INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1. prodaje HFP, a ne Mirovinski fondovi koji su vlasnici Ingre
2. Drugo pitanje ne stoji jer je odgovor u prvom.
4. Ingra je d.d., te nije mogući prenos kapitala na svoje d.o.o. u cijelosti, moguće je samo obrnuto. Međutim i da prenesu cijeli kapital u svoje d.o.o. opet je nosioc vlasništva d.d., a zato ta režija nema smisla.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

1. Kako je moguće, da fondovi drže Ingru- a trebali su je SVI / mirovinski fondovi i državni OIF/
prodati ????

I sam Šuker je prije par dana dao izjavu u kojoj je stopirao prodaju dionica od fondova s objašnjem da po ovim cijenama neće prodavati.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Ingra ima oko 4.500 dioničara
Od toga samo 50-ak s porfeljom preko 10.000 dionica
Samo jednog s Mraginom preko ZG banke.

ZABA ne daje margin kredite.

[/quote]

Za te priče tko daje margine, a tko ne nisam zainteresiran, kažem samo da na Ingri postoji samo jedan marginaš preko Zabe s manje od 100.000 dionica, ali izgleda vrijedan sa trejdanjem .

Provijerite vlasnike dionica Ingre da ne pričate napamet.
[/quote]

ZABA ne daje margin kredite od svibnja 2009.g. tako da ‘marginaš preko Zabe’ ne stoji.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Poanta je u tome da mirovinci to nemaju kome prodati. Zajebali su se. Ni prva ni zadnja tvrtka koja će propasti i nikome ništa. Barem će im ostati spomenik u Zagrebu – Arena. Jednom će i to vrijediti kad Zagreb naraste. Naravno ako se u međuvremnu ne sruši, pardon poplavi. Čuo sam da za to postoje dobre šanse. Možda do tada vaterpolo postane sport br. 1 🙂 . Grozno je gledati ovu agoniju ali nekako ne mogu odoljeti. Najljepša slika HR burze: igre optimista i drukera. Sve u jednoj dionici.

Vidite li povlačenje aska? Nešto se sprema? MOžda?
Widra-znaš i sam da ponekad-kada ti odgovara-pišeš gluposti.

neće uvijek biti ovako.


Ni prva ni zadnja tvrtka koja će propasti i nikome ništa. Barem će im ostati spomenik u Zagrebu – Arena. Jednom će i to vrijediti kad Zagreb naraste. Naravno ako se u međuvremnu ne sruši, pardon poplavi. Čuo sam da za to postoje dobre šanse.

Dobro ti je MEGIDO 1 napisao.

Ni prvi ni zadnji koji odgovorno tvrdi da će ova (ili bilo koja druga tvrtka) propasti i nikom ništa (odnosno nažalost tebi se neće ništa loše desiti zbog ovakvih tvrdnji da si čuo da postoje dobre šanse).

Arena je jedina od svih dvorana koja sama pokriva svoje troškove, a to sigurno znaš (samo si trenutno zaboravio).


Poanta je u tome da mirovinci to nemaju kome prodati. Zajebali su se. Ni prva ni zadnja tvrtka koja će propasti i nikome ništa. Barem će im ostati spomenik u Zagrebu – Arena. Jednom će i to vrijediti kad Zagreb naraste. Naravno ako se u međuvremnu ne sruši, pardon poplavi. Čuo sam da za to postoje dobre šanse. Možda do tada vaterpolo postane sport br. 1 🙂 . Grozno je gledati ovu agoniju ali nekako ne mogu odoljeti. Najljepša slika HR burze: igre optimista i drukera. Sve u jednoj dionici.

Hrpa neargumentiranih kretenarija, pa svo poslovanje ingre je transparentno,ostvarili su gubitak u prvom kvartalu i šta sad, kao da je jedina firma koja je poslovala sa gubitkom, šta silujete sa tim stečajem ? Čudim se da vas moderatori ne srežu čim vide ovakve drukerske bedastoće, i na kraju tu predstavljate glas autoriteta. Strašno

Meni se bljuje kada čitam ove naše medije katastrofičare koji najavljuju smak ekonomskog svijeta:

http://danas.net.hr/novac/page/2010/08/30/0009006.html

Hrpa depresičara. Da se to dogodi 7 milijardi ljudi na ovoj planeti bi trebalo prestati stvarati novu, dodanu vrijednost – sjesti i prestati raditi!

doktor

Što se tiče tog možebitnog margin kredita od Zabe – istina je da Zaba trenutno ne daje margin kredite, ali nekad ih je davala. Moguće je da netko ima otvoren kredit još od "sretnih vremena" tj. da ga nije morao zatvoriti do sada. Osobno znam par osoba koje još imaju otvorene stare margin kredite, ali ne kod Zabe.

S druge strane, ne znam kako bi itko mogao znati da li je iza pojedinog računa margin kredit, ili investitor ima dionice na skrbništvu zbog nekog trećeg razloga. To praktički može znati samo sam vlasnik dionica, njegov broker i zaposlenici tog skrbništva.

I, na kraju, ne znam koliko znači sama ta informacija. Ako stvarno je margin kredit, onda bi još morao znati što mu je još u portfelju i kolike su mu prosječne ulazne cijene da bi mogao nešto napraviti na osnovu tih informacija.

Nema straha. Sad kad je Mesić u Ingri ide to na 400kn. Nije on bez veze kao predsjednik išao u Kubu i Libiju. Kubanci na njegov nagovor grade 20 zatvorenih atletskih dvorana, a u Libiji počinju s izgradnjom čitavih pokrajina.


Najbolje bi bilo da moderatori odobre moderatora po svakoj temi i da stave konstruktivne moderatore koji gledaju konstruktivnost a ne rušenje i uništavanje bilo kakve konstruktivnosti jer ovako 2 moderatora nema šanse da poznaju svaku temu i dobročudnost nekih nickova, stoga bi stavljanjem moderatora u svakoj temi onemogućilo glupa pisanja i stalna ponavljanja nekih nickova i tema!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@BigBoss
potpuno ste u pravu, pogotovu što nema novih i naivnih investitora te njihovo pisanje nema nikakvoga smisla

Kune nisu problem, kuna nema

New Report

Close