posao građevinari neće rasti mogu samo padati ili stagnirati ( izuzev Dalekovoda koji je dobio anđela čuvara u Erste plavom ).

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Vaš link

….- Za 6. listopada zakazan je sastanak između Stručnog povjerenstva projekta, investitora INGRA-e i Općine Posedarje. O detaljima zaista ne znam puno i o INGRA-inim planovima ne bih ništa konkretno ni mogao reći prije sastanka, kazao je Juričević te dodao da je informiran kako se predstavnici INGRA-e namjeravaju sastati s predstavnicima Vlade i zatražiti ubrzavanje administrativnih procedura potrebnih za nastavak projekta.

Podsjetimo, Posedarje Rivijera prva je greenfield investicija u Hrvatskoj kojom se na lokaciji Svrdlac pokraj Posedarja planira izgraditi elitno turističko naselje. Potpisivanje Ugovora o javno-privatnom partnerstvu i osnivanje zajedničke firme Posedarje Rivijera između Općina Posedarje i zagrebačke INGRA-e dogodilo se još 17. veljače 2006.

Elitno turističko naselje sa 1.500 kreveta trebalo bi se izgraditi na zemljištu površine 454.637 metara četvornih koje je u vlasništvu Općine Posedarje.

Planirana je izgradnja turističkih sadržaja s četiri zvjezdice: hotela, vila, marina te sportskih, rekreativnih, zabavnih, edukativnih i zdravstvenih sadržaja. Smještajni kapaciteti uključuju 1.500 ležajeva – 600 ležajeva u hotelskom smještaju i 900 ležajeva u sklopu vila, uz mogućnost proširenja do 1.800 ležajeva te 200 vezova u marini.

Projektom bi se trebalo otvoriti i oko 300 novih radnih mjesta pri čemu će prednost kod zapošljavanja imati lokalno stanovništvo. [thumbsup]

Ovakva dobra vijest za Ingru i kompletno za gospodarstvo se ocjenjuje kečevima!??? Pa kako da izađemo iz krize kada to većini ne odgovara, KAKO??? Jadan li smo mi narod.

neće uvijek biti ovako.

nemaju za vratiti obveznicu 200 mil kuna ali ce raditi hotele, marine za cca 200 mil eura.
ko tu koga?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


nemaju za vratiti obveznicu 200 mil kuna ali ce raditi hotele, marine za cca 200 mil eura.
ko tu koga?

Ne moraju ni imat za obveznicu još 6 godina , a financiranje bilo kojeg isplativog projekta lako se rješava. Znači , odgovor na tvoje pitanje je , TI NAS.



nemaju za vratiti obveznicu 200 mil kuna ali ce raditi hotele, marine za cca 200 mil eura.
ko tu koga?

Ne moraju ni imat za obveznicu još 6 godina , a financiranje bilo kojeg isplativog projekta lako se rješava. Znači , odgovor na tvoje pitanje je , TI NAS.
[/quote]



nemaju za vratiti obveznicu 200 mil kuna ali ce raditi hotele, marine za cca 200 mil eura.
ko tu koga?

Ne moraju ni imat za obveznicu još 6 godina , a financiranje bilo kojeg isplativog projekta lako se rješava. Znači , odgovor na tvoje pitanje je , TI NAS.
[/quote]

isplativ projekt? [lol]
da je isplativ ne bi općina čekala sve te godine ingru i mlila ih da ne odustanu!
ovi sastanci služe samo da se umiri oporba u općini-evo nije se odustalo, ipak nešto radimo, pregovaramo i bla bla
pa na tržištu je totalni kolaps prodaje nekretnina, za koga bi to ingra gradila? pa nisu stranci blesavi da kupuju naše precijenjene nekretnine [bye]
stvarno je situacija u ingri očajna kad se posedarje pokušava prezentirati kao nekakav uspješan projekt koji će spasiti ingru [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Imaš banku kojoj duguješ 200 mil kun ai nemaš za vratiti već moljakaš da ti produže dospijeće 5 godina pa će ti ta ista banka dati još love za neki projekt.

ok,može
Ja idem isto u tu banku

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Složio bih se da se radi o nekakvim stanovima u blatnjavom zagrebačkom prigradskom pritorku , ali ovdje je riječ o novim turističkim kapacitetima u rastućem hrvatskom turizmu , u svjetski popularnoj sunčanoj Dalmaciji.

New Report

Close