INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovakav strah na K/P INGRE dugo nisam vidio, dobar dio ulagača bi htio izać iznad 20 kn očekujući odbijanac koji je jučer bio vrlo mali pa nisu izašli.

Sada je 20 kn psihološka granica, ukoliko se probije mislim da bi dionica mogla potonut i do 18,20, bez obzira na jaku kupnju na 19 kn

ps Ingraši, samo hrabro

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Opet -3,5% na crobexu u plusu.

iznad 19,05 mi je sljedeci nalog….malkice veci od proslog
🙂
ak se netko pita zasto….jednostavno
ZATO

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

evo kao što sam jučer i najavio, oni koji su mislili da su kupili "povoljno" po 20 kn, sada na brzinu rasprodaju da spriječe novi (još veći) gubitak. ovdje više nema dugoročnih ulagača, kad vide da cijena ne raste u roku od 24 sata odmah kreće rasprodaja
većih ulagača nema na vidiku, pa kupuju samo mali u iracionalnoj nadi da će prezadužena ingra biti puran koji će na nekom povjetarcu ipak malo poletjeti
međutim, povjetarca ovdje nema niti će ga uskoro biti, kao ni na cijeloj ZSE…. jasno je da to donosi daljni pad cijene do 15, možda čak i do 10 kn i onda životarenje na dnu duuugo vremena, ili do oporavka ili do…. stečaja [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

slažem se sa hodorom. mislim da daljnji pad cijene je neizbježan pa čak i niže od 10 kuna po dionici.

Stečaj Ingre je moguć ali ne nužno, vjerovnici su dali odgodu 5 godina, tako da, ako ne dođe do nekog pozitivnog pomaka u poslovanju, dionica će ostati nisko odnosno nikako upravo u tom razdoblju do dospjeća obveznica. dakle, agonija može trajati 5 godina u kom razdoblju je stečaj malo vjerojatan, osim naravno ako svi vjerovnici zajedno odustanu od dogovora, što kod obveznica ipak neće biti slučaj…nade dakle ima…a koliko ima strpljenja, vidjet ćemo….

doktor

Vidim Mesić rastura. Primijenjuje svoju filozofiju. Povečava izvoz, smanjite uvoz i zaduživanje :-))))) Ili se on samo odmara i šali. Od ulaska Mesića, u par mjeseci, sa 32 na 19. To ne mogu Šuker i Jadranka zajedno.

Mesić će izgleda samo pokvariti sliku trtke kad joj svojim obilascima po svijetu nabije putne troškove i time još više poveća gubitak…. [cry]

doktor


evo kao što sam jučer i najavio, oni koji su mislili da su kupili "povoljno" po 20 kn, sada na brzinu rasprodaju da spriječe novi (još veći) gubitak. ovdje više nema dugoročnih ulagača, kad vide da cijena ne raste u roku od 24 sata odmah kreće rasprodaja
većih ulagača nema na vidiku, pa kupuju samo mali u iracionalnoj nadi da će prezadužena ingra biti puran koji će na nekom povjetarcu ipak malo poletjeti
međutim, povjetarca ovdje nema niti će ga uskoro biti, kao ni na cijeloj ZSE…. jasno je da to donosi daljni pad cijene do 15, možda čak i do 10 kn i onda životarenje na dnu duuugo vremena, ili do oporavka ili do…. stečaja [bye]

Mali su odavno prestali kupovati jer nemaju novaca. Nešto se sitno trejda a ostalo mudro kupuju veliki-po malo tako da ne dižu pri kupnji već spuštaju, a kad zapne malo prodaju i potiči daljnju paniku i aktiviranje margina koje spremno čekaju na bidu. Znaju veliki kako se to radi.

neće uvijek biti ovako.

Nije mi jasno od kuda vam toliki optimizam, iste stvari pričate od kad je bila 30kn, ostavite se gluposti…
Kad popušite sve novce na građevinarima kako će ostale dionice rasti!?
Sad ili se igrate sa tuđim novcima ili ste mazohisti!? [angry]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Nije mi jasno od kuda vam toliki optimizam, iste stvari pričate od kad je bila 30kn, ostavite se gluposti…
Kad popušite sve novce na građevinarima kako će ostale dionice rasti!?
Sad ili se igrate sa tuđim novcima ili ste mazohisti!? [angry]

novac nikada nije izgubljen, samo je promjenio vlasnika

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

INGR se opasno brani… [wink]

metla

New Report

Close