INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prodajte sutra odmah gos. Lorisu na otvaranju po 20, možda uskoro bude po 1 kunu.
[thumbsup] [lol]


A uskoro novi krug investicija od strane HEP-a

Veće investicije HEP-a vezane su uz povećanje cijene struje, a od toga (na sreću) nema ništa barem do kraja godine. iduća godina je izborna pa vjerojatno ni tada neće biti poskupljenja, znači ni većih investicija.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Veće investicije HEP-a vezane su uz povećanje cijene struje, a od toga (na sreću) nema ništa barem do kraja godine. iduća godina je izborna pa vjerojatno ni tada neće biti poskupljenja, znači ni većih investicija.

Pogledaj bilancu od HEP-a za prvih 6 mjeseci ukupne prihode i rashode, dodaj takav trend do kraja godine može se očekivati oko 1,6 milijardi do 2 milijardi Kn dobiti

http://zse.hr/userdocsimages/financ/HEP-fin2010-1H-NotREV-K-HR.xls

Znam da će biti investicija od strane HEP 100 posto, jer vlada će gledati da pokrene ciklus novih investicija i to će ostvariti pomoću HEP-a……… [lol] [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



A uskoro novi krug investicija od strane HEP-a

Veće investicije HEP-a vezane su uz povećanje cijene struje, a od toga (na sreću) nema ništa barem do kraja godine. iduća godina je izborna pa vjerojatno ni tada neće biti poskupljenja, znači ni većih investicija.
[/quote]

Na ovo sam morao regirati iako trenutno hiberniram što se tiče pisanja na ovom forumu. Ovo iznad je sasvim dobro iskombinirano osim jednog malog detalja. Na kraju se zaključuje da "u idućoj godini vjerojatno zbog izbora neće biti poskupljenja struje, a samim time ni investicija. I to zvuči sasvim logično, ali ja moram ovom prilikom podsjetiti da mi više ne živimo u socijalizmu i da smo sada (kakavo takvo) tržišno gospodarstvo u kojem postoje i oni drugi. Osim socijale na koju se u gornjem komentaru aludira sasvim sigurno postoje i oni drugi koji baš zbog izbora očekuju zarade od investicija (npr. mali i srednji poduzetnici) ili od dionica (npr. dioničari Ingre). Tako da se slažem s prvim dijelom gore izrečene tvrdnja, ali drugi dio nikako ne mogu prihvatiti i mislim da je potpuo promašen…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

u odnosu na drugu sirotinju, Ingra – sa svim o.k. promet…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!




A uskoro novi krug investicija od strane HEP-a

Veće investicije HEP-a vezane su uz povećanje cijene struje, a od toga (na sreću) nema ništa barem do kraja godine. iduća godina je izborna pa vjerojatno ni tada neće biti poskupljenja, znači ni većih investicija.
[/quote]

Na ovo sam morao regirati iako trenutno hiberniram što se tiče pisanja na ovom forumu. Ovo iznad je sasvim dobro iskombinirano osim jednog malog detalja. Na kraju se zaključuje da "u idućoj godini vjerojatno zbog izbora neće biti poskupljenja struje, a samim time ni investicija. I to zvuči sasvim logično, ali ja moram ovom prilikom podsjetiti da mi više ne živimo u socijalizmu i da smo sada (kakavo takvo) tržišno gospodarstvo u kojem postoje i oni drugi. Osim socijale na koju se u gornjem komentaru aludira sasvim sigurno postoje i oni drugi koji baš zbog izbora očekuju zarade od investicija (npr. mali i srednji poduzetnici) ili od dionica (npr. dioničari Ingre). Tako da se slažem s prvim dijelom gore izrečene tvrdnja, ali drugi dio nikako ne mogu prihvatiti i mislim da je potpuo promašen…
[/quote]

Kolega hibernacija vam dobro stoji.
Još početkom ljeta sam pisao o ovom, kao i projetku svih elektro centrala vrijednom 2 milijarde Eura u RH, a u EU više od 100milijardi Eura.
Novac je osiguran od EBDR-a, te on nije problem.
Gdje je zapelo neznam.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Čekam da se na INGR-R-A formira na grafikonu- RAVNA CRTA…slično je kod Tehnike i IGH…
Kad se crta grafikona smiri , možemo očekivati mir….i eventualan postepeni rast…
Po meni, ne treba ništa drugo očekivati , tj. neće biti nikakvih ogromnih skokova, već smirivanje,
a onda mirna strategija….. kao i kod ostalih građevinara…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Svaki puta kada gos. Šuker pogleda koliko keša građani drže na štednji, vjerovatno mu počnu curiti sline a po glavi mu se vrzma ideja kako da taj keš pretoči u državnu blagajnu. Jedan od načina je da država ponudi građanima udjele u HEP-u u obliku dionica. Vidim da se pripreme već odrađuju, odnosno počinje se HEP reklamirati kao vrlo uspješnu firmu koja se (gle čuda) "preko noći" pretvorila od izrazitog gubitaša u "dobitnika godine" i to bez dizanja cijene struje. Volio bih da mi stručnjaci otkriju taj "recept", osim što je ova godina bila kišna, pa su "hidrice" vrtile punim kapacitetima, lopovi su navodno "pohvatani", pa nema više niti jednog razloga da "građanske ovce" navale na udjele čekajući u redovima. Preprozirna priča! Iako gledajući da HEP nema konkurenciju i uz još neke "čistke" unutar firme, ne mora značiti da bi to bilo loše ulaganje. Ali sve ovako na brzinu "zgotovljeno" više mi izgleda kao dobra "navlakuša".
[rolleyes]

Jel mi to "Šuki" dao keca, ili možda netko iz oporbe? Ovo gore je čista istina! [lol]


Čekam da se na INGR-R-A formira na grafikonu- RAVNA CRTA…slično je kod Tehnike i IGH…
Kad se crta grafikona smiri , možemo očekivati mir….i eventualan postepeni rast…
Po meni, ne treba ništa drugo očekivati , tj. neće biti nikakvih ogromnih skokova, već smirivanje,
a onda mirna strategija….. kao i kod ostalih građevinara…

Svi čekamo.
Da trenutak istine bude veći ponavljam činjenice ;
cca 4500 malih dioničara
cca 50 dioničara preko 10.000 dionica
cca 10 dioničara preko 50.000 dionica
( u svim opisima nema prvih 10 dioničara koji svoje stanje drže nepromijenjeno )

Danas sam ponudio veliki ( bar za mene ) otkup Ingre, ali nitko se ne javlja.
Zanimljivo ako se žele riješiti propale firme zašto mi ne prodaju po 20, a ne da čekaju 15 ?

Iz ovoga se najbolje vidi kakva nam je država ili da budem precizniji kakvi smo mi sami .
Zašto od države očekujete nešto kvalitetno kad ni mi sami nemožemo nešto kvalitetno napraviti već samo trejdanjem musti dionice od drhtavih ruku, ovdje na forumu pričati silne horor budućnosti Ingre i kao na pijaci jedne druge u laži uvjeravati, pa po ćemu se razlikujemo od države ili ona od nas ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.24sata.hr/news/jadranka-kosor-odlazi-u-libiju-na-gadafijev-poziv/188913/


http://www.24sata.hr/news/jadranka-kosor-odlazi-u-libiju-na-gadafijev-poziv/188913/

To je rezultat lobiranja Mesića a mogao bi i izlobirati posao ingri,

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/99839/Default.aspx

jer ingra se već dokazala na tome tržištu

http://www.nacional.hr/clanak/13145/libija-8211-sansa-za-20000-hrvatskih-radnika

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close